Egeliler fikirlerinize ihtiyacım var.

merhaba
yorumlarin hepsini okuyamadim ancak sunu soyleyebilirim eger sakinlik istiyorsaniz ve dogal guzellik Gokova veya Oren tarafini tavsiye edebilirim:nazar:

göynük'ü tavsiye edebilirim sessiz bi yer olarak.

canım akyakadan yeni geldim, ilk defa gittiğim bi yerdi, diğer sahil yerleşkelerinden çok farklı bi yer, denizi muhteşem ötesi
ancak gözlerim rahatsızlandı ama bir tane bile doktor olmadığını öğrendim, gerçi bi tane varmış ama muğlaya konferansa gitmiş,:KK53: marmarise gidin dediler doktor için, başka bi örnek domestos bilen bulamadım, hipermarket yok, sadece küççücük bi bim ve şok var,:KK53: doğa süper ama yaşamak için gereken herşey yok, daha doğrusu varda, alışkanlıklarından vazgeçebilirsen...

bi kaç günde marmaris içmeler tarafına gittik ama şok oldum ya, en son 10 sene önce gitmiştim, ne olmuş oralara öyle ya
:KK53:

Son düzenleme:
Tatilden yeni döndüm..
Akyaka'da uğradık.Ama ben pek hoşlanmadım.
Bu kadar abartılmasına da bir anlam veremedim.
Sivrisinek cenneti,belde biraz hmm pis!
Bir güzelliği varsa da gölgeleniyor.
Anlayamadığım negatif bir hava var.Sadece bir gece yattık ve denize de girmedim o kadar hoşlanmadım yani.
Bir akşam yemek yemek için uğranabilir tatil boyunca onun dışında vakit kaybı.

Bu tatilimden aklımda kalan kesinlikle tekrar uğrayacağım iki yer var ki biri Dalyan! Şirin,serin,ucuz denizi bir harika.. İztuzu plajı ,Kanal gezintisi,tekne turu,tarihi dokusu..tatilin benim için anlamını karşılayan bir belde olsu Dalyan..
Diğeri ise Sedir Adası,elbette barınma şansı yok ama bir defa olsa da denize girilmesi gerek orada.Cenneten bir köşe..

Marmaris merkez o kadar gelişmiş şehirleşmiş ki orada tatil yapmanın bir esprisi yok.
Turunç yine şirin sakin ama turist akını yüzünden türk beldesi olmaktan çıkmış güzel bir tercih olabilir.
Datça'da fena değil..Bütün büklerini gezdim ,görülmesi gerek.Barınma için ideal kafa dinleyeceğim kimseyle yüz göz olmayacağım diyen herkese tavsiye ederim.

Orhaniye,Selimiye,Kız kumu vs yine görülmesi gereken yerler.Özetle ülkenin bu bölgesinin denizi çok güzel.Cam gibi..
Genel olarak sıcak ve dalgasız.Ve balıklarla birlikte yüzebileceğiniz kadar temiz..Bölgede yaşayanlar çok şanslı..

canım dalyanda nerde kaldınız, memnun kaldınız mı kaldığınız yerden ya da önerebilceğin uygun fiyatlı bi otel varmı?

canım dalyanda nerde kaldınız, memnun kaldınız mı kaldığınız yerden ya da önerebilceğin uygun fiyatlı bi otel varmı?

Biz geze geze ilerledik her yerde bir gün kalacaktık ama dalyan'ı sevdiğimiz için giderken 2 gün dönüşte de bir gün kaldık.
hep aynı yerde kaldık.
pansiyon sahibi karı koca öğretmen emeklisi oturmayı kalkmayı konuşmayı bilen.
temiz düzgün insanlardı.
internet sitesi şurada mevcut.
.:Gül Pension:.

daha iyi hmm lüks yerler yok mu ?
elbette var ama iki kişi oda kahvaltı 60 lira gibi bir fiyata bu kalitede bir yer bulmak zor.
hatta eşim benimle iddiaya girdi ben netten bulup gittim buraya hayır dedi kişibaşı 60 liradır bu kadar ucuz olamaz falan :)
benim için kriter banyosudur, otelde gürültü olmamasıdır,kahvaltısının yenilebilir olmasıdır.
minik kurabiyeler bile yapıyor kahvaltıda şeker bir ege rahatlığı hakim pansiyonda.
ben memnun kaldım .. gitmeye niyetliysen birkaç detay daha verebilirim.
yemek yeme,gezilecek yerler adına..

valla canım biliyosun bu tatil konularında tavsiye çok önemli, özelliklede kalınacak yer konusunda, diğer sitelerde bilemiyosun gerçekmi fake mi yorumlar, ama burda tanıdığım üyelerin yorumlarına çok değer veriyorum, çok tatlı tatlı anlatmışsın, dediğin yeri araştırcam benim içinde kesinlikle temizlik ve gürültü olmaması, ayrıca güzel sessiz bi klima çok çok önemli, yoksa insan tedirginlikten tatilin relaxına geçemiyor, diğer şeyler ayrıntı benim için zaten pek kahvaltı edebilen biri değilim. Bu sene de olabilir ama olmasa da tavsiyen üzerine seneye mutlaka gidicem, bahsedeceğin detaylarıda merak etmekteyim, dalyan daha önce hiç gitmediğim bi yer, çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgilere:13:

Son düzenleme:
valla canım biliyosun bu tatil konularında tavsiye çok önemli, özelliklede kalınacak yer konusunda, diğer sitelerde bilemiyosun gerçekmi fake mi yorumlar, ama burda tanıdığım üyelerin yorumlarına çok değer veriyorum, çok tatlı tatlı anlatmışsın, dediğin yeri araştırcam benim içinde kesinlikle temizlik ve gürültü olmaması, ayrıca güzel sessiz bi klima çok çok önemli, yoksa insan tedirginlikten tatilin relaxına geçemiyor, diğer şeyler ayrıntı benim için zaten pek kahvaltı edebilen biri değilim. Bu sene de olabilir ama olmasa da tavsiyen üzerine seneye mutlaka gidicem, bahsedeceğin detaylarıda merak etmekteyim, dalyan daha önce hiç gitmediğim bi yer, çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgilere:13:

Klima sessizdi :)
Gerçi pek gerek de kalmadı.Dalyan çevre beldelere göre serin.Hiçbirzaman yapış yapış olup nefes alamaz hale gemiyorsun sıcaktan.
bu açıdan da bir avantajı var.
tatilde tavsiye çok önemli gitmeden önce abartmış olmam yüzlerce yazı blog vs okudum
gidenlerin yorumları tavsiyeleri.
dalyan'a gittiğinde mutlaka tekne turuna katılmalısın.ücreti 25 lira idi.
antik kent,köyceğiz gölü,çamur banyosu,çakma iztuzu plajı
ama oldukça keyifli bir tur,tam gün açık büfe öğle yemeği var.
eşim yine açık büfe ne olacak dayarlar berbat yemekleri dedi ama sadece mezeler bile 10 çeşitti,
o fiyata hem tur hem o menü yine şaşırtıcı oldu bizim için :)
iztuzuna götürdüklerini iddia ediyorlar tur ile ama orası gerçek iztuzu değil,yani asıl iztuzu beldeye 10km uzakta bir alanda.
ve denizi cidden çok güzel.
akşamları da çok güzel dalyan'ın cıstık cıstık bir modda belde değil.
sakin ama eğlenceli sıkıcı değil asla. sakince dağıtmadan birkaç kadeh içilebilecek güzle mekanlar var.
atay dostlar sofrası diye bir restaurant var.
biz üç gece de orada yedik,çok uygun ve lezizdi.
sürekli yemeklerden bahsediyor gibi oluyorum ama boğazlıyım da azıcık ,bir de denizde hep acıkıyor insan :)
bir gün anne olursam çocukla gezemeyeceğim için bir noktada kalıp tatil yapabileceğim yer olarak dalyan ideal.
yani aile olmuş bir çift için de uygun,çocuklu aileler için de

dilerim sen de çok seversin.. ben biraz seçiciyim hmm gıcığım diyelim :)
kolay beğenmem pek birkaç farklı değeri barındırması gerekir tatilin..
güneş deniz beni tatmin etmez,dalyan benim beklentimi karşıladı.

Muhteşem bir topic umarım güncel kalır ...egeliler çok kıskanıyorum sizi =((

karadenizliyim ama karadenizde 10 kere denize girmemişimdir küçücük ağaçlar yemyeşil deniz adım başı adalar büyülüyor beni resmen cennettesiniz

çeşme kışın çok sessiz ölü gibi hele rüzgarı ılıcada sıcak su kaynağı varmış kışın bile girilebiliyormuş ama çocuk olduğu için giremedik tabi karşıda adalar falan çok güzel ama

bodruma 10 sene önce gitmiştim en son o zaman bile 4 haftalık tatili 3 haftada bırakıp dönmüştük heryer vıcık vıcık insan gece ,sessizlik diye bi kavram yok küçücük küçücük apartların küçücük havuzlarına tıkışmış insanlar ıııııyğ ama bodrumdan yola çıkınca adım başı antik kent adım başı kalıntı tarih doğa ayy gidesim geldi egeye ama günahlarım koyvermiyor

Son düzenleme:
derinsscim yazıklarını dikkatle okudum, en geç seneye denicem yazdıklarının hepsini, çok teşekkürler önerilerine:KK16::KK16:

Son düzenleme:
derinss öyle güzel anlatmışsın ki canım:KK61:tur rehberim diyorum ya sana :KK34: haklı olduğumu bir kez daha anladım birgün oraları görmeyi umuyorum egede denize girme imkanı bulamayan ben özellikle dalyanı feci merak ettim ...

Ege'min heryeri bir başka güzeldir. ilk aklıma gelen Fethiye Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi. Dalaman, Dikili, Çandarlı, Çeşme, Çeşmealtı ve tatil yöresi değil ama canım İzmir'imin her bir köşesi.... çok özledim ya çoooook:KK58::KK58::KK58:

Dikili ve Bademli.. :KK52:
Yazın öyle çok çok sıcak olmaz, bol bol eser. Denizi buzz gibi değildir, dudaklarınız morarmaz. :KK53:
Deli gibi turistler akın etmez, yerli turist olur genelde yazlıkçılar falan.
Kışın çok çok sakindir tam kafa dinlemelik.
Benim annem Dikilili, bütün anne tarafım teyzemler dayımlar falan oradadır. Herkesi tanırım orada. Çocukluğumdan beri her yaz giderim. :KK8:
Bi kordonu var öyle İzmir'deki kadar uzun değil ama daha güzel daha canlı. Bi tarafında kumsal, deniz bi tarafında sergiler, biraz ilersinde deniz kenarına kurulmuş çay bahçeleri...
Plajı çoook uzundur, uçsuz bucaksız gibi görünür. Plajı yürüdükçe yazlıkların olduğu tarafa gidersin oralar daha sakin olur hele orada bir de yazlığın varsa değmesinler keyfine.
En güzel özelliği de; gün batımı müthiştir... Fotoğraf çek kartpostal yap o derece... :KK16:

Çok özledim memleketimi, bi ara gideyim hasret gidereyim, çocukluk günlerime gideyim. Seni de bekleriz buralara... :KK71:

karaburun için lafı ağızımdan aldın resmen,gitmedim ama google earth'de resimlerini gördüm,orası da ayrı bir büyüleyici gibi...ama kışı nasıl olur,yerleşilecek gibimidir orasını düşünmem lazım....

izmir li olarak söyleyyeim karaburun un denizi güzel değil canım.folça nın da.izmir de en güzel deniz çeşme de.böyle mavi yok derim.urla ya gelince süper triplex evler var.sürekli de yeni yapılar var.üstelik izmir merkeze 30 dkk.ancak denizi ıhh.orası sadece yaşamak için.denizide süper olsun dersen tabiki çeşme ozman.özellikle çeşmenin koyları :)))
bodrumun adı var derim.ama muğla dalyan süper üstü.

Bu ne güzel bir konuydu yahu,tekrar hortlasın istiyorum :KK52:
Belki fikir beyan eder çıkar

bir izmirli olarak sadece izmir derim :KK16: Foçası çeşmesi selçuk bergama heryeri ayrı güzel :KK34:
tabi ben orayı bırakıp evlenip diyarbakıra geldim ama olsun izmirim bi başkadır canım :KK71:

Biz 23 nisanda ayvalıka gittik, bir ömür merak ettimdi zaten. ve bayıldım ben ayvalıka.İnsanları da nezih, doğası güzel. Yerleşesim geldi, zaten istanbuldan kaçıp gidip yerleşeni çok sanırım.

X