Emziren Anneler Kiloları Birlikte Verelim mi?

benim yürüyüşlerimde seninki gibi:KK1: spor yapmayı bende istiyorumda olmuyor.sabahları pilates yapmak istediğim gün küçük hanımın uyumayacağı tutuyor,uyusada o saatte uyanıyor bana bi gıcığı var heralde:KK9::KK9::KK9:
ben dünden beri nesfit yemeye başladım,daha önce nesfit ve sporla kilo vermiştim.belki bu seferde işe yarar düşüncesiyle tekrar başladım nesfite.ayrıca tatlı krizlerimide önlüyor :KK8:
:KK51:

Canım nesfiti günde iki öğün yiyorsun bildiğim kadarıyla. Sen hangi öğünlerde yiyorsun? Bi de süte etkisi nasıl sonuçta yemek yemiyorsun. Ben de düşündüm ama belki sütüm azalır diye cesaret edemedim.

ben yapamıyorum yaa. gece 12 de kociş tatlı istedi kaç gündür yememiştim yok yemeyelim dedim ben yerm sen getir dedi ve ben o tatlıdan tam 3 dilim yedimmmm...:KK5: kızıyo birde bana emziriken rejim mi olur diye sürekli yiyecek bişeyler istiyor görünce dayanamayıp bende yiyorum...

Olan olmuş artık üzülmenin faydası yok madem yedin bence tadını çıkar :) Benim eşim de çikolata dondurma alıyor ben de yiyorum ne yalan söyleyeyim. Ya hiç yemeyecek değiliz ya arada yiyeceğiz ama önemli olan biraz ayarını yapabilmek sanırım. Ben önceden nerdeyse 6 öğün tatlı şeyler yiyordum. Reçel, çikolata, şerbetli tatlılar. Şimdi günde bir taneden fazla yemiyorum. Zor oluyor ama kilo verdiğimi görünce buna değiyor. :KK34:

bende emziren bir anne olarak katılabilirim aranıza.benim yaramazda 1 yaşına bastı.ben şu anda 52.5 kiloyum.az kaldı 48 olayım yeter.boyum kısada azıcık ondan yani.birde göbekimide eritsem süper olucak:)

kızlar selam, ben 2 gündür 2 aylık bebişimle taşınma telasındayım... bebiş uyuyor ben toparlanıyorum biraz zor oluyor. tatlıyı tamamen kestim sabah aksam dereotu yiyorum 3 gündür sütüm arttı bunu fark edebiliyorum. tasınma telasıyla kiloda veririm belki....:KK34::KK34::KK34:

dereotunun zayıflattıgıda söyleniyo...insallah zayıflarız hepimiz...gönlümüzün istediği kilolara geliriz... kilom 72 bu arada bu hafta

kızlar benim 24 günlük bebeğim. tam 10 kg aldım 53 kg ile hamile kaldım 63 kg ile doğuma gittim normal doğum yaptım. doğumdan çıktım 3 kg vermiştim sadece. göbeğim olduğu gibi duruyor. ilk günler sütüm gelmediği için dayandım yemeklere ve o verdiğim 3 kg mıda aldım. yemek yiyesim yok sürekli tatlı ve abur cubur yemek istiyorum.

kızlar sizce ne yapmalıyım, daha erken mi??? göbeğim için mekik çekicem ve evde yürüme bandım var başlasam mı yürüyüşe. lütfen bi akıl verin
:KK50::KK50::KK50:

kızlar benim 24 günlük bebeğim. tam 10 kg aldım 53 kg ile hamile kaldım 63 kg ile doğuma gittim normal doğum yaptım. doğumdan çıktım 3 kg vermiştim sadece. göbeğim olduğu gibi duruyor. ilk günler sütüm gelmediği için dayandım yemeklere ve o verdiğim 3 kg mıda aldım. yemek yiyesim yok sürekli tatlı ve abur cubur yemek istiyorum.

kızlar sizce ne yapmalıyım, daha erken mi??? göbeğim için mekik çekicem ve evde yürüme bandım var başlasam mı yürüyüşe. lütfen bi akıl verin
:KK50::KK50::KK50:

canım bence sen acele ediyorsun..bekle biraz belki daha gider..göbek ilk zamanlar öyle oluyor zaten sonra genelde yavaş yavaş gidiyor..bebeğin 3-4 aylık olsun...birde süt olsun diye tatlıya,yağlıya dayanma .sıvı şeyler daha çok süt yapıyor..tabiki dengeli herşeyden ye sütün kalitesi için....ama abartma...:KK20:
tabiki kelin merhemi olsa kendi başına sürer demiş atalarımız..:KK1:...benim ki 9 u bitirdi..ben hala 3.5 kilo verdim.:KK59:.
ama bazen duyuyorum,birkaç ayda eski kiloya dönenlerde var..:89:
sen şuan bebişini emzir kiloyu düşünme,verirsin elbet....:KK34:

Canım nesfiti günde iki öğün yiyorsun bildiğim kadarıyla. Sen hangi öğünlerde yiyorsun? Bi de süte etkisi nasıl sonuçta yemek yemiyorsun. Ben de düşündüm ama belki sütüm azalır diye cesaret edemedim.
canım, ilk önce belirteyim eşim akşam 9dan önce gelmediği için benim ana öğün sayım 4..sabah kahvaltı yapıyorum öğlen ve ikindide yağsız yada yarım yağlı sütle nesfit yiyorum.eşim işten gelincede ona eşlik etmek için ekmeksiz yemek yiyorum.
sütümde bir değişiklik olmadı sonuçta nesfitle birlikte günde 2 bardak süt içmişde oluyorum nesfitin içindede tahıl, demir ,diğer vitaminler ve meyve kuruları var bunlarında sütümüzü olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum.tabi yinede sen bilirsin

ben doğum yapmadan önce 57 kiloydum ve çok zayıftım hamileyken 74 k,loya çıktım ama çok sevimliydik oğlumla:)davul gibi geziyodum resmen kendimle dalga geçiyodum önüme ne gelse oğluma yarasın diye yiyodum ama hem bana hem oğluma yaradı maşallah:)şimdi doğum yapalı 26 gün oldu baya bi zayıfladım bol su içiyorum bideoğlumla çok antreman yapıyoruz umarım eski kiloma ulaşırım dua ediyrm:)eski kıyafetlerimi giyecem kararımı verince yaparım kocam dombili nergis diyodu bana hamileyken ye ye oğluma diyerek bana kilo aldırdı:KK70:bnm inadıma kendine zayıflama hapı almış hıh banada sipariş vermiş ama emzirenler kullanamıyomuş:KK43:onun inadına zayıflarım inş. oğlum emiyo umarım gider bu kilolar

ben yapamıyorum yaa. gece 12 de kociş tatlı istedi kaç gündür yememiştim yok yemeyelim dedim ben yerm sen getir dedi ve ben o tatlıdan tam 3 dilim yedimmmm...:KK5: kızıyo birde bana emziriken rejim mi olur diye sürekli yiyecek bişeyler istiyor görünce dayanamayıp bende yiyorum...

benim de sorunum aynen.bana destek ol eve tatlı getirme diyorum ama dinleyen mi var senin yemen lazım ye ye diyor.o yerken de ben dayanamıyorumm :KK43:

canım, ilk önce belirteyim eşim akşam 9dan önce gelmediği için benim ana öğün sayım 4..sabah kahvaltı yapıyorum öğlen ve ikindide yağsız yada yarım yağlı sütle nesfit yiyorum.eşim işten gelincede ona eşlik etmek için ekmeksiz yemek yiyorum.
sütümde bir değişiklik olmadı sonuçta nesfitle birlikte günde 2 bardak süt içmişde oluyorum nesfitin içindede tahıl, demir ,diğer vitaminler ve meyve kuruları var bunlarında sütümüzü olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum.tabi yinede sen bilirsin

Sağol canım ben de deneyebilirim aslında.Olmazsa ben de 4 öğün yaparım bu sayede az az ama sık yiyerek kendimi kandırmaya çalışırım :)

Kızlar günaydın. Dün biraz temizlik yaptım bugün de devam edeceğim ama benim kızım çok yaramaz ya. Hiç fırsat vermiyor. Eğer emeklemeye başlarsa ben herhalde çabuk zayıflarım. Kurcalamadık şey bırakmayacağına eminim. Bu arada yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz. Tatlı yiyen tatlı arkadaşlarıma da afiyet olsun, bol bol süt olsun hiç yağ olmasın diyorum.

ahh ah ben de varım.4 nisanda doğum yaptım.59 ile hamile kaldım 77 ile doğuma gittim.67 ile evdeydim.sanırım şimdi yıne 70 olmuşumdur sütüm olsun die yedim.tartılamıyorum korkumdan.yardım edelim birbirimize verelim şu zıkkımları yaa psikolojım bozuldu.belimd esimit takılı sanki:KK43:(:-)59:

canım bence sen acele ediyorsun..bekle biraz belki daha gider..göbek ilk zamanlar öyle oluyor zaten sonra genelde yavaş yavaş gidiyor..bebeğin 3-4 aylık olsun...birde süt olsun diye tatlıya,yağlıya dayanma .sıvı şeyler daha çok süt yapıyor..tabiki dengeli herşeyden ye sütün kalitesi için....ama abartma...:KK20:
tabiki kelin merhemi olsa kendi başına sürer demiş atalarımız..:KK1:...benim ki 9 u bitirdi..ben hala 3.5 kilo verdim.:KK59:.
ama bazen duyuyorum,birkaç ayda eski kiloya dönenlerde var..:89:
sen şuan bebişini emzir kiloyu düşünme,verirsin elbet....:KK34:

canım, erken olduğunun farkındaım ama inan psikolojim berbat. 36-38 bedenden 40 bedene çıktım hiçbirşey olmuyor. tatile gidicez temmuzda ama bende ki göbekle girilmez denize. normal doğum yapmama rağmen ne kilom ne göbeğim gitti. 1 ay olucak 5 gün sonra ama ben sadece 1 kg vermiş görünüyorum ki akşama o 1 kg mda kat kat fazlası oluyor:KK59:

canım, erken olduğunun farkındaım ama inan psikolojim berbat. 36-38 bedenden 40 bedene çıktım hiçbirşey olmuyor. tatile gidicez temmuzda ama bende ki göbekle girilmez denize. normal doğum yapmama rağmen ne kilom ne göbeğim gitti. 1 ay olucak 5 gün sonra ama ben sadece 1 kg vermiş görünüyorum ki akşama o 1 kg mda kat kat fazlası oluyor:KK59:

canım inan hepimiz hemen hemen aynı durumdayız..36-38 bedenden önce 42 çıktım...şimdi zar zor 40 bedene düştüm.....ama çok şükür bende göbek problemi çok yok..bende bacak,kalça,basen :KK59:var......oda biraz fala gösteriyor.yoksa üst kısım hala 38, ahhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhh bi 6 kilo daha verbilsem.........:84::84::84::84:

Selam kızlar iki gündür üstüme yazlık bişeyler alayım dedim sonunda azıcık kusurlarımı kapatan bi kıyafet bulabildim sonunda. Allahım sinirlendikçe hırslanıyorum. Bu yaz biraz tombik geçecek ama eylüle incelmiş şekilde gireceğim inşallah kafaya koydum. Bi de elbiseleri zayıflara göre mi dikiyorlar nedir hiçbişey de yakışmıyor arkadaş yaf çok sinir oldum.

Canım senin için erken evet. Sen kilo vermekten önce kilo almamaya dikkat et bence.Çünkü forumdaki birçok kişinin hatası süt olsun diye dengesiz yiyerek kilo almak ben de dahil. Aslında en baştan beri şu anda beslendiğimiz gibi az tatlı az ekmek ve ölçülü yiyerek beslenseydik şu anda bu kadar dertli olmayacaktık.

galiba benimde alışverişe çıkmaktan başka çarem kalmadı. eski kıyafetlerin baya bi süre üstüme olacağı yok gibi :KK43:

Selam kızlar iki gündür üstüme yazlık bişeyler alayım dedim sonunda azıcık kusurlarımı kapatan bi kıyafet bulabildim sonunda. Allahım sinirlendikçe hırslanıyorum. Bu yaz biraz tombik geçecek ama eylüle incelmiş şekilde gireceğim inşallah kafaya koydum. Bi de elbiseleri zayıflara göre mi dikiyorlar nedir hiçbişey de yakışmıyor arkadaş yaf çok sinir oldum.

evet ya sinir oluyorum.nekadar güzel şey varsa hepsi küçük beden..........:84::84::84::84::84:
zayıflamayı en çok bu nedenle istiyorum..............:21::21:

slm kızlar
bende emziriyorum ve zayıflamak istiyorum.52 hamile kaldım 62 doğum yaptım eve geldiğimde 57 dim sonra 62 terkarar çıktım zar zor. şu an 55 şim ama hedefim 51 re düşmek plates yapıyorum. akşamalrıda meyva ve çekirdek tarzı şeyler yiyorum çekirdekten vaçemiyorum:)
bide kızım aşırı yaramaz sanırım bu gidişle veririm kiloları. ama sizinde fikirleriniz den yararlanmak istiyorum.

X