endometriozis çikolata kistim var lütfen yardım edin...

Kelebek_10

.....
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2014
1.495
774
35
meraba kızlar 1.5 yıllık evliyim 3 aydır korunmuyorduk bebek istiyorduk ancak olmadı bu ay doktora gittim alttan muayene ile çikolata kistim olduğunu öğrendim sağ tarafta 5cm sol tarafta 3cm kalınlığındaymış doktor ameliyat olman gerek dedi 2 ay sonra kontrole çağırdı 2 tane ilaç verdi visanne ve folik asit..visanne için bu ilaç kistleri küçültebilir dedi ben adetimin 7.gününde soğan kürüne başladım çok çaresizim kızlar bebeğim olmayacak diye çok korkuyorum sizce soğan kürü işe yararmı çikolata kisti olupta soğan kürüyle hamile kalan varmı lütfen cevap yazın ne yapacağımı bilemiyorum....

Cnm benimde cikolata kistim vardi sol yumurtalikta 3cm e yakindi sanirim tam hatirlamiyorum.2 sene ye yakin korunmadik ama bebis olmadi.klomen tedavisi gordum gene olmadi.hemen arkasina sogan kuru yaptim.iki uc ay sonra gebelik oldu.allah bilir tabi sogan kurumu etkili oldu bilmiyoruz.ama bu donemde hic bebek beklentisine girmedik.sanki hic olmicakmis gibi biraktik.bosverdik.hatta korunalim hic bir beklenti olmasin dedik.bi kac ay boylr gecsin tup bebek yaptiralim diyoduk.ama mayista hamile kaldim.sogan kurunun cok faydali oldugunu duyuyoruz zaten ama rahtalik cok onemli.biliyorum kolay degil rahat olmak ama gercekten cok etkili. Insallah rabbim isteyen herkese nasip etsin cnm....

Cnm benimde cikolata kistim vardi sol yumurtalikta 3cm e yakindi sanirim tam hatirlamiyorum.2 sene ye yakin korunmadik ama bebis olmadi.klomen tedavisi gordum gene olmadi.hemen arkasina sogan kuru yaptim.iki uc ay sonra gebelik oldu.allah bilir tabi sogan kurumu etkili oldu bilmiyoruz.ama bu donemde hic bebek beklentisine girmedik.sanki hic olmicakmis gibi biraktik.bosverdik.hatta korunalim hic bir beklenti olmasin dedik.bi kac ay boylr gecsin tup bebek yaptiralim diyoduk.ama mayista hamile kaldim.sogan kurunun cok faydali oldugunu duyuyoruz zaten ama rahtalik cok onemli.biliyorum kolay degil rahat olmak ama gercekten cok etkili. Insallah rabbim isteyen herkese nasip etsin cnm....
çok teşekkür ederim bunları yazmanız beni çok rahatlattı inşşlh benimde bebeğim olur inanın çok üzgününm hiç olmayacakmış gibi hissediyorum Rabbim banada nasip eder inşşlh

kızlar az önce müthiş bir ağrım oldu kasıklarım ve belim inanılmaz ağrıdı okadarki acıdan ağladım 10 dk sürdü şimdi biraz hafifledi daha önce hiç böyle bişey olmamıştı sadece adet dönemimde böyle ağrılar yaşıyordum acaba soğan kürü kistlere etki ediyor olabilirmi böyle olan varmı daha önce?

Cnm soylemeyi unuttum yanliz.gebelik varsa sogan kuru yapmamalisin.gebelik olmadigina eminmisin.belki adet sancisidir.belkide kistleri etkiliyodur onu bilemeyiz.ama gebe ilmadigina emin ol cnm.eger öyle bi sey varsa icme sogan suyunu...hic kafani takma.takinti yaparsan surekli bekleti icinde olursan hayalkirikligin daha buyuk oluyor.kendini rahat birak.baska seylerle mesgul ol.dikkatini bebege verme....gebelik durumunu kontrol et cnmm

Cnm soylemeyi unuttum yanliz.gebelik varsa sogan kuru yapmamalisin.gebelik olmadigina eminmisin.belki adet sancisidir.belkide kistleri etkiliyodur onu bilemeyiz.ama gebe ilmadigina emin ol cnm.eger öyle bi sey varsa icme sogan suyunu...hic kafani takma.takinti yaparsan surekli bekleti icinde olursan hayalkirikligin daha buyuk oluyor.kendini rahat birak.baska seylerle mesgul ol.dikkatini bebege verme....gebelik durumunu kontrol et cnmm
yok gebelik durumu söz konusu değil 30 0cakta adet oldum ve adetim 4 gün sürdü 3 şubatta doktora gittim alttan muayene ile baktı ve çikolata kistim olduğunu öğrendim sağda 5 cm solda 3 cm dedi ameliyat olman gerek dedi bir tane ilaç verdi visanne adında ama ben kullanmadım çünkü bu ilaç dış gebeliğe sebebiyet veriyormuş 2 ay sonra kontrol ol dedi doktor bende bu iki ayda soğan kürünü deniyim dedim 5şubatta yani adetimin 7.günü küre başladım adet olduğum için gebelik söz konusu değil ama bugün çok şiddetli ağrı oluştu daha adet olmama 13 gün falan var yumurtlama günlerimdeyim dün ilişki oldu ama bugünkü ağrıya anlam veremedim açıkçası

Cnm ovulasyon donemi (yumurtlama döneminde) olabilir boyle agri.ben sogan kuru yaparken oyle bi agri yasamadim.ama kur den de olabilir. Coknrahatsiz etmedigi surece gebelik olmadigi surece devam et cnm bence kuru tamamla.ama ilk kur bittiginde ikinciye baslamadan muhakkak gebelik durumunu kontrol et tamammi

Cnm ovulasyon donemi (yumurtlama döneminde) olabilir boyle agri.ben sogan kuru yaparken oyle bi agri yasamadim.ama kur den de olabilir. Coknrahatsiz etmedigi surece gebelik olmadigi surece devam et cnm bence kuru tamamla.ama ilk kur bittiginde ikinciye baslamadan muhakkak gebelik durumunu kontrol et tamammi
tamam canım çok teşekkür ederim adetime 7 gün kala bitireceğim kürü daha sonra adetimin 7.günü tekrar başlayacağım inşşlh hamile kalabilirim bu ay olmayacak biliyorum ama inşşlh diğer aylar olursa haber vereceğim buradan çok sağol yardımların için Allah razı olsun

tamam canım çok teşekkür ederim adetime 7 gün kala bitireceğim kürü daha sonra adetimin 7.günü tekrar başlayacağım inşşlh hamile kalabilirim bu ay olmayacak biliyorum ama inşşlh diğer aylar olursa haber vereceğim buradan çok sağol yardımların için Allah razı olsun
Cnm umidine kesme.bu isler hic belli olmaz allaha birak sen.ben bi sey yapmadim.ama seni cok iyi anlıyorum. Ayni sureci bende yasadim.ne kadar zor oldugunu bildigim icin seni iyi anliyorum.insallah guzel haberlerini bekliyorum.kendini cookkk rahat biraakkk ve bana haber vermeyi unutma...

Cnm umidine kesme.bu isler hic belli olmaz allaha birak sen.ben bi sey yapmadim.ama seni cok iyi anlıyorum. Ayni sureci bende yasadim.ne kadar zor oldugunu bildigim icin seni iyi anliyorum.insallah guzel haberlerini bekliyorum.kendini cookkk rahat biraakkk ve bana haber vermeyi unutma...
ayyy çok teşekkür ederim ya bunları duymaya çok ihtiyacım vardı Allah razı olsun sizden hayırlı doğumlar diliyorum Rabbim evladınızı kucağınıza sağ salim almayı nasip eder inşşlh haber vereceğim gelişmeleri zaten şu ara biraz yoğun olacağız kayınvalidemin ameliyatı var memlekete gideceğiz o arada unuturum diye düşünüyorum bakalım nasip diyelim

ayyy çok teşekkür ederim ya bunları duymaya çok ihtiyacım vardı Allah razı olsun sizden hayırlı doğumlar diliyorum Rabbim evladınızı kucağınıza sağ salim almayı nasip eder inşşlh haber vereceğim gelişmeleri zaten şu ara biraz yoğun olacağız kayınvalidemin ameliyatı var memlekete gideceğiz o arada unuturum diye düşünüyorum bakalım nasip diyelim
Tmm cnm.benimde dogum yaklasti.o hengamede bende pek Giremeyebilirim ama yine d3 haber verirsen cok sevinirim. Insallah sende dahil isteyen herkes saglikla hayirlisiyla bebisininkucagina alir..m

Canim 11 cm çikolata kisti olan biri olarak ben hamilekaldiysam Allahin izniyle herkes kalabilir.ben de senin ggibi hic çocuğum olmayacak saniyordum

Canim 11 cm çikolata kisti olan biri olarak ben hamilekaldiysam Allahin izniyle herkes kalabilir.ben de senin ggibi hic çocuğum olmayacak saniyordum
gerçekten mi şuan çok umutlandım inanın çok teşekkür ederim yazdığınız için inşşlh bende birgün o güzel duyguyu yaşarım

İstanbul da mi yasiyorsun?
hayır ben sakaryada yaşıyorum eşim burada öğretmen ancak memleketim balıkesir 15 tatilde orada doktora gittim ve çikolata kistim olduğunu öğrendim tabi dünya başıma yıkıldı doktor infertilite sebebi olabilir dedi ameliyat gerekli dedi visanne diye bir ilaç verdi ancak ben bu ilacı içmedim çünküdış gebeliğe sebeb oluyormuş 2 ay sonra kontrol dedi doktor ozamana kadar soğan suyunu deneyeceğim bende inşşlh bir faydasını görürüm dün çok şiddetli bir ağrım oldu kasıklarımda yumurtlama günüm olduğu içinmiydi bilmiyrum ama daha önce hiç böyle birşey yaşamamıştım

X