Düzenli Evimiz & Hayatımız

İnş.basit birşeydir canım kasığının o tarafı gösteriyor ağrıyor diyor.😐 Akşam eşim acile götürecek inş.bakalım tamda yeni başladık okula böyle oldu canımı sıktı biraz.
Çok hareket etti de ondan mı bilmiyorum,ama bi süredir arada söylüyordu geçici diye düşündüm.
İnşallah geçici bir şeydir canım

Slm kızlar
Okullar açıldı 😍iyi oldu valla çocuklar bizden sıkılmıştı🤣
Eşim 2 hafta evde.zaten yaz boyu yoktu
Bu eve taşınınca kızın okulu değisti arada bayagida mesafe vardı.okulun ilk günü götürdüm getirdim ama pertim çıktı. Bizde servise yazdırdık pek rahatladim valla🙂yoksa hergün git gel yemek yapacak derman kalmicakti bende.
Bugün öğleden sonra klimacılar gelecekti .içerden sızıntı oldugu icin duvarda yerini degistik.süpürmeyi ögleden sonraya bıraktım her yer batacagi icin
Sabah ise,
Mutfak dolaplarinin çoğu yerini sildim.parmak izlerini yok ettim
Cayci ve kahve mak.sildim
Bul.mak ve buzdolabini ocagi sildim
Bazi yerleri duzenledim mis oldu
Wc ve lavoba yıkadim havlusu değisti çopünü attim
Klimacilar gidince evi süpürdüm sildim (kac kova suyla)
Ön balkonu yıkadim
Arka balkonu süpürdüm sildim
Konsolun tozunu aldim
Bulasik mak.boşalt doldur
Kurabiye,patatesli peynir çubuklari yaptim
Buzlukta annemle döktüğümüz fellah köftesi vardi onu pisirdim
Bi ton bulasik elimde yıkadim
Kızla markete gittik geldik
Namaz lar kilindı dus aldım
2 mak.camasir serdim
Böyle iste😉

Kızlar size birşey danışmak istiyorum. Deprem bölgesinde yaşıyoruz ve 3.750 TL kira ödüyoruz. Aslında bu kira normalde çok fazlaydı ama deprem olunca 10-15 bine fırladığı için uygun kaldı. Sözleşme 4.ayda bitince %25 zammı kabul etmez daha şimdiden çok uyguna oturuyorsunuz demeye başladı ev sahibi... En az 12 bin ister, evimiz 4 yıllık içi gayet güzel 4+1 odalı... Tek maaşla bu kira bizi zorlayabilir, zaten merkezi sistem kışın 2-3 bin doğalgaz gelir en son 1.900 gelmişti geçen sene... Site gideri, faturalar geçim derken sıkışırız. Şuan başka eve çıkayım desem bir dünya masraf ve yine bu aralıkta fiyatlar +10 bin, 15-20 yıllık binalar bile 7-8 bin...
Şimdi bir ev alalım en iyisi dedik ama ev fiyatları da çok yüksek... Elimizde yeterli nakit yok, eşim biriyle anlaştı 3+1, dükkan üstü birinci kat, 2024 Haziran'da teslim edilecek deprem görmemiş bina 2.5 milyon totalde 9 kat.. Bir arsamız var onu alacak 1 milyon 750 bine, geri kalanın bir kısmını da nakit verirsek 300 bin civarı da borçlanıcaz... Birinci kat olması çok içime sinmiyor, aşırı kararsız kaldık. Kiralık evler hem çok yüksek fiyatlı hem de fazla seçenek yok hem de bir yıl oturuyorsun çık diyorlar önceki evimde öyle olmuştu. Sizce bu evi alsak mı? Elimizde bi arabamız kalıyor, bir de evimiz olacak. Herkes kira yerine evinizin borcunu ödersiniz diyor. Eşimde bu fırsatı kaçırmayalım, arsayla takası kimse kabul etmiyor. Bu adam kabul etti, oturmasak bile satar başka kat alırız diyor.

Kızlar size birşey danışmak istiyorum. Deprem bölgesinde yaşıyoruz ve 3.750 TL kira ödüyoruz. Aslında bu kira normalde çok fazlaydı ama deprem olunca 10-15 bine fırladığı için uygun kaldı. Sözleşme 4.ayda bitince %25 zammı kabul etmez daha şimdiden çok uyguna oturuyorsunuz demeye başladı ev sahibi... En az 12 bin ister, evimiz 4 yıllık içi gayet güzel 4+1 odalı... Tek maaşla bu kira bizi zorlayabilir, zaten merkezi sistem kışın 2-3 bin doğalgaz gelir en son 1.900 gelmişti geçen sene... Site gideri, faturalar geçim derken sıkışırız. Şuan başka eve çıkayım desem bir dünya masraf ve yine bu aralıkta fiyatlar +10 bin, 15-20 yıllık binalar bile 7-8 bin...
Şimdi bir ev alalım en iyisi dedik ama ev fiyatları da çok yüksek... Elimizde yeterli nakit yok, eşim biriyle anlaştı 3+1, dükkan üstü birinci kat, 2024 Haziran'da teslim edilecek deprem görmemiş bina 2.5 milyon... Bir arsamız var onu alacak 1 milyon 750 bine, geri kalanın bir kısmını da nakit verirsek 300 bin civarı da borçlanıcaz... Birinci kat olması çok içime sinmiyor, aşırı kararsız kaldık. Kiralık evler hem çok yüksek hem de fazla seçenek yok hem de bir yıl oturuyorsun çık diyorlar önceki evimde öyle olmuştu. Sizce bu evi alsak mı? Elimizde bi arabamız kalıyor, bir de evimiz olacak. Herkes kira yerine evinizin borcunu ödersiniz diyor. Eşimde bu fırsatı kaçırmayalım, arsayla takası kimse kabul etmiyor. Bu adam kabul etti, oturmasak bile satar başka kat alırız diyor.
Yani canim bu zamanda ister 1.kat olsun yeterki ev olsun. Ilerde değişebilir siniz satar başkada alırsınız.hani normalde 1.katı bende sevmem ama hic evim yoksa bayıla bayıla alirdım valla.
Yeterki üstünde çatın olsun.kimse kapına gelmesin çık diye.çünkü bu çok büyük bi huzur

X