Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Konuyu baştan sona okuyamadim ama umit olmak için yazmak istedim.28yasinda evlendim balayind bitmeyen adet şikayetiyle hastaneye gittim cikolata kistim oldugunu ve asla anne olamayacagimi ogrendim hemde balayimda..basimdan asagi kaynar sular döküldü evimize döner dönmez bir ameliyat gecirdim laparoskopi oldum.sonra 6ay kendiliginden olmasini bekeldi doktorum sonra olmayinca asilama olmayinca tup bebek olmayinca histeroskopi ustune bidaha tup bebek ama bu sefer oncesinde kist aspirasyonu gecirdim ve ikinci tup bebegim tuttu oglum oldu elhamdülillah.sonra oglum uc yasindayken kendiliginden gebe kaldim ama sebepsiz bir sekilde 22haftalikken kaybettim..aradan beş sene gecti oglum yedi yasinda ve kardeş diye aglayinca tekrar hastaneye gittim kistimin 6cm oldugunu acil ameliyata alinmam gerektigi soylendi.ama bu sefer sehir disindaydim ve annemde ameliyatli oldugu icin bakacak kimsem olmadigi icin ameliyat olmayi kabul etmedim.evime geldim sadece dua ettim ve normalnhayatima geri döndüm oglum birinci sinifa basladi inanılmaz bir koşturmaca icindeydim derken Yuce Rabbim bu kdr buyuk kistime ve doktorlarin asla olmaz demesine rağmen büyüklüğünü gösterdi ve hamile kaldim kendiliginden ikinci kez.su an 34haftaligim inşallah sag salim kucagima alirim..bu arada yasim 38 😍 diyecegim o ki asla pes etmeyin Rabbim büyük 🤲😢😍
doktorunuz kimdi acaba

Konuyu baştan sona okuyamadim ama umit olmak için yazmak istedim.28yasinda evlendim balayind bitmeyen adet şikayetiyle hastaneye gittim cikolata kistim oldugunu ve asla anne olamayacagimi ogrendim hemde balayimda..basimdan asagi kaynar sular döküldü evimize döner dönmez bir ameliyat gecirdim laparoskopi oldum.sonra 6ay kendiliginden olmasini bekeldi doktorum sonra olmayinca asilama olmayinca tup bebek olmayinca histeroskopi ustune bidaha tup bebek ama bu sefer oncesinde kist aspirasyonu gecirdim ve ikinci tup bebegim tuttu oglum oldu elhamdülillah.sonra oglum uc yasindayken kendiliginden gebe kaldim ama sebepsiz bir sekilde 22haftalikken kaybettim..aradan beş sene gecti oglum yedi yasinda ve kardeş diye aglayinca tekrar hastaneye gittim kistimin 6cm oldugunu acil ameliyata alinmam gerektigi soylendi.ama bu sefer sehir disindaydim ve annemde ameliyatli oldugu icin bakacak kimsem olmadigi icin ameliyat olmayi kabul etmedim.evime geldim sadece dua ettim ve normalnhayatima geri döndüm oglum birinci sinifa basladi inanılmaz bir koşturmaca icindeydim derken Yuce Rabbim bu kdr buyuk kistime ve doktorlarin asla olmaz demesine rağmen büyüklüğünü gösterdi ve hamile kaldim kendiliginden ikinci kez.su an 34haftaligim inşallah sag salim kucagima alirim..bu arada yasim 38 😍 diyecegim o ki asla pes etmeyin Rabbim büyük 🤲😢😍
Aspirasyon yapan doktırunuz kimdi acaba?

2019 ekimden beri hamile kalmak için uğraşıyorum. Daha önceki konularımdan az çok bilenler vardır linkleri ekleyeceğim, endometriozis belasi ile uğraşıyorum. Şubat 2021 de tanisal laparoskopi histeroskopi operasyonu geçirdim endo odaklari varmış ve temizlenmiş dosyamda endo evresi 2. Olarak geçiyor (Enzian P2)
Ayni zamanda adenemyozis illeti ile de uğraşıyorum.
Almanyada yaşıyorum bütün tedavilerimi burda gördüm ve görüyorum.

Doktorum ile geçen haftalarda konuştuk dinlenmemi ara vermemezi söyledi ki ara vermek zorundayiz maddi manevi çok zarar gördük tedaviler ilaçlar hayal kırıklıkları vs..
İmkansız olmadığını, benim durumumda en iyi tedavinin çocuk doğurmak olduğunu söyledi. Bir diğer tedavi yöntemi de cocuk düşünmeyen kadinlar ilaç kullanılarak geçici menepoza sokuluyor haliyle regl kanaması olmayınca endo odaklari oluşmuyormuş, biz çocuk istedigimiz için zor olan yolu seçtik haliyle.
Belirteyim benim yumurtaliklarimda kist yok rahimde miyom yok sadece sol tüpüm kapalı.

●1. Aşılama Nisan 2021 negatif.
●2. Aşılama Mayis 2021 negatif.
●1. Tüp bebek 2021 Temmuz tek yumurtadan 2. Gün Embriyosu sonuç negatif.
●2. Tüp bebek 2021 kasım çift embriyo 3. Gün sonuç negatif.
●3. Tüp bebek 2022 Haziran çift embriyo 5. Gün negatif..

(Hiç ama hiç gebelik yaşamadım düşük kürtaj hikayem yok)

Geçtigimiz haziran ayında 3. Tedavimde negatif oldu haliyle ruhsal bi çöküntü yaşadım halen yaşıyorum toparlanamıyorum çok yorgunum...

Bu illet ile savaşan hanimlar gelin burda toplanalım, sorunlarımızı tedavilerimizi paylaşalım birbirimize yol arkadaşı olalım bizi bizden iyi anlayan olmaz yaşamayan bilmez maalesef..

Linke tıklayarak diğer konumu okuyabilirsiniz👇🏽
Thread 'Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨' Gebeliğe Hazırlık - Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Bilmeyenler için;
Nedir bu Adenemyozis? Link birakiyorum👇🏽

Nedir bu Endometriozis? Link bırakıyorum👇🏽
Merhaba, bir dr bana bundan şüphelendiğini söyledi (endometriouz) bende de kist falan yok. Bebek olmadı 1 yıldır onun üzerine gittim. Rahim filmime bakıp direk tüpleriniz iyi çalışmıyor dedi ve tüpbebek önerdi. Başka hangi dr a gittiysem rahim filmime hiç olumsuz bir şey duymadım şimdilik. Adetleriniz nasıl ağrılı, ilaçla geçer mi? Benim ağrım olur ama ağrıkesici ile rahatlarım. Çok nadir ağrı kesicinin geçirmediği zamanlar olmuştur. İlişkide acı ağrı yaşamam kendimi kasmadığım sürece. Sizde herhangi bir tüplere veya organınıza hasar vermiş mi bu hastalık? Tek çare tüp bebek mi? ☘️

Merhaba bende de adenomiyosz var ama doktor gebeliğe engel bir durum yok Şuan dedi ısrarla sormama rağmen , eşimin sperm hızının normale donmesını bekliyorum. Adetlerim düzenli kanamam da normal sadece çok ağrılı geçiyor , dogum yapınca rahatlarsın dedi doktor, anlamadım Bursalı herkes hamile kalmadan önce iğneler vurulup rahmın düzelmesini bekleyip öyle işlemler yapıyorlar kafam çok karıştı :KK43:( hamıle kalırsam da tutunamayacak mı yani :KK43:

Merhaba herkese. Sezaryen Skar Endometriozis konusunda bilgisi, deneyimi olan birileri varsa o kadar makbule geçecek ki. Doğru düzgün bilgi bulamıyorum. 3. doktorda 3 yılda anca tanı alabildim ki bu bile kısa süreymiş bu rahatsızlıkta. Çocuğum var, çocuk düşüncem yok. Çok ağrım var, ayın yarısı ağrı ve acıyla geçiyor, hareket ederken canim yaniyor, psikolojim bozuldu artık. İlk iki gittiğim doktor ozeldeydi ve direkt ameliyat dediler. Son olarak üni hastanesinde bir hocaya gittim, önce Visanne deneyelim olmazsa ameliyat düşünürüz dedi. Derin yerde gibi, yapışık olabilir kaslara veya çevre dokulara, çok kolay bir ameliyat olmaz dedi ve korktum, diğer iki doktor hiç böyle konusmamisti ameliyat konusunda ki kistim cok da buyuk sayilmaz sanirim, 3 cm. Visanne'a da baktım bir sürü yan etkisi varmış. Kafam karıştı açıkçası. Burada genelde yumurtaliklarda olan çikolata kisti konuşuluyor. Sezaryen Skar Endometriozis özelinde deneyimi olan doktor mu bakmalıyım ayrıca? Benim durumumda Visanne ne kadar etkili olur, bilen yaşamış birileri var mı aramızda? Daha yeni başka bir ameliyat oldum, özelde ameliyat olacak durumda değilim şu anda. Ankara'da devlet, uni hastanesi vs önerebileceğiniz doktor isimleri olursa çok sevinirim.

Merhaba herkese. Sezaryen Skar Endometriozis konusunda bilgisi, deneyimi olan birileri varsa o kadar makbule geçecek ki. Doğru düzgün bilgi bulamıyorum. 3. doktorda 3 yılda anca tanı alabildim ki bu bile kısa süreymiş bu rahatsızlıkta. Çocuğum var, çocuk düşüncem yok. Çok ağrım var, ayın yarısı ağrı ve acıyla geçiyor, hareket ederken canim yaniyor, psikolojim bozuldu artık. İlk iki gittiğim doktor ozeldeydi ve direkt ameliyat dediler. Son olarak üni hastanesinde bir hocaya gittim, önce Visanne deneyelim olmazsa ameliyat düşünürüz dedi. Derin yerde gibi, yapışık olabilir kaslara veya çevre dokulara, çok kolay bir ameliyat olmaz dedi ve korktum, diğer iki doktor hiç böyle konusmamisti ameliyat konusunda ki kistim cok da buyuk sayilmaz sanirim, 3 cm. Visanne'a da baktım bir sürü yan etkisi varmış. Kafam karıştı açıkçası. Burada genelde yumurtaliklarda olan çikolata kisti konuşuluyor. Sezaryen Skar Endometriozis özelinde deneyimi olan doktor mu bakmalıyım ayrıca? Benim durumumda Visanne ne kadar etkili olur, bilen yaşamış birileri var mı aramızda? Daha yeni başka bir ameliyat oldum, özelde ameliyat olacak durumda değilim şu anda. Ankara'da devlet, uni hastanesi vs önerebileceğiniz doktor isimleri olursa çok sevinirim.
bende var sezeryan skarında kıtle henuz ameliyat olmadım ama ara ara benımde ağrılarım oluyor

Çok geçmiş olsun.benim de 6 ve 7 cnm olmak üzere iki çikolata kistim vardı.3 tüp bebek negatifim ve 3 normal yolla gebeligimden 1 oglum oldu.simdi de çok düşük amh ile 41 yaşında 31 haftalık hamileyim. Bu çikolata kist ve odaklarının kişiden kişiye ne yapacagi hiç belli olmuyor. Ben de 4.evre endometrisizim. İnşallah size de nasip olur
Amh kaçtı acaba ve adetler düzenli mi idi

Ankarada devlette Hacettepe üniversitesinde murat gultekin hocaya görünmenizi tavsiye ederim kendisi endometriozis alaninda iyi bir doktor birde ozelde giderim derseniz Onur Topcu adını cok duydum bu hastalıkta, yine Hulusi zeyneloglu özelde adini duydugum iyi doktorlardan

2 doğum sonrası 2 kere adet oldum.3.de sıcak basmasi olup adet gecikince dr um fsh istedi 65 çıkmıştı. Dr um cyclo.prognova verdi bir ay kullandım. Ondan sonra aydır düzenli adet görüyorum ilaçsız .bakalım bu ay ne olacak

Ameliyat olun geciktirmeyin ben oldum 2 aydir adetim o kadar rahat geciyorki cok sukur.rabbim o agrilari bir daha yasatmasin insanin yasam kaliteso dusuyormus ben yasamamisim 2 yildir surunuyormusum
merhabalar doktor bana da ameliyat dedi ama korkuyorum. Acaba tekrarlar ı diyorum. Sizin tekrarladı mı ya da gevbelik oluştu mu acaba?

merhabalar doktor bana da ameliyat dedi ama korkuyorum. Acaba tekrarlar ı diyorum. Sizin tekrarladı mı ya da gevbelik oluştu mu acaba?
Merhaba 4.evre benimki 3 ay icinde tekrarladi gebelik olusmadi 3 kez tuo bebek tedavisi oldum embriyoda kaliteli olmuyor.ama bu kisisel bisi ameliyat olup hamile kalanda var saglik icin gerekiyorsa olun cjnku ben onceden yasamiyormusum kac ay hatta yil o aciyi cektim benim bide kusmam falanda vardi basim donuyodu.yuruyemiyordum tuvalet yaparken agri idrar yaparken agri yasiyordum.hayatin zindan olmasindansa ameliyati tercih ederim.

Merhaba 4.evre benimki 3 ay icinde tekrarladi gebelik olusmadi 3 kez tuo bebek tedavisi oldum embriyoda kaliteli olmuyor.ama bu kisisel bisi ameliyat olup hamile kalanda var saglik icin gerekiyorsa olun cjnku ben onceden yasamiyormusum kac ay hatta yil o aciyi cektim benim bide kusmam falanda vardi basim donuyodu.yuruyemiyordum tuvalet yaparken agri idrar yaparken agri yasiyordum.hayatin zindan olmasindansa ameliyati tercih ederim.
Belirtiler bende de oluşmaya başladı. Her günüm ağrılı geçiyor. Korkum rezervde sıkıntı olur mu?

X