Emzirirken Gögüs Ucu Yarığı ve Domuz Yagı

Vallahi millet ne saniyor bilmiyorum. Ben kokusundan marketteki buzdolabinin yanina yaklasamiyorum.:KK51:

Etlerin hepsi kokar ki ozellikle taze kesim olunca dana, koyun hepsi cok cok kotu kokuyor ama domuzun ekstra asiri kokusu var gibi gelmedi bana. Yemisligim de var eskiden baharatli filandi ama yine de oyle abarti bir koku duymadim ben hic. 🤔
Bizim evde yagi da vardi babannem bulgaristandan gelirken kavanozla getirmisti etrafi kokutup mundar etmemisti 😁

Konuyu sağlık bölümüne açtım ama kimse dönmedi buraya da acayım belki yazan olur
Kızım 18 aylık 5 aydır yarıklarım var 2 doktor gördü ilaçlar kalkanlar bitkiler bir türlü toplanamadı azıcık toparladı gibi acısı yok oldu ama hala yarık cevremde domuz yagını tavsiye ediyolar ama tedirginim tabi kullanan varmı gecer mi emzirirken ne kadar doğru bilgim yok dinen günah ama şifa niyetine kullanılabilirmi bilmiyorum
Acaba kullandiginiz seyler alerji yapmis olabilir mi?sekeriniz olabilir mi?

Yarık halde iyileştiyse düzelmez heralde .
Ucunda mı??
Benim kini ilk dişi çıktığında ısırmıştı alttan ucu ayrılır gibi oldu ama hep antibiyotik krem sürdüm her emdiğinde açılırdı o bile iyileşti.
Sizin yarıklar ucundaysa sebebi başkadır iyi bir doktora gidin .

Tıbbi olarak ne kadar doğru bilmiyorum. Başka alternatif deneyebilirsiniz. Ama işe yaradığından ve bebegime yan etkisi olmayacagindan emin olsaydım ben kullanırdım. Günahsa da bana günah, yavruma değil. O sütü emebilmesi için kullanırdım. Ama eğer çok ciddi sorun yaratıyorsa memeden kesmeyi de tercih edebilirsiniz.

Polemiklik bir durum değil bana şifası oldugu söylenildi bende kafam karıştığı için size sorayım dedim eminim burdada duyan olmuştur domuz yagının yaraya yanıga iyi geldiği söylentisini

Yaniga iyi geliyor ama oyle altenatifi olmayan mucizevi sifali bisey degil. Kullanmasaniz da olur bence, zorunlu oldugunu dusunmuyorum. Baska doktorlara gidin envai cesit krem bilmem ne dolu.

aventi ben de aldim. hem de o parasizlikta ne para vermism ona. hic ise yaramadi. eczanelerde falan da olan emzirme ucu evet. wee babynin falan var hani. silikon gogus ucu diye geciyor galiba ismi. kremi sur yatmadan. surer surmez bunu tak sabaha kadar. beni iyilestiren bu oldu. krem daha guzel etki ediyor bunun sayesinde
Sağol cnm var evde ondan denerim onu takarım bu gece

Yarık halde iyileştiyse düzelmez heralde .
Ucunda mı??
Benim kini ilk dişi çıktığında ısırmıştı alttan ucu ayrılır gibi oldu ama hep antibiyotik krem sürdüm her emdiğinde açılırdı o bile iyileşti.
Sizin yarıklar ucundaysa sebebi başkadır iyi bir doktora gidin .
Ucunda değil hemen üstünde kahverengi halkada cnm

Ucu kopacak gibi olmuştu bende .
Düğme gibi olan yerin dibi 🤦‍♀️😂
Ayrık yerde hep iltihap vardı .
Acaba sizin ki ayrık şekilde iyileşti mi ki .
Estetik cerrah diker heralde ama sütten kesip tedavi olmak lazım .
Yarık hep var ama ufaldı daha genişti ve içinden et parçası görünüyordu simdi iç kısmıda iyi durumda

Garmastan bana da çok iyi geldi. Ağlayarak emzirdiğimi biliyorum. Kanıyordu o kadar kötüydü.
Bir çok alternatif var. En kökten çözümü acısada kanasa da emzirmek. Çünkü emdikçe düzeliyor

Ben ilk çocuğumda malesef sizin gibiydi meme uçlarım. Arkadaşların dedikleri her şeyi tahin yağı da dahil denedim. Hiçbir sonuç alamadım. Sol göğsümde daha fazla olduğu için ileri derecede mastitten ufak bir operasyon bile geçirdim.
Ama yaşlıca bir teyzenin dediği emzirmeden önce sütünü sağ sür dedi. Emzirdikten sonra da aynı işlemi yaptım. Bana kendi sütüm şifa vermişti

E vitamininide denedim cnm arkadaşın dediği gibi ilik tavuk yagını denicem
Bana sadece aventin Kalkanları iyi gelmişti .delikli hava alanlarını kullandım ,hiç çıkarmıyordım öyle geçti .ne berbat bir acıdır bilirim. .acil şifalar dilerim

Anestol kullandim ben silmeden emzirdim doktorun tavsiyesi üzerine. Acik birakin yaralar kurusun. Dudaklari disarida kalmiyor mu, neden bunca zaman sonra yara oldu hem de bu kadar uzun sürdü?

Benimde aklımda yoktu ama bir kaç tanıdığım ameliyat izine bile iyi geldiğini söyledi benimde bir hayli aklım karıştı dinen günahını biliyorum ama silemem tam kızımın boğazından geçer riski ile karşı karşıya kalmak istemiyorum vebalini ödeyemem
Hakiki sarı kantaron yağını deneyin derim.Eskiden savaşlarda kılıç yaralarını geçirmek ve tedavi etmek amacıyla kullanılıyormuş Ayrıca mide ağrıları içinde çok fazla öneriliyor.Yani içilebilen birşey olduğu için bebeginizede hiç bir zararı olmayacaktır.

X