Eliptik Bisikletle zayıflama marotonuna girelim diyenler buraya :)

Kızlar selam kimsecikler kalmamış galiba burda .ufak bildirim yapayım dedim 58.5 kg ile Mayıs ayına giriyorum çok şükür. Aralık ayında 68 ile basladigim eliptik ve sağlıklı beslenme yolunda son durumum budur. begum75 begum75 senin nasıl gidiyor devam mı? Yılmadan yola devam kızlar

Kızlar selam kimsecikler kalmamış galiba burda .ufak bildirim yapayım dedim 58.5 kg ile Mayıs ayına giriyorum çok şükür. Aralık ayında 68 ile basladigim eliptik ve sağlıklı beslenme yolunda son durumum budur. begum75 begum75 senin nasıl gidiyor devam mı? Yılmadan yola devam kızlar
Merhaba canim ben yeni eliptik aldim araniza katilmak isterim..
1 seviyesinde 40 dk yapiyorum sence seviye az mi ?
Yazan kalori dogru mudur sence. Seviyemi artirmami tavsiye eder misin.
Bunun disinda beslenme duzeniniz nasıl biraz bahseder misin?

Merhaba canim ben yeni eliptik aldim araniza katilmak isterim..
1 seviyesinde 40 dk yapiyorum sence seviye az mi ?
Yazan kalori dogru mudur sence. Seviyemi artirmami tavsiye eder misin.
Bunun disinda beslenme duzeniniz nasıl biraz bahseder misin?
Selam canım. Evet 1.seviye çok az makinan kaç seviyeli bilmiyorum ama en zor 3 ayarı kullanma şimdilik .1.seviyeden başla 5 er 6 sar dk araliklarla zorlugu arttır ve zorluğu azaltarak 30 dk yi tamamla.bir kaç ay sonra en zor 3 seviyeyide bu programa ekle.5 er 3 er dk larla arttır,gene azaltarak son 1.seviyeye gel 40dk da bitir.canım sabah 1lokma ekmek yumurta (rafadan tereyağli Menemen ile kafama göre) domates salatalık biber zeytin peynir anam usulü kahvaltı. (Sporu aç ve sabah yapiyorum sonra kahvalti) öğlen 1kase yoğurt içine 2 3 mevsim meyvesi.kışın 1 elma 1 orta boy muz şimdi bir avuç çilek dut vs.aralarda azcık leblebi yiyordum(şimdi azalttim onuda) bazen Muzlu süt bazen 4 5 sebze meyve suyu siliyorum 2 elma 4 salatalık öğlen bu.aksam ; Allah ne verdiyse salata ile yoksa yoğurt ile yiyorum.makarna pilav hamur işi şeker tatlı vs yok.çok canım makarna çekerse 1 kase haşlanmış makarnaya :1 domates rendeleyip 1sarimsak z.yağı ile kavurip döküp yiyorum.et balık köfte z.yağlı yemekler dediğim gibi ne pistiyse evde o.Kızartma yok tabi.akşam yemeğinden sonra çok mu abur cubur çekti canım 1 kase fıstık yiyorum.bazen fıstık hakkımı kahvaltıda ezmesini yiyerek kullaniyorum.şu içecem diye hiç kasmadim kendimi ama zaten spor yüzünden susuyorum içiyorum 2lt iciyorumdur.1 aydır sabah yürüyüşü më ek akşam 40 dk yer hareketleri dambilla egzersizler de ekledim.

Ayrıca rdlpstck rdlpstck sabırlı olmanı ve 3 ay düzenli devam etmeni tavsiye ederim.eliptik güzel bir alet ama öyle hemen 1 haftada sonuç bekleme.ısınma ile başla bitince soğuma esneme yap duş al.akşam yapıyorsan sabaha,sabah yapıyorsan da aksama 30 dk lik plates ya da yer egzersizi eklemeni tavsiye ederim.daha hızlı cevap alirsin

Selam canım. Evet 1.seviye çok az makinan kaç seviyeli bilmiyorum ama en zor 3 ayarı kullanma şimdilik .1.seviyeden başla 5 er 6 sar dk araliklarla zorlugu arttır ve zorluğu azaltarak 30 dk yi tamamla.bir kaç ay sonra en zor 3 seviyeyide bu programa ekle.5 er 3 er dk larla arttır,gene azaltarak son 1.seviyeye gel 40dk da bitir.canım sabah 1lokma ekmek yumurta (rafadan tereyağli Menemen ile kafama göre) domates salatalık biber zeytin peynir anam usulü kahvaltı. (Sporu aç ve sabah yapiyorum sonra kahvalti) öğlen 1kase yoğurt içine 2 3 mevsim meyvesi.kışın 1 elma 1 orta boy muz şimdi bir avuç çilek dut vs.aralarda azcık leblebi yiyordum(şimdi azalttim onuda) bazen Muzlu süt bazen 4 5 sebze meyve suyu siliyorum 2 elma 4 salatalık öğlen bu.aksam ; Allah ne verdiyse salata ile yoksa yoğurt ile yiyorum.makarna pilav hamur işi şeker tatlı vs yok.çok canım makarna çekerse 1 kase haşlanmış makarnaya :1 domates rendeleyip 1sarimsak z.yağı ile kavurip döküp yiyorum.et balık köfte z.yağlı yemekler dediğim gibi ne pistiyse evde o.Kızartma yok tabi.akşam yemeğinden sonra çok mu abur cubur çekti canım 1 kase fıstık yiyorum.bazen fıstık hakkımı kahvaltıda ezmesini yiyerek kullaniyorum.şu içecem diye hiç kasmadim kendimi ama zaten spor yüzünden susuyorum içiyorum 2lt iciyorumdur.1 aydır sabah yürüyüşü më ek akşam 40 dk yer hareketleri dambilla egzersizler de ekledim.
Cevabin icin tskler :)
Az once 30 dk eliptigimi yaptim
Sabahlari 20 dk aksamlari 30 dk yapmayi planliyorum diger sporlarda sikiliyorum. Eliptigi tv nin karsisina koydum. Su isini halletmek icin de yarim lt su sisem var gunde 3 kere dolduruyorum ozellikle spordan sonra cok iciyorum. Daha yeni basladim spora keske hemen etki etse :) ama sabretmem lazim biliyorum.
Eve alirkende herkes sikilirsin dedi o yuzden duzenli kullanip o sozlerin dogru cikmasini engellemem lazim.
Sabahlari spor isim biraz zor olcak ama 6 da uyanip yapmak istiyorum umarim o konuda istikrarli olurum.

çok iyi gidiyosun tebrik ederim seni, ben hala çok yavaş vererek devam ediyorum:olamaz:

rdlpstck rdlpstck canım devam hemen etki etmiyor.sabah akşam aynı sporu yapma eliptik 30_60 dk arasi yeterli.sikiliosan başka seyden 15 dk oyna zumba yap aç pc yi.ama sabah akşam fazla eliptik bu defa işte sikilirsin.haftada 1 günde serbest kaslar dinlenir
begum75 begum75 canım valla regliye 2 gün kaldı ağzımi zor tutuom spor sonrası 2 kare bitter yicem yarın planım bu :KK70: devam devam elbet gidecekler

Bu konu guzelmis uzun yillar geçmiş.Belki biraz kıpırdanma olur bende iki gündür eliptik yapıyorum.Birileri olursa burada tekrar gelişmeleri yazarım.

X