En yakinlarimdan bıktım..ikiyuzlulukten bıktım..

Sana şöyle söyleyeyim, çok sevdiğim arkadaşımın lafıdır. Aile kendi kendine kalkana, kendine yetene koşmuyor, her zaman kalkamayacak olana koşuyor. Şuan ben tamamen yalnızım, 5 aydır o kadar sorun yaşadım ki ( bunları bana yaşatan kız kardeşim ama ailem asla kabul etmiyor ) 2 aydır beni bir kez aramadılar. Ama onun yanındalar , sırf torun var diye.. Seninle benzer şeyleri yaşıyoruz. Ama Allah büyük ve görüyor, Allah'a sığın ve yapabilirsen uzaklaş. İç içe oldukça daha çok üzülürsün.

Sadece abine yapsalar oğul kayırma derdim ama kız kardeşinize de yapılmış yardım. En azından 50 bin isteyin ev için. Yapılmazsa küsün konusmayın

babana annene bunlari saydiktan sonra ne diyorlar ? bide kardesine deseydin ben sana ev alinmasi icin yardim ettim sen araba modeli derdindesin diye

Siz empati yapıp, herkesin yanında oldukça, diğerleri sizin iyiniyetinizi kullanmış. Hep daha fazlasını isteyip almış. Anlattığınız aile tipi bana en itici gelen türlerden. Hele anneniz. Bir anne nasıl kendi öz kızını değersizleştirip nispet yaparcasına gelinini bu denli bağrına basar? Şu hayatta alma verme dengesi bu kadar adaletsiz oldukça ince düşünceli naif insanlar hep böyle oluyor. Şu an kalbinizden geçenleri o kadar iyi anlıyor ve hissediyorum ki bunu anlatmaya kelimelerim yetmiyor.

Aileniz de olsa kimseyi değiştiremezsiniz. Yapacağınız tek şey kendinizi değiştirmek.Varlıklarında yokluklarını hissettiren aile, hiç olmayan bir aileden kat be kat canını yakıyor insanın. Ailenizden hiç bir şey beklemeyip, daha fazla üzülmemek için araya mesafe koymalısınız. Bunu onlara nispet yapın anlamında söylemiyorum. Kendi ruh sağlığınız için söylüyorum. Şu kısacık hayatta, sizi üzen, size iyi gelmeyen kim varsa atın gitsin üzerinizden. Yükünüz hafifledikçe huzur bulursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…