Egeliler fikirlerinize ihtiyacım var.

Yok ben de 27 yaş insanıyım.. kırışık yoktur bee :KK34:
çocuğun okuluydu dersanesiydi oydu buydu..
zor işler hemen doğuralım o zaman hadiii
çabık :KK23:

Saydım ben saydım, 10 seneye yetişmiyo ama 9 ay + 7 sene + 8 sene ilköğretim = 15 sene sonra bu aşk burada biter ve ben çeker giderim.:KK55:

kalkan sempatik bir yer,minik ama sempatik.
yunan kasabalarına benziyor bence..
esinlenmş olabililer.
arge çalışmalarım işe yaradı güven tazeledim
şaka bir yana teşekkür ederim :KK61:

yunan kasabalarına benziyorsa ozaman tam benlikk..
asıl ben sana teşekkür ederim:)

ben şu an 30umu inceden aştım...hep de 30 kalmayacağım için ilerisini de düşünmem gerek,yolları kışın nası oluyo?hastane durumu büyük şehirleri aratır mı?

yollar gayet güzel git gel zorluğu olmaz ama uzak yanlış bilgide vermek istemiyorum ama önemli hastalıklarda izmir tepecik hastanesine sevk ediyorlar genelde yada merkezdeki başka hastanelere.. ben aliağada oturuyorum metro geldi yeni havalanına kadar metro var burdan güzergahı tam bilmiyorum ama foça yolu üzerindende geçiyor sanırım yanlız önemli işleriniz için hep merkeze gitmeniz gerekir çünkü kışları çok donuk oluyor

Biz eşimle emekli olmadan 3 yıl yerleşmek için o kadar çok yer aradık araştırma yaptık.Karadeniz çok yağmurlu havası güzel değil.Akdeniz aşırı sıcak ve kışları çoğu tatil bölgesinde in cin top oynuyor.Okula giden çocuğumuz olduğu
için kışın ıssız olmayan iyi okulu olan halkı modern olan bir yer olsun dedik.Denizi, havası güzel yeşilliği bol.Çam ağaçları içinde
Ayvalık'a karar verdik.Tam yaşanılacak yer çok doğru karar vermişiz.Şahane bir 7 yıl sonunda İzmir'e taşınmak zorun da kaldık.İşlerimizi halledince Kesin dönüşümüz Ayvalığa olacak.Yaşamak için başka bir yer düşünemiyorum.

akyaka muğla merkeze yakın üniversiteden geçtikten sonra aşağıya inen yol var sakar diye indikten sonra hemen sağa sapılıyo :KK1: anlatamadım gibi hatta öğrenciler burdan ev tutuyo tripleks falan :KK37: yeni gitmiştim bende balık yemeğe resim çekmiştim yükliyim bari :KK1:

Eklentiler

• $100_1117.jpg
    $100_1117.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 72
  • $100_1111.jpg
    $100_1111.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 88
  • $100_1120.jpg
    $100_1120.jpg
    168,7 KB · Görüntüleme: 81
Biz eşimle emekli olmadan 3 yıl yerleşmek için o kadar çok yer aradık araştırma yaptık.Karadeniz çok yağmurlu havası güzel değil.Akdeniz aşırı sıcak ve kışları çoğu tatil bölgesinde in cin top oynuyor.Okula giden çocuğumuz olduğu
için kışın ıssız olmayan iyi okulu olan halkı modern olan bir yer olsun dedik.Denizi, havası güzel yeşilliği bol.Çam ağaçları içinde
Ayvalık'a karar verdik.Tam yaşanılacak yer çok doğru karar vermişiz.Şahane bir 7 yıl sonunda İzmir'e taşınmak zorun da kaldık.İşlerimizi halledince Kesin dönüşümüz Ayvalığa olacak.Yaşamak için başka bir yer düşünemiyorum.

İşteee işte olmak istediğim kişi :KK71:Çok tebrik ederim.Herkesin hayalindedir bu "alıp başını uzaklara gitme" ütopyası da, iş gerçeğe gelince kimse poposunu kaldırıp da kurulu düzenini bozup gidemez. Siz samimi olup bunu başaranlardansınız :13:

Ayvalık'ın içine mi yerleştiniz? Peki oraya gitmek için ideal yaş nedir? Ben yaptığım hesaplara uyup bekleyim mi 15 sene? Hiç beklemek istemiyorum ama bi taraftan da 27 yaşında oralara gitsem sıkılır mıyım diyorum, bi de malum, orası bizim için çok yabancı bir yer olacak, kimseyi tanımayacağımız...Arkadaşlarımız falan hep ankara istanbulda kümelenmiş, ama yeni insanlar da tanışılmak için var değil mi? Oradaki günlük hayatınızla, bir gününüzün nasıl geçtiği, insan ilişkilerinizin nasıl olduğu konusunda gözlemlerinizi anlatabilir misiniz?

Biz gerekli maddi birikimimizi yaptık emekli olduk öyle yerleştik sizin için hangi yaş değilde geçiminiz önemli.Ayvalık da iş olanakları kısıtlı.Biz Çamlık da oturduk.Sıkılıp sıkılmamakda kişisel bir durum ben hiç sıkılmadım.Bizim gibi emekli olup İstanbuldan gelen aileler var.Ayvalıklı komşularımız var:KK71:.40 yıllık dost gibiyiz.Müzik dernekleri var.Korada şarkı veya enstrüman çalmayı öğrenebilirsiniz.Halk eğitim kursları resim elişi Ebru o kadar çok alternatif varki.Yazın Cunda ve sarımsaklı bar disco eğlence var.Belediyenin düzenlediği bedava konserler var.Fazıl Say,İdil Biret çeşitli tiyatro ve bir sürü sanatçıyı amfi tiyatroda izleme olanağı var.Bu etkinlikleri İstanbulda trafik stresinden bedava bile olsa kalkıp gitmezdik.Kış geceleri televizyon dizileri var.Çok gezme istersen İzmir 2 saatlik yol git gez gel. Şimdilik bu kadar başka sorusu olan varsa cevaplaya bilirim.:KK71::KK71::KK71:

ayvalık-cunda harika bir yer...Rüya gibi, bir kez gittim tadı damağımda kaldı...
Her yaz plan yaparız bir türlü kısmet olmaz gitmeye...

Bu topic aktif olsun istiyorum ,güncel güncel güncellll

Bilgisi olan başka kimse yok mu ?

geçen kalem adasını inceledim....olmaz bu kadar güzellikte bir yer yaaa.ama sanırsam bilinerek ve istenerek reklamı yapılmıyor.
google'a kalem adası yazıp görsellerden inceleyin arkadaşlar,nefesiniz kesilecek resmen!hakketten maldivlere benziyor...:97:

Uvvv bayıldım..
Tek tesis var galiba,cidden neden bilinmiyor anlamış değilim.
Konumu da çok güzel oysa :KK69:

Uvvv bayıldım..
Tek tesis var galiba,cidden neden bilinmiyor anlamış değilim.
Konumu da çok güzel oysa :KK69:
tahminimce belirli bi kesime hitap ediyo,fiyatları bi araştırayım dedim de,devlet sırrı gibi saklanıyor.bi yerde denk geldim sonra,tek bir gece konaklama için yalan olmasın ama 500-600tl gibi bi rakam çıktı karşıma.adaya ulaşım özel bi yat ile oluyormuş.iki tesis var.biri normal bildiğimiz bir otel tipi,diğeri eski bi rum konağı...-ki ben o konağa bittim zaten.:KK69:ama dediğim gibi,4 kişilik ailemle ben oraya gitmeye kalkışırsam,sadece günlük konaklamaya en az 2000tl gözden çıkarmalıyım!
sanırsam ben google'ın görsellerinle yetinsem daha uygun olur:KK60:

tahminimce belirli bi kesime hitap ediyo,fiyatları bi araştırayım dedim de,devlet sırrı gibi saklanıyor.bi yerde denk geldim sonra,tek bir gece konaklama için yalan olmasın ama 500-600tl gibi bi rakam çıktı karşıma.adaya ulaşım özel bi yat ile oluyormuş.iki tesis var.biri normal bildiğimiz bir otel tipi,diğeri eski bi rum konağı...-ki ben o konağa bittim zaten.:KK69:ama dediğim gibi,4 kişilik ailemle ben oraya gitmeye kalkışırsam,sadece günlük konaklamaya en az 2000tl gözden çıkarmalıyım!
sanırsam ben google'ın görsellerinle yetinsem daha uygun olur:KK60:
Eee yuh internet sitesinde ben de fiyat bulamamıştım.
Neden koymadıkları aşikar :KK53:

rakamlar cidden abartılmış ,tamam ada tamam muhteşem ama tekelleşmişler.
ne yaptılar adayı toptan satın mı aldılar acaba ..
zaten tesisin yardımıyla adaya geçilebiliyormuş galiba..
uzaktan seyrederiz ne yapalım :)
bu arada iki çocuğun mu var ne güzel
ben seni hep böyle 26-27 yaşlarında yeni evli falan olarak düşünmüştüm.
maşallah :nazar:

bende dün araştırdım ama fiyat vermemişler heryerde şuan fiyatı duyunca şok oldum :KK53:

Eee yuh internet sitesinde ben de fiyat bulamamıştım.
Neden koymadıkları aşikar :KK53:
rakamlar cidden abartılmış ,tamam ada tamam muhteşem ama tekelleşmişler.
ne yaptılar adayı toptan satın mı aldılar acaba ..
zaten tesisin yardımıyla adaya geçilebiliyormuş galiba..
uzaktan seyrederiz ne yapalım :)
bu arada iki çocuğun mu var ne güzel
ben seni hep böyle 26-27 yaşlarında yeni evli falan olarak düşünmüştüm.
maşallah :nazar:
iki çocuğum var evet,bi kızım bi de oğlum var....14 yıllık evliyim :KK61:
gönül isterdi 26 yaşta takılı kalayım ama olsun be yaf,30'lu yaşlar da güsel.:KK1:

bende dün araştırdım ama fiyat vermemişler heryerde şuan fiyatı duyunca şok oldum :KK53:
birileri bu ülkenin tadını çok güsel çıkarıyo demek ki....ben de fiyatı okuduğumda aynı o smiley gibi bakakalmıştım!derinss'in dediği gibi,bence de adayı toptan satın almışlar.yoksa böylesi bi yer duyulmaz mıydı hiç?

iki çocuğum var evet,bi kızım bi de oğlum var....14 yıllık evliyim :KK61:
gönül isterdi 26 yaşta takılı kalayım ama olsun be yaf,30'lu yaşlar da güsel.:KK1:

Yanlış bir şey söylemek istemedim.
Aslında kendimce iltifat ettim diyebilirim..
çocuk sahib olanlarda hmm bir zaman sonra bir durgunluk seziyorum.
yıllar sonra ben de mi öyle olacağım diye kaygılanıyorum..
tarzını seviyorum sevindim o yüzden iki çocuğun olmasına :nazar:

Yanlış bir şey söylemek istemedim.
Aslında kendimce iltifat ettim diyebilirim..
çocuk sahib olanlarda hmm bir zaman sonra bir durgunluk seziyorum.
yıllar sonra ben de mi öyle olacağım diye kaygılanıyorum..
tarzını seviyorum sevindim o yüzden iki çocuğun olmasına :nazar:
yok canım ben de yanlış anlamadım zaten.şaka yolu ile takıldım sadece...:KK1:durgunluk olayına katılmıyorum.elbette edinilen tecrübelerle bir olgunluğa ulaşıyor insan ama bu kaskatı olmama hiç bir zaman neden olmadı.hayata biraz esnek ve mizahi bakmak bence insanın vitalitesini korumasına neden oluyor.
ve teşekkür ederim,ben de karşılaştığımız tüm topiclerdeki paylaşımlarını beğeniyorum.

Güncelllll,yaz geldi..
Fikirlerini gezdiklerini gördüklerini paylaşacak kimse yok mu ?

X