Aile Planlaması ELLA ertesi gun hapi kullananlar....

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Dediğim gibi stres yapma 100 kadından 1 hamile kalıyo oda sen olmassın korkma ben ıkınci defa kullanıyorum ılk kullandığında 2 sene once hıc yan etkısini yasamadım zamanında oldu reglım bu sefer mahvetti beni, inslh sende kolayca atlatırsın stres yapma sakınce reglını bekle oluncada haber ver :KK19:
Merabalar.sözlumle bugun iliski yasarken prezarvatif yirtildi ama icinde degildi.genede oraya bosaldi.fark etttigimiz gibi su ile bolca yikadim.yarim saat icinde Ela hapini aldik ve ictim.suan karnimda degisik bi his hissediyorum acaba hamile kalirmiyim

Merabalar.sözlumle bugun iliski yasarken prezarvatif yirtildi ama icinde degildi.genede oraya bosaldi.fark etttigimiz gibi su ile bolca yikadim.yarim saat icinde Ela hapini aldik ve ictim.suan karnimda degisik bi his hissediyorum acaba hamile kalirmiyim
Daha once iliskiye girmedim kizligim bozulmadi hap ise yaramaz ve spermlerde bi sekilde yumurtalarla bulusursa hamile kalma olasiligim var mi

kizlarr biliyosunuz ben gecen hafta iliskiye girdim ertesi gun ella hapini ictim surekli mide bulantim var yuzumu sivilceler basti kendimi pek iyi hissetmiyorum. ilactan midir bu? iliskiden 1 hafta sonra kan testi yapsam cikmaz degil mi hcg degerlerinde adetime 9 gun var

Merhaba kizlar. Bende bu ilaci ikinci kez kullandim. Bes ay arayla. Iliskiye girdikten 24 saat sonra bu ilaci aldim fakat adetim bes gun gecikti. Ilk sefer aldigimda ufak bir kanamam olmustu. Sonrasinda durdu ve zamaninda adet oldum. Ama bu sefer gecikti. Hamilelik testide uyguladik nisanlimla. Negatif cikti ama ben yinede korkuyorum. Cunku su an adetin belirtileri bile yok

Ella hap aldiktan 3 gun sonra Kan tahlilinde çıkar mi ?
Erkek arkadasimla ilişkiye girdikten hemen sonra aldım içime boşalmadi ama zevk suyundan korkuyoruz bir de ilk kez böyle bir şey yaşadık kanamam da 2 gun sonra durdu
sonuç nedir yazar mısınız biz de aynı durum oldu ama ben 5 gün sonra aldım ilacı olmamıştır diye düşünerek ama sonra şüphe ettim etkili olur mu?

Kızlar ben 14 şubatta ellayı kullandım. Olayın üzerinden yarım saat geçtikten sonra içtim. Ve o gün yumurtlama günümmüş sonradan öğrendim. 28-29 şubatta regl olmam gerekiyordu ama olmadım. Reglim geciktikce gecikti ve nerdeyse bir ay geçti. Nihayet regl oldum. Regl olmadan önce kahverengi akıntım geldi 1-2 gün. Korktum çünkü yerleşme kanaması olarak yazmışlar çoğu sitede. Yani kullanıp stres yapmayın stres daha fazla geciktiriyor. Hamile gibi hissetmeye başlamıştım internetteki çoğu belirti uyuyordu ama çok şükür ki hamile değilim. Korkmayın ve stres yapmayın etkili bir ilaç
Aynı durumdayız ve reglime 4 gün kala koyu renk kanamam oldu çok korkuyorum

Eşimle yeni evliyiz 24 yaşındayım bebek için erken korunmasız ilişki yaşadık tedirgin oldum ella kullanmakda istemiyorum çünkü zaten bozuk bir adet düzenin var ella ile gecikme yaşayarak yumurtlama sorunu yaşama ihtimalim var ne yapavaģımı bilemiyorum düşüncelerinizi söylermisiniz lütfen.adet im bittikten 3 gün sonra ilişkiye girdik yumurtlama döneminden 1 hafta önce hamile kalma ihtimalim varmı.YARDIM

Eşimle yeni evliyiz 24 yaşındayım bebek için erken korunmasız ilişki yaşadık tedirgin oldum ella kullanmakda istemiyorum çünkü zaten bozuk bir adet düzenin var ella ile gecikme yaşayarak yumurtlama sorunu yaşama ihtimalim var ne yapavaģımı bilemiyorum düşüncelerinizi söylermisiniz lütfen.adet im bittikten 3 gün sonra ilişkiye girdik yumurtlama döneminden 1 hafta önce hamile kalma ihtimalim varmı.ilacın yan etkisi olan adet gecikmesi stresini ilac yuzde yuz etkilin degilken hamile kalanlar varken kullanmak istemiyorum.YARDIM.LÜTFEN.CEVAP

Merhaba arkadaşlarr. Nişanlımla haziranın 2 sinde sürtünme yoluyla ilişkiye girdik fakat o prezervatif yöntemiyle korunuyordu.. Adetimin bitiminden iki gün sonraya denk geldi.Aklımızda soru işareti kalmasın diye Ella ertesi gün hapı aldık. Aynı gün içerisinde bir saat sonra ella ertesi gün hapını kullandım. Haziranın 23 ünde olmam gerekirken hala adet olmadım olması gereken günden 10 gün gecikti. Daha öncede kullanmıştım ella ertesi gün hapını adetimde en fazla 3 gün gecikme olmuştu şimdi bu durumun 10 gün olması beni endişelendirdi. Sizce hamile olma ihtimalim var mıdır? Bu kadar gecikmesi normal midir? Acil cevap verir misiniz?….

Gecıkme yapıcak bu kaçınılmaz bide bisürü yan etkisi var bende hepsi oldu illet bi ilaç kullansan bi türlü kullanmasan bi türlü reglme çok var bekleyemem diyosan hassas testler varmış 4 günde cıkıyomus bi kaç gun sonra ondan yap
Yan etkileri ne zaman geçti acaba ben adet gördüm ama hala yan etkileri devam ediyor anlamadim gitti kafayi yicem bu arada adetin normalden farkliydi iki gün kanamam oldu kahverengi lekelenme sekline dönerek son buldu

Merhaba kizlae bende 5 gun once esimle korunmasiz iliskiye girdik bosalma olmadi ve adet bitiminden iki gun sonraydi her ihtimale karsi 17 saat icinde ilaci ictim bende siskinlik yapti birde asiri duygu degisimi yaratti suan bilmiyorum işe yaradimi yaramadimi bi streski sormayin şu beklemek..

Hicmi kullanan yok su hapi:KK43:(

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Ben 1yıllık evliyim daha önce ella hapı içmiştim sürekli 4-5 gün geçtikleri 6 gün süren adetlerim olmuştu ellanın etkisini yaşamıştım yıl başında eşimle korunmasan yaptık alkollüydü yanlışlık la içime boşaldı bu gün ella hapı içtim bu gün düşündüm de 6 gün gecikmişim hamile olabilir miyim acil cevap lütfennnn

Ben 1yıllık evliyim daha önce ella hapı içmiştim sürekli 4-5 gün geçtikleri 6 gün süren adetlerim olmuştu ellanın etkisini yaşamıştım yıl başında eşimle korunmasan yaptık alkollüydü yanlışlık la içime boşaldı bu gün ella hapı içtim bu gün düşündüm de 6 gün gecikmişim hamile olabilir miyim acil cevap lütfennnn
ne oldu sonucu merak ettım bısey var mı

Bu hapın yan etkileri çok ağır oluyor. Ella Hapı Kullananlar genelde yan etkiler sonucu aşırı ağrı, baş dönmesi ve aşırı kanama sorunu yaşıyor.
Merhaba kızlar, ertesi gün hapları genellikle kullananlar tarafından iyi tolere ediliyor aslında, bu yanlış bir bilgi. En sık görülebilecek yan etkiler; göğüslerde hassasiyet, bulantı, karın ağrısı, başağrısı, halsizlik ve baş dönmesi oluyor. Ertesi gün hapı kullanımdan sonra geçici olarak adet düzensizliğine veya lekenme tarzında kanamalara yol açabiliyor ama geçici. Adet kanaması beklenen tarihten birkaç gün önce veya sonra başlayabilir, yeni bitmiş olan bir adet kanaması kısa süre için tekrarlayabilir. Fakat bu etkiler genellikle ilk adet kanamasını takiben normal düzenine dönmüş oluyor.

X