En İyi Dostum..

evet bak sen de hatırlamışsın canım..
o zaman onca mücadele verdim ona kendimi duyurabilmek için...
şimdi yazdığı şeyler öyle içimi acıttı ki
bunları hak etmemiştim

en yakın arkadaşım dostum dediğin kişileri zor zamanında yanında göremeyince büyük kırgınlıklar yaşanıyor tabi, ama arkadaşına gerçeği anlattığında seni anlayacaktır çünkü sen kardeşimden daha yakın diyorsun kardeşler dargın kalabilir mi? sen en kısa zamanda yüz yüze görüşmeyi ve gerçekleri anlatmayı dene seni anlayacaktır.

mervecim cnm arkadaşının annesi sizi nie görüştürmek istemedi ki...alla alla ne garip insanlar var...:1ninca:
canım bence..ne olursa olsun ben olsam herseyi anlatırdım engelenildiğini...
seni gercekten iyi tanıyorsa ve birbirinizi bu da kadar seviyorsanız sana inanacaktır arkadaşım..fisfisfis
üzüldüm ya hay allah umarım eski günlerinize dönersiniz nediyim cnm...:1hug:
msnde görüşürüz bi ara cnm üzme kendini...:teselli:

ilk hastalığında annesiyle bana geldiler demiştim ya..
o zaman eşiyle ve eşinin ailesiyle yaşananları tek tek anlatmıştı arkadaşımın annesi bize..
ben de olanları duyunca eşine çok kızmıştım arkadaşımı getirdiği durumdan ötürü..
eşi beni aradığında , o sinirle ona da söyledim bunları..arkadaşımı ne hale getirmişsiniz helal olsun vs..dedim işte o üzüntüyle...
tedaviden sonra ise, eşi ile barıştırdılar arkadaşımı sanırım , o nedenle benden uzak tuttu annesi ki eskiler dile gelmesin..
bi de dediğim gibi bana gelmesi dahi sorun oluyormuş kocası ve k.validesi tarafından..
bir de bu neden vardı yani :1no2:

ben olsam kendimi ona açıklamazdım... giderdim evlerine anneside orada olur zaten... konuyu bi şekilde oraya getirirdim ve derdim... hastanedeyken çok aradım ama yakın akraban olmadığın için görüştürmüyolarmış diye... senin yanında inkar edemez annesi... hatta annesinin adıyla işte x teyze de biliyo çok aradım derdim... hem ben aklanırdım hem annesiyle arası bozulmazdı... eğer inkar edecek olursa dersin işte böyle böyle olmamışmıydı... senin üzerinden sorumluluk kalkar.. gerisini o düşünsün... üzülme boş yere sennn....sen üstüne düşeni yap gerisini boşverrr... kimse için değmez... olan sana ve sütüne olur Allah korusun...

Niye kıza herşeyi açıklamadın hala anlamadım.

Niye kıza herşeyi açıklamadın hala anlamadım.

az önce açıkladım ..
ancak annesi öyle inandırmış ki; eşim ve annem sen hamilesin diye, üzülme diye sana gelme demişler dedi :çok üzgünüm: onlara inanmış maalesef ..

hımm anladım cnm zaten senin ona destek olduğunu arkasında durduğunu biliyo..
üzülme cnm seni gercekten bi dost olarak bildiyse yine gelecek ve inanacaktır sana..:teselli:
allah kolaylık versin umarım hiç görüşemeseniz bile en azındn senin hakkında eski günlerin hatırına iyi seyler düşünmesini sağlaman için anlatman şart kesin...! CADIARZUcnm seni nasıl anlıycak elbet konuşarak anneside kabul edecek görüştürmek istemediğini...

Peki şimdi gelsem kabul eder misin de bakalım ne diycek?

Mervecim çok üzüldüm bu duruma..Arkadaşlıklar kolay kazanılmıyor biliyorum..Kaybetmek istemıyorsan arkadaşlarında dediği gibi ben olsam direk hic sormadan evine giderdim..Ona greçekleri anlatır gerekirse annesiylede karşı karşıya getirirdim..Kendımı anlatabilmek için elimden geleni yapardım..Umarım herşey düzelir canım..

anlattığın şeylere inanmıyorsa yapacak pek şeyin yok gibi gördüm

Mervecim kotu bır durum..
Ancak ona gercegı anlatmaktan baska care yok..
Ve annesının de kızına senın ne kadar ılgılendıgını soylemesı gerekır..
Eger gercekten ıyı dost ısenız senın anlattıklarına ınanacaktır..
Umarım en kısa zamanda aranız duzelır gercekler ortaya cıkar..

Ailesi onu gerçekten düşünseydi bence bu gibi durumlarda insanın sıcak bir dost eli aradıgını düşünüp seni ararlardı her an yanında ol diye. ama ne yapmıslar?? sizi ayırmıslar. üstelik sen hamileymişşin. arkadasında rahatsız..
ikinizinde birbirinize en cok ihtiyacınız oldugu dönemlerde..

herşeyi anlat birr birrr. ailesini düşünmek sana kalmadı canım.onlar ne seni nede arkadasını düşünmüş.şu an arkadasında cok kırılıyordur ve üzgündür.Nekadar sert davransa da gözlerini kapatıp,arada tek gözünü aralayıp hala ordamısın diye bakıordur. arkadasının ellerini bırakma bence.
ve hatta hiçç bırakma.
arkadasında bigün benim gibi herkes tarafından unutulmus olsun istemem hiç:1no2:

hepinize teker teker teşekkürler arkadaşlar a.s.
canım içimi sızlattı şu cümlen ..
bırakmıyacağım, hala bana ihtiyacı var bunu biliyorum :çok üzgünüm:

kesinlikle gercegi anlatmalisin canim ..

sonucta sen sucsuzsun ve arkadasini aradin, yalniz birakmak istemedin ..

dogrulari söyle .. bunca senelik arkadasin sana inanacaktir canim .. dert etme sen ..

ben olsam annesi varken derim annenleri aradım ii deyip durdular diye yüzleştirirdim

Bencede söylemelisin diye düşünüyorum..
Sonuçta senin suçun yok ailesi ve eşi engel olmuşlar

Mervecim konunu yeni gördüm böyle bi durum çok kötü özellikle annesinin saa karşı sergilediği tavır,kızının en iyi dostu olduğunu ve seni bu kadar çok sevdiğini bile bile aradığını onun yanında olduğunu söylememesi çok kötü,sonuçta arkadaşın çok kötü günler geçirmiş sen her defasında aramışsın bence bu gerçeği arkadaşınında bilmesi gerekli,konuş onunla ve gerçekleri anlat yok yere sen suçlu olma canım ve madem çok seviyorsun eskisi gibi her zaman yanında ol dostlar bu devirde çok bulunmuyo birbirinizin kıymetini bilin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…