Elveda 26,1 kilo

Esperenzammm şu yazıyı gördüğüme o kadar mutlu oldum ki.. Sen bunu gerçekten hakkettin. Kilo verme serüvenine başladıktan sonra bu yoldan hiç sapmadın. Yaptıkların arasında en doğru olan ödül adı altında kaçamak yapmamaktı. Kaçamak yapmadan her türlü sağlıklı diyetle zayıflanabilir. Mühim olan kararlı olmak, sen de içimizde en kararlı olanlardansın. Böylesine güçlü bir kadın şimdi içi gibi güzel bir bedende. Seni canı gönülden tebrik ederim espernzam. Bir daha o pis kiloların gelmemesi dileğiyle. Seni çok ama çok seviyorum. Bizi hiç bırakma.:KK200::KK200::KK200:

Takıma geldiğinden itibaren hep azimli soran doğrusunu bulmaya çalışan biri oldun canım.bu emeklerinin karşılığını da almaya başladın tatlım.
İki hatan var bir sürekli tartılıp stres yapmak ve spora yeterince önem vermemek. Bunların haricinde gayet iyisin aslında civcivim:KK66:

azimli karıncam çidoşum sen takıma geldiğin ilk günden beri kilo verme işini kafanda bitirdiğin için takımda olduğun süre boyunca hiç zorlamadın beni:)
Hep diyorum azmine ve sana hayranımm canımz

Canımmm güzel annecik, çok çok teşekkür ederim canım. emziren annelere örnek teşkil edecek harika menülerinle sağlıklı beslenerek çok güzel kilo vermeye başladın ve devamı gelecek ve senin başarı hikayeni okuyacağız eminim:)
Öpüyorımm

ÇOK ŞÜKÜR canım tatlı bağımlılığımdan kurtulmak bile benim için ödül , soruyorum öğrenmeye çalışıyorum ,sen nasıl ödülü saçma buluyorsan bende diyetteyken o yenilmez bu yenilmez karşıyım bence patates yenir ama kızartma değilde buğulama yaparsın, bulgur pilavı yenir azda olsa bende çok katı kurallara karşıyım . ;şeker orucumun 38 inci günü kutlu mutlu olsun :)

En başlarda hayatından bahsettiğin biranda tıpatıp kendimi gördüm bende 2008de evlendim 65 kg ile boyumda 167 sonra evliliğin verdiği rahatlik ve doğumlar süt olsun diye yemeleri içmeler derken 110kiloya ulastım düğünlerde kıyafet ararken tüm yakinlarim 44 46 beden bakarken abiye ben 52 54 beden bakiyordum ve cok kisitliydi yinede kafama dan etmemişti bu sefer adetlerim duzensizlesti 2 yıldır kendi istegimizle çocuk isterken olmadı şükür kilomdan dolayı tansiyon şeker Vs yok ama adetlerim duzensizlesti 4 doktora gitti 3 ü tedavi ol olur şunu kullan bunu kullan stres yapma dedi ama 1 tanesi kızım sen boşuna uğraşma Kilo vermese n hamile kalamassjn dedi ozaman tam anlamıyla kafama dan etmeden biraz gayret gösterdim ve 2 ayda 3 Kilo vermişim suan 107 kilodayim ama gorunuste 107 olarak gorunmuyorim deli oluyorum normalde 95 97 görünürken neden evdeki tartıda 107 çıkıyorum derken bi akrabamiz tabi kendisi 38 yaşında ama 120 kg ve kalp krizi geçirip anjio oldu oanda öyle bir kafama dan ettik ı kesinlikle basaricam dedim ve ilk isim çok sevdiğim aburcuburlari bıraktım yada en aza indirdim haftada belki 1 çikolata yerim okadar onuda yavaş yavaş keserim en önemlisi ekmeği kestim ve beyaz şeker kullanmiyorum kızartma yağlı kesinlikle hamurisi kesinlikle yok ama ben çocuklarım oldu gü için haftada 1 gün kendimi onlarla beraber ofullendiriyorum ve kocacim canm sağolsun anneler günü hediyesi eliptik bisiklet aldı 3 gün oldu 2 gündür biniyorum be 105 kalori harcamisim baya terletiyo ve çok işe yarıyor inşallah 70 ve 65 é kadar düşerim biraz uzun oldu ama bende içimi dökmek istedim
Yazdıklarını o kadar iyi anlıyorum ki canım.Hepimiz az yada çok benzer hataları yaptık sanırım.
Kilo vermek için bir kırılma noktasına ihtiyacımız varmış sanırım.Benimki üzüntü ardından geldi,senin kırılma noktan da yakınının anjiyo ameliyatı olmuş.
Kararlı ve istikrarlı olduktan sonra verilemeyecek kilo yok bence ve yeter ki gerçekten isteyip çabalayalım.
Beslenme düzeninde yanlışlarını birer ikişer çıkarmışsın hayatından ,bunlaron faydasını yakında göreceksin ve emeklerinin karşılığını aldıkça daha da şevke geleceksin eminim.
Yediklerini bir yere öğün öğün yazmanı tavsiye ederim.o hafta az kilo verdiysen yada iyi kilo verdiysen dönüp yediklerine bakmak iyi oluyor.
Kolay gelsin canım.

Canımm vefalı güzelim, motivasyon kraliçem buraya yazdığını görünce hem çok şaşırdım hem de çok mutlu oldum.
İyi ki sanal bile olsa yollarımız keşişmiş ve iyi ki tanımışım seni canım.
Senin başarı hikayeni de okuyacağımdan adım gibi eminim tatlım.
Özlendinn:KK200:

Seni yerim kuzuuummm :) Allah gösterdi bu sayfayı bana. Dediğim gibi normalde hayatta bakmam. Dediğin gibi iyiki yollarımız kesişmiş iyi ki tanışmışız. İnşallah benim hikayemi okuyacağın günlerde gelir. Bende çok özledim. Pazartesi izin alacağım. Müsait olursam dürterim sizi :)

Yazdıklarını o kadar iyi anlıyorum ki canım.Hepimiz az yada çok benzer hataları yaptık sanırım.
Kilo vermek için bir kırılma noktasına ihtiyacımız varmış sanırım.Benimki üzüntü ardından geldi,senin kırılma noktan da yakınının anjiyo ameliyatı olmuş.
Kararlı ve istikrarlı olduktan sonra verilemeyecek kilo yok bence ve yeter ki gerçekten isteyip çabalayalım.
Beslenme düzeninde yanlışlarını birer ikişer çıkarmışsın hayatından ,bunlaron faydasını yakında göreceksin ve emeklerinin karşılığını aldıkça daha da şevke geleceksin eminim.
Yediklerini bir yere öğün öğün yazmanı tavsiye ederim.o hafta az kilo verdiysen yada iyi kilo verdiysen dönüp yediklerine bakmak iyi oluyor.
Kolay gelsin canım.
Çok sağol canm benim teşekkür ederim evet o anjio olan akrabadan sonra baya baya gözüm korktu ki zaten kendisi yürümeyi sevmeyen en yakın yere bile dolmuş ve taksiyle giden insandı ben aksine kilo mtrelerce yurusem bikmam ve yorulmam çünkü yürümeyi çok seviyorum bununda avantajlarini goruyorum sadece beni zorlayan tatlı meselesi hani tatlı dedigim öyle ballı serbetli hamur işinden asla yemem genelde sütlü hafif tatlılar ve çikolatalar dir yani acaba arada bir sütlü tatlı yesem kilo vermemde kötü yanı olabilirmiki sence eşimle anlaştık ayda 5 kilo vericem 6 ayda 30 kilo vererek 70 75 olursun dedi bende inşallah diyorum akşamları yemekte çok dikkat ediyorum genelde çorba sebze yemekleri ama ekmekszi genelde bir tabak bol limonlu sumakli salata yerim bukadar bazen saat 9 10 gibi baya midem eziliuor hemen kendime 1 domates bir salata ve Ton balıklı salata yapıyorum yiyorum sence iyimi bu yontemim canım benm

ÇOK ŞÜKÜR canım tatlı bağımlılığımdan kurtulmak bile benim için ödül , soruyorum öğrenmeye çalışıyorum ,sen nasıl ödülü saçma buluyorsan bende diyetteyken o yenilmez bu yenilmez karşıyım bence patates yenir ama kızartma değilde buğulama yaparsın, bulgur pilavı yenir azda olsa bende çok katı kurallara karşıyım . ;şeker orucumun 38 inci günü kutlu mutlu olsun :)
Bende beyaz şeker kullanmıyorum yani 1 haftadır bıraktım ama tatlidan vazgecemiyorum dediğim gibi şerbeti hamirisi tatlilari yemem beni benden alan sütlü hafif tatlilar ve cikolatalar bunları en aza indirdim sanırım sen tamamen çıkarmışsın nasıl yaptın banada anlatirmjsn rica etsem yani örneğin 2 hafta öncesine kadar her gün çay esliginde 1 paket bisküvi ve 1 çikolata yiyen ben artık haftada 1 çikolata yiyeroldum

Bende beyaz şeker kullanmıyorum yani 1 haftadır bıraktım ama tatlidan vazgecemiyorum dediğim gibi şerbeti hamirisi tatlilari yemem beni benden alan sütlü hafif tatlilar ve cikolatalar bunları en aza indirdim sanırım sen tamamen çıkarmışsın nasıl yaptın banada anlatirmjsn rica etsem yani örneğin 2 hafta öncesine kadar her gün çay esliginde 1 paket bisküvi ve 1 çikolata yiyen ben artık haftada 1 çikolata yiyeroldum

Çünkü benim hedefim var bebiş için sağlıklı kiloda olmalıyım, belki bende bırakamazdım ama eşim sana dört ay veriyorum asla tatlı yemeyeceksin yoksa bende sigaraya başlarım geri dedi onun korkusuna ağzıma koyamıyorum.Bir baktım yemeye yemeye unutmuşum. Bende şerbetli tatlılar değil daha çok çayın yanında kek kurabiye müdaviniyim ve muzlu sıcak çikolataya sanırım yazın gelmesiyle de canım istemiyor şuan hurma kuru kayısı kakaolu sütle yoluma devam ediyorum

Canımmmm çok çok teşekkür ederim:KK200:
Allah ettiğin dualarının iki katını sana versin canım,kilonu ömür boyu korutsun ve varsa evlatlarının sana bağışlasın,şayet yoksa sağlıkla sıhhatle mutlulukla evlat sahibi eylesin:)
Aminnn cümlemize inşallah hepimize aminnnnnnn:dua::dua::dua:

Çünkü benim hedefim var bebiş için sağlıklı kiloda olmalıyım, belki bende bırakamazdım ama eşim sana dört ay veriyorum asla tatlı yemeyeceksin yoksa bende sigaraya başlarım geri dedi onun korkusuna ağzıma koyamıyorum.Bir baktım yemeye yemeye unutmuşum. Bende şerbetli tatlılar değil daha çok çayın yanında kek kurabiye müdaviniyim ve muzlu sıcak çikolataya sanırım yazın gelmesiyle de canım istemiyor şuan hurma kuru kayısı kakaolu sütle yoluma devam ediyorum
Valla bende hurma aldım kuru kayısı aldım artık her tatlı isteğinde 1 tane hurma atarım ağzıma inan bende hamile kalabilmek için Kilo vermem lazm

Kızlar mrb :) ben yeni gördüm yazınızı tebrik ederm öncelikle.
Ben 117.8 kiloyla başladım 11 ekim 2017de. 7 ay oldu. Şuan 80.6yım :)
Boyum kısa olduğundan vermem gereken bi 25 daha var. Kilo azaldıkça az verilmeye başladı :)
Öpüyorum hepinizi. Dilerim herkes istediği kiloya ulaşır.

Esperenzammm şu yazıyı gördüğüme o kadar mutlu oldum ki.. Sen bunu gerçekten hakkettin. Kilo verme serüvenine başladıktan sonra bu yoldan hiç sapmadın. Yaptıkların arasında en doğru olan ödül adı altında kaçamak yapmamaktı. Kaçamak yapmadan her türlü sağlıklı diyetle zayıflanabilir. Mühim olan kararlı olmak, sen de içimizde en kararlı olanlardansın. Böylesine güçlü bir kadın şimdi içi gibi güzel bir bedende. Seni canı gönülden tebrik ederim espernzam. Bir daha o pis kiloların gelmemesi dileğiyle. Seni çok ama çok seviyorum. Bizi hiç bırakma.:KK200::KK200::KK200:
Canımm,kendi güzel kalbi güzel Esra’mm :KK200:seni bırakmayı düşünmüyorum zaten:KK66:
Kuzum sen işlerini yoluna koy gel,gerisini beraber halledeceğiz tatlım.
Ben de seni çoook seviyorummm pisboğazım:KK70:

Kızlar mrb :) ben yeni gördüm yazınızı tebrik ederm öncelikle.
Ben 117.8 kiloyla başladım 11 ekim 2017de. 7 ay oldu. Şuan 80.6yım :)
Boyum kısa olduğundan vermem gereken bi 25 daha var. Kilo azaldıkça az verilmeye başladı :)
Öpüyorum hepinizi. Dilerim herkes istediği kiloya ulaşır.
Harika bir iş çıkarmışsın canım tebrikler:KK9::KK9: Neredeyse 37 kilo vermişsin maşallah:nazar:
İnşallah kalan kilolarını da sağlıklı bir şekilde verir,bir daha hiç kilo sorunu yaşamazsın.

Harika bir iş çıkarmışsın canım tebrikler:KK9::KK9: Neredeyse 37 kilo vermişsin maşallah:nazar:
İnşallah kalan kilolarını da sağlıklı bir şekilde verir,bir daha hiç kilo sorunu yaşamazsın.
Ay inşallah balım ya... Yavaşlamaya başladı artık eskiden haftada 2 kiloydu, sonra 1 oldu. Artık 700 gr falan gidiyo

Ay inşallah balım ya... Yavaşlamaya başladı artık eskiden haftada 2 kiloydu, sonra 1 oldu. Artık 700 gr falan gidiyo
Canımm azdan az,çoktan çok gidiyor ya ondandır:)
700 gram da gayet güzel rakam.
Yapabiliyorsan sporunu arttır.Fırsat bulursan bol bol yürü canım.

Canımm azdan az,çoktan çok gidiyor ya ondandır:)
700 gram da gayet güzel rakam.
Yapabiliyorsan sporunu arttır.Fırsat bulursan bol bol yürü canım.
Valla ramazan diye inanki lavaboya gidesim yok çok halsizim. Yürüyüş bandım bana bakıyo ben ona aramızda çok seviyeli bi bakışma söz konusu bu ara :) 11 ekim yıl dönümüm olcak, inşallah bi 65 70 olurum o zaman kadar ya. Kiloooooo, sinsiiii, yılaaaan

Valla ramazan diye inanki lavaboya gidesim yok çok halsizim. Yürüyüş bandım bana bakıyo ben ona aramızda çok seviyeli bi bakışma söz konusu bu ara :) 11 ekim yıl dönümüm olcak, inşallah bi 65 70 olurum o zaman kadar ya. Kiloooooo, sinsiiii, yılaaaan
Ramazan yeme düzenini değiştirdiği için aslında iyi bile gelebilir canım.yeter ki yedikklerine dikkat et.
Uzun zamandır aynı düzende yemeye alışan vücudun şaşırıp atak gösterebilir.
11 ekime kadar bence hedefini rahat yakalarsın.

Ramazan yeme düzenini değiştirdiği için aslında iyi bile gelebilir canım.yeter ki yedikklerine dikkat et.
Uzun zamandır aynı düzende yemeye alışan vücudun şaşırıp atak gösterebilir.
11 ekime kadar bence hedefini rahat yakalarsın.
Ağzın bal yesin :) :) inşallah inşallah :) azcık azcık yiyom ya gerçekten millet yüzüme bakıyo ne çabk doydun der gibi. Bilmiyolar ki doymadımmmm :)

Merhabalar...
Uzun bir yazı olacak,özet geç diyecekler için özet: sağlıklı beslenip, bol spor yaparak zayıfladım.

Konu başlığım da biraz, küsuratlı bir sayı verelim de salladığım anlaşılmasın gibi olmuş :olamaz:

Kilo alma serüvenim; klişe olacak ama evlilikle başladı.Kocayı kaptım,totoyu yaydım moduna mı girdim bilinmez ama 2008 yılında evlendiğimde 68 kiloydum.
Boyum 1.72 olduğu için ve 63 kilonun altında olmak bana hiç yakışmadığımdan kilo vermeyi 63 kiloda bıraktım.Şimdi zor olanı koruma evresi beni bekliyor.
63-68 kilo aralığından bir gram yukarı yada aşağı düşmeyen ben evlilikle beraber hızla kilo almaya başlamıştım ve işin ilginci aldığım kilolardan hiç de rahatsızlık duymuyordum.
Pkos’lu olduğum için yıllar yılı kilomu kontrol altında tutan ben gitmiş , yerine evlilikle birlikte obur bir ben ortaya çıkmıştı sanki.

Uzun süren tüp bebek tedavisi, hamilelik,lohusalık, süt olsun diye yediğim içtiğim sağlıksız yiyecekleri hatırlayınca vayy be ne pisboğazmışım ve bu pisboğazlığıma ne güzel kılıflar uydurmuşum diyorum.:olamaz:

Kilo verme serüvenim ise,2017 yılı nisan ayında başladı.Nisan’ın ilk günleri büyük bir üzüntü neticesinde 3 gün yemeden içmeden kesildim.
3 gün aç kaldığım halde ölmediğimi farkettim:KK70:
Aylardan sonra ilk kez tartıya çıktığımda 90 kiloyu görünce gözlerim yuvalarından fırladı,ben ne yapmışım kendime diye ahlanıp vahlandım.Aynada uzun uzun kendime ,vücuduma baktım ve ben bu değildim,bu olmamalıydım diye biraz ağlamış da olabilirim:KK70:
Başlangıç kilomu tam bilemesem de 3 gün açlığın sonunda doksan kiloyu gören gözlerim:KK57: beyle beyle açıldı.
Tüm şişkolar gibi ben de önce kolay yoldan nasıl zayıflarımı, uzun uzun araştırdım baktım ki öyle bir dünya yokmuş:KK66:

Şok diyet deneyip vücudumu gereksiz yere yıpratıp yormak yerine sağlıklı ve yavaş yavaş yoldan gitmeyi araştırırken ,Cuma yarışmaları ile karşılaştım. Sonra cuma yarışmalarına katılmak isteyenler topiğine 2017 yılı mayıs sonu gibi yazdım ve @Rzgrece 6. Takıma bekleriz dedi.
Davete icabet etmemek olmazdı,ışık hızı ile ve 83 kilo ile 6. Takıma koşup en sevimli halimle kendimi tanıttım:confused:

Hoşgeldin canımlar,tatlımlar havada uçuşuyordu önce biraz yadırgasam da 3 güne kalmadan tatlış,ballış,kuzuş vs gibi kelimeler benim de dilime pelesenk olmaya başlamıştı bile.
Oysa benim KK’ya ilişkin bildiğim bir tek BDV’ye yazan atarlı giderli hatunlar vardı ve cuma yarışmalarındaki kadınlar hiç onlara benzemiyordu:KK31:takımımdaki ya da yarışmadaki hemcinslerim iyi ki de atarlı hatunlara benzemiyorlarmış:KK70:

6.takımda olduğum süre boyunca, arkadaşlarımın desteği olmasa belki motivasyon kaybı yaşayıp tökezleyebilirdim .motivasyon,irade ve istikrar kilo verme dahil tüm işlerde başarının anahtarıdır bence.

Geçen yıl nisandan ağustos ayına kadar 17 kilo verdim ve tatil nedeniyle 6.takımdan izinli olarak ayrıldım ve 2018 mart ayında 71-72 kg ile takımıma geri döndüm.

Bu cuma itibari ile de 63,9 ile mezun oldum:KK73::KK73::KK73:

Kilo verirken ilk dönemler kalori sayma yöntemini denedim,sonra ise karatay tarzı beslenmeye geçtim. Karatay tarzı beslenmenin bana daha uygun olduğunu gördükçe sporu da arttırıp daha iyi kilo vermeye başladım.

Menülerim tipik karatay tarzı oldu hep.Hergün sade duble türk kahvesi içtim,yeşil çay,arada beyaz çay içtim.Günlük 2,5 litre su içtim.bol acılı,bol protein ve sebze ağırlıklı beslendim.
hiç kaçamak yada ödül adı altında hedefimden uzaklaştıracak şeyler yemedim.1 kilo verdim ödülüm olsun mantığını hiç anlayamıyorum zaten.Hedef 1-2 kilo vermek değil ki 1-2 kilodan kurtulunca ödüle ulaşalım diye düşündüğüm için ödüle ihtiyaç duymadım.Esas ödülüme kavuştum sonunda.istediğimi giyme lüksü, sağlıklı ve fit bir görüntü,bunun büyük bedeni yok teyzeee lafını duymamak benim en büyük ödüllerimden birkaçı ama en en büyüğü 3 yaşındaki oğlumla enerjim tükenmeden,kan ter içinde nefes nefese kalmadan doya doya oynayıp koşturabilmek.

@Rzgrece ,@medgic26 @cgdmk @gönülbağı , @Huzurvermeyolunda @becezey fitcivciv fitcivciv @yolcukardelen @smygnc çok çok teşekkür ederim hepinize.
@AhSen_yarim ve fattylamb94 fattylamb94 size de teşekkür değil teessüf ederim:confused::KK70:

Şuan yazdıklarını okudum da cesaretim geldi.
Bende pcos hastasıyım ve 3. Yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Ben hep balık etli biriydim. 1.63 boy ve 64-65 kilolardaydım ki nişanlanınca ve o süreç biraz stresliydi 79 kiloya kadar çıktım geri sağlıklı beslenerek 70 kiloya indim. Evlendiğimde 69larda geziyordum ve 1.5 yılda nasıl fark etmedim bilmiyorum 89. Kiloya kadar çıktım. O 90 nı görmeyecektim. Tüp benek tedavisi sürecinde de ister istemez yıpranınca daha özen gösterdik ve geçen yolı. 6 aylık süreçte 81 kiloya düştüm. Şuan her hafta tartılıyorum 81-82 arasında gidip geliyorum. Sağlıklı beslenmem devam ediyor ama tam uyuyormuyum hayır. Ekmek, hamur işi benim zaafım. Kilomu sabitledim bir yıldır ama daha veremiyorum. Ve şuan 5. Tüp bebek denemesi yapma sürecindeyim. Kendime güvenim çok yok sanırım uzun süreli sabır gösteremiyorum.

Rica etsem listen varsa paylaşabilir misin☺️

Şuan yazdıklarını okudum da cesaretim geldi.
Bende pcos hastasıyım ve 3. Yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Ben hep balık etli biriydim. 1.63 boy ve 64-65 kilolardaydım ki nişanlanınca ve o süreç biraz stresliydi 79 kiloya kadar çıktım geri sağlıklı beslenerek 70 kiloya indim. Evlendiğimde 69larda geziyordum ve 1.5 yılda nasıl fark etmedim bilmiyorum 89. Kiloya kadar çıktım. O 90 nı görmeyecektim. Tüp benek tedavisi sürecinde de ister istemez yıpranınca daha özen gösterdik ve geçen yolı. 6 aylık süreçte 81 kiloya düştüm. Şuan her hafta tartılıyorum 81-82 arasında gidip geliyorum. Sağlıklı beslenmem devam ediyor ama tam uyuyormuyum hayır. Ekmek, hamur işi benim zaafım. Kilomu sabitledim bir yıldır ama daha veremiyorum. Ve şuan 5. Tüp bebek denemesi yapma sürecindeyim. Kendime güvenim çok yok sanırım uzun süreli sabır gösteremiyorum.

Rica etsem listen varsa paylaşabilir misin☺️
Tüp bebek süreci için Allah kokaylık versin canım.Sağlıkla mutlulukla evladını kucağına almayı nasip etsin.
Pkos kilo vermeyi zorlaştırıp kilo almayı kolaylaştıran bir hastalık.kilo aldıkça da pkos artıyor ne yazık ki.
Yaşın kaç bilmiyorum ama tüp bebek tedavisini biraz daha kilo verip denesen sanki daha olumlu olur gibi geliyor.
Kilo ne yazıkki zorluk çıkarıyor.
Bol bol yürümeye çalış,fırsat buldukça spor yap,dans et ne bileyim hareket et canım.
Ben ilk kilo vermeye başladığımda
Sabah uyanır uyanmaz limonlu su içip,1 dilim tam buğday ekmeği,haşkanmış yumurta,zeytin,peynir,domate yeşillik va yiyordum
Öğlen sebze yemeği yoğurt oluyırdu bazen sadece ton balıklı,peynirli, yeşil mercinekli salata
Akşam ise sebze yemeği ,et,balık yemeği yanında yoğurt salata mutlaka oluyordu.
Aralarda çok acıkırsan 2-3 ceviz,1-2 hurma ,yarım muz oluyırdu
Akşam 19:00’dan sonra hiçbişey yeniyordun,meyveyi akşam değil gündüz yiyordum.
Su 2,5-3 lt mutlaka oluyordu.spor da başlangıçta 15dk ile başlayıp epey bir arttıtmıştım.
Yeşil çay,günde büyük fincan türk kahvesi,bazen beyaz çay içiyordum.
Ekmeği,şekeri, abur cuburu keserek kilo verdim.tuzu azaltmıştım.
Son zamanlarda ise karatay tarzu gündr iki öğün beslendim.
Karatayın yasakladıklarını hiç yemedim ama serbest bıraktıklarını iki öğünde çatlayana kadar yiyip iyi kilo verdim.
Cuma takım yarışmaları beni çok motive etti.düşünürsen gel 6.takıma biraz takıl yapabileceğine inanırsan yarışırsın.yapamam dersen de motivasyon olur canım.

Tüp bebek süreci için Allah kokaylık versin canım.Sağlıkla mutlulukla evladını kucağına almayı nasip etsin.
Pkos kilo vermeyi zorlaştırıp kilo almayı kolaylaştıran bir hastalık.kilo aldıkça da pkos artıyor ne yazık ki.
Yaşın kaç bilmiyorum ama tüp bebek tedavisini biraz daha kilo verip denesen sanki daha olumlu olur gibi geliyor.
Kilo ne yazıkki zorluk çıkarıyor.
Bol bol yürümeye çalış,fırsat buldukça spor yap,dans et ne bileyim hareket et canım.
Ben ilk kilo vermeye başladığımda
Sabah uyanır uyanmaz limonlu su içip,1 dilim tam buğday ekmeği,haşkanmış yumurta,zeytin,peynir,domate yeşillik va yiyordum
Öğlen sebze yemeği yoğurt oluyırdu bazen sadece ton balıklı,peynirli, yeşil mercinekli salata
Akşam ise sebze yemeği ,et,balık yemeği yanında yoğurt salata mutlaka oluyordu.
Aralarda çok acıkırsan 2-3 ceviz,1-2 hurma ,yarım muz oluyırdu
Akşam 19:00’dan sonra hiçbişey yeniyordun,meyveyi akşam değil gündüz yiyordum.
Su 2,5-3 lt mutlaka oluyordu.spor da başlangıçta 15dk ile başlayıp epey bir arttıtmıştım.
Yeşil çay,günde büyük fincan türk kahvesi,bazen beyaz çay içiyordum.
Ekmeği,şekeri, abur cuburu keserek kilo verdim.tuzu azaltmıştım.
Son zamanlarda ise karatay tarzu gündr iki öğün beslendim.
Karatayın yasakladıklarını hiç yemedim ama serbest bıraktıklarını iki öğünde çatlayana kadar yiyip iyi kilo verdim.
Cuma takım yarışmaları beni çok motive etti.düşünürsen gel 6.takıma biraz takıl yapabileceğine inanırsan yarışırsın.yapamam dersen de motivasyon olur canım.

Cevap için çok teşekkür ederim. İnşallahhh nasip olur evlat sahibi olmak bana da :dua:

Yaşım 31. Bende bu süreçte kilonun etkili olduğunu düşünüyorum. Doktorum görsel olarak bakıp 4-5. Kilo ver yeter dedi( kemik ve kas yapım nedeniyle tam kilomu göstermiyorum ) ama ben en azından evlendiğimdeki kiloma erişmek istiyorum. Eminim ondan sonra daha kolay olacak.

Aslında o bölüme bir kaç defa baktım ama cesaret edemedim uymazsam mahcup olurum diye.

Bir de çalıştığımdan dolayı en az 8 Saat oturuyorum o beni çok olumsuz etkiliyor fırsat buldukça yürüyüş yapıyorum. Market ürünleri zaten tüketmiyorum özellikle palm yağı ve glıkoz-flukoz şurubu olanları asla tüketmiyorum. Ama dediğim gibi sadece sabit kiloda kalabildim buna rağmen. Dediğin gibi o gruba bakacağım belki bu sefer azmim uzun sürer.☺️

X