Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Tesekkür ederim tavsiyeniz icin ilk defa böyle oldu hayirlisi insallah kötü birsey yoktur..
Bol bol su için. Vajinayi su haricinde bir ürün ile yikamayin gerek yok florasi bozuluyor haliyle surekli enfeksiyon yasanabiliyor.
Ic camasirinizi ütüleyip giyin hijyene dikkat edin günlük ped kullanmayin pamuklu camasir giyin ki hava alsin genital, geçer illaki.
Birde şeker ve tatli tüketmeyin şu süreçte mantari azdirabiliyor, yapabiliyorsaniz hayatinizdan rafine şeker çıkartın.

Sagol canimm tavsiyelerin icin söylediklerine dikkat edicem

Evet doğru kist teshisi konulmuş işte, 7 cm cok büyük bir kist tedavi olarak ne önerdi ameliyat mi ?
çocuğum olmadığı için ameliyat önermedi. yumurtalık rezervlerimi etkileyeceği için, gebelik oluşumu sağlamamız lazım öncelikle dediler 3 doktora gittim hepsi aynı şeyi söyledi. hsg çekildim sıkıntı yok rahim ve tüplerde amh gayet iyidi 6 ay bir doğal yolla deneyeceğiz takip ediyoruz. ilaç vs. kullanmıyorum şuan. olmazsa tüp bebek tedavisi göreceğim.

Ben de endometriozis hastasıyım. 2016 da kistin çok büyük olması sebebiyle iç organlarıma bası yapması sonucu acil laporoskopik ameliyat kararı alındı (3 farklı doktora giderek ameliyat gerekliliğini teyit ettim) o dönemde eşimle çocuk planlamıyorduk ancak 2019 da evlat isteğimiz ortaya çıktığınca biraz geç kalmıştık. Hangi doktora kontrole gittiysem rezervin az olduğunu, hemen tüp bebeğe yönelmem gerektiğini söylediler.. (amh: 0,57) biz de başladık tedaviye.. şimdiye kadar toplam 5 deneme oldu; ilk 4 deneme hepsi 3. gün embriyosu ile negatif sonuçlandı, son denemede 5. Gün embriyosu ile pozitifi yakaladım ama o da 7. Haftada kayıpla sonuçlandı. Bu son denemede doktorum her şeyi denemişti: gebelik aşısı, bağışıklık baskılayıcı ilaç ve serum, embriyo glue bunların hepsi yapıldı, bir de transferden önce 1 aylık lucrin kullandım. Pozitifi bu uygulamalardan dolayı mı yoksa 5. gün embriyosu sayesinde mi gördüm bilmiyorum ama bundan sonra şansımı arttırmak için endometriozis hastası olarak bana uygun doktorlar hangi tedavi yönetimlerini önerirse kabul ederim. Şimdi 6. Denemede yumurta büyütme sürecindeyiz, hepimizin mutlu sona ulaşması dilekleriyle..

Bende endometriozis var laporoskopi de bağırsaklarımin rahime kadar yapışık olduğunu söyledi doktor ama odaklar dan bahsetmedi hic
Tamam işte onlar odaklar. Endometriozis rahim iç zarının rahim dışında bulunmasıdır. Bu zarın bulunduğu ve yapışıklık yaptığı kısımlara odak denir. Bence biraz araştırın endometriozisin ne olduğunu hem daha sağlıklı bilgi edinirsiniz hem de biraz bilginiz olur nasıl bir rahatsızlığa sahip olduğunuz konusunda.

Teşekkür ederim inşallah
Hayıt otu tohumu lütfen deneyin cevremde bu hastalıktan muzdarip kime söylediysem hamile kaldı en yakınım ablam dört sene sonra hamile kaldı bir ay denemesine rağmen 16 sene çocuğu olmamış bi tanıdığımız önerdim oda üç ay içinde hamile kaldı Rabbim dermansız dert vermez ...

Akyarlar odası başkanı aynan ercan canlı yayında söylemişti hayıt otu tohumunu taze çekilmiş her gün bi kaşık balla yada bi kaşık bi su bardağı suya karıştırarak yada çay gibi demleyerek tüketim günlük bi tatlı kaşığı olacak 21 gün devam edin regl olunca bir hafta ara verin bitince tekrar devam edin hiç bi zararı yok kadın otu olarakta biliniyor adet düzenliyor miyom ,kist,kapalı tüpler yanı anlıyacağınız kadinlarda bütün hastalıkları onarıyor hamile kalmayı kolaylaştırıyor Allah'ın izniyle inşallah u teâlâ sizede derman şifa olsun kucaginiz dolsun

Aktarlar odası başkanı Ayhan ercan internette bisuru videoları var canlı yayınlara katılıyor araştırabilirsiniz bu hayıt otu tohumunu...

Tiniminimavihanim bende sogan kuru falan yapsam diyordum böbrek taşı gibi agri yapiyor

Tiniminimavihanim bende sogan kuru falan yapsam diyordum böbrek taşı gibi agri yapiyor
Yanlis bilgilendirmek istemem ama bende malesef kötü sonuclandi internette faydasını gören de cok okumustum. Suan her türlü bitkisel karisimdan korkuyorum bence sizde risk almayin degmez zaten gececekse kendiliginden de gecer kist regl olunca tabi basit kist ise. Değilse zaten ne yapsaniz gecmeyecektir

Bu korunma surecimde doğum kontrol hapı kullansam diyorum aslında hem yumurtalıkları şaşırtmak için hemde çikolata kisti bı kere 1 ayda erimisti gene 1 ay kullansam zaten

Bu korunma surecimde doğum kontrol hapı kullansam diyorum aslında hem yumurtalıkları şaşırtmak için hemde çikolata kisti bı kere 1 ayda erimisti gene 1 ay kullansam zaten korunmam gerek 6 hafta
Merhaba dogum kontrol hapina baslayinca 6 ay kullanilmasi sart aksi halde hormonlar tamamen bozuluyormus ebe beni ozellikle uyarmisti

Merhaba arkadaşlar bende 12 yıllık hem çikolata kisti hemde adenomiyosiz hastayım
Ve çikolata kisti den dolayı 20 cm kadar bağırsağımdan oldum ama şükürler olsun şimdi çok iyiyim bu hastalık özel ilgi alanı olan doktorlar tarafından ancak tedavi edilebilir lütfen doktorunuz iyi seçin aşağıya tüm endo sürecimi ve ameliyatımı anlatan konumu bırakıyorum
HİÇ kimse benim kadar çekmesin dilerim

Ben senin konunu okumuştum bu arada cnm kendim.gibi birini ararken karşıma çıktı tek tek okudum. geçmiş olsun benimde ileri dönemim senin geçirdiğin ameliyat gibi gözüküyo. Şimdilik günlük hayatımi etkilemedigi için o ameliyat askı da

Durumunuzu okudum çok geçmiş olsun . Malesef çok zor süreçler çok iyi anlıyorum . Peki ameliyatın sonrasında baya zaman geçmiş gebelik yaşadınız mı acaba ?

Durumunuzu okudum çok geçmiş olsun . Malesef çok zor süreçler çok iyi anlıyorum . Peki ameliyatın sonrasında baya zaman geçmiş gebelik yaşadınız mı acaba ?
Teşekkür ederim. Ameliyat sonrası hayata yeniden doğdum diybilirim
Henüz gebelik yok çünkü benim zateb amh 0.20

Merhaba simdi okudum konunuzu cok gecmis olsun. Ercan hocayi takip ediyorum 4. Denemeyi onda yapmayi düşünüyorum zamani gelince inşallah. Soylediginiz gibi gerçekten bu illete sahip olanlar alaninda ilgili doktor ile devam etmeli tedavisini görmeli.
Umarim gebe kalabilirsiniz ve endo tekrarlamasi yaşamazsınız. Adeno ya gelince o hep bizimle olacak maalesef:/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…