Elveda 26,1 kilo

Canımm :KK200:uyumadan bi bakayım yazmışmısın demiştim ki yakaladım:KK48:ağlatacaktın beni gece gece vicdansız:KK70:takıma geleli çok uzun zaman olmasa da sanki yıllardır tanıyormuşum gibisin, iyi ki varsın.her daim mantıklı fikirlerinle ve enerjinle yol gösterdin :KK36: mezun olsan da gözün kulağın üzerimizde olacak di mi:KK4: tekrar tebrik ediyorum:sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon: kilonu koruyacağından hiç şüphem yok:KK36:
(Çok uykum geldi yatayım ben yoksa ağlıyıciimmm:mad:)
Canımmm çok çok teşekkür ederim.
Ağlamasın takımımızın en taze annesi hep ama hep gülsün emi:KK66:
İyi ki de tanımışım seni ve diğer tüm takım arkadaşlarımızı.Hepiniz iyi ki varsınız:KK200:
Canım esperenzaa esperenzaa seni canı gönülden tebrik ediyorum.Sevgi dolu oluşun bizlere sürekli destek olman ve bize inandığın için çok teşekkür ederim.İyi ki tanımışım seni.
Canımm sana zaman zaman kızıyorum ama inan senin iyiliğin için uğraşıyorum biliyorsun:KK66: Destek olmaya elimden geldiğince devam edeceğim.Öpüyorumm:KK15:
tebrik ederim esperenzacıgm cok emek verdin bu fit bayanı sen insaa ettin varkıgınla bizi cook mutlu ettin :KK36:
Azimli sportmen huzurumuz kıymetlimis çok çok teşekkür ederim tatlım:)
Minnak iyileşsin sen de toparlan dön aramıza olur mu canımm:KK200:
Aman da aman benim kuzucum mezun mu olmuuuşşş? Kız normalde diyet başarı hikayelerine girmem. Başlığı görünce yeni sekmede aç dedim. Sonra bir baktım senin adın...Ne ara 6. gruba mı girdim dedim kendime. Bilinçaltı özledim heralde diye düşünüp açtığımı sandım. Bir baktım senin başarı hikayen. Helal olsun kuzum sana. Çok çok tebrik ediyor ve o pis kiloları bir daha almamanı diliyorum. Öpüyorum tatlım :)

Aman da aman benim kuzucum mezun mu olmuuuşşş? Kız normalde diyet başarı hikayelerine girmem. Başlığı görünce yeni sekmede aç dedim. Sonra bir baktım senin adın...Ne ara 6. gruba mı girdim dedim kendime. Bilinçaltı özledim heralde diye düşünüp açtığımı sandım. Bir baktım senin başarı hikayen. Helal olsun kuzum sana. Çok çok tebrik ediyor ve o pis kiloları bir daha almamanı diliyorum. Öpüyorum tatlım :)
Canımm vefalı güzelim, motivasyon kraliçem buraya yazdığını görünce hem çok şaşırdım hem de çok mutlu oldum.
İyi ki sanal bile olsa yollarımız keşişmiş ve iyi ki tanımışım seni canım.
Senin başarı hikayeni de okuyacağımdan adım gibi eminim tatlım.
Özlendinn:KK200:

Darısı başımıza canım çok güzel anlatmışsın herşeyi bu yazıyı okurken eksiğimin spor olduğunu bir kere daha hatırlattım kendime ramazan sonra yada iftarddan sonra en azından bölgesel hareketleri yapmayı çok istiyorum bana da el atın
Takıma geldiğinden itibaren hep azimli soran doğrusunu bulmaya çalışan biri oldun canım.bu emeklerinin karşılığını da almaya başladın tatlım.
İki hatan var bir sürekli tartılıp stres yapmak ve spora yeterince önem vermemek. Bunların haricinde gayet iyisin aslında civcivim:KK66:
Yaaa canim benim iyikim.. benide 6.takima cekenim nasil mutlu oldum bu yaziyi yazmana basarmana... bende yazarim sanirim birgün :) seni seviyorum gıymatlım :KK200::KK74:
azimli karıncam çidoşum sen takıma geldiğin ilk günden beri kilo verme işini kafanda bitirdiğin için takımda olduğun süre boyunca hiç zorlamadın beni:)
Hep diyorum azmine ve sana hayranımm canımz
Cok tebrik ederim canim benim ne de guzel yazmissin elleeine emegine saglik. Seninde desteginle insallah burgun bizde mezuniyet yazimizi yazacagiz.:KK9:
Canımmm güzel annecik, çok çok teşekkür ederim canım. emziren annelere örnek teşkil edecek harika menülerinle sağlıklı beslenerek çok güzel kilo vermeye başladın ve devamı gelecek ve senin başarı hikayeni okuyacağız eminim:)
Öpüyorımm

Sahur
1 dilim ekmek
peynir
domates
şekersiz çay
hurma

ara
1 kase tarhana çorbası ama kase büyüktü
yogurt
1 avuç kıtır ekmek normal ekmekten biraz daha düşükmüş kalorisi

ara
süt
hurma

sofradan kalktığımda tokluk hissim yoktu neticede çorba :KK70: tarhananın kalorisi de düşükmüş
Hahahaha:KK70: menünü de yorumlayak mk civcivim:KK70:
Civciv mezuniyet yazisinda menunun nr isi var takima yazsana :KK70: ¥orucmu vurdu hatub
yorumlasaydın ya çitosum:KK70:

Çok çok çok güzel bir yazı olmuş herkese örnek olsun harikasın canım tebrik ederim bir daha asla artı görmemen evladına doyasıya yorulmadan oynaman hayattan hic geri kalmaman dileğiyle :KK200::KK200::KK200::KK200::KK200::KK200:
Canımmmm çok çok teşekkür ederim:KK200:
Allah ettiğin dualarının iki katını sana versin canım,kilonu ömür boyu korutsun ve varsa evlatlarının sana bağışlasın,şayet yoksa sağlıkla sıhhatle mutlulukla evlat sahibi eylesin:)

Amaniiiiinnnnnn:rolleyes: gunlerdir bekledigim yazi yazilmissss:KK73:

Caniiimmmm iyi ki takima cagirmisim seni. Baska takim kapsaydi naparardik biz :KK35::confused:
Iyi ki geldin. Takima nese,enerji, motivasyon kattin. Esprili kisiliginle yeri geldiginde tatli sert yorumlarinla bizi kendimize getirdin( ben pek fazla gelemesemde:ıslık:)

Hayatinin bundan sonrasini fit gecirip ilerde torunlarinin yaninda bile anane babane degil anne - teyze sanilirsin insallah:KK60:

Tebrikler canımmm.:KK36: Çok iyi verdingerçekten. Uzun gibi gorunse de kisa zamanda iyi kilo verdin.
İyi ki seni tanımışım. Esprili, sevecen ve merhametli kisiliginle bu yolculukta arkadaşım, kaptanim oldugun icin Teşekkürler:KK36:mezun olsan da guzel sohbetinden bizi mahrum etme :KK8:

Kaptanliga devam edecek misin bilmiyorum ama bana ceza veremedin , icinde kaldi :KK70: ben de mezun olursam olmadan onceki son menumde minnos bir ccisss yiyip cezami cekicem :KK70: :spor:
İradesi çelik gibi Çiğdem’cim çok çok teşekkür ederim.Takımdaki iki çiğdemin de ortak özelliği sağlam motivasyon ve sağlam irade diyebilirim.
Takımdayım kuzum,bir yere bırakıp gitmiyorum.
yaww ben o 500 ipi senden zor tahsil ederim artık:KK66: nasıl merhametli bir anıma geldiyse,insaflı davranmışım.:KK70:
Hedefin de iddian da büyük ve sen o hedefi tutturup iddiaları kazanmak için canla başla çalışacaksın eminim:KK66:
Tek umudum oğlunun doğum günü pastasından bir çatal yemek gibi bi hareket olabilir:KK70:
Sağlıkla mutlulukla temmuza taş gibi olacaksın canımz:KK36:

Canımm balım çikilatam dadlum bitenem iyiki seni tanımışım sen harika bir Anne harika kadinsin iradeli istirarli, okurken çok duygulandım çok güzel yazmışsın seni kocaman tebrik ediyorum inşallah hayatin boyunca hiç bir zaman kilo sorunu yaşamazsın vee esinle küçük paşanla sağlıklı mutlu bir hayatınız olsun insallah.:dua:
Senin çok emeğin geçti bize hakkını helal et lütfen.
amma ve lakin sakın haaa bizi bi yere bırakıp gitmeyesin çünkü senin nefesini ensemde hissetmek çok güzel:confused::KK70::KK70:

Seni seviyorum:KK36::KK36:

:cry::cry: (gözüme toz kactı da)
Ahsenim datlum gıymatlum:KK66: sapığın gibi peşini hiç bırakmayacağım:deli:
Yaa hepiniz o kadar güzel şeyler yazmışsınız ki :KK61:
Ne mutlu bana hepinizi tanımışım.
Emeğim hakkım geçtiyse de helal olsun ,k
hahaha ,kıyamadım gömmeye, sadece teessüf ile yırttınız hadi iyisin:KK36:

Amaniiiiinnnnnn:rolleyes: gunlerdir bekledigim yazi yazilmissss:KK73:

Caniiimmmm iyi ki takima cagirmisim seni. Baska takim kapsaydi naparardik biz :KK35::confused:
Iyi ki geldin. Takima nese,enerji, motivasyon kattin. Esprili kisiliginle yeri geldiginde tatli sert yorumlarinla bizi kendimize getirdin( ben pek fazla gelemesemde:ıslık:)

Hayatinin bundan sonrasini fit gecirip ilerde torunlarinin yaninda bile anane babane degil anne - teyze sanilirsin insallah:KK60:
Canımmm Elif’im gerçekten ne iyi ettin de takıma davet ettin beni:KK66: takımda da yazmıştım zaten ilk hoşgeldin canım deyişinle amaan Allahım beni bağırlarına basıyorlar çok mutlu olmuştum.
Yeme bataklığından çektin çıkardın kuzum beni. Ramazan dönüşü aynı şeyi senin de istek ve iradenle biz takım olaral sana yapacağız .Tekrar aramıza dönen Elif buna çok çok hazır zaten.
Takımdaki ilk gözağrım canımm tatlım güzel anne sen bunu başarırsın biliyorum ben:KK66:

Ahsenim datlum gıymatlum:KK66: sapığın gibi peşini hiç bırakmayacağım:deli:
Yaa hepiniz o kadar güzel şeyler yazmışsınız ki :KK61:
Ne mutlu bana hepinizi tanımışım.
Emeğim hakkım geçtiyse de helal olsun ,k

hahaha ,kıyamadım gömmeye, sadece teessüf ile yırttınız hadi iyisin:KK36:

:KK60::KK68::KK8:

Canımmm Elif’im gerçekten ne iyi ettin de takıma davet ettin beni:KK66: takımda da yazmıştım zaten ilk hoşgeldin canım deyişinle amaan Allahım beni bağırlarına basıyorlar çok mutlu olmuştum.
Yeme bataklığından çektin çıkardın kuzum beni. Ramazan dönüşü aynı şeyi senin de istek ve iradenle biz takım olaral sana yapacağız .Tekrar aramıza dönen Elif buna çok çok hazır zaten.
Takımdaki ilk gözağrım canımm tatlım güzel anne sen bunu başarırsın biliyorum ben:KK66:
Insallah canim. Sizin desteginizle yapamayacagim sey yok evelallah :)

Amanin :KK17: :skandal:
Yeterin artık gelmeyin üstüme:KK42:
KK yahu burada en yüksek yer niresi gidemde atam kendimi ucurumlardan
:KK67: ah ahsen ahhh ne diyem saa
Kk nin en yuksek yeri 6. Takim canim :KK70: sende ordasin zaten :KK53: Ama sakin atlayayim deme:eek: daha zayiflican fit fit dolascan ortaliktam bizde hasetlenip arkandan "amaann suna bak zayifladi nasil kiritarak yuruyo " dicez:rolleyes:

Kk nin en yuksek yeri 6. Takim canim :KK70: sende ordasin zaten :KK53: Ama sakin atlayayim deme:eek: daha zayiflican fit fit dolascan ortaliktam bizde hasetlenip arkandan "amaann suna bak zayifladi nasil kiritarak yuruyo " dicez:rolleyes:

Atlamim demi yazuktur gunahtur bana:KK64:

Ağzından bal damlıyor bal ben o balı yerim yaa inşallah hepberaber fit olucaz Sen, siz olduktan sonra hic şüphem yok
:KK60::KK200:

İradesi çelik gibi Çiğdem’cim çok çok teşekkür ederim.Takımdaki iki çiğdemin de ortak özelliği sağlam motivasyon ve sağlam irade diyebilirim.
Takımdayım kuzum,bir yere bırakıp gitmiyorum.
yaww ben o 500 ipi senden zor tahsil ederim artık:KK66: nasıl merhametli bir anıma geldiyse,insaflı davranmışım.:KK70:
Hedefin de iddian da büyük ve sen o hedefi tutturup iddiaları kazanmak için canla başla çalışacaksın eminim:KK66:
Tek umudum oğlunun doğum günü pastasından bir çatal yemek gibi bi hareket olabilir:KK70:
Sağlıkla mutlulukla temmuza taş gibi olacaksın canımz:KK36:
Canimmm çok sevindim inan mezun olup gitmeyecegine :KK200:
Tamam tamam ceza kestireceksem o da oğlumun doğum gununde olsun, 500 ip dediğin nedir kuzum :rolleyes:

Merhabalar...
Uzun bir yazı olacak,özet geç diyecekler için özet: sağlıklı beslenip, bol spor yaparak zayıfladım.

Konu başlığım da biraz, küsuratlı bir sayı verelim de salladığım anlaşılmasın gibi olmuş :olamaz:

Kilo alma serüvenim; klişe olacak ama evlilikle başladı.Kocayı kaptım,totoyu yaydım moduna mı girdim bilinmez ama 2008 yılında evlendiğimde 68 kiloydum.
Boyum 1.72 olduğu için ve 63 kilonun altında olmak bana hiç yakışmadığımdan kilo vermeyi 63 kiloda bıraktım.Şimdi zor olanı koruma evresi beni bekliyor.
63-68 kilo aralığından bir gram yukarı yada aşağı düşmeyen ben evlilikle beraber hızla kilo almaya başlamıştım ve işin ilginci aldığım kilolardan hiç de rahatsızlık duymuyordum.
Pkos’lu olduğum için yıllar yılı kilomu kontrol altında tutan ben gitmiş , yerine evlilikle birlikte obur bir ben ortaya çıkmıştı sanki.

Uzun süren tüp bebek tedavisi, hamilelik,lohusalık, süt olsun diye yediğim içtiğim sağlıksız yiyecekleri hatırlayınca vayy be ne pisboğazmışım ve bu pisboğazlığıma ne güzel kılıflar uydurmuşum diyorum.:olamaz:

Kilo verme serüvenim ise,2017 yılı nisan ayında başladı.Nisan’ın ilk günleri büyük bir üzüntü neticesinde 3 gün yemeden içmeden kesildim.
3 gün aç kaldığım halde ölmediğimi farkettim:KK70:
Aylardan sonra ilk kez tartıya çıktığımda 90 kiloyu görünce gözlerim yuvalarından fırladı,ben ne yapmışım kendime diye ahlanıp vahlandım.Aynada uzun uzun kendime ,vücuduma baktım ve ben bu değildim,bu olmamalıydım diye biraz ağlamış da olabilirim:KK70:
Başlangıç kilomu tam bilemesem de 3 gün açlığın sonunda doksan kiloyu gören gözlerim:KK57: beyle beyle açıldı.
Tüm şişkolar gibi ben de önce kolay yoldan nasıl zayıflarımı, uzun uzun araştırdım baktım ki öyle bir dünya yokmuş:KK66:

Şok diyet deneyip vücudumu gereksiz yere yıpratıp yormak yerine sağlıklı ve yavaş yavaş yoldan gitmeyi araştırırken ,Cuma yarışmaları ile karşılaştım. Sonra cuma yarışmalarına katılmak isteyenler topiğine 2017 yılı mayıs sonu gibi yazdım ve Kanguru_ Kanguru_ 6. Takıma bekleriz dedi.
Davete icabet etmemek olmazdı,ışık hızı ile ve 83 kilo ile 6. Takıma koşup en sevimli halimle kendimi tanıttım:confused:

Hoşgeldin canımlar,tatlımlar havada uçuşuyordu önce biraz yadırgasam da 3 güne kalmadan tatlış,ballış,kuzuş vs gibi kelimeler benim de dilime pelesenk olmaya başlamıştı bile.
Oysa benim KK’ya ilişkin bildiğim bir tek BDV’ye yazan atarlı giderli hatunlar vardı ve cuma yarışmalarındaki kadınlar hiç onlara benzemiyordu:KK31:takımımdaki ya da yarışmadaki hemcinslerim iyi ki de atarlı hatunlara benzemiyorlarmış:KK70:

6.takımda olduğum süre boyunca, arkadaşlarımın desteği olmasa belki motivasyon kaybı yaşayıp tökezleyebilirdim .motivasyon,irade ve istikrar kilo verme dahil tüm işlerde başarının anahtarıdır bence.

Geçen yıl nisandan ağustos ayına kadar 17 kilo verdim ve tatil nedeniyle 6.takımdan izinli olarak ayrıldım ve 2018 mart ayında 71-72 kg ile takımıma geri döndüm.

Bu cuma itibari ile de 63,9 ile mezun oldum:KK73::KK73::KK73:

Kilo verirken ilk dönemler kalori sayma yöntemini denedim,sonra ise karatay tarzı beslenmeye geçtim. Karatay tarzı beslenmenin bana daha uygun olduğunu gördükçe sporu da arttırıp daha iyi kilo vermeye başladım.

Menülerim tipik karatay tarzı oldu hep.Hergün sade duble türk kahvesi içtim,yeşil çay,arada beyaz çay içtim.Günlük 2,5 litre su içtim.bol acılı,bol protein ve sebze ağırlıklı beslendim.
hiç kaçamak yada ödül adı altında hedefimden uzaklaştıracak şeyler yemedim.1 kilo verdim ödülüm olsun mantığını hiç anlayamıyorum zaten.Hedef 1-2 kilo vermek değil ki 1-2 kilodan kurtulunca ödüle ulaşalım diye düşündüğüm için ödüle ihtiyaç duymadım.Esas ödülüme kavuştum sonunda.istediğimi giyme lüksü, sağlıklı ve fit bir görüntü,bunun büyük bedeni yok teyzeee lafını duymamak benim en büyük ödüllerimden birkaçı ama en en büyüğü 3 yaşındaki oğlumla enerjim tükenmeden,kan ter içinde nefes nefese kalmadan doya doya oynayıp koşturabilmek.

Kanguru_ Kanguru_ , medgic26 medgic26 cgdmk cgdmk @gönülbağı , @Huzurvermeyolunda @becezey fitcivciv fitcivciv @yolcukardelen @smygnc çok çok teşekkür ederim hepinize.
AhSen_2504 AhSen_2504 ve @fattylamb94 size de teşekkür değil teessüf ederim:confused::KK70:

En başlarda hayatından bahsettiğin biranda tıpatıp kendimi gördüm bende 2008de evlendim 65 kg ile boyumda 167 sonra evliliğin verdiği rahatlik ve doğumlar süt olsun diye yemeleri içmeler derken 110kiloya ulastım düğünlerde kıyafet ararken tüm yakinlarim 44 46 beden bakarken abiye ben 52 54 beden bakiyordum ve cok kisitliydi yinede kafama dan etmemişti bu sefer adetlerim duzensizlesti 2 yıldır kendi istegimizle çocuk isterken olmadı şükür kilomdan dolayı tansiyon şeker Vs yok ama adetlerim duzensizlesti 4 doktora gitti 3 ü tedavi ol olur şunu kullan bunu kullan stres yapma dedi ama 1 tanesi kızım sen boşuna uğraşma Kilo vermese n hamile kalamassjn dedi ozaman tam anlamıyla kafama dan etmeden biraz gayret gösterdim ve 2 ayda 3 Kilo vermişim suan 107 kilodayim ama gorunuste 107 olarak gorunmuyorim deli oluyorum normalde 95 97 görünürken neden evdeki tartıda 107 çıkıyorum derken bi akrabamiz tabi kendisi 38 yaşında ama 120 kg ve kalp krizi geçirip anjio oldu oanda öyle bir kafama dan ettik ı kesinlikle basaricam dedim ve ilk isim çok sevdiğim aburcuburlari bıraktım yada en aza indirdim haftada belki 1 çikolata yerim okadar onuda yavaş yavaş keserim en önemlisi ekmeği kestim ve beyaz şeker kullanmiyorum kızartma yağlı kesinlikle hamurisi kesinlikle yok ama ben çocuklarım oldu gü için haftada 1 gün kendimi onlarla beraber ofullendiriyorum ve kocacim canm sağolsun anneler günü hediyesi eliptik bisiklet aldı 3 gün oldu 2 gündür biniyorum be 105 kalori harcamisim baya terletiyo ve çok işe yarıyor inşallah 70 ve 65 é kadar düşerim biraz uzun oldu ama bende içimi dökmek istedim

X