Elveda 26,1 kilo

Esperenzammm şu yazıyı gördüğüme o kadar mutlu oldum ki.. Sen bunu gerçekten hakkettin. Kilo verme serüvenine başladıktan sonra bu yoldan hiç sapmadın. Yaptıkların arasında en doğru olan ödül adı altında kaçamak yapmamaktı. Kaçamak yapmadan her türlü sağlıklı diyetle zayıflanabilir. Mühim olan kararlı olmak, sen de içimizde en kararlı olanlardansın. Böylesine güçlü bir kadın şimdi içi gibi güzel bir bedende. Seni canı gönülden tebrik ederim espernzam. Bir daha o pis kiloların gelmemesi dileğiyle. Seni çok ama çok seviyorum. Bizi hiç bırakma.

ÇOK ŞÜKÜR canım tatlı bağımlılığımdan kurtulmak bile benim için ödül , soruyorum öğrenmeye çalışıyorum ,sen nasıl ödülü saçma buluyorsan bende diyetteyken o yenilmez bu yenilmez karşıyım bence patates yenir ama kızartma değilde buğulama yaparsın, bulgur pilavı yenir azda olsa bende çok katı kurallara karşıyım . ;şeker orucumun 38 inci günü kutlu mutlu olsun :)

Yazdıklarını o kadar iyi anlıyorum ki canım.Hepimiz az yada çok benzer hataları yaptık sanırım.
Kilo vermek için bir kırılma noktasına ihtiyacımız varmış sanırım.Benimki üzüntü ardından geldi,senin kırılma noktan da yakınının anjiyo ameliyatı olmuş.
Kararlı ve istikrarlı olduktan sonra verilemeyecek kilo yok bence ve yeter ki gerçekten isteyip çabalayalım.
Beslenme düzeninde yanlışlarını birer ikişer çıkarmışsın hayatından ,bunlaron faydasını yakında göreceksin ve emeklerinin karşılığını aldıkça daha da şevke geleceksin eminim.
Yediklerini bir yere öğün öğün yazmanı tavsiye ederim.o hafta az kilo verdiysen yada iyi kilo verdiysen dönüp yediklerine bakmak iyi oluyor.
Kolay gelsin canım.

Seni yerim kuzuuummm :) Allah gösterdi bu sayfayı bana. Dediğim gibi normalde hayatta bakmam. Dediğin gibi iyiki yollarımız kesişmiş iyi ki tanışmışız. İnşallah benim hikayemi okuyacağın günlerde gelir. Bende çok özledim. Pazartesi izin alacağım. Müsait olursam dürterim sizi :)

Çok sağol canm benim teşekkür ederim evet o anjio olan akrabadan sonra baya baya gözüm korktu ki zaten kendisi yürümeyi sevmeyen en yakın yere bile dolmuş ve taksiyle giden insandı ben aksine kilo mtrelerce yurusem bikmam ve yorulmam çünkü yürümeyi çok seviyorum bununda avantajlarini goruyorum sadece beni zorlayan tatlı meselesi hani tatlı dedigim öyle ballı serbetli hamur işinden asla yemem genelde sütlü hafif tatlılar ve çikolatalar dir yani acaba arada bir sütlü tatlı yesem kilo vermemde kötü yanı olabilirmiki sence eşimle anlaştık ayda 5 kilo vericem 6 ayda 30 kilo vererek 70 75 olursun dedi bende inşallah diyorum akşamları yemekte çok dikkat ediyorum genelde çorba sebze yemekleri ama ekmekszi genelde bir tabak bol limonlu sumakli salata yerim bukadar bazen saat 9 10 gibi baya midem eziliuor hemen kendime 1 domates bir salata ve Ton balıklı salata yapıyorum yiyorum sence iyimi bu yontemim canım benm

Bende beyaz şeker kullanmıyorum yani 1 haftadır bıraktım ama tatlidan vazgecemiyorum dediğim gibi şerbeti hamirisi tatlilari yemem beni benden alan sütlü hafif tatlilar ve cikolatalar bunları en aza indirdim sanırım sen tamamen çıkarmışsın nasıl yaptın banada anlatirmjsn rica etsem yani örneğin 2 hafta öncesine kadar her gün çay esliginde 1 paket bisküvi ve 1 çikolata yiyen ben artık haftada 1 çikolata yiyeroldum

Çünkü benim hedefim var bebiş için sağlıklı kiloda olmalıyım, belki bende bırakamazdım ama eşim sana dört ay veriyorum asla tatlı yemeyeceksin yoksa bende sigaraya başlarım geri dedi onun korkusuna ağzıma koyamıyorum.Bir baktım yemeye yemeye unutmuşum. Bende şerbetli tatlılar değil daha çok çayın yanında kek kurabiye müdaviniyim ve muzlu sıcak çikolataya sanırım yazın gelmesiyle de canım istemiyor şuan hurma kuru kayısı kakaolu sütle yoluma devam ediyorum

Aminnn cümlemize inşallah hepimize aminnnnnnn

Valla bende hurma aldım kuru kayısı aldım artık her tatlı isteğinde 1 tane hurma atarım ağzıma inan bende hamile kalabilmek için Kilo vermem lazm

Kızlar mrb :) ben yeni gördüm yazınızı tebrik ederm öncelikle.
Ben 117.8 kiloyla başladım 11 ekim 2017de. 7 ay oldu. Şuan 80.6yım :)
Boyum kısa olduğundan vermem gereken bi 25 daha var. Kilo azaldıkça az verilmeye başladı :)
Öpüyorum hepinizi. Dilerim herkes istediği kiloya ulaşır.

Canımm,kendi güzel kalbi güzel Esra’mm seni bırakmayı düşünmüyorum zaten
Kuzum sen işlerini yoluna koy gel,gerisini beraber halledeceğiz tatlım.
Ben de seni çoook seviyorummm pisboğazım

Harika bir iş çıkarmışsın canım tebrikler Neredeyse 37 kilo vermişsin maşallah
İnşallah kalan kilolarını da sağlıklı bir şekilde verir,bir daha hiç kilo sorunu yaşamazsın.

Harika bir iş çıkarmışsın canım tebrikler Neredeyse 37 kilo vermişsin maşallah
İnşallah kalan kilolarını da sağlıklı bir şekilde verir,bir daha hiç kilo sorunu yaşamazsın.
Ay inşallah balım ya... Yavaşlamaya başladı artık eskiden haftada 2 kiloydu, sonra 1 oldu. Artık 700 gr falan gidiyo

Ay inşallah balım ya... Yavaşlamaya başladı artık eskiden haftada 2 kiloydu, sonra 1 oldu. Artık 700 gr falan gidiyo
Canımm azdan az,çoktan çok gidiyor ya ondandır:)
700 gram da gayet güzel rakam.
Yapabiliyorsan sporunu arttır.Fırsat bulursan bol bol yürü canım.

Canımm azdan az,çoktan çok gidiyor ya ondandır:)
700 gram da gayet güzel rakam.
Yapabiliyorsan sporunu arttır.Fırsat bulursan bol bol yürü canım.
Valla ramazan diye inanki lavaboya gidesim yok çok halsizim. Yürüyüş bandım bana bakıyo ben ona aramızda çok seviyeli bi bakışma söz konusu bu ara :) 11 ekim yıl dönümüm olcak, inşallah bi 65 70 olurum o zaman kadar ya. Kiloooooo, sinsiiii, yılaaaan

Ramazan yeme düzenini değiştirdiği için aslında iyi bile gelebilir canım.yeter ki yedikklerine dikkat et.
Uzun zamandır aynı düzende yemeye alışan vücudun şaşırıp atak gösterebilir.
11 ekime kadar bence hedefini rahat yakalarsın.

Ağzın bal yesin :) :) inşallah inşallah :) azcık azcık yiyom ya gerçekten millet yüzüme bakıyo ne çabk doydun der gibi. Bilmiyolar ki doymadımmmm :)

Şuan yazdıklarını okudum da cesaretim geldi.
Bende pcos hastasıyım ve 3. Yıldır tüp bebek tedavisi görüyorum. Ben hep balık etli biriydim. 1.63 boy ve 64-65 kilolardaydım ki nişanlanınca ve o süreç biraz stresliydi 79 kiloya kadar çıktım geri sağlıklı beslenerek 70 kiloya indim. Evlendiğimde 69larda geziyordum ve 1.5 yılda nasıl fark etmedim bilmiyorum 89. Kiloya kadar çıktım. O 90 nı görmeyecektim. Tüp benek tedavisi sürecinde de ister istemez yıpranınca daha özen gösterdik ve geçen yolı. 6 aylık süreçte 81 kiloya düştüm. Şuan her hafta tartılıyorum 81-82 arasında gidip geliyorum. Sağlıklı beslenmem devam ediyor ama tam uyuyormuyum hayır. Ekmek, hamur işi benim zaafım. Kilomu sabitledim bir yıldır ama daha veremiyorum. Ve şuan 5. Tüp bebek denemesi yapma sürecindeyim. Kendime güvenim çok yok sanırım uzun süreli sabır gösteremiyorum.

Rica etsem listen varsa paylaşabilir misin

Tüp bebek süreci için Allah kokaylık versin canım.Sağlıkla mutlulukla evladını kucağına almayı nasip etsin.
Pkos kilo vermeyi zorlaştırıp kilo almayı kolaylaştıran bir hastalık.kilo aldıkça da pkos artıyor ne yazık ki.
Yaşın kaç bilmiyorum ama tüp bebek tedavisini biraz daha kilo verip denesen sanki daha olumlu olur gibi geliyor.
Kilo ne yazıkki zorluk çıkarıyor.
Bol bol yürümeye çalış,fırsat buldukça spor yap,dans et ne bileyim hareket et canım.
Ben ilk kilo vermeye başladığımda
Sabah uyanır uyanmaz limonlu su içip,1 dilim tam buğday ekmeği,haşkanmış yumurta,zeytin,peynir,domate yeşillik va yiyordum
Öğlen sebze yemeği yoğurt oluyırdu bazen sadece ton balıklı,peynirli, yeşil mercinekli salata
Akşam ise sebze yemeği ,et,balık yemeği yanında yoğurt salata mutlaka oluyordu.
Aralarda çok acıkırsan 2-3 ceviz,1-2 hurma ,yarım muz oluyırdu
Akşam 19:00’dan sonra hiçbişey yeniyordun,meyveyi akşam değil gündüz yiyordum.
Su 2,5-3 lt mutlaka oluyordu.spor da başlangıçta 15dk ile başlayıp epey bir arttıtmıştım.
Yeşil çay,günde büyük fincan türk kahvesi,bazen beyaz çay içiyordum.
Ekmeği,şekeri, abur cuburu keserek kilo verdim.tuzu azaltmıştım.
Son zamanlarda ise karatay tarzu gündr iki öğün beslendim.
Karatayın yasakladıklarını hiç yemedim ama serbest bıraktıklarını iki öğünde çatlayana kadar yiyip iyi kilo verdim.
Cuma takım yarışmaları beni çok motive etti.düşünürsen gel 6.takıma biraz takıl yapabileceğine inanırsan yarışırsın.yapamam dersen de motivasyon olur canım.

Cevap için çok teşekkür ederim. İnşallahhh nasip olur evlat sahibi olmak bana da

Yaşım 31. Bende bu süreçte kilonun etkili olduğunu düşünüyorum. Doktorum görsel olarak bakıp 4-5. Kilo ver yeter dedi( kemik ve kas yapım nedeniyle tam kilomu göstermiyorum ) ama ben en azından evlendiğimdeki kiloma erişmek istiyorum. Eminim ondan sonra daha kolay olacak.

Aslında o bölüme bir kaç defa baktım ama cesaret edemedim uymazsam mahcup olurum diye.

Bir de çalıştığımdan dolayı en az 8 Saat oturuyorum o beni çok olumsuz etkiliyor fırsat buldukça yürüyüş yapıyorum. Market ürünleri zaten tüketmiyorum özellikle palm yağı ve glıkoz-flukoz şurubu olanları asla tüketmiyorum. Ama dediğim gibi sadece sabit kiloda kalabildim buna rağmen. Dediğin gibi o gruba bakacağım belki bu sefer azmim uzun sürer.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…