Bebek Beslenmesi Emzirme Sorunu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

MerakRkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2017
94
111
29
Merhaba arkadaşlar, çok büyük bir sorunum var. Bu konuda bana yardımcı olursamız bir lohusaya yapabileceğiniz en büyük iyiliği yapmış olursunuz. Bebeğim 25 günlük ve doğduğundan beri emdiği sütü ağzından atıyor. Meme ucum olmadığı için silikon meme ucu kullanıyorum. İlk günlerde emmede sorun yaşadık da sonra kabullendi biraz da küçük olduğu için yavaş yavaş başladık. Sonunda sütüm de geldi kızım da emmeye başladı derken başka sorunumuz başladı. Emince ağzında süt biriktirip en son şelale gibi taşırıyor ağzının kenarlarından. Kusmuk değil kime desen kusuyor diyor ama kusmuyor bebeğim. Ağzındaki sütü yutmuyor ağzından atıyor. Hep yapmıyor her zaman yapsa sütümü beğenmiyor derdim ama emiyor süt geliyor bazen yutuyor bazen de ağzı dolu dolu taşırıyor memeyi çektiğimde o an emiyor gibi değil de dudaklarını şap şap şapırdatıyor gibi öpücük atıyormuş gibi yaptığını farkettim. Neden öyle yaptığını anlamadım. Hem sütüm boşa gidiyor diye üzülüyorum zaten az yetmiyor ona hem de sütümü ne kadar içip içmediğini anlayamıyorum doyup doymadığını anlamıyorum. Bebeğim zayıf ve uykucu zorla kaldırıp emziriyorum emmediği için de halsizlik uyku hali yapıyormuş zaten. Nu sorunu çözmem lazım lütfen yardımcı olun. Olduğu gibi anlattım size fikri olan yazsın lütfen neden sütümü ağzında biriktirip atıyor?

Öncelikle yenidoğan bebekler hep uyur bizde zorla uyandırırdık.
Bazen süt çok çok geliyor onu yutamıyor ve atıyordur bence hiç.korkma

Ağzını şap şap yapması da ağzında kalan sütü içmeye çalışıyor

Sezeryanla dogum yaptim ve sutum gelmedi. Hastanenin sut sagma makinasiyla sagmaya calistim ama inanilmaz canimi acitti devam edenedim sutumde yoktu zaten. Merak ettigim ev tipi elektrikli pompalarda cani bu kadar acitiyor mu?

X