Eltimin Davranışları Artık Beni Yormaya Başladı

Tamam işte size ilk bebekle ilgili konuştuğunda direk yüzune söyleyin..herkesin yanında söyleyin.

Allah kalbine göre verir üzülmeyin. Evlat sahibi olmayı kendi marifeti zanneden bir cahilin paylaştıklarına bakıp da canınızı sıkmayın.
Durumunu sona alın. Ben yerinizde olsam bir daha bebek konusunu açarsa üzerine vazife olmayan konulara yorum yapma bir daha diye sert bir şekilde ikaz ederim. Öyle susup da içime atmam.

En tehlikeli insan modeli
Başkalarının yanında tepki verırsenız kötü kişi ilan edilirsiniz.
O yüzden kenara çekip bu konudan rahatsız olduğunuzu açıkça söylerseniz ( tatlı dille ) anlayacaktır.
Anlamazsa tekrar ikaz edersiniz

Sizin hassas noktanızı kullanıyor.
Saf kötülük.
Ama buna siz izin veriyorsunuz.
Eltim yok.Olsa da bana bukadar yaklasamaz.
İzin vermem.
Seni seviyorm kardesim gibsin msjları da atamaz.O mesafeyi yaratırım.
2 görümcem var,bıraksam hergün bir arada oluruz.Seviyorlar gidip gelmeyi.
Onlar bile vazgecti benden olmayacagını anladlar :)Esimi arayıp görüsüyorlar:)

Onlar geldiği zaman kalkın. Kayınvalidenize de onlar varken burada bulunmak istemiyorum artık deyin.

Eltiniz tam bir yılan bu insanların en tahammül edemeyeceği şey görmezden gelinmek yok sayılmaktır. Wp durumlarını sessize alın, yazdıklarına görüldü yapın ya da açmadan direkt silin. Gittiğinizde de muhatap olmayın. Zamanla keser. Şu an rahatsız olduğunuzu farkında bu yüzden de inatla yapmaya devam ediyor, zevk alıyor çünkü.

şimdiye kadar hiç bi söylediğine cevap vermedim ortamda bi şey anlatırken ona karşılık vermedim açıkçası yok saydım ama sanırım bundan sonra ilk fırsatta ağzının payını uygun bi dille vericem eşim zaten ben ona bunun hesabını sorarım hiç merak etme dedi ama kızlar inanın hayatımda hiç böyle biriyle karşılaşmadım bazen mesajlarını çok samimi bi arkadaşım var okutuyorum bu kadın deli başka bi açıklaması olamaz diyor :)

her bi yazılana tek tek dönmek istiyorum ama iş yerinde olduğumdan bu kadar oluyor kusura bakmayın

Ben olsam şöyle büyük bir kavga çıkartıp tamamen görüşmeyi keserim oldu bitti yani . İnsan olsa söylenenden anlar demekki insan değilmiş işte

Wp durumunu sona alın yada engelleyin gitsin.
Kvnize her gittiğinizde ne işi varmış kesin kıskanıyordur.
Kvnize haftada bire düşürün gitmeyi sorarsa da eltinizin yaptıklarını ve sık görmek istemediğini söylersin.

Bende zamanında yaşadım aynî şeyleri eltim yoktu ozaman ama her defasında sustum aman saygıdan diye ama olan bana oldu susma lütfen.

Madem beni seviyorsun kardeşin gibi görüyorsun bu yaptıkların ne ozaman de.

Gerçekten şaka gibi ya, bu ne konusu edilecek ne de ima edilecek bir konu.Ayıp, ayıbı geçtim çok büyük bir duygu istismarlığı.Yani sizin elinizde değil ki bu ne saçma sapan cahilce hareketler.Siz bu durumu seni çok seviyorum falanlara filanlara girdiğinde, ben de seni sevmek isterdim ama davranışların yüzünden pek sevemiyorum diyiverin.Zaten ben ne yaptımlara girince de açık açık söylersiniz, bebek fotoları bana özel,imalar,iğnelemeler bunlar benim seni sevmemi engelliyor dersin.Herkes de duysun da utanır mı bilmem.

Karşınızdaki her ne kadar sinsi biri olsada sessiz kalmayın.
Sustuğunuz, gülüp geçtiğiniz sürece tepenize çıkıyolar.Eşinizinde durumun farkında olması çok güzel.
Canım sen bu konuları dert etme eşimde bende çok rahatsız oluyoruz.Bir daha bebek konusu açmazsan sevinirim vs vs Bu konuda kesinlikle konuşmanı istemiyorum gizlemeyin lafınızı kızarak değil onun söylediği gibi söyleyin sadece

Eltiniz çok vicdansız bir insan. kanser atlatmış bir insanla ve eşiyle bu denli uğraşmak için kötü olmak lazım. Durum görülmesini engelleyin, hatta toptan engelleyin. Konuyu açarsa tersleyin. Bilerek sizi üzmek için yapıyor.

vicdansız!!
bende arkadaşlara katılıyorum herkesin içinde söyleyin ve hatta yeni durum paylaştıysa kv telefonundan falan da baktırın veya çaktırmadan bakın görünüyor mu diye öyle vurun yüzüne

ve kv nize bu hareketleri devam ederse ona da gelmeyeceğinizi onun size gelmesini falan söyleyin
resmen senin oğlunun rahatsızlığı üzerinden uğraşıyor diyin

En tehlikeli türlerden biri… Bende de bunun görümce versiyonu var. O kadar sinsi ve politik oluyorlar ki,bir bakmışsın suçlu ve kötü niyetli sen oluvermişsin. Bir de ağlarlar,mağdur edebiyatı yaparlar. Sonra sen daha çok çıldırırsın,insanların gözünde daha da kötü olursun. Asla kanıtlayamazsın haklılığını… öf bak sinirlerim bozuldu yine.

Yine hep bir aradayken WhatsApp durumu paylaşmış olursa, ortamda açın konuyu. Herkes WhatsApp duruma baksın, bakalım kimler görecek kimler görmeyecek. Boşuna dememişler Kuma gemisi yürümüş, elti gemisi yürümemiş diye. Topunu bi çuvala koyup ıssız bi adaya bırakmalı

Eşinizin durumu hassas bu konuyu fazla dallandırıp budaklandırmayın sadece kv nize bu şekilde davranıyor, eşimin üzülmesini yıpranmasını istemiyorum bir süre uzak kalalım de ve çekil. Sinsiye açık kart oynanmaz bunu öğrenin, biraz politik olun, durumunu sona alın görmeyin bir süre sonra vazgeçer paylaşmaktan ama aile içinde size ve eşinize yaptığı duygusal baskıyı hissettirin, kolaylıklar dilerim

Bazen düşünüyorum acaba naptım da böyle diye, çünkü biz tanıştığımızda eşim her şeyi anlattı nasip dedim, inanın insanlar hakkında konuşma yada takma gibi bi huyum yoktur küçük kardeşim var onun bazı hareketlerine annemler bi şey dese bile onun hayatı karışmayın derim insanların alanına ve düşüncelerine inanılmaz saygılıyımdır ama o kadar komik şeyler ki bunlar inanamıyorum ya gerçekten inanamıyorum ha bir de en büyük şansım bu eltimlerin bi üst katıda eşimin evi biz orda oturmak istemedik bazen düşünüyorum ya orda otursak neler yaşardım

Eltiniz vicdansız biri.İnsanlıktan nasibini almamış .Çok kızdım.Burada eşinizin atlatmış olduğu ciddi bir hastalık nedeni ile çocuğunuz olmuyor.Bunu bilerek (hastalık olmasa da değişmez tabi ama hastalık söz konusu iken hiç affedilemez )... size ısrarla bebek resmi gönderiyor.Bence onun ciddi tedaviye ihtiyacı var. İnanın bir büyüğünüz olarak çok düşündüm bu hadsize ne yapmak lazım diye.Bir kere bu kendini bilmezlere, asla kabul etmiyorum takmayın görmeyin vb denmesini.Bunlara yaptığının yanlış olduğunu iyice göstereceksiniz.Sustukça doğru yaptığını sanacak.
Ailece oturduğunuz kv kp mutlaka olduğu bir gün (eşiniz adına üzüleceğim o ortam için ama) ...bana çok güzel bebek resimleri gönderiyorsun nereden buluyorsun onları diye soracaksınız.Hatta o anda açık olsun resimler evdekilere de gösterin resimleri.Bakalım onun ve herkesin tepkisi ne olacak. Sanmam ki o ana baba buna duyarsız kalsın.Normal hiç bir insan, evladı rahatsızlık geçirmiş çocuğu olmuyor ve bu yapılanı normal karşılasın.
Size seni seviyorum onun için gönderiyorum vb diye savunursa da, bu şekilde sevmeyi yani bebek resmi göndererek sevmeyi bırakın artık lütfen diyeceksiniz.
Ayrıca bu kadınla sosyal medya üzerinden tüm iletişimi bundan sonra keseceksiniz.Çünkü anladığım tehlikeli olabilecek biri yarın sizi hep üzer...
Siz bu kendini bilmezler için asla eşinizi ve kendinizi üzmeyin.Önünüze evinize mutluluğunuza bakın.O kadar çok insanın çevremde çocuğu olmadı ki. Hayat öyle böyle devam ediyor.Çalışan bir insansınız aklı başında bir gençsiniz,tedavinizi olun elbette ama şunu bilin ki hayatta herşeyin başı önce sağlığınız ve sizin eşinizin mutluluğu ...

çok teşekkür ederim gerçekten bi yanım görmezden gelmeye devam et mesajlarına cevap verme durumlarına bakma gittiğinde muhatap olma diyor bi yanım her şeyi yüzüne vur ve iletişi tamamen kopar o kadar aradayım ki kayınvalidem ve kayınbabam o kadar tatlı insanlar ki ben bunu ilk kayınvalideme anlatınca ağlamıştı onlarında huzuru kaçsın istemiyorum bi yandan gerçekten araftayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…