Eltin görümcen mi var derdin var

L O L

5.ci takım Bş.85.5 Güncl.76.1 Hedef 72
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
5.168
10.990
23
Sizin kendinizi suçlu hissedecek bir durum yok boşa kafaya takıp sıkmayın canınızı
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :94 Kg. Şimdiki Kilom :76.1 Kg.

smuwiLa

Guru
Pro Üye
3 Ekim 2010
10.942
2.698
Herkes koloni gibi aynı anda gelmek zorunda değil ki, kimseye haber vermek zorunda değilsiniz. Ayrıca kimse kimseyi istemiyor ama nispet yapmak için evine uğruyor seni çağırmadık, biz hepimiz yeni gelin evindeydik falan..

Bende açıkçası eltime gittiğimde diğer eltimle denk gelmemeye çalışırdım. Sevmediğimden değil kalabalık, curcuna çocuklar, kafam kaldırmadığından. Ayrıca üç eltim, bir tane de görümcem var. :KK51:

Bir de akraba, aile ilişkileri olsun, arkadaş ve ya iş ortamı olsun, söylenen her neyse orada kalmalı, sonra maalesef adı laf taşımak olur. Bugün eltiyle büyük görümce sorun yaşar, yarın bir bakmışsınız kayın valide sizinle sorun yaşıyor, görümcelerle eltinizin arası süt liman olmuş. İlginiz alakanız olmasa bile böyle sorunlu ilişkilerin arasında kalmakta insanı yorar.
 

Hifaa

13.10.2015 :)
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2015
4.625
11.236
27
Kızlar bir konuda size fikir danışmak istiyorum canımı epeyce sıktı bu durum. Konu biraz uzun okursanız sevinirim. Şimdi ben 6 aydır evliyim. Nişanlılık dönemimde görümcelerimle aram çok iyiydi çok sevdik birbirimizi. Sonra düğün hazırlıkları esnasında bi takım sorunlar çıktı aramızda ama yine de birbirimizin yüzüne karşı asla ne bi kırıcı söz ne bi ima bişey yaşamadık. O dönem kendi içimde tabiki çok öfkeliydim kırgındım onlara bu yüzden biraz mesafe girdi araya. Kırgınlığımı kızgınlığımı da ister istemez çevreme kendi yakınlarıma karşı dile getiriyordum eltimle de o dönem çok yakınlaştırınız için şahit oluyordu herşeye . Ama düğün sonrası buzlar erimeye başladı zamanla. Küçük görümcem uzakta ama büyük görümcemle görüşmeye başladık yine seviyoruz birbirimizi.

Bu arada eltim 7 yıllık gelinleri ve aralarında hep sorunlar, mesafe , anlaşmazlık olmuş. Kaynanam açık açık onu sevmediğini dile getirdi bi kaç kez. Büyük görümcemle küsler zaten. Neyse ben eltimle de çok iyiydim. Yeri geldi bu görümcelerimle sıkıntılar yaşadığım dönem onunla da dertleştik falan ki benim onlarla aramın açılması onun işine de gelmişti açık açık boşver biz abla kardeş oluruz, can yoldaşı oluruz birbirimize destek oluruz falan demişti. Fakat şöyle bi durum var ben asla kin tutamayan, küs kalamayan, benim yüzüme gülene 10 adım giden bi insanım. Hep böyleydim. Bu yüzden insanlar bana nasıl davranırsa öyle karşılık verdim. İnsanlar beni bağırına basınca bende insanca karşılık verdim ve bişeyler düzeldi.

Neyse kızlar konuya geleyim. Bi kaç hafta önce eltimin annesi onu ziyarete gelmişti kaynanamlara gitmişler. Bunu kaynanam anlattı bana. Kaynanam hastaydım o gün diyor hastaneye gitmiş Hatta sabahında. Akşam habersiz geldiler oturduk bi bardak çay içtik diyor . Sonra çay bitmiş sohbete de dalınca kaynanam yeniden çay koymayı unutmuş. Eltim eve gidince ağlamış kocasına annen bize bi bardak çay bile ikram etmedi annemi böyle ağırladılar falan diye. Ertesi gün kaynım annesine kızmış niye böyle yaptınız diye ve kaynanamın zoruna gitmiş ağlamaklıydı zaten bana anlatırken.

Neyse küçük görümcem bi kaç günlüğüne kaynanamlara geldi yaşadığı şehirden. Bu olayı sadece küçük görümceme ve bana anlatmış yani o da tepkiliydi eltime karşı. Biz tesadüfen onun geldiği gün kaynanamlardaydık sadece eltim ve kaynım yoktu. Kayınbabam onları da çağırın dedi büyük görümcem o gelirse ben giderim dedi anneme gizli saklı. Annem gerek yok onlar daha dün geldiler zaten falan dedi kimse istemedi. Ben hiç bi şekilde yorum yapmadım. Ertesi gün yine çağırdılar kırmamak için gittim. Kızlar bu pandemi döneminde hiç kimseyle görüşme taraftarı değildim ama mecburen yapmak zorunda kalıyorsunuz bazen. Neyse küçük görümcem gitmeden senin evine de gelelim hiç gelmedik daha önce dedi tamam bende sizi çağıracaktım zaten dedim.

Eltimin onlarla bi araya gelmek istemediğini biliyorum. Daha önce kaynanamlar bize gelecek sizde gelin dediğimde yok onlar gelsin biz sonra geliriz demişti. Yani çağırırsa sadece eşimle beni çağırıyor başka kimseyi çağırmıyor zaten. Görümcelerim zaten istemiyor bir araya gelmeyi. Eşimle konuştuk onları önce çağıralim bi kaç gün sonra da eltiyle kayını çağırırız dedik. Neyse kızlar küçük görümcem gitmeden 1 saatliğine eltime uğramış sanırım biraz da inat olsun diye bi önceki gün hep beraber bizde olduklarını söylemiş.

Ben daha çağırmadan eltim mesaj attı bana bi kaç gün sonra. Size gelmek istiyoruz diye gelin dedim. Çok güzel ağırladım falan küçük görümcemin ona bize geldiklerini söylediğinden haberim yok. Söylemeyi de düşünmüyordum kırılmasın yanlış anlamasın diye. Sonra bu yedi içti bi ara eşim ve abisi mutfağa geçti biz yalnız kaldık eltimle. Başladı laf sokmaya “insanlar çok iki yüzlü, aşağılık, menfaatçi, kimseyi kafama takmıyorum artık , yok artık kendimi tutamıyorum yüzlerine söylüyorum” falan bende hayırdır dedim kim iki yüzlülük yaptı ki sana dedim benle özel olarak konuşmak istediğin bişey varsa söyle abla ben anlamadım konuyu dedim. Yok genel konuşuyorum dedi ve devam etti saydırmaya. Bi ara çocuğunu tuvalete götürdü gelince dedim ki haberin var mıydı yok muydu bilmiyorum ama küçük görümce bize geldi hatta büyük görünce kaynana falan hep beraber geldiler dedim. Bi araya gelmek istemediğinizi bildiğim için eşimle onları ayrı sizi ayrı ağırlamak istedik dedim. Yok ablacım anlıyorum sorun değil benlik bişey yok onlar kendi kendilerine alınıp küsüyorlar ben bi araya gelmek isterdim dedi. Ki kendisi daha önce kaç defa evime geldi diğerleri daha ilk defa gelecekti. Yani diğerlerini çağırmadan sadece bunu çağırdığım da oldu.

Daha bi kaç gün önce kaynanayla sorun yaşadığınızdan hiçbiri görüşmek istemiyordu diyemedim. Onlar gittikten sonra kendimi çok kötü hissettim resmen kendi evimde hakarete uğradım. Sonra kaynanamla görüştüğümüzde anlattım böyle böyle oldu diye boşver sen üzülme sen yanlış bişey yapmadın dedi. Eşime keşke kardeşin söylemeseydi falan dedim tabiki söyleyecek abisinin evine geldiğini niye saklasın iyi olsaydı o da gelseydi seni böyle etkilemesine suçlu hissettirmesine izin verme dedi. Yine de çok huzursuzum. Ben suçlu muyum ? Kendimi çok kötü hissettirdi. Nasıl bi tavır takınmaliyim herkese karşı dışardan bi gözle beni biraz aydınlatır mısınız lütfen...
Kimseyi önemseme .... Ektiye bize geldiler demen hata ettiği lafları üzerine alınman hata böyle şeyle gale alma rahat edersin
 

Mavistez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
3.354
1.997
Bence canım sen olanları kaynanana anlatma yarın öbür gün kaynananla eltinin arası düzelir sonra sen laf taşıyan kişi olursun. Daha yeni evli olduğun için de biraz mesafeli ol herkese başta herkes çok tatlı şirin ama zaman geçince maskeler düşer. Bak eltinle de sorunları varmış herkesin ilerde senin de başına gelebilir. Normal davran ne çok samimi ne çok mesafeli .
Eltin hatalı eşi ap ayrı hatalı. Orda çay bekleyecegine biyerini kaldırıp kendi dolduracakti biri annesi diğeri eşinin annesi kimi kime şikayet ediyor diyeceğim ama kaynindada suç var orda annesine değil eşine diyecekti kalkıp doldursaydin sorunda olmazdı diye. Gorumceler haklı gibi geldi bana görüşmek istemeyebilirler kardeşlerini doldurup annelerinin üzerine salmış resmen sende doğru olanı yapmışsın bir araya getrmeyerek ama konuyu acmasaydin keşke haberin varmı geldiler fln diye herşeyi herkesle konuşma döner bı gün başına kalir
 

mine_42

yasemen
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
93
25
Bence herkes mesafeli olsun bu ne o ona dert yanıyor o başkasına hepiniz birbirinizin dedikodusunu yapıyorsunuz bir fark göremedim.Tencere kapak olmuşsunuz. Eltide fena kayınvalide hastanelik olmuş dua et eve kabul etmiş. Çay koymuşmuş sadece diye dert yanmış ee misafirliğe geliyorsan elin boş gelme bir şeyler getir hem pat diye geliniyor hemde hasta kadın bir anda döktürsün hizmet etsin istiyor az yesinde uşak tutsun
Ayrıca evin gelini ve kv hasta o kaymadı ise kalk sen koy
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1053 gün geçti.