endometriozis ve tüpleri tıkalı olup tüp bebekle hamile kalan varmı?

tabikide paylaşırım canım benim zaten bu yüzden burdayım.benim micro çok başarılı geçmişti.11 adet yumoş toplandı ve 11 i de döllendi.3 tane embriyo transfer edildi.1 isi blastokist diğerleri de morula dediğimiz kaliteli embriyolardı.5.gün transferim oldu yani.bu kadar güzel embriyolarla malesef hamile kalamadım.doktorlar da çok şaşırdı,en çok güvendiğimiz hastamızdın dediler.ama kısmet işte ne denebilirki başka?zamanı değilmiş rabbim öyle uygun görmüş dedik ve kabullendik mecburen.zaten çift olarak da sebepsize giriyomuşuz.yani dediklerine göre endo engel değilmiş.sanırım ilk evreleri benimkisi.peki sen ne durumdasın?tedavide misin şuan?gördüğün tedavilerden bahseder misin?

ben de benzer durum var sevgili evoevo. yukardaki mesajlarimda takip ettiysen ben de endo hastasiyim (hastalik demek de sevimsiz ama maalesef oyle)... cok kaliteli embriyolar olusmasina ragmen, rahim icinde hicbir problem gorunmemesine ragmen 4.denememize baslayacagiz. sebep bulmak mumkun degil. moraller yerlerde.... ama pes etmek yok, denemelere devam edecegim...

sen ne zaman basliyorsun yeni tedavine?

SOĞAN SUYU arkadaslar bende bu lanet endo ve yapışıklıktan cok cektım 4 kez lap ve hıstereskopi oldum cok ıyı anlıyorum sızlerı ben yaklasık 1 yıl kadar sogan suyu ıctım ama ben zayıflamak ıcın ıcmıstım cunku tayınımız cıkacaktı ve ben tup bebegı ızmırde yaptıracaktım neyse onunda ızmıre geldık ıyı bır merkezde buldum bu operasyonlardan sonra tekrarlamıstı kıstlerım zaten tekrarlıyor lanet sey 4 tane olan kıstım 1 taneye dusmus bu bır mucızeydı benım ıcın sonradan cok duydum sogan suyunu harbı ıse yarıyor cok fazla operasyon yaptırmayın dırekt tupbebek deneyın ben asılam bıle denemedım bu operasyonlar yumurta rezervını azaltıyor dırekt denememe tragmen 6 yumurtam olustu neyse suan ıkızlere hamıleyım bırde yumurta gelıstırıcı ve sayısın artırıcı keten togumu karanfıl tarcın bal karısımı Allah ınsallah herkese anne olmayı nasıp eder hepımız bebeklerımızı sagsalım kucagımıza alalım

ayşecim bende bu ay soğan suyu denedim ama hiç akıntı olmadı.ben adetten 7 gün sonra 15 gün uyguladım.şimdi adet olsum yine adet bittikten 7 gün sonra 10 daha uygulayacağım.umarım şimdi işe yarar.sen nekadar süre ile kullandın.

selam evoevo ve cilek 7

aklıma takıldı. doktorlarınız tuplerde sıvı olup olmadığına dair birşey soyledi yada onu kontrol etti mi? bende yeni ogrendim tuplerde sıvı kalmışsa embriyo ne kadar sağlıklı olursa olsun o sıvı yaşamasına izin vermiyormuş.

bu arada soğan suyu kürü tüplerdeki bu suyu da temizleyebilir deniyor..... ????
bende 5 gün sonra başlaaycağım soğan suyu kürüne.

ben de benzer durum var sevgili evoevo. yukardaki mesajlarimda takip ettiysen ben de endo hastasiyim (hastalik demek de sevimsiz ama maalesef oyle)... cok kaliteli embriyolar olusmasina ragmen, rahim icinde hicbir problem gorunmemesine ragmen 4.denememize baslayacagiz. sebep bulmak mumkun degil. moraller yerlerde.... ama pes etmek yok, denemelere devam edecegim...

evoevo canım çok geçmiş olsun inş tekrarki denemede başarılı olursun endonun nasıl zararı yok yaa olmazmı benim rahim içinde yapışıklığım var sizler nasılsınız bilmiyorum ama birde eğer tüpleriniz tıkalıysa tüplerden salınan bir sıvı varmış ve o bebeğin yerlşmesine tutunmasına neden oluyormuş benim ikiside acayip tıkalı ben ikinci evresindeymişim yani ne çok ileri nede çok zararsız ortası şuan gördüğüm bir tedavi yok adetimin gelmesini bekliyorum oda gelmez bekleyince meçikli adetin üçüncü hgünü tahlillerim var antalyaya gitmeden yaptırıyım diyorum ama maalesef yetişmicek pazar gün gidicem bide bugün çarşamba daha gelmedi=( antalyaya gidince belli olcak ne tedavi göreceğim hepimizin allah yardımcısı olsun inş haberlerinizi verin yinede olurmu kızlarbenneyaptımki:nazar:

sevgili arkadaşlar...
öncelikle kimsenin hevesini kırmak istemem, herkes yaptığına ve doktorlar da önerdiğine göre mutlaka bir doğruluk payı vardır ama ben soğan kürü veya benzeri şeylere pek sıcak bakamıyorum. düzenli ve dengeli beslenmeye dikkat ediyorum tabi ama kür olarak birşeyi doktorumla onaylamadan uygulamak istemiyorum. herkesin bünyesi farklıdır ve başka bir şeye zarar veren bir şey yapıyor olabilirim diye düşünüyorum açıkcası. bir de soğan suyu fikri bile midemi bulandırıyor, zaten psikolojik olarak bizden çok götüren bir dönemde kendimi böyle bir sıkıntıya sokmak yerine sadece bilimsel şeyler uygulamak istiyorum.. ama tabi bu benim fikrim, sizler umarım faydasını görürsünüz.

tüplerin konusuna gelince.. hsg ile baktırmak lazım tüplerde sıvı birikimi vb gibi bir durum olup olmadığını görebilmek için, ben önümüzdeki ay çektireceğim hsg. zaten bakılmayan bir o kaldı :) gerçi benim daha önceki denemelrimden birinde gebelik oluşmuştu ama doktoruma sordum, gebelik oluşmuş olması tüplerin sağlıklı olduğu anlamına gelmeyebilirmiş. yani sıvı olsa da tüp bebek tutabilirmiş ama tutunmada olumsuz bir etkenmiş...

umarım hepimiz en kısa zamanda olumlu sonuçlar almaya başlarız....

clekcim evet okudum canım yazdıklarını sen baya bi denemişsin ne güzel pes etmemek gerekiyo tabi.ben şuan tedavi düşünmüyorum maddi ve manevi olarak zor günler geçirdik daha yeni yeni toparlanıyorum canım.sen tedavilerini hangi merkezlerde olmuştun?

selam evoevo ve cilek 7

aklıma takıldı. doktorlarınız tuplerde sıvı olup olmadığına dair birşey soyledi yada onu kontrol etti mi? bende yeni ogrendim tuplerde sıvı kalmışsa embriyo ne kadar sağlıklı olursa olsun o sıvı yaşamasına izin vermiyormuş.

bu arada soğan suyu kürü tüplerdeki bu suyu da temizleyebilir deniyor..... ????
bende 5 gün sonra başlaaycağım soğan suyu kürüne.

selam momi benim tedavi sırasında aklıma ilk gelen şey tüplerde sıvı birikmesiydi ve hemen doktoruma sordum.bana dediğine göre onların ultrason cihazları teknolojik olarak iyiymiş ve ultrasonda sıvı olup olmadığı anlaşılabiliyomuş.eğer şüpheli bir durum olursa histereskopi yaparız demişlerdi.ama bişey çıkmadı bende.
soğan suyunu da çok araştırdım o kadar çok faydası varmışki vücuda.biz endoluların en büyük sorunu da bağışıklık sistemiymiş.soğan suyu kürü bağışıklık sistemini de güçlendiriyomuş momicim.

clekcim evet okudum canım yazdıklarını sen baya bi denemişsin ne güzel pes etmemek gerekiyo tabi.ben şuan tedavi düşünmüyorum maddi ve manevi olarak zor günler geçirdik daha yeni yeni toparlanıyorum canım.sen tedavilerini hangi merkezlerde olmuştun?

amerikan'da tedavi oluyorum ben. çok da memnunum açıkcası.
peki 11 tane döllenen embriyodan dondurulan olmadı mı? onlarla denemeyecek misin?

çok haklısın canım, hem madden hem de manen çok zor bir süreç. umarım isteyen herkes en kısa ve kolay yolla bu süreci atlatır :ecrin_bebek:

greys85 saol canım.endonun tabiki zararı var doğru diyosun ama sanırım benimki erken evreymiş.benim ameliyatım 1 hafta arayla 2 kez olmmuştu bide.ilki kisti çıkarmak için 2.side yapışıklık olmaması içinmiş.duyduğumda çok zoruma gitmişti 2 ameliyat birden ama şimdi yapışıklık sorunum yok şükürler olsun.tabi ameliyat nedeniyle yumurta rezervim çok düştü.ameliyat olduğum taraftan tedavi sırasında 1 yada 2 yumurta çıktı o da çok kalitesizdi.seninde tedavin hayırlı olsun şimdiden canım.Allah yardımcımız olsun.peki sen ne tedaviler gördün?

cılek7 embriyoların dondurulması için bana hiç sormadılar canım.sonradan aradım merkezi benimki 5.gün transferi oluğu için diğerleri dayanamamış sanırım.yani dondurulmuşum yok malesef.

cılek7 embriyoların dondurulması için bana hiç sormadılar canım.sonradan aradım merkezi benimki 5.gün transferi oluğu için diğerleri dayanamamış sanırım.yani dondurulmuşum yok malesef.

evet canım, 5. günde böyle bir durum olduğunu ben de duymuştum. bu arada eğer yine kaliteli embriyolarım oluşursa ben de 5.gün transferini deneyeceğim bu sefer.

bu arada sendeki gibi benim de hasta olan yumurtalığım o kadar ilaca 1 ya da 2 yumurtayı ancak verebiliyor. yine sende 11 tane toplanmış, bence çok güzel bir rakam, eğer kaliteleri de iyiyse. ben ilk tedavide 4, ikincide 6 yumurta verebilmiştim de:kızgın:

cilekcim az olsun kaliteli olsun sen onlara hiç takmaya kafayı.benim de 11 tane yumoşum vardı ama sadece 3 tanesi seçildi.zaten çok da fazla sayıda transfer yapmıyolar biliyosun.benim başka bir sitede bildiğim bir arkadaşımın sadece tek bir embriyo transferi oldu ve tutundu annesine düşünebiliyo musun?ve doktorlar kalitesi iyi olmadığı için hiç ümit vermemişlerdi.şimdi o da kavuştu yavrusuna şükürler olsun.ben tedavi sırasında sabahları aç karnına arı sütü ve 1 kaşık bal yiyodum.ayrıca sebze ve meyveye ağırlık vermiştim.öğün aralarında kuru incir ve kuru kayısı yiyodum 1-2 adet.onlarda yumoş kalitesine iyi geliyomuş canım.sen şimdi tedavide misin?

canım ben de 1 ay sonra filan başlayacağım sanırım. çok sıkıldım, çok yoruldum ama devam edeceğim. büyük bir sınavdan geçiyoruz sanki, bakalım ne zaman geçer not alacağız:)

Hayırlısı olsun canım.Allah emeklerini boşa çıkarmasın.inşallah bu sefer zorlu sınavı geçersin :1hug:

canım öncelikle geçmiş olsun, allah en kısa zamanda hayırlısı ile çocuk sahibi olmayı nasip etsin, rahim filminde tüplerin tıkalı olduğunu öğrendiğini okudum,bence acılama yaptırma çünkü 3 kez yapılmış ve tutmamış, orada kullanılan ilaçlarda vücudunu çok etkiliyor , 4. aşılama ile zaman kaybedeceğine direkt tüp bebek dene, benim de sol tüpüm tıkalı idi laparaskopi ile tüpüm alındı ve 3 aşılamayı denemedim, direkt tüp bebek denedim, zaten doktorumda iyiki denememişsin, boşuna zaman kaybı dedi, tabi tüp bebek denemen benim fikrim ama istersen de araştır, ama en önemlisi moralini yüksek tut ve dua et inanıyorum ki isteklerine ulaşacaksın allah hepimizin yardımcısı olsun

canım öncelikle hakkında hayırlısı olsun inşallah en kısa zamanda anne olma duygusunu tatmak nasip olur, ama en önemlisi moral lütfen moralini bozma, böyle diyorum ama tabikii mümkün değil, ama bunu başarmak zorundayız, ben Tüp bebeği Yeditepe Üniversitesinde Dr Cem Beyle denedik, yumurta rezervi iyi olanlara kısa protokol diğer türlü uzun protokolle tedaviye başlanıyor, yani bu duruma doktor karar veriyor. bizde tüp bebeğe uzun protokolle başladık, bir takım iğnelerden sonra benden 7 tane yumurta toplandı, yumartalar toplandıktan 3 gün sonra 4 tanesinin döllendiğini bunlardan 2 sinin iyi kalite diğer ikisinin ise orta kalite olduğunu öğrendik, zaten doktor sana kaç tane tranfer yapılmasını istediğini soruyor ben 2 istedim ancak eşim ve doktor bey bende endometrois olduğu için yumurta kalitesini düşürdüğünden dolayı 3 tane tranfer yapmak istediler bende kabul ettim iyi ki de kabul etmişim belki onların istediği üçünçü tranfer tuttu, bilmiyorum iki tanesi 10 hücreli bir tanesi 6 hücreli yumurta idi, bunlardan sadece bir tanesi tuttu. allah kalbime göre verdi ben her zaman hayırlısını diledim ve gönlümden de bir tane geçiyordu, hayırlısı böyle imiş şu an 12 haftalık hamileyim, ben emekli sandığına bağlı devlet memuruyum raporum olduğu için 2,060,TL tüp bebeğe verdim 1.500 TL ilaçlara ödedim, hastaneden ve doktorumdan çok memnunum inyallah sende Antalyada gönlüne göre bir merkez bulursun ve hayırlısı ile hamile kalırsın, umarım sana yardımcı olabilmişimdir ,kendine çok iyi bak moralini yüksek tut,.

canım öncelikle hakkında hayırlısı olsun inşallah en kısa zamanda anne olma duygusunu tatmak nasip olur, ama en önemlisi moral lütfen moralini bozma, böyle diyorum ama tabikii mümkün değil, ama bunu başarmak zorundayız, ben Tüp bebeği Yeditepe Üniversitesinde Dr Cem Beyle denedik, yumurta rezervi iyi olanlara kısa protokol diğer türlü uzun protokolle tedaviye başlanıyor, yani bu duruma doktor karar veriyor. bizde tüp bebeğe uzun protokolle başladık, bir takım iğnelerden sonra benden 7 tane yumurta toplandı, yumartalar toplandıktan 3 gün sonra 4 tanesinin döllendiğini bunlardan 2 sinin iyi kalite diğer ikisinin ise orta kalite olduğunu öğrendik, zaten doktor sana kaç tane tranfer yapılmasını istediğini soruyor ben 2 istedim ancak eşim ve doktor bey bende endometrois olduğu için yumurta kalitesini düşürdüğünden dolayı 3 tane tranfer yapmak istediler bende kabul ettim iyi ki de kabul etmişim belki onların istediği üçünçü tranfer tuttu, bilmiyorum iki tanesi 10 hücreli bir tanesi 6 hücreli yumurta idi, bunlardan sadece bir tanesi tuttu. allah kalbime göre verdi ben her zaman hayırlısını diledim ve gönlümden de bir tane geçiyordu, hayırlısı böyle imiş şu an 12 haftalık hamileyim, ben emekli sandığına bağlı devlet memuruyum raporum olduğu için 2,060,TL tüp bebeğe verdim 1.500 TL ilaçlara ödedim, hastaneden ve doktorumdan çok memnunum inyallah sende Antalyada gönlüne göre bir merkez bulursun ve hayırlısı ile hamile kalırsın, umarım sana yardımcı olabilmişimdir ,kendine çok iyi bak moralini yüksek tut,.

ilk denemede hamile kaldin demek ki:))))) aman nazar degmesin sana ve bebegine... ne guzel boyle hikayeleri duymak...hihoyyyt

ya ne güzel mucizeler oluyor dimi yeterki rabbim istesin ol desin.sizinki bence gerçekten minimum düzeyde ki tüplerin açıkmış benmde adetlerim düzenli yumurtlamamda normal tüplerim tıkalı ve kist yenilemiş birde apışıklık var dedi doktor ama bilemiyorum nekadar doğru bende üç kezz normal yolla gebe kaldım zaten bunun bzim için şans olduğunu söylediler ama dediğin gibi rabbim biliyor.çok teşekkür ederim allah razı olsun dualarını bekliyorum eksik etme ne olur:sm_cool:alkisalkisalkis
canım sana dua ediyorum.2 bebeği beklemek beni yordu..rabbim önce olmayanlara versin,bu zor bir süreç,ve bu bizim imtihanımız.allahım hepinize ve sana benim oğlum gibi bir evlat versin.mesleğim gereği yoğun bakımda her gün ne hastalarla karşılaşıyoru.beterin beteri var inan halimize çok şükür.

ya ne güzel mucizeler oluyor dimi yeterki rabbim istesin ol desin.sizinki bence gerçekten minimum düzeyde ki tüplerin açıkmış benmde adetlerim düzenli yumurtlamamda normal tüplerim tıkalı ve kist yenilemiş birde apışıklık var dedi doktor ama bilemiyorum nekadar doğru bende üç kezz normal yolla gebe kaldım zaten bunun bzim için şans olduğunu söylediler ama dediğin gibi rabbim biliyor.çok teşekkür ederim allah razı olsun dualarını bekliyorum eksik etme ne olur:sm_cool:alkisalkisalkis
canım sana dua ediyorum.2 bebeği beklemek beni yordu..rabbim önce olmayanlara versin,bu zor bir süreç,ve bu bizim imtihanımız.allahım hepinize ve sana benim oğlum gibi bir evlat versin.mesleğim gereği yoğun bakımda her gün ne hastalarla karşılaşıyorum.beterin beteri var inan halimize çok şükür.

X