Eltiyle nasıl anlaşılır bilen varsa beri gelsin!

öncelikle onların çocuğu yok diye eltine hamile olduğunu söylememen hoş değil...
bende çok uzun süre bekledim bebek için herkes biliyodu olmadığını ve bana bu yapılsaydı gerçekten çok çok daha fazla üzülürdüm...
sonra eltin hamile kalıyo sen kaynını tebrik ediyosun....
2 bebek düşürmüş bi kadının hemen düzelmesini beklemek hata olur...
anlaşmak istiyosan biraz daha ince düşünceli olabilirsin..

Elti/Görümce fark etmez neden anlaşmak zorunda hissediyorsunuz kendinizi? Elektrik tutmadıysa tutmamıştır, görüşmezsiniz olur biter. Zorlamayla olmaz bu işler.

öncelikle onların çocuğu yok diye eltine hamile olduğunu söylememen hoş değil...
bende çok uzun süre bekledim bebek için herkes biliyodu olmadığını ve bana bu yapılsaydı gerçekten çok çok daha fazla üzülürdüm...
sonra eltin hamile kalıyo sen kaynını tebrik ediyosun....
2 bebek düşürmüş bi kadının hemen düzelmesini beklemek hata olur...
anlaşmak istiyosan biraz daha ince düşünceli olabilirsin..

ben söylemek isterdim fakat kayınvalidem söylemeyin üzülür dedi ben napabilirim..
onu da aradım açmadı benim aradığım hiçbir teli açmıyor ki..
ben yeterince düşünceli olduğumu düşünüyorum biraz da onun çocukluklarından sıyrılması gerekmez mi..

ince düşünen biri gibi sanıyosunuz kendinizi yada nasıl ince düşünülür onu bilmiyosunuz. dayımın iki kızınında çocuğu olmuyo benden çok önce evlendiler. bebek mevlüdüne özellikle çağırdım bebeğimi istediklerinde verdim ve birdaha onlar bırakmadan hiç ellerinden almadım. şimdi ben ayy aramayım çaarmayım mevlüde üzülürler deseydim daha yanlış olurdu bence. tek çağardığım akrabam onlardı. özellikle bu durumlarına üzüldüğümü bilmelerini ve kendilerine acıdığımı düşünmelerini istemedim. eve siz eltinize acıyosunuz demiyorum ama o böyle hissetmiştir. eltinize söylemeseniz bile abisine eşinizin eşine söyeyemedik üzülür diye demesi büyük düşüncesizlik. adamın canı yokmu oda üzülür. müjdeyi vermek yeterli iyi niyetli haber vermekte geri kalanı karşı tarafı kırar üzer farklı düşünmesine neden olur. bide bu af eltinize kadar gidiyo kadının bu lafa içerlemesine karşılık sizde ne biliyim için burkulur diye demedim diye yine hiç söylememeniz gereken bişey söylüyosunuz. ben eltinizi haklı buldum. üstelik ilk düşüğünde evet ilk olarak eltinizi aramanız gerekirdi. çocuğu karnında taşıyan o. çocuk ikisinin ama parçasından kopan ve tıbbi müdahale gören eltiniz. bunun üzerine öğrenince arayıp özür dilememişsiniz ve eltinizde 2. seferde telefonu açmamış. gayet yerinde bir tepki vermiş size.

hep yazıyorum yine yazacağım biz aramak istedik kayınvalidem engel oldu.. ben de o bana aileyi birbirine katardın deyince nispet yaparcasına aramak istemedim dedim.. kayınvalidem aramayın dedi demedim.. her yaşadığı düşükte de aradım fakat hiçbir zaman telefonunu açmadı.. bense ona ulaşamayınca eşini aradım hatta yanınızdaysa konuşayım dedim o da şuan uyuyor deyip kapattı... adama da eşin üzülür diyen kayınvalidemizdi.. biz eşimle ne aradık ne bişey dedik.. Rabbim biliyor niyetimi...

Nasil siz dugununuzde sizi tebrik etmedigine kiziyorsaniz oda gecmis olsuna aramadiginiz icin kizmakta gayet hakkli
Eltinizin kiskanc oldugunu dusunmuyorum
Ama konunuzun basinda daha o lise mezunu ben memurum diye ifade etmissiniz ki konunuzla egitim durumun hic alakasi yok

Ayrica 1 tane eltim var 1 tanede iki ay sonra olacak insallah ikisiylede muhabbetim iyidir bir sykinti yasamadim insallahda yasamam gerci simdiye kadar patlak verirdi olacak olsaydi ikisindende memnunum allahim yuvalarina huzur ve mutluluk versin

Biraz hatalari kendimizde aramaliyiz diye düsünenlerdenim yani kendime yapilmamasini istemedigim hic birseyi baskasinada yapmiyorum mesela sende düsün bakalim muhakkak orta yolu bulacaksinizdor

Allahim bebeginide sag saglim kucagina almayi nasip etsin inaallah

eğitim durumunu şundan yazdım buna tepki verileceğini biliyordum bana her şeyi sen biliyorsun her zaman her şeyi bildiğini sanıyorsun asıl hiçbir şey bilmiyorsun ukalalnın tekisin yazmış.. konumun içinde bağdaştırmamış olabilirim ama sebep buydu... geçmiş olsuna da tam 5 kez aradım ama telefonum açılmadı....

ya ben sadece şunu demek istiyorum. bebeklerinizle hava atmayın. varen allah alır da !!!!!!!!!!!
karnındayken de alır kucağındayken de !!!!!!!!!!!!!!
çok korkarım ben bundan. benim eltiminde 5 yıldır yok. benim çocuğum var ama herkesin ki gibi benim yavrum da allah a emanet.
bugün varız yarın yokuz.... o yüzden yavrularınızı nispet konusu yapmayın!!!!!!!!!!!!!!

buna şüphe yok ki.. hamile kaldığımı öğrendiğimde sevinemedim bile.. şimdi onlar üzülcek biz yanlarında nasıl kucağımıza alcaz o çocuğu diye.. hava atmak asla..! Rabbim ona da tüm bekleyenlere de hayırlı evlatlar nasip etsinn..

Diğer şeyleri bilemem de eşini telefonla arayıp karına tebriklerimi ilet demeniz çok garip olmuş. Benim kocamı arasa eltim, tebrik ederim fotosenteze de tebriklerimi ilet dese, bende çok bozulurdum. Bence uygunsuz davranmışsınız, bayansınız tanımasanız dahi eşini arayana kadar kendisini arayabilirdiniz.

ben aradım fakat açmadı ben de mesaj attım hatta mesajla kalmasın diye eşini aradım.. beni onlarda aramadı eşimi aradılar bana da selam söyleyip kapattılar ben hiç takmam ki ha eşim ha ben... onun tebriği benim de tebriğimdir ..

Kızlar benim garip bir eltim var...

Benden 2 yıl önce evlendi aynı yaştayız o lise mezunu ben ise devlet memuruyum.. onun en büyük şanssızlığı iki bebeğini düşürdü.. bu hamileliklerinin birinde nişanlıydım düşürdüğünde eşini aradım geçmiş olsun ddim.. ikincisinde ise ona tebrik mesajı attım eşini de arayıp tebrik ettim... gel gelelim ki bu kız kayınvalideme neden beni aramıyorlar da eşimi arıyorlar o mu doğuracak diye şikayet etmiş.. neyse günler geçti bu çocuğu da düşünce bu kez tam 5 kez aradım geçmiş olsun diye fakat açmadı ben de mesaj attım... zaten ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve hiç samimi değiliz.. bi tutmadı elektiriğimiz ... ve onlaar şuan çok çocuk istiyorlar ve benim kayınvalidemde anneme ya önce onların olsun sonra sizin kızınızın olur şimdi onlar üzülür mutsuz olur komplekse girerler bi de olmaz falan allah korusun demişti bu büyük bir ayıp değil mi kızlar? biz de bir buçuk senedir evliyiz.. neyse biz Rabbimden diledik çok şükür bi bebeğimiz olduğunu öğrendik.. kayınvalideme söyledik tabi pek sevinmedi ve eşime hemen sordu abine dedin mi diye... biz de yok dedik.. kayınvalidem eşimin abisini işteyken arayıp işte bebekleri oldu senin karının yannda söylemek istemedim üzülür diye haberin olsun demiş o da anne üzülcek doğru ama napalım bizm de arayıp tebrik etmemiz lazım demiş.. neyse aradı abisi eşimle konuştu bana da selam söylemiş kapattı... asıl mesele şu iki gün sonra eltim mesaj attı : tebrik ederim bebeğin olacakmış bize söylemedin eğer bunu ben yapsaydım çoktan aileyi birbirine katardın! ben de ys nispert yapar gibi söylemek istemedim ufak bi burukluk olur diye söylemedim dedim o da açmış ağzını yummuş gözünü yok ben hep kendimi beğeniyormuşum da kusursuz değilmişim de falan sayfalarca mesaj...

ah kızla ben bununla ne yapcam... yarın birgün yüzyüze bakcaz diyorum deme diyorum kız o kadar pişkin ki beni şimdi görse bişey yokmuşcasına naber nasılsın der... bense bi kez kırıldım mı bi daha düzelemiyorum.. kayınvalidem de oğlu üzülmesin diye bişey demiyor bu kıza...ben nasıl bi yol izlesem napsam ne olur uzun yıllar evli olanlar ya da bi fikri olanlar bi akıl verin....

yapman gerekenı yapmissin sen...dusunme bile belkidi dusuk yapmasinin etkisi vardır senınde gebeligini duyunca oyle bir tepki vermistir ustunde durma hic....uzuntu haliliyle olabilecek seyler....aradan zaman gecince duzelir...

Anlaşamazsın canım. Hatun çirkefse, fesatsa bide üstüne cahilse anlaşamazsın.

Bende var çünkü bitane, anlaşamıyoruz. Bende senin gibi böyle alttan aldım aldım, aman cahildir dedim sallamadım ama tepeme çıktı. En sonunda bir patladım pir patladım herkesin ağzı açık kaldı. Neyseki bizde herkes benim tarafımda kv kayınpeder eşim ve çevredeki herkes onun ne denli cahil olduğunu bildiğinden hep bana ''aman sen ona aldırma o cahil'' modundalarda bi nebze beni rahatlatıyor bu.

Ben ona istediğini vermiyorum, sende verme. Ne mi? Kavga.Sürtüşme.Münakaşa. Onların canları kavga ederek fesatlıklarını çıkartmak istiyo. duymazdan görmezden gel ona istediğini verme daha çok delirecektir. Kan bağın olmasada çekiyorsun mecbur napıcaz

bizimkilerde sürekli o cahil sen sus sen dur kocasının hatrına sus diyorlar ama o bundan güç buluyor ne yapsam nasılsa kimse kızmıyor diye ağzına geleni söylüyor keyfine geleni yapıyor.. ben bu tavırdan rahatsızım birinin hatası varsa söyleceksin kardeşim bana nasıl kayınvalidelik yapıyrsan ona da yapacaksın..!

onun psikolojisini anlayamazsın inan okurken kendi yaşadıklarım aklıma geldi eltimin biri benden hamile olduğunu sakladı beraber ona birşeyler almaya gittik ben onun hamile olduğunu biliyorum ama o benim bildiğimi bilmiyor kıyafet alırken diyor ki biraz büyük alayım belki kilo alırım o an kendimi çok kötü hissetmiştim..diğer eltim hamile kaldı ilk bana söyledi hiç üzülmedim aksine çok sevindim rabbim isteyen hrkese versin.. farklı bir psikoloji bir yerde eltinede hak veriyorum bebek konusunda...diğer durumları bilemem tabi...

onun psikolojisini anlayamazsın inan okurken kendi yaşadıklarım aklıma geldi eltimin biri benden hamile olduğunu sakladı beraber ona birşeyler almaya gittik ben onun hamile olduğunu biliyorum ama o benim bildiğimi bilmiyor kıyafet alırken diyor ki biraz büyük alayım belki kilo alırım o an kendimi çok kötü hissetmiştim..diğer eltim hamile kaldı ilk bana söyledi hiç üzülmedim aksine çok sevindim rabbim isteyen hrkese versin.. farklı bir psikoloji bir yerde eltinede hak veriyorum bebek konusunda...diğer durumları bilemem tabi...

psiklojisini anlamaya çalışıyorum ama bana saldırmasına hak veremiyorum... ben ondan uzun süre zaten gizleyemezdim gizlemek gibi bi amacım da yoktu kayınvalidem tarafından itildim bu yola ama onun da beni bu kadar hırpalamasına nasıl hak verilir bilemiyorum.. Rabbim tüm dileyenlere nasip etsin inşallah

psiklojisini anlamaya çalışıyorum ama bana saldırmasına hak veremiyorum... ben ondan uzun süre zaten gizleyemezdim gizlemek gibi bi amacım da yoktu kayınvalidem tarafından itildim bu yola ama onun da beni bu kadar hırpalamasına nasıl hak verilir bilemiyorum.. Rabbim tüm dileyenlere nasip etsin inşallah

seni hırpalamaya hakkı yok tabi rabbim yardımcın olsun tez zamanda hayırlısıyla eltinede bir evlat versin seninle uğraşamasın ...bebişlerinizle uğraşın ..:emir_bebek::emir_bebek:

hep yazıyorum yine yazacağım biz aramak istedik kayınvalidem engel oldu.. ben de o bana aileyi birbirine katardın deyince nispet yaparcasına aramak istemedim dedim.. kayınvalidem aramayın dedi demedim.. her yaşadığı düşükte de aradım fakat hiçbir zaman telefonunu açmadı.. bense ona ulaşamayınca eşini aradım hatta yanınızdaysa konuşayım dedim o da şuan uyuyor deyip kapattı... adama da eşin üzülür diyen kayınvalidemizdi.. biz eşimle ne aradık ne bişey dedik.. Rabbim biliyor niyetimi...

balık baştan kokar derler ya olayın bu raddeye gelmesinin en önemli sebebi ilk hamilelik ve düşükten sonrası. yani ilk aramada sizin kaynınızı aramanız. kv nederse desin kendisinin aman siz onlardan önce çocuk yapmayın lafının nekadar saçma olduğunun farkına nasıl vardıysanız. söylemeyin üzülür bilmem ne demesininde okadar saçma olduğunu anlamalıydınız. bence eltinizle bi şekilde bir araya gelip geçmişten bu yana yaptığınız hatalar ve hatalı konuşmalar için özür dilemelisiniz. tabi siz hala yaptığınız hatalar dizisinin farkında olmadığınızdan bunu yaparken son telefon konuşmanızdaki gibi iyi sandığınız ama aslında yaralayacak sözler söyleyebilirsiniz. eltinizde çok sakn sessiz biri değil ama yaşadığı acıya vermelisiniz bunuda. bakın hala çocukluklarını bir kenera bırakmalı diyosunuz. allah size sağlıklı doğum versin ama eminimki onunki çocukluk değil pskolojik çöküntü. siz empati yapmadığınız sürecede aranız kötü olacaktır.

hep yazıyosunuz yine yazıyosunuz ama şu kırmızıyla renklendrdiğim yazınızın hangisini baz almalıyım.

Son düzenleme:
balık baştan kokar derler ya olayın bu raddeye gelmesinin en önemli sebebi ilk hamilelik ve düşükten sonrası. yani ilk aramada sizin kaynınızı aramanız. kv nederse desin kendisinin aman siz onlardan önce çocuk yapmayın lafının nekadar saçma olduğunun farkına nasıl vardıysanız. söylemeyin üzülür bilmem ne demesininde okadar saçma olduğunu anlamalıydınız. bence eltinizle bi şekilde bir araya gelip geçmişten bu yana yaptığınız hatalar ve hatalı konuşmalar için özür dilemelisiniz. tabi siz hala yaptığınız hatalar dizisinin farkında olmadığınızdan bunu yaparken son telefon konuşmanızdaki gibi iyi sandığınız ama aslında yaralayacak sözler söyleyebilirsiniz. eltinizde çok sakn sessiz biri değil ama yaşadığı acıya vermelisiniz bunuda. bakın hala çocukluklarını bir kenera bırakmalı diyosunuz. allah size sağlıklı doğum versin ama eminimki onunki çocukluk değil pskolojik çöküntü. siz empati yapmadığınız sürecede aranız kötü olacaktır.

hep yazıyosunuz yine yazıyosunuz ama şu kırmızıyla renklendrdiğim yazınızın hangisini baz almalıyım.

kırmızı ile renklerdiğiniz kısım şu demekti kayınvalidem dedi aramayın diye fakat ben eltime kayınvalidem dediği için aramadım demedim demekti... fkrinize saygı duyuyorum fakat uzun süredir yaşadığım bir çok şeyi burada aktaramadığım için ondan özür dilemek zzorunda olmadığımı düşünüyorum... psikolojik çöküntüsüne hak verebilirim ki bu bayramdada gel bak aramızda bi sorun varsa konuşalım diye karşısına oturup konuşmuş biri olarak bana haksızlık yapıldğını düşünmekten kendimi alamıyorum.. eşimle sevgili olduğumuz günlerden bu yana aramızda kötü bir elektiğin varlığı aşikardı ve masef kayınvalide etkisi ve belki bazen benim bazen de onun hataları yüzünden bu kadar büyüdüğünü düşünüyorum... yani sadece şunu diyeyim eşime ya sen bu kızı napcaksın zayıf sıska çocuğu bile olmaz ya diyecek kadar abartmış biridir...ciddi anlamda ırk, dil, din ayrımı yapıp benim onlardan farklı olduğum bir konuda ve bunu bildiği halde evimde masamda 'onların hepsini ellerimle boğasım var kansızlar' diyebilecek kadar ileri gitmiş biridir.. neysee daha bir çok şeyler.. yorumlarınız için teşekkürler

kırmızı ile renklerdiğiniz kısım şu demekti kayınvalidem dedi aramayın diye fakat ben eltime kayınvalidem dediği için aramadım demedim demekti... fkrinize saygı duyuyorum fakat uzun süredir yaşadığım bir çok şeyi burada aktaramadığım için ondan özür dilemek zzorunda olmadığımı düşünüyorum... psikolojik çöküntüsüne hak verebilirim ki bu bayramdada gel bak aramızda bi sorun varsa konuşalım diye karşısına oturup konuşmuş biri olarak bana haksızlık yapıldğını düşünmekten kendimi alamıyorum.. eşimle sevgili olduğumuz günlerden bu yana aramızda kötü bir elektiğin varlığı aşikardı ve masef kayınvalide etkisi ve belki bazen benim bazen de onun hataları yüzünden bu kadar büyüdüğünü düşünüyorum... yani sadece şunu diyeyim eşime ya sen bu kızı napcaksın zayıf sıska çocuğu bile olmaz ya diyecek kadar abartmış biridir...ciddi anlamda ırk, dil, din ayrımı yapıp benim onlardan farklı olduğum bir konuda ve bunu bildiği halde evimde masamda 'onların hepsini ellerimle boğasım var kansızlar' diyebilecek kadar ileri gitmiş biridir.. neysee daha bir çok şeyler.. yorumlarınız için teşekkürler

haklısınız sadece yazdıklarınızdan yola çıkarak cevap verebiliyoruz. hakkınızda hayırlısı diyim ozaman.

sağlıklı doğum sağlıklı bir bebek dilerim.

Eltiniz telefon konusunda haklı,neden elti değilde eşi aranır ki?
Doğru söylemiş,kadın kendi doğuracak,madem öyle iki tarafıda ayrı ayrı arasaydınız.
Sizden bir ayrımcılık sezmiş ki,oda hırçınlaşmış..

X