En az 3 Basarisiz Denemesi Olanlar

CILEK7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
139
0
Tupbebek gibi mesakkatli bir surecte en az 3 basarisiz denemesi olan sevgili arkadaslar, bu baslikta birleselim, konusalim, moral motivasyon toplayalim diyorum. 4. 5. 6. denemede hamile kalabilenler, belki bizlere pozitif enerjilerini de aktarabilirler..

Hepimize bol bebekli gunler............

SELAM CıLEKKK

evt ben varım ilk 4 denememde hamıle kalamadımm ancak dr değiştirdim 5 ve 6 denemelerımde hamıle kaldım ancak baska nedenlerden dolayı gebeşıgım sona erdı biri dış gebelık biride kımyasal gebelık olduuu yeterkı allahım ol desın oluyorrr

ben 4 denemede hamıle kalamadıgım ıcın zor gunlerın benı bekledıgını ve belkıde hıc anne olamayacagımı dusunuyordum ancakkk hersey degıltıı mucıze oldu ve 2 kere pes pese hamıle kaldımm şimdi anne olucagımı bılıyorum ve sadece zamanını beklıyorummm allahıma sukredıp dua edıyorumm

sen hangı aşamadasınn???????

arkadaşlar ben size sadece bol şans dilemeye geldim dilerim sizlerde başarırısınız bir an önce.

SELAM CİLEKKK

evt ben varım ilk 4 denememde hamıle kalamadımm ancak dr değiştirdim 5 ve 6 denemelerımde hamıle kaldım ancak baska nedenlerden dolayı gebeşıgım sona erdı biri dış gebelık biride kımyasal gebelık olduuu yeterkı allahım ol desın oluyorrr

ben 4 denemede hamıle kalamadıgım ıcın zor gunlerın benı bekledıgını ve belkıde hıc anne olamayacagımı dusunuyordum ancakkk hersey degıltıı mucıze oldu ve 2 kere pes pese hamıle kaldımm şimdi anne olucagımı bılıyorum ve sadece zamanını beklıyorummm allahıma sukredıp dua edıyorumm

sen hangı aşamadasınn???????

bende de seninkine benzer durumlar oldu, once bir erken gebelik kaybi, sonra bir disgebelik ve 3.denemede de direkt negatif sonuc maalesef. simdi 4.uye baslamayi planliyorum ama once doktor ve merkezimi degistirip degistirmemeye karar vermek istiyorum. sen ne zaman basliyorsun yeni surece? ya da basladin mi?

5.tedavimin sadece transfer işlemi kaldı oda temmuzda olcak.
2 kez hamile kaldım ama düştü..
son tedavimde merkez değiştirdim ve memnun kaldım...
ilk kez tedavi şeklimde farklı oldu...
bu sefer olacak ...inanıyorum...
bak pes etmiyoruz sende etme sakın , evet baştan başlamak zor ama başarmak için dayanacağız...

bende de seninkine benzer durumlar oldu, once bir erken gebelik kaybi, sonra bir disgebelik ve 3.denemede de direkt negatif sonuc maalesef. simdi 4.uye baslamayi planliyorum ama once doktor ve merkezimi degistirip degistirmemeye karar vermek istiyorum. sen ne zaman basliyorsun yeni surece? ya da basladin mi?

merhaba kızlar benimde 3. denemem yarın test yaptırıyorum içimden bi ses olmadı diyor ama.. neyse canım ben 2 denemeden sonra doktoru degiştirdim araştırma yaptım en fazla 3 denemeden sonra degiştirin diyor uzmanlar araştırabilirsin sen bilirsin ama....

5.tedavimin sadece transfer işlemi kaldı oda temmuzda olcak.
2 kez hamile kaldım ama düştü..
son tedavimde merkez değiştirdim ve memnun kaldım...
ilk kez tedavi şeklimde farklı oldu...
bu sefer olacak ...inanıyorum...
bak pes etmiyoruz sende etme sakın , evet baştan başlamak zor ama başarmak için dayanacağız...

renkli merhaba.
umarim istedigin gibi sonuclanir. bir aksilik olmazsa ve ben bir karara varabilirsem temmuz sonunda benim de transferim olabilir, bakalim.

senin tedavi seklinin farklilasmasi nasil oldu? uzun-kisa degisikligi mi yoksa bambaska bir sey mi deneniyor? bir de hangi merkeze gidiyorsun?

merhaba kızlar benimde 3. denemem yarın test yaptırıyorum içimden bi ses olmadı diyor ama.. neyse canım ben 2 denemeden sonra doktoru degiştirdim araştırma yaptım en fazla 3 denemeden sonra degiştirin diyor uzmanlar araştırabilirsin sen bilirsin ama....

aslinda baya bi arastirdim ama hepsi ayni gibi geliyo bana. bir de en iyi doktor hastasinin eski denemelerini de takip edip yapan doktor diil midir aaslinda? yani ilaclara nasil tepki verdigini vb. en iyi kendi doktorun bilir. aman ne biliim iste karar vermek cok zor.

bir de sen merkez degistirdiginde sifirdan baslayip tekrar bi suru test, tahlik filan yaptirdin mi?

aslinda baya bi arastirdim ama hepsi ayni gibi geliyo bana. bir de en iyi doktor hastasinin eski denemelerini de takip edip yapan doktor diil midir aaslinda? yani ilaclara nasil tepki verdigini vb. en iyi kendi doktorun bilir. aman ne biliim iste karar vermek cok zor.

bir de sen merkez degistirdiginde sifirdan baslayip tekrar bi suru test, tahlik filan yaptirdin mi?

yok canım şimdi şöyle dediğin dogru seni doktorun daha iyi bilir ama kendimde saglık sekteründeyim biçok kadın doğ. uzm. sordum en fazla üç şans verin diyor internettede öyle yazmış biçok profesör... ben memnun kaldım şöyle başarılı olmasa bile yeni testler yaptı dosyayı eski yerden alıyosun aynılarını yapmıyor biz genetik test yaptırmamıştık onu istedi histeroskopi istedi.. yani gerekmeyenleri tekrar etmiyor.. bide kendim bile baktım iyiki degiştirmişim embriyolar daha kaliteli döllenmişti.. tedavide biraz değişti yardımla tomurcuklanma falan yapıldı

Ben 3 kez degil , 5 kez negatif sonuc alan biriyim ..
6. tedavimde dondurulmus embriyolarimla hamile kaldim ..
Malesef kanimdaki pihtilasma nedeniyle bebegimi 8. haftada kaybettim ...

Sonraki 2 tedavim de negatifti .. Taki 9. tedavimde Türkiye' de deneyene dek ..
Türkiye' de irenbe tüp bebek merkezinde tedavi gördüm vee ücüzlerime hamile kaldim ..
Ama sonuc yine hüsran .. Yine 8. haftada bebeklerimi iltihap nedeniyle kaybettim ..

Her iki hamileligimde bebeklerimin kalp atislarini gördüm .. Gözlerimin önünden hala gitmiyor .. Onlari unutamiyorum ..

Ama tüm kalbimle Rabbim'e güveniyorum .. Bir gün ben de anne olucamm ..
Nasip olursa 10. tüp bebegime temmuz baslarinda baslamayi düsünüyorum ...
Insallah bir aksilik cikmazz ...

Herkese tedavisinde basarilar diliyorumm .. Güzel Allah'im bizleri yavrularimiza kavustursun .. :Saruboceq: :asigim:

silam cok uzuldum yasadiklarina, gercekten.
ama inancini kaybetmemis olman cok guzel, ben ucuncuden sonra bile o kadar depresif bir moda girdim ki anlatamam.

yeni tedavini de turkiye de mi yapacaksin? simdiden bol sans diliyorum sana.

yok canım şimdi şöyle dediğin dogru seni doktorun daha iyi bilir ama kendimde saglık sekteründeyim biçok kadın doğ. uzm. sordum en fazla üç şans verin diyor internettede öyle yazmış biçok profesör... ben memnun kaldım şöyle başarılı olmasa bile yeni testler yaptı dosyayı eski yerden alıyosun aynılarını yapmıyor biz genetik test yaptırmamıştık onu istedi histeroskopi istedi.. yani gerekmeyenleri tekrar etmiyor.. bide kendim bile baktım iyiki degiştirmişim embriyolar daha kaliteli döllenmişti.. tedavide biraz değişti yardımla tomurcuklanma falan yapıldı

yardimla tomurcuklanma nedir hic duymadim?

bu aralar yeni iki yer ile gorusmeye gidecegim, bakalim gorusme sonrasinda nasil bir karar cikacak. ama paylastiklarin benim icin cok faydali oldu, cok tesekkurler.

yardimla tomurcuklanma nedir hic duymadim?

bu aralar yeni iki yer ile gorusmeye gidecegim, bakalim gorusme sonrasinda nasil bir karar cikacak. ama paylastiklarin benim icin cok faydali oldu, cok tesekkurler.

canım banada gösterdiler yumurtanın çevresi çok kalın oluyo onu birazz asitle inceltiyorlar sonra yapıştırıcı bir sıvıyla transfer ediyorlar birde sana kaçıncı gün transfer yapıldı blastosist transferi yapıldımı başarı şansı çok yüksek onda...

konunuz size bol şans getirsin inşallah
bende 1 tüp bebek negatif
1 dondurulmuş embriyo transferi negatifff
dondurulmuş embriyo transferini doktorlar tüp bebek ten saymıyorlar
şimdi 2.ci tüp bebek tedavimin 8.ci günündeyimmm
inşallah bu sefer olacak
bende çok sık doktor değiştirmek taraftarı değilim ilk başlanılan doktorla devam eniyisi
yanlız emin ve güvenilir ellerde olmak ve bunu bilmek çok önemliiii
inşallah en kısa zamanda hepimiz beklediğimiz meleklerimize kavuşuruzzzz

canım banada gösterdiler yumurtanın çevresi çok kalın oluyo onu birazz asitle inceltiyorlar sonra yapıştırıcı bir sıvıyla transfer ediyorlar birde sana kaçıncı gün transfer yapıldı blastosist transferi yapıldımı başarı şansı çok yüksek onda...

hmmm assisted hatching diye bir sey yapildi bana sanirim aynni sey.
blastosist transferi yapilmadi bana, hep 3.gunde transfer yapildi.
genetik inceleme yapildi ilk bebekte kromozom bozuklugu ciktigi icin, ama biz temiz ciktik allahtan.
sonra histeroskopi ile rahim icindeki septum duzeltildi. yoo yok yani:)

konunuz size bol şans getirsin inşallah
bende 1 tüp bebek negatif
1 dondurulmuş embriyo transferi negatifff
dondurulmuş embriyo transferini doktorlar tüp bebek ten saymıyorlar
şimdi 2.ci tüp bebek tedavimin 8.ci günündeyimmm
inşallah bu sefer olacak
bende çok sık doktor değiştirmek taraftarı değilim ilk başlanılan doktorla devam eniyisi
yanlız emin ve güvenilir ellerde olmak ve bunu bilmek çok önemliiii
inşallah en kısa zamanda hepimiz beklediğimiz meleklerimize kavuşuruzzzz

hepimize sans getirir insallah...
benim de 3.denemem dondurulmuslarla yapildi ve embriyo kalitesi de oldukca yoksekti. ama dondurulmuslarin tupbebek sayilmadigini bilmiyordum acikcasi.

acikcasi doktoruma cok guveniyorum ve degistirmek istemiyorum ama esim benimle ayni fikirde degil. iki yeni merkez ile gorusmeyi planliyoruz haftaya.

hmmm assisted hatching diye bir sey yapildi bana sanirim aynni sey.
blastosist transferi yapilmadi bana, hep 3.gunde transfer yapildi.
genetik inceleme yapildi ilk bebekte kromozom bozuklugu ciktigi icin, ama biz temiz ciktik allahtan.
sonra histeroskopi ile rahim icindeki septum duzeltildi. yoo yok yani:)

senin bütün testlerin yapılmış zaten merkezi değiştirsende elinde sonuçlar olursa aynısını yapmazlar testlerin... çok güveniyorsan devam et ama benim fikrim üçden sonra değiştirmek lazım çünki transfer ederken bile doktorun başarısı önemliymiş yeni okudum valla test gününü beklerken baya şeyler okudum yine... ve düşün bana daha önceki embriyolar çok iyi demişlerdi bu doktora gösterdik çokta iyi degil dedi ha dogrumu söylüyo diceksin karşılaştırdım internette bile fotoları görüyosun dogru yani çokta iyi bölünmemişlerdi

ben amerikan'da yaptirdim hepsini.
simdi bahceci, bruksel ve memorial'i arastirdim. ikisini secip gorusmeye gidecegim sanirim.

X