Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Amanita

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2019
8.397
32.481
2019 ekimden beri hamile kalmak için uğraşıyorum. Daha önceki konularımdan az çok bilenler vardır linkleri ekleyeceğim, endometriozis belasi ile uğraşıyorum. Şubat 2021 de tanisal laparoskopi histeroskopi operasyonu geçirdim endo odaklari varmış ve temizlenmiş dosyamda endo evresi 2. Olarak geçiyor (Enzian P2)
Ayni zamanda adenemyozis illeti ile de uğraşıyorum.
Almanyada yaşıyorum bütün tedavilerimi burda gördüm ve görüyorum.

Doktorum ile geçen haftalarda konuştuk dinlenmemi ara vermemezi söyledi ki ara vermek zorundayiz maddi manevi çok zarar gördük tedaviler ilaçlar hayal kırıklıkları vs..
İmkansız olmadığını, benim durumumda en iyi tedavinin çocuk doğurmak olduğunu söyledi. Bir diğer tedavi yöntemi de cocuk düşünmeyen kadinlar ilaç kullanılarak geçici menepoza sokuluyor haliyle regl kanaması olmayınca endo odaklari oluşmuyormuş, biz çocuk istedigimiz için zor olan yolu seçtik haliyle.
Belirteyim benim yumurtaliklarimda kist yok rahimde miyom yok sadece sol tüpüm kapalı.

●1. Aşılama Nisan 2021 negatif.
●2. Aşılama Mayis 2021 negatif.
●1. Tüp bebek 2021 Temmuz tek yumurtadan 2. Gün Embriyosu sonuç negatif.
●2. Tüp bebek 2021 kasım çift embriyo 3. Gün sonuç negatif.
●3. Tüp bebek 2022 Haziran çift embriyo 5. Gün negatif..

(Hiç ama hiç gebelik yaşamadım düşük kürtaj hikayem yok)

Geçtigimiz haziran ayında 3. Tedavimde negatif oldu haliyle ruhsal bi çöküntü yaşadım halen yaşıyorum toparlanamıyorum çok yorgunum...

Bu illet ile savaşan hanimlar gelin burda toplanalım, sorunlarımızı tedavilerimizi paylaşalım birbirimize yol arkadaşı olalım bizi bizden iyi anlayan olmaz yaşamayan bilmez maalesef..

Linke tıklayarak diğer konumu okuyabilirsiniz👇🏽
Thread 'Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨' Gebeliğe Hazırlık - Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Bilmeyenler için;
Nedir bu Adenemyozis? Link birakiyorum👇🏽

Nedir bu Endometriozis? Link bırakıyorum👇🏽

Gerçekten hem yara bandı hem yara bi durum bu çikolata kisti. İnşallah sağlıkla kucağınıza alacağınız bi gebelik elde edersiniz 🙏

2019 ekimden beri hamile kalmak için uğraşıyorum. Daha önceki konularımdan az çok bilenler vardır linkleri ekleyeceğim, endometriozis belasi ile uğraşıyorum. Şubat 2021 de tanisal laparoskopi histeroskopi operasyonu geçirdim endo odaklari varmış ve temizlenmiş dosyamda endo evresi 2. Olarak geçiyor (Enzian P2)

Doktorum ile geçen haftalarda konuştuk dinlenmemi ara vermemezi söyledi ki ara vermek zorundayiz maddi manevi çok zarar gördük tedaviler ilaçlar hayal kırıklıkları vs..
İmkansız olmadığını, benim durumumda en iyi tedavinin çocuk doğurmak olduğunu söyledi. Bir diğer tedavi yöntemi de cocuk düşünmeyen kadinlar ilaç kullanılarak geçici menepoza sokuluyor haliyle regl kanaması olmayınca endo odaklari oluşmuyormuş, biz çocuk istedigimiz için zor olan yolu seçtik haliyle.
Belirteyim benim yumurtaliklarimda kist yok rahimde miyom yok sadece sol tüpüm kapalı.

Geçtigimiz haziran ayında 3. Tedavimde negatif oldu haliyle ruhsal bi çöküntü yaşadım halen yaşıyorum toparlanamıyorum çok yorgunum...

Bu illet ile savaşan hanimlar gelin burda toplanalım, sorunlarımızı tedavilerimizi paylaşalım birbirimize yol arkadaşı olalım bizi bizden iyi anlayan olmaz yaşamayan bilmez maalesef..

Thread 'Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨' Gebeliğe Hazırlık - Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Bilmeyenler için;

Merhaba bu rahatsızlık size ağrı yapıyor mu acaba

Merhaba bu rahatsızlık size ağrı yapıyor mu acaba
Merhaba. Bu hastalığın bana tani konulmasindaki en büyük belirtisi ağır adet dönemlerimdi. Evlendikten sonra cinsel ilişki esnasında yaşanan ağrılarda eşlik ediyordu sonrasinda belli bir süre hamile kalamayınca doktorum bundan şüphelendi ve tanısal laparoskopi olmami önerdi tup bebek öncesinde. Maalesef ameliyat olunca kesinleşti endometriozis hastasi olduğum.

Sizde durum nedir ?

Rabbim bir an önce sağlıklı gebelik nasip etsinn dualrim hep seninle bende 2019 dan beri uğraşıyordum kuzum Rabbime hiç bişi imkansız değil muzicen bir an önce seni bulsun inşallah 🤲🤲🤲🤲
Amin inşallah kuzum. Rabbim yavrunu sağ salim sağlıklı bir şekilde kucagina almani nasip etsin seninde 🤲🏼🌹

Merhaba. Bu hastalığın bana tani konulmasindaki en büyük belirtisi ağır adet dönemlerimdi. Evlendikten sonra cinsel ilişki esnasında yaşanan ağrılarda eşlik ediyordu sonrasinda belli bir süre hamile kalamayınca doktorum bundan şüphelendi ve tanısal laparoskopi olmami önerdi tup bebek öncesinde. Maalesef ameliyat olunca kesinleşti endometriozis hastasi olduğum.

Sizde durum nedir ?
nasıl ağrılar acaba evlendiğimden beri bendede ağrılı oluyor.. Kadın doğum doktoru çatın dar doğum yapınca genişler dedi ama o çok beklediğim gün hala gelmedi :KK43: tüp bebek doktorlarıda bir şey demedi hiç..

allahım tez zaman da isteyen herkese sağlıklı çocuklar nasip etsin 🙏
üzüldüm ama dermansız dert yoktur derdi veren rabbim dermanı da verir elbet 🙏😞
yılmayın elbet bi çaresi vardır ama hem maddi hem manevi olarak yıpranmışlığımız var illaki
rabbim gönlünüzdekini ömrünüze hayırlı eylesin inşallah🙏

Çok geçmiş olsun.benim de 6 ve 7 cnm olmak üzere iki çikolata kistim vardı.3 tüp bebek negatifim ve 3 normal yolla gebeligimden 1 oglum oldu.simdi de çok düşük amh ile 41 yaşında 31 haftalık hamileyim. Bu çikolata kist ve odaklarının kişiden kişiye ne yapacagi hiç belli olmuyor. Ben de 4.evre endometrisizim. İnşallah size de nasip olur

Bilmeyenler için;

Canım seni diğer konulardan da hatrlıyorm sanırm 2 negatifine şahit oldum .kist yok endo ve adeno var ve evresi de 2 cok da fazla değil tüpün alındı mı peki hidrosalpenks durumu mevcut mu ?? ayrıca embriyoları da genetiğe gondermeni tavsiye ederim kendii biraz toparladıktan sonra belki genetik sebepli tutmuyordur ya da kimi vücut embriyoyu virüs gib görüp bagısıklık geliştirip atılmasını saglıyormuş bagışıklık baskılayıcı tedavi uygulandı m ı? bu koonularla ilgil bişey yaptılar mı doktorun bazen embnriyo genetiği sıkıntılı oalbiliyor genetige gonderilmeden ne yapılırsa ypılsın tutmuyor ne yazık ki

Bilmeyenler için;

Canımın içii rabbimm nasip etsin fazlasıyla uğraştırmadan sağlıklı bebek nasip etsin canımm 🤲 2019 dan beri uğraşıyordum bende rabbim biran önce saglıklı huzurlu güzel bi gebelik geçirsin ve sağlıkla kucağına nasip etsin kuzumm💜

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Ben de iki aşılama ve 3 tüp bebek transferinde hiç hamilelik yaşamamıştım. Tüp bebek öncesi operasyonla tüplerden birinin rahimle bağlantısı kesildi. şükürler olsun 4. De pozitif gördüm, şu an 12 haftayı atlatmayı bekliyoruz (risk azalıyor 12. Haftada)
İnşallah siz de benim gibi 4.de pozitif görürsünüz

Canım benim Rabbim önce acil şifalar versin sonrasında sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin. Dualarımdasın inşallah 🤲🏻

Merhaba, çikolata kistim yüzünden ben de çok zorlandım hamile kalmak için. Ilk hamileligim bir yıllık deneme sonucunda kendiliginden olmuştu fakat henüz 6 haftalıkken kalp durması sonucu ile kürtajla sonuçlandı. Üzerinden 1 yıl geçti fakat yine hamile kalamayınca aşılama yaptırdım tutmadı. Tüp bebekle ilk denemem de hamile kaldım fakat o da 9.haftalıkken kalbi durduğu için kürtajla sonuçlandı. Çok yıpratıcı oldu tabi ki benim için. Doktorum beklemene gerek yok kendini hazir hissetiginde dondurulmuşlardan transfer yapabiliriz dedi ve düşükten sonraki ay yeniden transfer yapıldı ve çok şükür ki o da tuttu ve sağlıklı doğum yapabildim. Bu süreçte pıhtılaşma eğilim olduğunu ögrendim ve son gebeligimde 9 ay boyunca kan sulandirici igne kullanmak durumunda kaldım.

Doktorum cikolata kistinin yumurtayi ve spermi kalitesizlaestirdigini, embriyonun tutunmasi konusunda olumsuz bir etki yaratmadigindan bahsetmisti. Benim adima öyle de oldu diyebilirim. Rahim filmi flm cektirmissinizdir zaten. Rahimde embriyonun tutunmasina engel teskil edecek bir şey yoksa er ya da geç pozitif sonucu alacaginizi düşünüyorum. Bazen bazı doktorlar embriyonun tutunmasinı kolaylastirmak adina cesitli şeyler deneyebiliyorlar. Misal olarak embriyonun rahme tutunmasi icin yapiskan etkisi gören ilaçların oldugunu duymuştum bu platformdan. Benim görümcemin ilk transferi olumsuz sonuclaninca doktoru bir sonraki transferden önce sana histereskopi yapalım rahmine cizik atarak rahminin kendi kendine yenilenmesini sağlayalım ve ondan sonraki ayda transferini yapalim demiş mesela. Rahim kendini yenileyince hamile kalma ihtimali artmış oluyor demiş. Siz de doktorunuzla bu tarz yöntemler üzerinde konuşup bir karar verebilirsiniz. Doktorunuz şundan dolayı tutmuyor olabilir gibilerinden bir şeyler söyledi mi hiç?

Geçmiş olsun. Ben de iki aşılama ve 3 tüp bebek transferinde hiç hamilelik yaşamamıştım. Tüp bebek öncesi operasyonla tüplerden birinin rahimle bağlantısı kesildi. şükürler olsun 4. De pozitif gördüm, şu an 12 haftayı atlatmayı bekliyoruz (risk azalıyor 12. Haftada)
İnşallah siz de benim gibi 4.de pozitif görürsünüz
Gözünüz aydın 🙏🙏
Tüpünüzde sıvı mı vardı

X