Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Belirtiler bende de oluşmaya başladı. Her günüm ağrılı geçiyor. Korkum rezervde sıkıntı olur mu?
Bende pcosta oldugu icin rezervim dusmedi iyi bi doktorda ameliyat olursan en az zararla kurtulabilirsin hem onemli olan amh den ziyade yumurta kalitesi.guzel kaliteli embriuonun olusmasi lazim.eger tuo bebek dusunuyosan once yumurta toplat sonra ameliyat olabilirsin rezerveden korkuyosan.tuplerin nasin bende tuplerde kotydu sol alindi sagda sis suan.dogal yolla kalmam cok zor.ki kalamadimda.dusun yumurtami kist o kadar bozmuski dollenmedi bile

Bende pcosta oldugu icin rezervim dusmedi iyi bi doktorda ameliyat olursan en az zararla kurtulabilirsin hem onemli olan amh den ziyade yumurta kalitesi.guzel kaliteli embriuonun olusmasi lazim.eger tuo bebek dusunuyosan once yumurta toplat sonra ameliyat olabilirsin rezerveden korkuyosan.tuplerin nasin bende tuplerde kotydu sol alindi sagda sis suan.dogal yolla kalmam cok zor.ki kalamadimda.dusun yumurtami kist o kadar bozmuski dollenmedi bile
Geçen ay hsg oldum tüplerin şuan açık. Değerlerine baktık kalite FSH ile belli oluyormuş galiba benimki 5 ti. Diğer tüm değerlerim normaldi. Ama normal yolla olmadı. Bilmiyorum. Kist başka nasıl etkiler.

Geçen ay hsg oldum tüplerin şuan açık. Değerlerine baktık kalite FSH ile belli oluyormuş galiba benimki 5 ti. Diğer tüm değerlerim normaldi. Ama normal yolla olmadı. Bilmiyorum. Kist başka nasıl etkiler.
Yumurta kalitesini etkiler.yani yumurta kotuyse eger dollenme olmaz vucut imha eder .tuolerin saglamsa guzel bi takviye kullan bide oyle dene bakalim

Merhabalar ben de 4. Evre endometriozis ve adenomiyosiz hastasıyım. 29 yaşındayım. 2 tüp bebek denemem oldu.2hafta öncesine kadar.İkisinde de beta HCG 2 haftaya kadar yükseldi ama yine tutunamayip embriyolar düştü. Rahmimde herhangi bir kist yok tüplerim açık embriyo kaliteli olduğu soyledi embriyologlar. Büyük ihtimalle endometriozisin rahim inceligi-kalinligi problemlerinden dolayı düşükle sonuçlanıyor her şey. Şimdi yeniden tüp bebeğe de başlamak istemiyorum. Sürekli üzücü, yipratici ve umitlendirip sonrasında olmayan bir süreç oldu benim icin.kronik oldukca fazla sorun yaşıyorum. İyi bir doktora gittigimi düşünüyordum. İki kere de düşünce oradan da soğudum. Ne yapacağım inanın bilmiyorum.

X