En uzun Gece-Ahmet Altan

size katılıyorum arkadaşlar ahmet altan konusunda.adaam kadınları öyle tanıyor ki bizi bizden daha iyi çözmüş.
evet selimin ölmesine bende çok üzüldüm en çok da neye biliyormusunuz daha birbirlerine soracak soruları,söylenmemiş sözleri vardı.insan zaten sevdği birini kaybedince onun gidişinden çok kendi hayatında artık onun olamayacağı için üzülürmüş.

ahmet altan ın karanlıkta sabah kuşları(umarım doğru hatırlıyorumdur ismini) özellkle öneririm.roman öykü değil,deneme ama her konuda kendi içinde yolculuğa çıkarıyor yazdıklarıyla.
ayrıca erkeklerin en çok kıskandığı yazar AHMET ALTAN...:tomato:

bende okudum.güsel bi kitap.bi ask anlatiyo.en sonunda adam ölüyo falan..güsell yaniii

çok oldu okuyalı ama hala karakterleri, olayları hatırlıyorum... üç günde bitirmiştim... olağanüstü bir kitap...

gerçekten müthiş bir kitap okuduğum bayağı oldu ama hala adını duyunca tuhaf oluyorum,hatta geçen arkadaşıma tavsıye ettım verdım okudu bayılmış oda etkısındeyım hala dedı:)

ben Ahmet Altan'ın kendisini de yazarlığını da beğenmiyorum.. bir kitabını okumuştum (adını bile hatırlamıyorum) bana hiçbir tat vermedi.. ne olay vardı ne bir heyecan kitabın bir mesajı olmalı bence.. öylece başlayıp bitti bir arpa boyu kadar yol almadım onu okuyunca :1ninca: bunu yazmamın sebebi burada baktığım kadarıyla herkes ahmet altanın kitaplarını beğeniyor.. ya benim okuduğum kitap kötüydü bana denk geldi ya da ben toplumdan tamamen farklı bir insanım :tomato: herkes beğenmiş ben beğenmemişim :mymeka:

bende bu kitabı yeni okudum gerçekten çok sürükleyici ve çok güzel bir kitap tavsiye ederim..

Bir erkeğin ağzından kadının duygularını harikulade anlatan, doğudaki töre cinayetlerine değinip okuyucuyu onların hislerine ortak eden bir kitap..Güzeldi..

bende sımdı yenı basladım o kadar çok hızlı kıtap okuyamayan bırı olmama ragmen gercekten çok surukleyıcı roman gıbı hemde bıraz siyasi buldum kıtabı daha ılk gunden 80e kadar gelebıldım kıtapta 300 sayfalık zaten hemde sıkıcı degıl dızı gıbı gıdıyor çok guzel anlatıyor ınsanın gozundede anlattıkları canlanıyor betımlemelerede çok yer vermıs baska kıtapları varsa en uzun geceyı bıtırdıkten sonra onları da okumayı dusunuyorum

Selam.
İsyan günlerinde aşk...
Yanlızlığın özel tarihi ...
Aldatmak...
Karanlıkta sabah kuşları...
Geceyarısı şarkıları...
Ben de bunları tavsiye ederim ahmet altan'dan...

Arkadaşlar ben Ahmet Altan hakkında söylediklerinize pek katılamayacağım.1,5 yıl önce bir arkadaşımdan tehlikeli masallar adlı kitabını aldım.Benim okuduğum ilk ve son Ahmet A. kitabı oldu.Hayatımda okuduğum en saçma kitaptı bir adamın 2 kadın arasındaki ilişkisini anlatıyordu ve sonu çok saçma bitti.Kitabı sırf başladığım bir şeyi yarım bırakmamak adına sıkılarak bitirdim.o gün kararımı verdim okunacak o kadar yazar kitap varken Ahmet Altan niye

Bende bu konudaki fikrimi söylemek istedim.

Haklısın, ben bir Ahmet Altan'a bir de Ayşe Kulin'e tahammül edemiyorum.
Özellikle En Uzun Gece..
Yanılıyor olabilirim tabii ama
Sanki Ahmet Ümit'in Patasana'sından hafif bir esinti var gibi geldi bana..

Zevkler farklı.....

ben Ahmet Altan'ın kendisini de yazarlığını da beğenmiyorum.. bir kitabını okumuştum (adını bile hatırlamıyorum) bana hiçbir tat vermedi.. ne olay vardı ne bir heyecan kitabın bir mesajı olmalı bence.. öylece başlayıp bitti bir arpa boyu kadar yol almadım onu okuyunca :1ninca: bunu yazmamın sebebi burada baktığım kadarıyla herkes ahmet altanın kitaplarını beğeniyor.. ya benim okuduğum kitap kötüydü bana denk geldi ya da ben toplumdan tamamen farklı bir insanım :tomato: herkes beğenmiş ben beğenmemişim :mymeka:

Senin gibi birkaç kişi daha var, yalnız değilsin:)))

Çok severek okumuştum bu kitabı.Hala unutamam.Okuduğum en güzel
aşk romanlarından biridir.Ahmet Altan da harika yazmış,ellerine sağlık.........................................................

bende okudum.ama hiç beğenmedim.katılmıyorum..hoş olmayan detaylarda bulunmuştu..tabi bu benim görüşüm.....

Son düzenleme:
ben kitabı gerçekten çok beğendim hatta kitap bittiğinde gözyaşlarıma hakim olamamıştım ve arkadaşıma da kitaptan dolayı ağladığıma inandıramamıştım

Kitabin sürükleyici oldugu gercekten dogru. O kadar güzel yazilmis ki kitabin sonunda aglamamak icin kendimi zor tuttum. Ve öyle bir psikolojiye girdim ki sevdigime dahi 'biz hic ayrilmayalim' sözleri iceren bir mesaj attim. :) Yani hanimlar benim gibi okudugu kitaplarin etkisinden zor kurtulanlar icin tavsiye etmiyorum. Üzücü bir roman cünkü. Ama okuyucularini bu derece etkileyebildigi icin Ahmet Altanin iyi bir yazar oldugunu düsünüyorum.

kana kana kitap okumayı özledim.sınava hazırlanıyrum ben kitaplara cok kapılıyorum die sınava hazırlanırken okumuyorum..birazda ihmal ediyorum sanırım

Okudugu kitaplardan etkilenmeyenlere tavsiye ederim ancak :)
Ask, aldatilma, kin, sevgi, ölüm..
Ne ararsaniz var bu kitapta yahu.
Bu yüzden de kalite acisindan iyi olup olmadigindan pek emin degilim.

X