Eden bulur mu ? Bulmalı mı ?

hizuran

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
6.952
35.626
Oğlu kendisi için gerçekten kıymetli değildir. Kıymetli olduğunu söylese dahi çok açık yüreklilikle ciddi anlamda kırar. Hele de eşimin hiç ummadığı ithamlarla kırar.

Bir de şunu sormak istiyorum. Ben aradığımda hiç bişey olmamış gibi konuşursa sitemi oğluna mı olur sizce ? yoksa arkadan benim hakkımda oğlunu doldurmuş da olamaz mı ?
Gerçekten kestiremediğim için soruyorum.
Bilmem ikisi de olabilir. Ama neticede eşin sana hak vermiş. Bir de bir dahakine naçizane tavsiyemdir ailesine ne yapıyorsan eşine göstere göstere yap. Onun yanında ara, ona söyle bak ailene şunu gönderiyorum yapayım mı vs vs. Bak annesine seni savunmamis. Kocana kızdım. Evet sana hak vermiş ama annesine ela sürekli seni aradı, babama yemek gönderdi falan diyebilirdi.

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
4.692
11.244
50
Bence bir şey söylemeyin. O da hastalanıp kötü günler geçirince, kendi derdine düşmüş, bencillik etmiş biraz. Bence normal arayın, bir şey de söylemeyin ama o size sitem eder de suçlayıcı konuşursa o zaman söylersiniz, ben bunları bunları yaptım ben de üzüldüm, ama canınız sağ olsun vs gibi. .

pisekar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2018
1.498
2.442
herkese günaydın.
Kayınvalidem insanlar gözünde aşırı merhametli sessiz ve sakin görünür.
Ben ise konuşkan ama aşırı fedakar hatta bu devirde yaptıklarımı kimse yapmaz diye aşırı takdir edilirim.
Neyse mevzuya geleyim bundan tahmini 20 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum ve kayınvalidem bi kaç gün sonra evimden gidip bir faks hiç aramadı. Gitmesini bende istedim, gitmesi de gerekiyordu. ( engelli kaynım var )
Ama gittikten sonra asla arayıp sormadı ki kendisi aşırı dikkat eder aranıp sormaya biraz sonra anlayacaksınız zaten. Sonrasında ben toparlandım derken çok geçmeden eşimin dedesi vefat etti yani kayınvalidemle de orda görüşmüş olduk ben hiç bey olmamış gibi devam yanına gittim ettim ki bu durumu çokta Fazla umursamamıştım zaten. Eşime de annen beni hiç aramadı da demedim ki zırt bırt kv karalayan bi tip değilim.
Kendisi korona oldu cenaze sonrası, hastaneye yatırıldı. Evde ise kayınpederim, 30 yaşındaki engelli kaynım ve cenaze için askerden izne gelen kaynım vardı. Benim vicdanım gerçekten çok yakın. Onlara her gün yemek yapıp gönderdim resil olmasınlar diye. Kayınvalidem için çarşıya çıkıp gerekli pijama takımını, iç çamaşaırlarını aldım gönderdim. Kayınvalidem hastaneden çıkıp evine geldi yine arıyorum soruyorum bi isteğin var mı falan... çünkü ben kendi rahmetli annemden de çok hastalık gördüğüm için hastalara karşı gerçekten aşırı hassasım. Allah rızası için yaparım yani.
Neyse bi dün arayamadım, evde değildim tüm gün çünkü. Akşam eşimle otururken “annem güceniyor gelmediniz hiç yanıma diye sen aradın mı hiç ?” dedi. Ben ise şok. “ ben bir tek bugün arayamadım onun haricinde sende biliyorsun yemeklerini yapıp gönderdim ettim ki ayrıca gelmediniz derken ? Koronalı birisine nasıl gidebiliriz ? Bu çok saçma değil mi ? ” dedim.
Eşimde “bence de öyle ama işte annem beklemiş kendi kendine ” dedi. O an var ya bana bi geldiler. Bende anlattım ameliyatımda gittikten sonra torunlarını dahi merak edip aramadığını etmediğini ve sonra sordum eşime “ kendisine karşı bu kadar hassas olan annem bana karşı da aynı hassasiyeti göstermesi gerekmez miydi? ”
Eşim de evet haklısın dedi... konu öyle kapandı.
Evet kızlar size sorum bugün kayınvalidemi arayıp “anne sen böyle böyle düşünmüşsün de sende beni hiç aramadın ben sana gönül koymadım, aklıma gelmedi de, ben bir gün aramayınca eşime onları söylemen ne kadar doğru? ” gibisine bişey söyleyim mi ? Ya da bişey söylememe tamam derseniz tam olarak ne söyleyim bende zihnimde toparlayamıyorum yardımcı olun.
Ya da hiç bişey söylemeyim böyle gitsin mi ? Ne bileyim işte bi akıl verin. Ben eden bulur Zihninde birisi olsaydım onları yapmazdım. Ama şu an da düşünüyorum eden gerçekten bulsa mıydı diye 🤦🏼‍♀️
Eger Eşine öyle söylemişse, kayınvaliden çok ayıp yapmış. Ayrıca kayınvalidenin o lafını da eşinin sana taşıması çok yanlış. Eşin Senin yaptığın şeyleri görmüyor mu? Anne çok ayıp senin için neler neler yaptı diye seni savunması gerekiyordu. Bence kv yi arayıp hesap sorarsan Çok yüz göz olmuş olursun. Ayrıca sonuçta sana eşin anlatmış, belki de kendi oğluna niye ilgilenmiyorsun diye naz yaptı, eşin de erkeklerin yaptığı gibi senin üzerine çekmeye çalışıyor olabilir. Belkide kadın hastanede sıkıldı ona naz yapıyor, ben senin yerinde olsam üste çıkardım, eşime ben o kadar ilgilendim, sen kendi anneni arayıp soruyor musun, bana garip geliyor bence çok ilgili değilsin vs deyip onun üstüne atardım. Kayınvalideyi de bence ara, üste çıkmasın sonra, ama mesafe koyarsın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 46 Kg. ile 62 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 158 cm. Başlangıç Kilom :68 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
2.316
4.172
bence konuyu kendisi size açmazsa siz hiç açmayın. kendini bir anlık yalnız hissettiyse o gün aramamanız dikkatini daha çok çekmiştir. siz elinizden geleni yapmışsınız, empati kurarsak kim olsa her işlerine koştuktan sonra aramadınız gelmediniz dendiğinde sinirlenir, yalan değil. zaten koronalı bir halde, sizin onu ziyaret edeceğinizi düşünüyorsa yanlış anlamayın biraz cahillikte var. görmezden gelin, konuyu açarsa da usulünce söylersiniz.

ceycey0406

heyyooooooooo
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
31.912
74.038
haklı bulmadım sizi.küçük bebekleriniz varken meme ameliyatını erteleyebilirdiniz.sağlık sorunu mu hayır.şu pendemi ortamında bend e bakmazdım yakınıma estetik olduysa.kendimin de ihtiyacı var hem de güzellik için değil hasar onarımı için yaptırmıyorum pandemi de kimseye yük olmamak için.kadın corona olmuş yahuu hastanelik te olmuş siz halaa arkasından konuşuyorsunuz pesss

Ela lale el ele

Umudunuzu yitirmeyin Allah var !
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
haklı bulmadım sizi.küçük bebekleriniz varken meme ameliyatını erteleyebilirdiniz.sağlık sorunu mu hayır.şu pendemi ortamında bend e bakmazdım yakınıma estetik olduysa.kendimin de ihtiyacı var hem de güzellik için değil hasar onarımı için yaptırmıyorum pandemi de kimseye yük olmamak için.kadın corona olmuş yahuu hastanelik te olmuş siz halaa arkasından konuşuyorsunuz pesss
Teşekkür ederim çok anlayışlısınız 👏🏻

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
farklı yorumları da duyacaksınız burada.herkes haklısınız demez ki. ben de eleştiriliyorum forum da.gayet doğall
Yooo problem yok. Bu sizin anlayış biçiminiz... ki bende sadece teşekkür ettim zaten...
“siz halâ arkasından konuşuyorsunuz pess” demişsiniz madem öyle sadece buna cevap vereyim. Burda herkes derdini yazıyor ki birilerinin de arkasından yazmış oluyor. Bu sizde olsanız aynı, bende olsam aynı.
Bu durumu “hala arkasından konuşuyorsunuz pess” demeniz “BANA” çok mantıklı gelmedi.
Fikirlerinize de saygı duyuyorum elbet.

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
Bilmem ikisi de olabilir. Ama neticede eşin sana hak vermiş. Bir de bir dahakine naçizane tavsiyemdir ailesine ne yapıyorsan eşine göstere göstere yap. Onun yanında ara, ona söyle bak ailene şunu gönderiyorum yapayım mı vs vs. Bak annesine seni savunmamis. Kocana kızdım. Evet sana hak vermiş ama annesine ela sürekli seni aradı, babama yemek gönderdi falan diyebilirdi.
Çok haklısınız herşeyi eşin görmesi, şahit olması gerekiyormuş gerçekten. Buda bana küpe olsun.
Eşim konusunda söylediklerinizde de haklısınız. Bana haklısın derken, anneme karşı da farklı bi konuşma yapabilirdi. ( ama tabi hasta olduğu için, eşimin bu aşamada annesine böyle konuşmasına yine de vicdanım el vermiyor maalesef.) size yazarken parantez içindeki yazım da iç sesimdi🙈😁

ysgl26

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
381
577
32
herkese günaydın.
Kayınvalidem insanlar gözünde aşırı merhametli sessiz ve sakin görünür.
Ben ise konuşkan ama aşırı fedakar hatta bu devirde yaptıklarımı kimse yapmaz diye aşırı takdir edilirim.
Neyse mevzuya geleyim bundan tahmini 20 gün önce meme büyütme ameliyatı oldum ve kayınvalidem bi kaç gün sonra evimden gidip bir faks hiç aramadı. Gitmesini bende istedim, gitmesi de gerekiyordu. ( engelli kaynım var )
Ama gittikten sonra asla arayıp sormadı ki kendisi aşırı dikkat eder aranıp sormaya biraz sonra anlayacaksınız zaten. Sonrasında ben toparlandım derken çok geçmeden eşimin dedesi vefat etti yani kayınvalidemle de orda görüşmüş olduk ben hiç bey olmamış gibi devam yanına gittim ettim ki bu durumu çokta Fazla umursamamıştım zaten. Eşime de annen beni hiç aramadı da demedim ki zırt bırt kv karalayan bi tip değilim.
Kendisi korona oldu cenaze sonrası, hastaneye yatırıldı. Evde ise kayınpederim, 30 yaşındaki engelli kaynım ve cenaze için askerden izne gelen kaynım vardı. Benim vicdanım gerçekten çok yakın. Onlara her gün yemek yapıp gönderdim resil olmasınlar diye. Kayınvalidem için çarşıya çıkıp gerekli pijama takımını, iç çamaşaırlarını aldım gönderdim. Kayınvalidem hastaneden çıkıp evine geldi yine arıyorum soruyorum bi isteğin var mı falan... çünkü ben kendi rahmetli annemden de çok hastalık gördüğüm için hastalara karşı gerçekten aşırı hassasım. Allah rızası için yaparım yani.
Neyse bi dün arayamadım, evde değildim tüm gün çünkü. Akşam eşimle otururken “annem güceniyor gelmediniz hiç yanıma diye sen aradın mı hiç ?” dedi. Ben ise şok. “ ben bir tek bugün arayamadım onun haricinde sende biliyorsun yemeklerini yapıp gönderdim ettim ki ayrıca gelmediniz derken ? Koronalı birisine nasıl gidebiliriz ? Bu çok saçma değil mi ? ” dedim.
Eşimde “bence de öyle ama işte annem beklemiş kendi kendine ” dedi. O an var ya bana bi geldiler. Bende anlattım ameliyatımda gittikten sonra torunlarını dahi merak edip aramadığını etmediğini ve sonra sordum eşime “ kendisine karşı bu kadar hassas olan annem bana karşı da aynı hassasiyeti göstermesi gerekmez miydi? ”
Eşim de evet haklısın dedi... konu öyle kapandı.
Evet kızlar size sorum bugün kayınvalidemi arayıp “anne sen böyle böyle düşünmüşsün de sende beni hiç aramadın ben sana gönül koymadım, aklıma gelmedi de, ben bir gün aramayınca eşime onları söylemen ne kadar doğru? ” gibisine bişey söyleyim mi ? Ya da bişey söylememe tamam derseniz tam olarak ne söyleyim bende zihnimde toparlayamıyorum yardımcı olun.
Ya da hiç bişey söylemeyim böyle gitsin mi ? Ne bileyim işte bi akıl verin. Ben eden bulur Zihninde birisi olsaydım onları yapmazdım. Ama şu an da düşünüyorum eden gerçekten bulsa mıydı diye 🤦🏼‍♀️
Yapmıycan arkadaş kimseye iyilik yapmıycan işte. Ah bu vicdanımız yok mu bizim. Boşver hiç bişey deme. Kapansın konu. Fakat tekrarı olursa bu kez susma. Her iyilik yapanı afedersin eşek sanıp sırtına biniyorlar

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-07-2022

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 181 gün kaldı.

Bebeğiniz önümüzdeki 1 ay içinde hiç büyümediği bir hızla büyüyecek. Buna ek olarak büyüyen rahminiz sırt üstü yatarken, omurganızın sağ tarafından geçen büyük bir kan damarına baskı yapmaya başlayacak. Bunun için dinlenirken veya uyurken optimum kan dolaşımını sağlamak için sol tarafınıza yatmanız faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 54 Kg. ile 73 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 171 cm. Başlangıç Kilom :76 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

ceycey0406

heyyooooooooo
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
31.912
74.038
Yooo problem yok. Bu sizin anlayış biçiminiz... ki bende sadece teşekkür ettim zaten...
“siz halâ arkasından konuşuyorsunuz pess” demişsiniz madem öyle sadece buna cevap vereyim. Burda herkes derdini yazıyor ki birilerinin de arkasından yazmış oluyor. Bu sizde olsanız aynı, bende olsam aynı.
Bu durumu “hala arkasından konuşuyorsunuz pess” demeniz “BANA” çok mantıklı gelmedi.
Fikirlerinize de saygı duyuyorum elbet.
yazım tarzım öyle size özgü değil.ben de sizin fikirlerinize saygı duyuyorummm

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
bence konuyu kendisi size açmazsa siz hiç açmayın. kendini bir anlık yalnız hissettiyse o gün aramamanız dikkatini daha çok çekmiştir. siz elinizden geleni yapmışsınız, empati kurarsak kim olsa her işlerine koştuktan sonra aramadınız gelmediniz dendiğinde sinirlenir, yalan değil. zaten koronalı bir halde, sizin onu ziyaret edeceğinizi düşünüyorsa yanlış anlamayın biraz cahillikte var. görmezden gelin, konuyu açarsa da usulünce söylersiniz.
Bugün aradım kayınvalidemi anne nasılsın iyi misin diye. “İyiyim sağol, dün aramadın hastalandın mı yoksa ? ” dedi "bende yok anne, babamlara gittim dedim. Bende (diyelim eşimin adı Ahmet) Ahmet’i aradım sordum. Sonra bize yemek getirdi. Bugüne de yemek yok, sende varsa gönder.” Dedi. Bende “tamam anne göndereyim” dedim ve akşam üstü 3 çeşit yemek gönderdim tekrar. Yani durumumu anlattım, normal şekilde kapattık.

Ela lale el ele

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
587
780
Yapmıycan arkadaş kimseye iyilik yapmıycan işte. Ah bu vicdanımız yok mu bizim. Boşver hiç bişey deme. Kapansın konu. Fakat tekrarı olursa bu kez susma. Her iyilik yapanı afedersin eşek sanıp sırtına biniyorlar
Vicdanı yufka olan insanlar gerçekten daha çok üzülüyor. Üzüyorlar çünkü 😔
Bugün aradım kayınvalidemi anne nasılsın iyi misin diye. “İyiyim sağol, dün aramadın hastalandın mı yoksa ? ” dedi "bende yok anne, babamlara gittim dedim. “Bende (diyelim eşimin adı Ahmet) Ahmet’i aradım sordum. Sonra bize yemek getirdi. Bugüne de yemek yok, sende varsa gönder.” Dedi. Bende “tamam anne göndereyim” dedim ve akşam üstü 3 çeşit yemek gönderdim tekrar. Yani durumumu anlattım, normal şekilde kapattık.
Ben gerçekten hastaya sert duramıyorum 😔
Annem de olmadığı için, biraz soğuk dursam vicdanım beni tırmalıyor. “Annem hayatta olsaydı ve ona da gelinimiz soğuk dursa çok üzülürdüm” diye

N u r

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2021
4.327
17.840
32
Benim etrafımda gördüğüm kadarıyla edenler buluyor.
Ama bu bazen çok sonraları oluyor.