Emzirme döneminde Arvales hap kullanımı

pinsed

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2023
6
1
36
Merhaba, 41 günlük bebeğimi emziriyorum. Bu akşam ciddi bir migren ağrısı çektiğim için arvales hap içtim ama sonrasında bir bakayım dediğimde gördüm ki "emzirme döneminde kesinlikle kullanmayın" diyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. 12 saat emzirmesem sonrasında da bebeğim için olumsuz bir durum oluşturur mu ya da bebeğe, süte etkisi nedir? Bilgisi olan paylaşabilirse çok sevinirim.

Merhaba, 41 günlük bebeğimi emziriyorum. Bu akşam ciddi bir migren ağrısı çektiğim için arvales hap içtim ama sonrasında bir bakayım dediğimde gördüm ki "emzirme döneminde kesinlikle kullanmayın" diyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. 12 saat emzirmesem sonrasında da bebeğim için olumsuz bir durum oluşturur mu ya da bebeğe, süte etkisi nedir? Bilgisi olan paylaşabilirse çok sevinirim.
Ben sezaryen doğum yaptım sonrasında bir hafta doktor ağrı kesici olarak arveles verdi günde 3. Hatta bir iki kere dikloron iğne yapıldı dayanamadığım için. Emzirmeyle ilgili bir sorun olsa vermezdi. Bence dr danışın.

Ben sezaryen doğum yaptım sonrasında bir hafta doktor ağrı kesici olarak arveles verdi günde 3. Hatta bir iki kere dikloron iğne yapıldı dayanamadığım için. Emzirmeyle ilgili bir sorun olsa vermezdi. Bence dr danışın.
Teşekkür ederim.

Bu gibi durumlarda parol için bende gebeyim ve benimde Migrenim var parol aldım ben

Sevgili Hanımlar doktorumla konuştum sabah olunca ve diyor ki "tabi arvalese'i tercih etmiyoruz ama çok zorda kaçınırlar kullanılabilir. Parol tercih etmen daha iyi olur ama parolun yetmediği durumda Brufen 400'lük tercih edebilirsin" dedi. 8 saatten de fazla zaman geçtiği için sütünü sağmadan da verebilirsin ilacın etkinliği bu kadar saate geçmiştir dedi ama ben içim rahat etsin diye önce bir tur sütü sağacağım sonra vereceğim.

X