Emrivaki yapan kv ye ne diyim

Ahahahahaha siz anasına babasına bağrılan üyeymişsiniz oğlu ne ki anası ne olsun . E kayınvalideden ne saygısı bekliyorsunuz oğlu sizin fikirlerinize saygı duyuyor mu aman kayınaileye ağzınızı açmayın kocanız sizi mahveder

Eşiniz herşeyi haber vermesin. Aradığında da açmayın ben olsam açmam 😅 ama eşiniz de söylesin sürekli böyle yapma anne diye

Aynen resmen emir kipiyle konuşuyor
ben olsam direk iyiyim anne sen nasılsın derim :)
maalesef böyle huylarım var :)

sonra da yooo gelemeyiz annem geliyor bugün anne kız vakit geçireceğiz vs derim
bize geliyorsunuz dediğinde de (özellikle emir kipi konuştuğu için) bugün hiç müsait değiliz derim
kesip atmadıktan sonra böyle devam edecek çünkü
başkalarına da emir kipli mi konuşuyor bir dikkat edin bakalım

Ahahahahaha siz anasına babasına bağrılan üyeymişsiniz oğlu ne ki anası ne olsun . E kayınvalideden ne saygısı bekliyorsunuz oğlu sizin fikirlerinize saygı duyuyor mu aman kayınaileye ağzınızı açmayın kocanız sizi mahveder
üyeliği sınırlı nerden hatırladınız hemen :)
maşallah hafızaya

Niye bu kadar kıvranıyorsunuz anlamıyorum. Müsait değilim gelemem veya bugün gelmeyin. Bu kadar yani ! Emri vaki yapmayın benim de bir düzenim ve özelim var. Anneniz geleceği zamanda ailemi kendi evimde ağırlamak istiyorum. İnsanlar kızlarının evine geliyor dünürlerinin değil. Tabi bunlar sürekli baskı yapan eş ailesi için geçerli normal olanlar zaten abartmiyor herşeyin zamanı yeri olduğunu biliyor. Böyle insanlara da tavır koymak vicdana sığmaz. Birde şöyle bir kesim var , kendi ailesi evden eksik olmaz ama eş ailesi gelecek olsun sinir krizlerine girer. Yeri gelecek kadının tarafıda duracağı yeri bilmeli. Adam eve geliyor yorgun dinlenecek evde ya kv ya baldız ya kayınço. Denge azizim denge önemli.

Eşiniz herşeyi haber vermesin. Aradığında da açmayın ben olsam açmam 😅 ama eşiniz de söylesin sürekli böyle yapma anne diye

Bir ara aradığında baya açmadım bu sefer eşimi arıyor çok zoruna gitmiş cevap vermemem. Eşim bunu hala başıma kakıp duruyor zaten her tartışmamızda konu annemin aramalarına cevap vermiyorsuna geliyor… takıntılı bu duruma yani

Bir ara aradığında baya açmadım bu sefer eşimi arıyor çok zoruna gitmiş cevap vermemem. Eşim bunu hala başıma kakıp duruyor zaten her tartışmamızda konu annemin aramalarına cevap vermiyorsuna geliyor… takıntılı bu duruma yani
Kendini yok saymana o kadar çok üzülüyorum ki...

Eşim istediği kadar bir tarafını yırtsın hiç umrumda olmaz bu konuda net olmazsanız size istediklerini yaptırır.

Bu sefer de konum kaynanamın sürekli emrivaki yapması. Beni arıyor teli açtığım gibi daha ne yapıyorsun nasılsın demeden biz bir saate geliyoruz diyor. İlk başlarda pek takmıyordum ama son günlerde iyice abartınca sinir olmaya başladım. Mesela en son yaşadığım olay, annemlerin bize geleceği günü önceden duymuş eşim söylemiş bize gelecekler diye… kaynanam o gün beni aradı ve dediği laf aynen şu: Bugün akşam bize geliyorsunuz tamam. Ne diyeceğimi şaşırdım valla bir yanım iyi güzel davet ediyor işte kadın ailenle ilgileniyor sevinsene diyor, diğer yanım bu ne biçim üslup böyle insan bir sorar belki bende kendime göre plan yaptım… diyor. Ama bu bir iki değil sürekli olmaya başladı artık rahatsız olmaya başladım. Rozi çay koy geliyoruz, aaa annenler gelmiş akşam bize geliyorsunuz… eşimle dışarı çıkarız arar yemek yaptım akşam gelin der vs. Ne yapmam lazım ? Arayıp geliyorum veya geliyorsunuz diyince işim mi var desem yoksa rahatsızlığımı dile getirmek mi daha doğru olur ?
Bu ne biçim uslup tabiki.
İşim var derim.

Eşime en son annemlerin geldiği günün konusunu açtım bana ne güzel işte davet etmiş bide bu açıdan bak dedi yani sanmıyorum bana ayak uyduracağını. Tartışmadım sadece annenin böyle yapması hoşuma gitmedi dedim o da öyle deyince konuyu uzatmadım ama artık ciddi ciddi konuşmayı düşünüyorum
Ay negüzel kapı bulmuslar kendilerine ailecek:)
Neden hep ben burdan bakıyorum?
Biraz da siz bakın derim yani.
Polyannacılık mı oynuyoruz evde,hep iyi tarafından bakıyoruz.

Vermek zorunda mıyım ?
Cidden sevmediğim koca ailesini sevcem sonunda surda.
Hic beni aramazlar ogullarını ararlar.
Buna bdvde takılanlar var,neden beni aramıyor,bu evin hanımı benim diye.
Valla gelirken yemegini getiriyor kadın .Karsı komsuyu arasa da bana uyar.Haber verirler bana orda olurum:)

Kayınvalideniz hayır işim var, gelemiyorum desen en kötü nolur? Kocanla kavga e dersi n, kayınvalide seni sevmez.... Unutma sen gelinsin,, her günde gitsen yaranamazsın. Senin kayınvalide sanki kendi ailenle bile seni yalnız bırakmak ıstemıyor.

Komik olan ne onu anlamadım ? Bu konuyu açma sebebimin başında o konu geliyor zaten… neyse size daha fazla cevap vermek istemiyorum belli ki eğlence arıyorsunuz, iyi forumlar

Son düzenleme:
Komik olan ne ? Bu konuyu açma sebebimin başında o konu geliyor zaten… neyse size daha fazla cevap vermek istemiyorum belli ki eğlence arıyorsunuz, iyi forumlar
Aslında sinir bozucu olan bir durum olduğu için güldüm cidden benim ağrıma gitti annenize babanıza bağrılması ama böyle oğlu olan kadından nasıl bir kv lik bekliyordunuz anlayışlı mı? Buna da güldüm.

Hep musaitsiniz demek ki boyle seyler oluyor,

yani ben dusunemedim bile birinin beni arayip 1 saat sonra sendeyim demesini,
muhtemelen kapi duvar bulur yani.

bence kendi hayatiniza fazla seyler sokun, ne bileyim hobileriniz, gidip geldiginiz arkadaslariniz, etkinlikler vs olsun.
boylece gercekten hem kendi hayatinizi doya doya yasarsiniz, hem de bu tarz emrivakilerin onunu otomatikman kesmis olursunuz.

Ben biriyle kahve icecegim zaman bile randevulasiyorum, calisiyorum zaten, e cocuklarin da kendince programlari oluyor, onlari oraya buraya tasiyorum, spontane islerim cok az oluyor haliyle.

Sizin de gununuz dolu dolu olursa hem esinize hem kv nize karsi cok rahat musait degilim ne yapabilirim dersiniz.

onun disinda ornegin anneniz geldiginde siz de hazirlik yapti iseniz, ya ben hazirlik yaptim, sen zahmet etme dersiniz kapatirsiniz konuyu.
Telefonlarini acmama olayiniza da devam etseydiniz keske, bahane mi yok, ay duymamisim, ay musait degildim, ay tam geri arayacaktim su is cikti da aklimdan cikti... Boyle boyle sizin de bir hayatiniz oldugunu ogrenecekler. Ilk evlendigim sene kayinvalidem is saatlerinde arardi, ben de acardim onemli bir seydir diye, yok baktim nasilsin nabiyorsun muhabbetine ariyor, bir daha is saatlerinde acmadim, geri de donmedim, normal is disi saatlerde konustugumuzda dedim ayy gecen gun beni aramissin ama isteyken fark etmemisim falan diye. Bir iki kez boyle oldu sonra kapandi konu. Yani esim de bir sey diyemez ki neticede, is saatlerinde telefonu aktif kullanmiyorum neticede.

Eşiniz anne babanıza bağırıp çağırabilir ama siz onun annesinin telefonunu acmazsanız dünyanın en kötü insanı olursunuz demek.🙄

Ayrıca bu kadar kivranmaya gerek yok, gelmek istediği her an müsait olmayabilirsiniz, ailenizin geldiği ilk gün onlarla yalnız da kalmak isteyebilirsiniz. Bugün yemek yaptım başka birgün gelelim demek bu kadar zor mu?

Ya gerçekten bazı konuları okuyunca bana afakanalar basıyor. Ben anlamıyorum bunu buraya yazana kadar keşke kaynanız üstünde önce bir cevap hakkınızı kullansanız. Allah ona geliyoruz diyecek dil vermişse size de müsait değilim diyecek dil vermiş. Bu kadar basit ya. Bunun nesi güzel yok ilgileniyormuş yok çağırıyormuş?? Kadın üstünüze hüküm kurmuş nedir güzel olan şey? Ne zaman geleceğine sizin ona ne zaman gideceğinize bile o karar veriyor.

Müsait değilim diyeceksiniz 2 sefer bitecek.

X