endometriozis ve tüpleri tıkalı olup tüp bebekle hamile kalan varmı?

işte aynı sorun bendede var tüpler tıkalı end var ca125 değerim 160 çıktı ilk denemem negatif şimdiye kadar çok olumsuz düşünüyordum ki momi nin başına gelen mucizeden sonra neden olm asın diyorum çok mutlu oluruz inş hepimiz

slm arkadaşlar.benim iki ay önce adet sancısı sanıp doktora başvurduğumda endometriozis tanısı konuldu ve içerde kanama yapmış acil laparoskopi yapıldı.sorunumuz sadece bu sanarken operasyon sırasında tüplerin tıklaı olduğunu ve kistin yenileyeceğini öğrendik ameliyat sonrasında.doktorum hemen bi merkezde tüp bebek yaptır kistin tekrarlarsa yumurtalıkların alınabilir ve tüp bebek şansın azalabilir dedi.dün jinemed tüp bebek merkezine gittiğimde dok.melike hanım ultrasonla muayene etti ve kistin yenilediğini rahimde yapışıklık olduğunu tüplerimin alınabileceğini söyledi.ve çok üzüldüm demem oki benim durumumda olupta tedavi gören ve gebe kalan varmı yada kisti nasıl yendiniz bitkisel otlar ilaç yani cerrahi işlem olmak istemiyorum çünki 5 yıl önce sapasağlam bir rahimim vardı iki kez kürtaj bir kez düşük bir kez histeroskopi ve bir kez laparoskopi oldum haa iki kez rahim filmi var bide onu saymadım bile ortada ne var hiç koca bir hiç ve bir çok sorun hastalık ne olur akıl verin bana.
canım peki bu resimdeki bebekler seninmii cünkü baya bi önce yazmıssın mesajıı inşallah senindir ve allah isteyen herkeze nasipeder

kızlar VAR:) benim yok yoktu inanın.çikolata kistim vardı,ameliyat oldum doktorum kistlerinin hepsini temizleyemedik çünkü kistler yayılmış,yapışmış iç organlarıma.ve ameliyat esnasında rahim filmi çekilmiş ve tüplerimin 2 de kapalı .ameliyattan sonra hemen tüp bebek tedavisine başladık.ilki tutmadı.ben yılmadım 2 ye 4 ay sonra başladım.moral çok önemli ki ben okadar zor bir dönemde yaptırma zorunda kaldıgımı anlatamam.önce bir ay 4 seans olmak üzere tüp bebek alanında bir psikologdan terapi aldım.ve başladım.okadar korkuyordumki.hepsi bir bütün oldu.dualar,benim inanmam,psikoterapi,transferliyken gayet sakin geçirmem.ve şu an 8 haftalık bir anne adayıyım.korkmayın,birde doktorunuza,hastahane veya merkezinize güvenmeniz bu konudaki başarılarınıda göz önüne almanızı tavsiye ederim.

arkadaşlar lütfen cevap verin bana yeni tüp bebek uygulandı 6. günüm bugün 5. gün embriyoloarı blastmış çok heyecanlıyım acaba tuttumu diye

canım ben de bir dış gebelik geçirdim ardından iki tüpümünde yapışık olduğunu öğrendim.
hsg ve laparoskopi ameliyatı oldum sonuç olarak tüp bebek tedavisine başladık.
ilk denememde hamile kaldım.laparoskopi ameliyatının gereksiz olduğunu doktorumu değiştirince öğrendim gerçi ama olsun
en azından başarısız bir denemeyle karşılaşmadım umudunu yitirme ve tedavini erteleme derim

canım bendede aynı sorun var 5yıl önce bebek isteği ile gittiğim doktordan örendim çikolata kistini ben amaliyat oldum ama tekrar oluştu yumutalık rezervini düşürdüğünü biliyorum nitekim öylede oldu tüplerde hasar bırakıyormuş ben 2 tüp denedim ama olmadı sonra doğum kontrol hapı kullandım 6 ayda bir kontrole gittim şimdilik kist yok ama tekrar oluşabiliyor şimdi 3 .tüp denicez ama tüplere zarar vermiş tüplerde iltahap oluşmuş tüp denesekte tutunmayı önler dedi doktor önce laparaskopi olucam sonra tüp denicez bana doktorum çok pis bir hastalık dedi yani anne olmaya engel bir hastalık

slm arkadaşlar.benim iki ay önce adet sancısı sanıp doktora başvurduğumda endometriozis tanısı konuldu ve içerde kanama yapmış acil laparoskopi yapıldı.sorunumuz sadece bu sanarken operasyon sırasında tüplerin tıklaı olduğunu ve kistin yenileyeceğini öğrendik ameliyat sonrasında.doktorum hemen bi merkezde tüp bebek yaptır kistin tekrarlarsa yumurtalıkların alınabilir ve tüp bebek şansın azalabilir dedi.dün jinemed tüp bebek merkezine gittiğimde dok.melike hanım ultrasonla muayene etti ve kistin yenilediğini rahimde yapışıklık olduğunu tüplerimin alınabileceğini söyledi.ve çok üzüldüm demem oki benim durumumda olupta tedavi gören ve gebe kalan varmı yada kisti nasıl yendiniz bitkisel otlar ilaç yani cerrahi işlem olmak istemiyorum çünki 5 yıl önce sapasağlam bir rahimim vardı iki kez kürtaj bir kez düşük bir kez histeroskopi ve bir kez laparoskopi oldum haa iki kez rahim filmi var bide onu saymadım bile ortada ne var hiç koca bir hiç ve bir çok sorun hastalık ne olur akıl verin bana.

Mrh yillar olmus msj ustunden geceli ama nasil sonuclamdi cabalariniz psylasirsaniz sevinirim sayfanin devaminida okumadim ama bende ayni dertten muzdaribim cvp alirsam mutlu olucam teskler

merhaba;arkadaşlar ben 2008 -Aralık ayın evlendim 2009 ocak ayında hamile kaldım çalıştığım için ve çocuğuma bakanımın olmadığından 3-4 yıl araya mesafe koyduk 2012 ağustos aında hamileyim diye sevindim meğersem dış gebe olmuşum ve sağ tüpüm alınmak zorunda kaldı tabiki doktorun hatası 100lik yani 2013 ocak ayında tkrardan hamile kaldım ona da sevindim dünya bir sefer olan korneal gebelik oldu rahim ağzı gebeliği onu fakültede profesörler tarafından iğne ile kurutuldu orda söylendi ilk dışgebeliğinde kolay yolu buldular tüpünü alarak ondan sonrasında tek tüpe kalınca tüp filmi çetirdim ve diğer tüpümde tamamen kapalıydı tüp bebekten başka yolumun olmadığını da söyleyince trabzon karadeniz hastanesinden tüp bebek yaptırdım be şuan 8 aylık hamileyim allah nasip ederse birtane daha kızım olacak,

merhaba;arkadaşlar ben 2008 -Aralık ayın evlendim 2009 ocak ayında hamile kaldım çalıştığım için ve çocuğuma bakanımın olmadığından 3-4 yıl araya mesafe koyduk 2012 ağustos aında hamileyim diye sevindim meğersem dış gebe olmuşum ve sağ tüpüm alınmak zorunda kaldı tabiki doktorun hatası 100lik yani 2013 ocak ayında tkrardan hamile kaldım ona da sevindim dünya bir sefer olan korneal gebelik oldu rahim ağzı gebeliği onu fakültede profesörler tarafından iğne ile kurutuldu orda söylendi ilk dışgebeliğinde kolay yolu buldular tüpünü alarak ondan sonrasında tek tüpe kalınca tüp filmi çetirdim ve diğer tüpümde tamamen kapalıydı tüp bebekten başka yolumun olmadığını da söyleyince trabzon karadeniz hastanesinden tüp bebek yaptırdım be şuan 8 aylık hamileyim allah nasip ederse birtane daha kızım olacak,
Ay alllah saglikli kucagina almaya nasib etsin bir sey sorijam benimda ayni seniki kibi dis gebelik sol tupim alindi simda tek tup azicik acik dedi doktr bide sivi varmis uda gebelikti engeliomus sen amelyat oldunnmu hic doktr tup bebek yapsam bile dusuk olir dedii

Merhaba,arkadaşlar hepinizin hikayesini okudum bende endometri hastasıyım.2 normal hamilelik yaşadım ogullarım var Allah uzun ömür versin.dogumdan 2 sene sonra adet sancılarım vardı çok oluyordum sonra 3 cü çocuga karar verdik 3 ay korunmadık sıkıntı oldugunu anladım Dr gittim çikolata kisti varmış bende 3 defa amaliyat oldum yine hamile kalamadın en sonundada endometri oldugunu ögrendim yine amaliyat bir sene hap tedavisi sürdü sag yumurta tüp kapalı.solda bir sorun yokmuş dr tüp bebek yapmanız gerekiyor dedi ve başladık bugün ignemin 2 ci günü Allah pişman etmesin yardımcımız olsun

Arkadaşlar bu arada sizler neyaptınız merak ettim inş minikleri kucagınıza almışsınızdır.yazalım sıkıntımızı paylaşalım hoşçakalın

ya ne güzel mucizeler oluyor dimi yeterki rabbim istesin ol desin.sizinki bence gerçekten minimum düzeyde ki tüplerin açıkmış benmde adetlerim düzenli yumurtlamamda normal tüplerim tıkalı ve kist yenilemiş birde apışıklık var dedi doktor ama bilemiyorum nekadar doğru bende üç kezz normal yolla gebe kaldım zaten bunun bzim için şans olduğunu söylediler ama dediğin gibi rabbim biliyor.çok teşekkür ederim allah razı olsun dualarını bekliyorum eksik etme ne olur:sm_cool:alkisalkisalkis
Tüpleriniz tıkalı ve normal yolla mı hamile kaldınız?

merhabalar...belki size moral olur diye yazmak istedim. çok yakın bir arkadaşımın hsg de 2 tüpüde tamamen tıkalı çıkmıştı. direk tüp bebek dediler ve yapıldı. sadece 3 embriyo iyi kalitedeydi ve transfer edildi. arkadaşımın ikizleri doğdu. sonra zaten olmuyor diye korunmamış 3. bebeğe kendiliğinden hamile kaldı. yakında doğum yapacak. ikizler daha 1.5 yaşında. herşey gönlünce olsun....
Yaa inanılır gibi değil gerçekten

Arkadaşlar tek tarafta tüp ve yumurtalik var. Daha önce kist ameliyatım sonrasında alınmıştı bekarken.Tek tarafla gebe kaldım ama dış gebelik oldu. Sizce rahim filmi sonrası tek tüp açık olmuş olsa bile tüp bebek denemeli miyim.

X