Mutfak Püf Noktaları En İyi Çay Markası Hangisi ?

1,5 kilo karışık herhangi bir marka çaya hatta farklı markalar olabilir , yarım kilo seylan çayını ( aktarlarda var )katıp harmanlıyorum çok güzel tadı oluyor tavsiye ederim.

seylan çayı ve herhangi bir markayı alıp harmanlıyorum..

Çok beğenilir çayım arada tomurcuk kullanırım ama sürekli değil...Birde porselen demlik olmalı..:KK34:

Son düzenleme:
çaykur marka sarı pakette olan demleme çay kullanıyorum azıcıkta tomurcuk atıyorum ama nedense tadı acı oluyor misafirlerim geliyor istediğim gibi olmuyor önereceginiz güzel çay markaları nelerdir?

canım aynı şeyden bende şikayetçiydim ama ben şimdi doğuş çayının yeşil pakette olanı var keyif bahçesiymiş içine birazda tomurcuk karıştır süper oluyor ben buldum aradığım çayı. çok hafif ve acı olmuyor:)

Lipton Doğu Karadeniz Çayının demlik poşetini kullanıyorum. Harman bir çay zaten, tomurcuk, bergamot vs. karıştırmama gerek kalmıyor.
Karıştırmak için Doğadan'ın bergamot aromalısını almıştım ama çok ağır geldi, içemiyoruz. :KK59:

caykur, filiz, ve ALICE ücünü karistir demlerkende birazcik tomurcuk at demlige iki ücte karanfil.. cok hos koku ve tadi oluyor

Kızlar iş yerimde bütün gün çay içsemde evde tekrar çay demiyorum,evdeki çayımın tadı farklı. Evde bir karışım kullanıyorum,Karaali çayı,tomurcuk çayı ve kaçak çay (seylan çayı) karıştırıyorum,tavsiye ederim tadı çok hoş oluyor.Sevgiler

Çaykur - Tiryaki
Ben Çay İçmem O Ayrı Mesele..
Ama Bazen Yarım Bardak İçiyorum..:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

Son düzenleyen: Moderatör:
bende bir Rizeli olarak,çaykur diyorum.. ama diğer özel çaylarıda kullanıyorum arada. ama liptonu hiç beğenmiyorum:KK19:

tesadüfen of çay bitaneyi aldık bayıldık.iş yerinde sürekli onu içiyoruz.liptonun o kekremsi tadı yok onda.içimi çok yumuşak.

unuttum yazmayı.birde arkadaşımdan öğrendim.çayın suyu kaynayınca az birşey suyu demliğe döküp çayı yıkıyor döküyor.sonra demliyor.çay hem berrak hem lezzetli oluyor.denemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
bir kiloluk rize turist çay( çaykur sarı paket)
yarım kg.lık altınbaş(çaykur)
200 gr teneke kutu lipton early grey

hepsini karıştırıyorum.uzun süre gidiyor.süper de lezzetli oluyor.

Karaali çayın siyah poşet renkli olanı çok iyi denemenizi tavsiye ederim

X