Popüler Konu Elma Diyeti Deneyimlerimiz

meeerhaba, konuyu halen takip eden ya da elma diyetine başlamayı düşünen varsa diye yazmak istedim🥹 ben 1 yıl önce yine buraya yazmıştım o zaman yine acil bi şekilde kilo vermem gerekiyordu ve bu diyete başlamıştım 2-3 sayfa öncesinde yorumlarım var 6 gün yaptım 1 gün full kaçamak yaptım ve elma yediğim 6 günde de genel olarak baya kaçamaklarım oldu buna rağmen 3.800 verdim fakat beni inanılmaz zorladığı için yapmayı bırakmıştım.. şimdi anlıyorum geçen sene bu diyeti yaparken nerede yanlış yaptığımı acil bir şekilde kilo vermem gerekiyor diye ben aradan kahvaltıyı da çıkartıp günde sadece 4-5 elma yiyordum zaten diyet kahvaltıyla beraber taş çatlasa 500-600 kalorilik bir diyetken ben 250-300 civarı kalori alıyordum e bu sebeple inanılmaz mide bulantıları, halsizlikler, ayağa kalkınca göz kararmaları, baş dönmeler sebebiyle gözüm dönüyor ve kendimi mutfakta buluyordum ve kaçamak yapıyordum.. zaten günde alacağımız 500-600 kalori bile vücut için azken ben kahvaltıyı da aradan çıkartıp tam anlamıyla dengeyi bozuyordum ama o zamanlar bunun farkında değildim çünkü gözümü karartmıştım tatile gidecektim ve acil kilo vermem gerekiyordu ama yaptığım hatalar yüzünden listeye düzgün uyarak kilo verecekken listeye uymadığım için gerekenden fazla acıkıp kaçamaklar yapıp düzgün bir kilo veremedim.. velhasılkelam biraz uzun yazdım ilgilenen halen birileri varsa kendileri de buna benzer hatalar yapmasın diye🥹

gelelim şimdi benim sürecime.. ben ilk öncelikle 84.5 kiloyla her zaman ki uyguladığım şekilde aralıklı oruç şeklinde günde 2 öğünden oluşan bi diyet yaptım ve 77.6'a düştüm sonrasında o diyetten de sıkılıp daha hızlı kilo vermek istediğimi farkettim çünkü aynı geçen sene ki gibi önümde yine kısıtlı bi gün sayısı var eee ne demişler yumurta toto'ya dayanınca..😂 77.6 ile elma diyetine başladım bugün 5. günüm ve inanılır gibi değil ama hayatımda belki yüzlerce kez diyet yapmışımdır ve ben ilk kez bi diyette bu kadar uzun zamandır kaçamak yapmadım (evet uzun zaman dediğim 5 gün😂) normalde ben her diyetimde muhakkak iki günde bir ufakta olsa bi kaçamak yaparım da o sebeple bu 5 gün benim için kaçamaksız ilk uzun süre😂 neyse daha uzatmadan yaptıklarıma geleyim sabah kalkıyorum cezve de suyu ılıtıyorum içine yarım limon sıkıp içiyorum, erkenden acıkmak istemediğim için ben kahvaltımı saat 12-1 arasında yapıyorum 2 dilim tam buğdaylı ekmek arası domates, nane, maydanoz, biber koyuyorum tabağa da domates ve maydanoz koyuyorum.. ekmek yediğim için peynir zeytin tüketmek istemediğim için bu şekilde yapıyorum sonrasında ise 2 saatte bir yeşil elma yiyorum kahvaltıyı geç yaptığım için günde 4 elma yiyorum en geç 8.30'da elmam bitiyor ve gün içerisinde evde 1 saat 20 dakika kadar süren spor yapıyorum, spordan önce 3 küçük kahve fincanına denk gelecek büyüklükte kocaman bir fincan 3 şekerli türk kahvesi içiyorum spordan sonra ise 1 bardak yeşil çay içiyorum ve gün içerisinde muhakkak 3 lt su içiyorum 3 lt'den aşağı düşmedim hatta bazı günler 4 lt içtiğim de oldu ben biraz geç yatıyorum gece saat 12 civarı ise 1 çay bardağına yeşil çay yapıyorum onu soğutuyorum büyük bir bardağa koyup üstüne yarım limon sıkıp ardından da maden suyu ekliyorum ve onu içiyorum hem tadı güzel hem de yağ yakımını hızlandırdığı söyleniyor bende geç saatte yattığım için o saatler de hafiften acıkmaya başlıyorum bu karışımı içtiğimde soda sayesinde midemde ki açlık geçiyor..

son olarak 1. günümde hiç acıkmadım, 2. günümde inanılmaz acıktım ağlayacaktım o derece oturduğum ya da yattığım yerden kalktığım da göz kararmam ve baş dönmem oldu bir kaç kere, 3. gün yine acıktım ama bir önce ki güne göre daha az acıktım yine göz kararması ve baş dönmesi oldu, 4. gün hiç acıkmadım bugün ise 5. günüm zaten bu açlık durumu özellikle akşam 8'den sonra başlıyor bende ama galiba midem alıştığı için dün acıkmadım diye düşünüyorum yani inşallah öyledir de artık acıkmam diye umuyorum😂 bir de ben mevsimden dolayı mı yoksa yaşadığım şehirle alakalı mı bilmiyorum ama şu anlık ekşi yeşil elma bulamadım ne çok ekşi ne çok tatlı olan bi yeşil elma bulabildim ve onu aldım umarım bu durumla alakalı kilo vermem yavaşlamaz🫠 haftada bir tartılacağım 7. günüm perşembe 8. günün sabahı ilk uyandığım anda tartılacağım o zaman yine buraya yazarım kaç kilo verdiğimi🥹 umarım bu kadar aç kalmama değecek bi kilo vermişimdir, kaçamak yapmadığımı biliyorum ama içimde hep bi korku var ya istediğim kadar kilo verememiş olursam ve tüm isteğim kaçarsa diye🥺 umuyorum ki her şey bu kez çok güzel olacak🥲💖

merhaba herkese sevdikleriyle mutlu, güzel bayramlar💖 bugün 6. günün akşamındayım, kaçamaksız bi şekilde devam ediyorum ve çok mutluyum bu durumdan fakat 2 gündür bazı sıkıntılar var.. dün elma bitmişti ve annem elma bulup getirene kadar akşam saat 8 olmuştu bende o saate kadar mecburen 3 dilim kavun yedim evde bulunan kalorisi en düşük meyve oydu bugün ise regl oldum ben regl olduğumda karnımın şişliğinden ve ağrımdan ötürü kendimi genel olarak tok hissediyorum öğlen 1 gibi aynı şekilde kahvaltımı yaptım akşam 17.30'da bi elma ve 25 adet çiğ tuzsuz badem yedim şimdi ise mideme kramplar girmeye başladı muhtemelen iki gündür yemem gereken elmayı yemediğimden dolayı diye düşünüyorum o sebeple şimdi 1 elma daha yiyip günü kapatacağım ve yarından itibaren hep yaptığım gibi 4 elmadan aşağı düşmeyeceğim, şu an saat akşam 21.10

bi önce ki mesajı güncel bilgilendirme olsun diye yazdım, başlıkta şu an bu diyeti yapan ve ya okuyan aktif kişiler olmadığını biliyorum fakat konuşabilecek kimsem olmadığı için kendimi kötü hissediyorum o sebeple buraya yazmak bilmiyorum belki de biraz içimin rahatlayabilmesini istiyorum.. asıl sıkıntı şu ki bahsettiğim gibi gün içerisinde bir video ile 8 dakika iç bacak, başka bir video ile 9 dakika iç bacak, 15 dakika basen, başka bir video ile 13 dakika basen ve en son 2 set olmak üzere 30 dakikalık kol çalışıyorum yani toplam da 1 saat 15-20 dakikayı bulan egzersiz yapıyorum aksatmadan ve bu egzersizleri 13 gündür yapıyorum. spora başladıktan 5-6 gün kadar egzersizlere artık baya alışmıştım spor yaparken bacaklarımda kollarım da ağrı olması beni daha çok hırslandırıyor inceldiğimi düşünerek motive oluyorum fakat son iki gündür bacak hareketlerini yaparken bacaklarım titremeye kolayca yaptığım çoğu hareketi yaparken inanılmaz zorlanmaya başladım son iki gündür bacaklarımda olan titreme ve zorlanmayı bi şekilde idare ediyorum fakat kol egzersizlerini yapmaya başladığım anda elim ve ayaklarım uyuşmaya başlıyor bayılacak gibi hissediyorum. normalde video 15 dakikalık ama videoda ki eğitmen konuştuğu için yavaş yapıyor ben de hareketleri ezberlediğim için her set 10 dakika sürüyor 2 sette 20 dakika da bitiriyordum kol hareketlerini ama dünden beri en kolay kol hareketi bile uyuşmama ve bayılacak gibi hissetmeme sebep oluyor ve tek seti 10 dakika da bitiriyorken 2 gündür 15 dakika da ancak yapabiliyorum çünkü vücudum kaldırmıyor bunu hissediyorum.

bugün kol egzersizinin ilk setini bitirdikten sonra elim ayağım boşaldı 20 dakika kadar ara verdim ve ara verdiğim süreçte oturdum ve kendi halime ağladım çünkü yıllardır kilo al, kilo ver döngüsüyle hem bedenime hem kendime zihinsel olarak çok zarar verdiğimin farkına vardım. yiyerekte kendime zarar veriyorum, yemeyerekte zarar veriyorum bunun sonuna kadar farkındayım ama bu diyete başladığımdan beri evet evde gördüğüm canımın çektiği yemekler oluyor ama ağzıma sürmek bile istemiyorum çünkü o anlık yemek yerken ki mutluluk 5 dakika sonra yemek bittiğinde kendimi suçlamaya ve kendimden nefret etmeme sebep oluyor bu döngüye bi daha girecek gücüm olmadığı için yemeyi reddediyorum kaçamak yapmamam iyi bir şey ama ben kendimi zihinsel olarak hasta olmaya başlamışım gibi hissediyorum hastalık dediğim şu istediğim kiloya gelsem bile bedenim ideal kilomda olduğum gibi değil de böyle yağlı ve kalın gözükmeye devam ederse diye inanılmaz stres oluyorum aklımdan bi türlü bu düşünceyi atamıyorum çünkü benim gibi sürekli kilo alıp veren ama en sonunda çok kısa süre de bi anda 20 kilo almış olanlar varsa bilir ki beden çok kısa zamanda çok fazla kilo aldığında vücut inanılmaz derece de yağlanıp, kalınlaşıyor örneğin benim bu 20 kiloyu almadan önce basenlerim yoktu, göbeğim vardı ama içeri çektiğimde dümdüz dururdu elbise giydiğimde korse asla kullanmazdım ama şu an basenlerim var ve göbeğim doğum yapmışım gibi gözüküyor ve bu durumda aklımda ister istemez evet 65 kiloyken basenim yoktu göbeğim şiş, yağlı ve sarkık değildi ama şimdi bu şekilde ve ben kilo verip eski kiloma geri döndüğümde vücudum 65 kiloyken olduğum gibi gözükmezse diye inanılmaz korkuyorum ki muhtemelen de öyle olacak 65 kilo olsam bile vücudum tamamen değiştiği ve olmayan yerlerimde kilo aldıktan sonra çıktığı için eski kiloma döndüğümde olduğumdan daha kilolu gözükeceğim.. benim kilo verme amacım artık kendimi ayna da bile görmek istememem, kendimden nefret etmem, dışarı çıkmayı tamamen bırakmamdan dolayı yani artık eskisi gibi kendimi sevmek, beğenmek istiyorum ben artık eski kıyafetlerimi giymeye çalışıp içinde çok şişman ve çirkin gözüktüğüm için aynanın karşısında oturup ağlamak, insanlar yadırgamasın diye bosbol kıyafetler giymek istemiyorum yani bu diyeti tekrardan kendimi sevebilmek için yapıyorum.. ama öyle bi sorun ki zayıflasam bile kendimi eskisi gibi beğeneceğime ve seveceğime asla inanmıyorum. neyse çok uzattım ben bile sıkıldım şu an kendimden en azından buraya yazıyorum ki yarın bi gün eğer ben başarabilirsem bu başlığı açar ve ne zorluklar yaşadığımı, ne kadar çaba sarfettiğimi arada sırada açar ve okurum tabii başarabilirsem.. üzgünüm, yarın daha güzel bi gün olması umuduyla..

günaydın dün 7. günüm bitti bu sabah su bile içmeden, kıyafetsiz tartıldım ve gerçekten ne diyeceğim hakkında hiç bi fikrim yok tüm motivasyonum, enerjim, isteğim, hevesim tam anlamıyla çekilmiş durumda hayatımda belki de kaçamaksız geçirdiğim ilk diyet ve buna rağmen 1 hafta da sadece 2.800 verebilmişim.. ne yazacağımı bilmiyorum durup durup uzunca telefonun ekranına bakıyorum. katı bi diyet olmasa 1 haftada 2.800 çok iyi bi rakam fakat bu katı bi diyet olduğu için genel olarak aç kalmanız gerekiyor durum böyle olunca insan tabii ki daha fazla kilo vermeyi bekliyor ama olmadı işte.. bu arada en komiği ne biliyo musunuz? geçen sene bu diyete başladığımda çok kaçamak yapmıştım çiğköfteler, jelibonlar vs vs ve 1 haftanın sonunda onca kaçamağa rağmen 3.800 vermiştim diyecek hiç bi şey bulamıyorum ki bi şey demem de anlamsız kalır zaten. bugün regl de 3. günümdeyim onun ödemi olsa şişkinliği olsa tartıda en fazla ne kadar çıkabilirim ya ne kadar? bunca mide kramplarını, mide bulantılarını, göz kararmalarını, baş dönmelerini sadece 2.800 vermek için çekmişim demek ki.. bilmiyorum gerçekten inanılmaz üzgünüm

merhabalar, 2 hafta boyunca yazmadım sağlıkla ilgili sorunlar yaşadım yaklaşık 10 günde iki kere acillik olup 4 serum yedim falan o yüzden buraya yazamadım açıkçası.. diyete aynı şekilde devam ettim fakat 2. haftamda hastanelik olduğum için 3 gün ara verdim o sebeple 2. haftamı -1.1 ile kapattım bugün ise 3. haftam bitti bu haftayı da -1.7 ile bitirdim. 2 gün önce inanılmaz bi mide bulantısıyla hastanelik olup 2 serum daha yedim ama ara vermedim kafayı sıyırmış olma ihtimalim yüksek. bu kadar sıkıntı yaşarken beklediğimden daha az kilo verdiğimi görmek beni çok yıpratıyor ama dedim ya kırdım kafayı bi kere devam yani..
pazartesinden beridir garip bi şekilde midem de hani ishal olursunuz da hafif bir sızı girer ya karnınıza öyle bi sızı giriyor hemen tuvalete koşuyorum ama asla tuvaletimi yapamıyorum karnım falan inanılmaz şişmiş durumda o sebeple dün bağırsak çalıştırıcı içtim ki rahatlayayım diye yine de tam olarak bağırsakları boşaltıp rahatlatamadım o rahatlık hissi yok yani.. her neyse işte bu arada elma diyetine başlamadan önce 1 hafta da farklı bi diyet uygulamıştım yani kısacası diyetimin 1. ayını tamamlamış oldum -9.7 ile 1 ay bitti. önümüzde ki hafta ise elma diyetinde 4. haftam doluyor o zaman da tartılıp sadece elma diyeti ile 1 ay da ne kadar verdiğimi de güncellerim..

Merhaba, bugün itibari ile ben de başladım bu diyete, ilk hedefim bir hafta kaçamaksız devam etmek, başarabilirsen en az iki haftaya tamamlamak. Pkos ve insülin direncim var, porsiyon küçülterek, aralıklı oruçla veya sık ara öğünlerle kilo veremiyorum. Kalori alımımı 600 altında tutunca anca kilo veriyorum ve geri almıyorum.

Sabah aceleyle çıktığım için tartılamadım ama tahmini olarak 93 kilo civarındayım.

Kahvaltı yapamadım, su saat itibari ile 2 tane yeşil elma yedim, kaçamak yok. Sadece sütlü şekersiz kahve içtim iki tane.

Buraya kendimi takip etmek ve iyi sonuçlar da alırsam diğerlerini motive etmek için yazacağım her gün.

Sabah aç karnına 92,6 çıktım.
Sabah iki dilim form ekmeği ve süzme peynir yedim, birazdan ilk elmamı yiyeceğim.
İki fincan yeşil çayımı da içtim.
Cuma gününe kadar tartılmayacagım

Bu sabah yine iki dilim etimek ve bir haşlanmış yumurta yedim. Birkaç saat içinde elmamı yiyeceğim, pazartesiden bu yana incelediğimi söyleyenler oldu :’) ben belirgin bir fark hissetmiyorum ama yine de biraz şişkinliğimin gittiğini düşünüyorum, umarım cuma günü seksenlere düşmüş olurum..

Sağol canım, bugün 4. Gün, iyi gidiyor gibiyim ama sabah kahvaltımı atladım. Yarın sabah tartılacağım inşallah bu çileye değmiştir..
Ben de 92 kiloyum doğum yaptım normalde 75 üstünü asla görmezdim ben diyete başladım ama yeşil elma bulamadığım için kalorisi daha az salatalık ile yapıyorum sabah kahvaltı ondan sonra salatalık akşama kadar ayrıca Dukan birası içiyorum ödemlerimi atsın diye umarım sen de ben de başarırız Allah yardımcın olsun 🙏🏻

aiiiy merhaba güzel geceler ben elma diyetiyle 1 ay da 10 kilo vermiştim deprem sebebiyle ev taşıma durumumuz olduğu için ev taşıma sürecinde tamamen diyeti bıraktım 2 ay da 9 kiloyu geri aldım ahahahshdh gülüyorum ama ağlıycam sinirlerim müthiş bozuk.. ben kafayı kırmış gibi elma diyetini uygulamıştım çok istikrarlı ve kararlıydım sayamadığım kadar hastanelik olup serum yememe rağmen ısrarla diyete devam etmiştim fakat ev taşıma işlerim bittikten sonra diyete başlamak istedim ama 1 aydır kendimle cebelleşiyorum diyete başlamak için kendim de o iradeyi bulamıyorum.. ben verdiğim 10 kilonun 9'unu ayıptır söylemesi bi ayı gibi yediğim için aldım eminim ki böyle öküzler gibi yemesem verdiğim kilonun taş çatlasa 4'ünü alırdım yani elma diyetini bırakınca gerçekten yemene dikkat edersen verdiğin kiloyu almazmışsın onu öğrenmiş oldum.. neyse bu sabah itibari ile tekrardan başlıyorum ilk 3 gün vücutta ki ödemleri vs atabilme amacıyla kabak detoksu yapıcam 4. günden itibaren elma diyetine dönücem sporla da desteklemeye çalışıcam güncellerim💖

Böyle tek gıdayla beslenilen diyetler aşırı sağlıksız arkadaşlar.. sürekli serum yemek yerine, hem sağlıklı hem kalorisi az yiyecekler var kahvaltı öğle akşam onları yiyip akşam 6 dan sonra hiçbişey yemeyin bakın o zaman nasıl ayda 10 kg veriyosunz. Hem vücudunuz sağlıklı olur dirençli olur. Koca kase salata yapın yeşil mercimek haşlayın 4 kaşıkta ondan karıştırın yanına da kefir mis gibi akşam yemeği hem sağlıklı hem doyurucu hem kalori çok çok az.

Ben de diyet konusunda çok takıntılıydım. İsveç diyeti su orucu falan denedim tamamen anlamsız vücuda günlük 300-500 kalori alırsanız vücut kendini kilitler yağlarını korumaya alır verdiğiniz de kas kütlesi olur. Ne kadar aç kalırsam o kadar kilo veririm diye düşünmeyin. Kahvaltıda mutlaka haşlanmış yumurta peynir yiyin. Keten tohumu , çörek otu, karabuğday, yulaf, zencefil vs bunlar listenize ekleyebileceğiniz aşırı sağlıklı ürünler. Yıllarımı diyet ve spora ayırmış araştırmış diyetisyenlerle çalışmış bir insan olarak söylüyorum:
karbonhidratı çıkarın(sıfır ekmek sıfır pilav)
Bol su için
Akşam 6 dan sonra hiçbişey yemeyin sadece su
Spor yapın

Kilo vermenin anahtarı bu arkadaşlar yoksa elma ye zayıfla armut ye zayıfla sağlığınızdan olursunuz

dediğiniz beslenme şekline sonuna kadar katılıyorum fakat herkes kendi bedenini yıllar boyunca diyet yapa yapa tanıyor keza benim böyle oldu.. ben uzun süreli ve günde 5-6 öğünlü diyetlere katlanamıyorum çok sabırsız birisiyim. şöyle ki yaklaşık 1-1.5 yıl önce kadar kendimle ilgili şunun farkına vardım ben düzenli beslenme ya da diyet listesi oluşturulan bir diyet uyguladığımda mesela akşam yemeğinde önümde bi sebze yemeği var diyelim benim sınırım yoktur 1 kaşık alırsam bitirmeden bırakmam ve tabağıma da almam gerekenden fazlasını alıyorum bu hep böyle oldu benim sürecimde o sebeple bende kendime ya hep ya hiç dedim yani ya 1 kaşıkla başlayıp hepsini yiyeceğim ya da ağzıma bile sürmeyeceğim.. maalesef ben de böyle işliyor o sebeple bu diyete yöneldim ve herkesin söylediği gibi hızlı kilo verip diyeti bırakınca hızlı alınmıyor kendi yaptığımdan biliyorum eğer ki ben ev taşıma sürecinde diyeti bırakıp azar azar gerektiği kadar yeseydim verdiğim kiloyu almazdım ya da ancak 1-2 alırdım ama ben gereksiz fazla yediğim için 2 ayda tekrar aldım.. ve de hastanelik olma durumum elbette ki uyguladığım diyetin de etkisi vardır fakat ben depremden çıktım aylarca ilerisini göremeden yaşadım bunun getirdiği sorunlar, stresler beni inanılmaz yıpratmıştı bunun üstüne bu diyete başladım en azından bi yerlerden hayatımı yoluna koymam gerektiğini düşündüm fakat sonrasında her şeyin üstüne eşim ve eşimin ailesiyle problemler de eklenince ruhsal ve bedensel olarak çöküşe geçtiğim bi süreçteydim o sebeple fazlasıyla hastanelik oldum ama aksine hastanelik olduğum süreçte farklı zamanlar da 2 kere kan tahlili yaptırdım hiç bi değerimde düşüklük, eksiklik yoktu temiz çıktı.. herkes kendisine iyi gelenin ne olduğunu deneyimleyerek o seçimi yapar genellikle ve tabii ki de elma diyeti bayıla bayıla yaptığım bi diyet değil fakat benim diğer tercihlerimden ziyade en iyi yapabildiğim diyet bu olduğu için tekrardan aynı diyetle sürece başladım.. verdiğimiz emeklerin karşılığını alabildiğimiz ve istediğimiz kiloya ulaştığımız da mutluluktan ağladığımız bi diyet serüveninin sonuna gelmek nasip olur umarım💘

merhabaaaaaaa💖💖 1 hafta önce diyete başlayacağımı söylemiştim ilk 3 gün kabak detoksundan sonra elma diyetine dönmeyi düşünüyorum demiştim dün 1. haftam doldu ve bugün tartılma günümdü🥹 ben buraya öyle yazdıktan sonra fikrimi değiştirdim yaklaşık 2-2.5 aydır çok sağlıksız ve düzensiz besleniyordum ve dedim ki gel vücutta ki tüm ödemleri atalım sndnajsndnd sıvı diyetine başladım fakat su diyeti değil yanlış anlaşılma olmasın.. mesela evde az şekerli komposto yaptım günde bir bardak acıktıkça azar azar ondan tükettim, türk kahvesi, gece limonlu-yeşil çaylı-sodalı bi kür içtim, yeri geldi 258 kalorili milkshake bile içtim.. yani benim 1 haftam sıvı diyetiyle geçti fakat 4. ve 6. gün de çiğköfte kaçamağı yaptım😂 her şeye katlanabilirim, yemeden durabilirim ama çiğköfte benim en hassas noktam ahshdnsns🥲 gel gelelim verdiğim kiloya hayatımda ilk kez bi hafta da bu kadar çok kilo vermiş oldum -4.55🥳🥳 şimdi de aklımda ki şeytan sıvı diyetine devam diyo ama gerçekten açım ve vücudumu da daha fazla böyle yormak istemiyorum ama şöyle yapabilirim diye düşündüm 1. ayı bitirmeden önce son 4. haftam da tekrardan 1 haftalık sıvı diyeti yapabilirim gerçi şimdi ki gibi pek işe yarayacağını sanmam çünkü bu ilk haftam da vücutta fazlalık, ödem vs vardı sbsnjddpğf başlıkta kimse yok ama ilerde okuyan olursa diye yazıyorum.. bu günden itibaren 3 gün kabak detoksundan sonra 4. günden itibaren elma diyetine dönüyorum, 2. haftamda kilo sonucumla tekrar buraya yazarım💘

X