endometriozis ve tüpleri tıkalı olup tüp bebekle hamile kalan varmı?

sevgili arkadaşlar...
öncelikle kimsenin hevesini kırmak istemem, herkes yaptığına ve doktorlar da önerdiğine göre mutlaka bir doğruluk payı vardır ama ben soğan kürü veya benzeri şeylere pek sıcak bakamıyorum. düzenli ve dengeli beslenmeye dikkat ediyorum tabi ama kür olarak birşeyi doktorumla onaylamadan uygulamak istemiyorum. herkesin bünyesi farklıdır ve başka bir şeye zarar veren bir şey yapıyor olabilirim diye düşünüyorum açıkcası. bir de soğan suyu fikri bile midemi bulandırıyor, zaten psikolojik olarak bizden çok götüren bir dönemde kendimi böyle bir sıkıntıya sokmak yerine sadece bilimsel şeyler uygulamak istiyorum.. ama tabi bu benim fikrim, sizler umarım faydasını görürsünüz.

tüplerin konusuna gelince.. hsg ile baktırmak lazım tüplerde sıvı birikimi vb gibi bir durum olup olmadığını görebilmek için, ben önümüzdeki ay çektireceğim hsg. zaten bakılmayan bir o kaldı :) gerçi benim daha önceki denemelrimden birinde gebelik oluşmuştu ama doktoruma sordum, gebelik oluşmuş olması tüplerin sağlıklı olduğu anlamına gelmeyebilirmiş. yani sıvı olsa da tüp bebek tutabilirmiş ama tutunmada olumsuz bir etkenmiş...

umarım hepimiz en kısa zamanda olumlu sonuçlar almaya başlarız....

haklısın canım belki ama insan çaresiz kalınca herşeyi deniyor ve şuda varki ben beş yıl önce rahmi gayet sağlıklı yumurtalıkları gayet güzel herşeyiyle güzel bir rahime sahiptim sadece doğuştan olduğunu söledikleri çok küçük bir perde vardı doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi ne olduysa ondan sora oldu çok basit bir operasyon geçirdim ama birdaha hamile kalamadım kim korunmadığım ay ben hamileyim diyebilicek kadar güzeldi herşey ve ameliyat oldujktan sora başıma ne geldiyse geldi sorunların arkası kesilmedi bu duruma geldik nerdeyse rahimi alalım dicekler ondan korkuyorum artık ve operasyon yada içeriğinde kimyasal şeyler bulunan ilaçlar içmektense bildiğim hergün yediğim şeyin suyunu içerim diye düşünüyorum.ayrıca soğan suyunun yan etkisi var diyelim biyeri tedavi etti diğer yeri bozdu peki bu ilaçlar içinde geçerli değilmi hemde fazlasıyla? dediğim gibi + endonun ilaçla tedavisi yok neyazıkki ya gebelik olucak ya ameliyat ben doğal yollardan yanayım açıkcası seninde fikrine saygılıyım tabiki.

canım öncelikle hakkında hayırlısı olsun inşallah en kısa zamanda anne olma duygusunu tatmak nasip olur, ama en önemlisi moral lütfen moralini bozma, böyle diyorum ama tabikii mümkün değil, ama bunu başarmak zorundayız, ben Tüp bebeği Yeditepe Üniversitesinde Dr Cem Beyle denedik, yumurta rezervi iyi olanlara kısa protokol diğer türlü uzun protokolle tedaviye başlanıyor, yani bu duruma doktor karar veriyor. bizde tüp bebeğe uzun protokolle başladık, bir takım iğnelerden sonra benden 7 tane yumurta toplandı, yumartalar toplandıktan 3 gün sonra 4 tanesinin döllendiğini bunlardan 2 sinin iyi kalite diğer ikisinin ise orta kalite olduğunu öğrendik, zaten doktor sana kaç tane tranfer yapılmasını istediğini soruyor ben 2 istedim ancak eşim ve doktor bey bende endometrois olduğu için yumurta kalitesini düşürdüğünden dolayı 3 tane tranfer yapmak istediler bende kabul ettim iyi ki de kabul etmişim belki onların istediği üçünçü tranfer tuttu, bilmiyorum iki tanesi 10 hücreli bir tanesi 6 hücreli yumurta idi, bunlardan sadece bir tanesi tuttu. allah kalbime göre verdi ben her zaman hayırlısını diledim ve gönlümden de bir tane geçiyordu, hayırlısı böyle imiş şu an 12 haftalık hamileyim, ben emekli sandığına bağlı devlet memuruyum raporum olduğu için 2,060,TL tüp bebeğe verdim 1.500 TL ilaçlara ödedim, hastaneden ve doktorumdan çok memnunum inyallah sende Antalyada gönlüne göre bir merkez bulursun ve hayırlısı ile hamile kalırsın, umarım sana yardımcı olabilmişimdir ,kendine çok iyi bak moralini yüksek tut,.

özlemcim sanırım bana yazdın bunu tam anlayamadım ama olsun ne güzel yaaa benimde senin gibi içimden hep tek geçiyor ama bende en az üç tane koydurucam tabi okadar döllenirse:) birde endometriozis in hangi aşamadaydı kistinin olduğu taraftan kaç tane yumurtan oldu ben korkuyorum yumurtam olmıcak diye ama öyle şeyler yazıyorlarki insan durup kendi kendine sen elinden geleni yap gerisini rabbime bırak o isterse olur istemezse olmaz zaten diyorum ama bi endo hastasının ilk denemede tutması bile büyük ümit.rabbim sağ salim kucağınada almayı nasip eder umarım.birde sen rapor çıkarttığın halde ilaçlara çok ödemişsin gibi geldi bana tabi hastane normalde nekadara yapıyor bilmiyorum ama.bende göztepe eğitim ve araştırmada ameliyat oldum ve epikiriz raporum var normal yolla gebe kalamaz diye ama yetmiyor rapor nasıl alabileceğimi sordum ama biz sevk yapamıyoruz dedi halbuki geçen yıl ben aşılama denediğimde ordan raporumu aldım ve özel hastanede yaptırdım?bide zaten sevki sadece eğitim ve araştırma hastanesinden alıyosun böle bişey varmı yaa hakkım olduğu halde veremeyiz deyip başlarından attılar ama peşini bırakmıcam kafanı ağrıttım kusura bakma çoook dertliyim çooooooooook.alkisalkisalkis

haklısın canım belki ama insan çaresiz kalınca herşeyi deniyor ve şuda varki ben beş yıl önce rahmi gayet sağlıklı yumurtalıkları gayet güzel herşeyiyle güzel bir rahime sahiptim sadece doğuştan olduğunu söledikleri çok küçük bir perde vardı doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi ne olduysa ondan sora oldu çok basit bir operasyon geçirdim ama birdaha hamile kalamadım kim korunmadığım ay ben hamileyim diyebilicek kadar güzeldi herşey ve ameliyat oldujktan sora başıma ne geldiyse geldi sorunların arkası kesilmedi bu duruma geldik nerdeyse rahimi alalım dicekler ondan korkuyorum artık ve operasyon yada içeriğinde kimyasal şeyler bulunan ilaçlar içmektense bildiğim hergün yediğim şeyin suyunu içerim diye düşünüyorum.ayrıca soğan suyunun yan etkisi var diyelim biyeri tedavi etti diğer yeri bozdu peki bu ilaçlar içinde geçerli değilmi hemde fazlasıyla? dediğim gibi + endonun ilaçla tedavisi yok neyazıkki ya gebelik olucak ya ameliyat ben doğal yollardan yanayım açıkcası seninde fikrine saygılıyım tabiki.

canim sen de haklisin tabi.. herkesin deneyimleri farkli, bu deneyimlerden cikardigi sonuclar farkli.. ama ayni olan bir sey var ki hepimiz bebek istiyoruz..... :ecrin_bebek:

merhaba endolu kader arkadaşlarım ben bu siteye yeni üye oldum ve yazdıklarınızı okuyunca doğru adreste olduğumu anladım.ben 4.5 senelik evliyim.evlendikten 1 sene sonra endoyla tanıştım malesef.2 kez 1 hafta arayla laparoskopi ile kistim alındı.yaklaşık 3.5 senedir bebek için çabalıyoruz.bu süreçte 2 aşılama ve 1 micro tedavimiz oldu.tabiki sonuç negatif.internette konuyla ilgili çok araştrıma yaptım ve bizim gibi endolu birçok arkadaşım olduğunu öğrendim.ben şuanda soğan suyu kürü uyguluyorum.8 gün oldu başlayalı inşallah faydasını görürüm.soğan suyu yumurtalıktaki kistleri eritiyomuş ve bağışıklık sistemini de güçlendiriyomuş.ayrıca rahim tabakasını da embriyonun tutunması için hazır hale getiriyomuş.bence sizlerde deneyin.herhangi bir yan etkisi de yok üstelik.hepinize mücadelenizde başarılar...
her şey kader ve kısmet.hayırlısı ile her şey olacağına varır.benim bir oğlum var.2 yıldır korunmuyoruz bütün her şey normal ve 2. gebeliği elde edemedik.tüplerim açık,menstruasyonum(adetlerim) çok düzenli,ovulasyonum (yumurtlamam)çok düzgün.anlıyacağın 1 mm endometriozisden başka hiç bir sıkıntım yok.profesörüm gebelik normal yolla edilebilir ama ne zaman bilemem dedi.çok taktım ama sonra allahın gücüne gider diye düşünmeye başladım .çok şükür allahıma şimdi kafam daha rahat.umarım rabbim size hayırlı evlatlar verir.unut ve düşünmemeye çalış.olumsuzluklar ovulasyonu etkiliyor unutma.ben yoğun bakım hemşiresiyim hastenedeki vakaları görmek istemezdin inan.:teytey:

merhabalar...belki size moral olur diye yazmak istedim. çok yakın bir arkadaşımın hsg de 2 tüpüde tamamen tıkalı çıkmıştı. direk tüp bebek dediler ve yapıldı. sadece 3 embriyo iyi kalitedeydi ve transfer edildi. arkadaşımın ikizleri doğdu. sonra zaten olmuyor diye korunmamış 3. bebeğe kendiliğinden hamile kaldı. yakında doğum yapacak. ikizler daha 1.5 yaşında. herşey gönlünce olsun....

ferhanbozcum Allah bağışlasın oğlunu canım.peki sen endoyu oğlun olduktan sonra mı anladın?oğlun tedaviyle mi olmuştu?

merhabalar...belki size moral olur diye yazmak istedim. çok yakın bir arkadaşımın hsg de 2 tüpüde tamamen tıkalı çıkmıştı. direk tüp bebek dediler ve yapıldı. sadece 3 embriyo iyi kalitedeydi ve transfer edildi. arkadaşımın ikizleri doğdu. sonra zaten olmuyor diye korunmamış 3. bebeğe kendiliğinden hamile kaldı. yakında doğum yapacak. ikizler daha 1.5 yaşında. herşey gönlünce olsun....

çok saol femalexx darısı başımıza inşallah kaydirigubbakcemile2

ferhanbozcum Allah bağışlasın oğlunu canım.peki sen endoyu oğlun olduktan sonra mı anladın?oğlun tedaviyle mi olmuştu?

canım merhaba.şimdi gördüm senin sorunu.endoyu 2 yıl önce kontrol için gitmiştim öyle öğrendim.oğluma ise korunmayı bıraktıktan 4 ay sonra kendiliğinden gebe kaldım.oğlum 7 yaşında.2,5 yıldır korunmuyoruz her şey normal, ama dediğim gibi gebelik elde edemedik.1 mm.lik endo varmış.fakat bende endonun sizlerdeki gibi belirtileri yok.ne ağrım var ne tüplerim tıkalı,overlerim(yumurtalarım) çok iyi çalışıyor.spermlerimiz yeterince iyi biraz hareketlilik oranı azalmış oda normal dedi üroloji profesörüm.laparoskopilik bir durumum olmadığını söylediler.hemşire olduğum için her şeyi gayet netde anlasam inan her şey yüce allahın takdiri.beklemekten beşka şuan yapabileceğim hiç bir şey yok.ev kredisi ödüyoruz yoksa şimdiye kadar tüp bebek denerdik.belki allah kısmet ederse bir iki sene sonra denerim.ayrıca dr um git evine kafanı dinle her şeyin gayet iyi dedi.benim bildiğim endoyla,çpolikistik overle,tek overle(yumurtayla),üstelik inanmayacaksın rahim ca(kanseriyle) mucize dediler kendiliğinden gebe kalan bir sürü arkadaşım ve hastamız var .peki sen nasılsın durumun nasıl.turkbayragiturkbayragi

ferhacım benim cevapda baya bi gecikti kusura bakma ne zamandır girmiyodum siteye.bide tatildeydim yeni döndüm.benim endo çok ileri safhada değilmiş 3 yıl önce ameliyatla büyüyen kistim alınmıştı bu yüzden yumurta rezervim biraz düşük tabi.ama yapışılık falan yok şuanda benimde.doktorlar hep olur gözüyle bakıyolar ama sanırım kısmet herşey.benim aralıkta 1 kez tüp oldu negatif.şuanda tedavi düşünmüyoruz.oluruna bıraktık yani.yerimseniben

merhaba arkadaşlar bu konuyu açtığımda gayet ümitsiz hayattan beklentisiz bir haldeydim fakat tam bir ay sora tüp bebek için geldiğim ailemin yanında gebe olduğumu öğrendim ve doktorların kesinlikle olmaz demelerine rağmen iki tüpümünde tıkalı olmasına rağmen her şey çok güzeldi fakat şuan maalesef boş gebelik olduğunu öğrendim evet üzüldüm ama en azından öncekiler gibi bebeğimi kaybetmedim vede durumumu bu kadar kötü derken doktorlar gebe kalabildim kendiliğimden belki tekrar kalırım diye umut ediyorum rabbim istedikten sonra olmazlar oluyo imkansızlar imkanlaşıyo yani endoyla normal yolla gebe kalınabiliyormu iki tüpün tıkalı bile olsa denendi evet bir şansızlık yine beni buldu ama çok üzgün değilim arkadaşlar ne olur bol bol dua edelim rabbim sağlıklı bebişler versin bize.

merhaba arkadaşlar bu konuyu açtığımda gayet ümitsiz hayattan beklentisiz bir haldeydim fakat tam bir ay sora tüp bebek için geldiğim ailemin yanında gebe olduğumu öğrendim ve doktorların kesinlikle olmaz demelerine rağmen iki tüpümünde tıkalı olmasına rağmen her şey çok güzeldi fakat şuan maalesef boş gebelik olduğunu öğrendim evet üzüldüm ama en azından öncekiler gibi bebeğimi kaybetmedim vede durumumu bu kadar kötü derken doktorlar gebe kalabildim kendiliğimden belki tekrar kalırım diye umut ediyorum rabbim istedikten sonra olmazlar oluyo imkansızlar imkanlaşıyo yani endoyla normal yolla gebe kalınabiliyormu iki tüpün tıkalı bile olsa denendi evet bir şansızlık yine beni buldu ama çok üzgün değilim arkadaşlar ne olur bol bol dua edelim rabbim sağlıklı bebişler versin bize.

canım hosgeldin tekrar. hic uzulme ne olur bak dedigin gibi en azından kendi kendine hamile kalabiliyorsun. bundan sonra tekrar olmaz diye birsey yok hem senin yasinda genc daha cok sansin var.

dualarımız hepimiz icin tekrar hosgeldin. opuyorumnanaktan

greyscim çok geçmiş olsun canım tüplerin kapalıyken hamile kalabilmen gerçekten bir mucize.boş gebelik olmasına çok üzüldüm inanki. bu konuda güçlü olabilmen de ayrı bir güzellik bence.bu kadar yaklaşmışsın eminim en kısa zamanda hayırlısıyla kavuşursun meleğine.Amiiiin.

:teselli:
ferhacım benim cevapda baya bi gecikti kusura bakma ne zamandır girmiyodum siteye.bide tatildeydim yeni döndüm.benim endo çok ileri safhada değilmiş 3 yıl önce ameliyatla büyüyen kistim alınmıştı bu yüzden yumurta rezervim biraz düşük tabi.ama yapışılık falan yok şuanda benimde.doktorlar hep olur gözüyle bakıyolar ama sanırım kısmet herşey.benim aralıkta 1 kez tüp oldu negatif.şuanda tedavi düşünmüyoruz.oluruna bıraktık yani.yerimseniben

canım nasılsın tatilin iyi geçmiştir umarım,oluruna bırakman çok iyi olmuş.inşaallah her şey hayırlı olur hakkında.düşünme kafan rahat olsun gençsin mutlusun ve sağlıklısın.allahımın izniyle olur her şey,kimsenin dediklerine bakma.görüşmek üzere öptüm selamlar.

canım arkadaşım.çok geçmiş olsun bak her şeyi veren rabbim,alanda.o yüzden olmaz deme.allahım isterse olur ben inanıyorum allahımın izniyle olacak sabırlı ol bunun sonu insaallah selamet olacak.allaha emanet ol selamlar.:lepi:

Merhaba arkadaşlar.Ben de endometriozis hastasıyım maalesef.Bundan 5 sene önce hem kistler hem de yapışıklıklar yüzünden laparoskopi oldum.Üstelik ileri evreydi.Fakat o zamanlar eşimle bebek istemiyorduk.Son bir yılı biraz aşkın zamandır istiyoruz fakat olmuyor.Kontrollerimde kist yok.Yine bebek kararı aldığımızda HSG çektirdim.Tüpler açık,kist ve yapışıklık yoktu.Fakat doktorum arka tarafı göremiyoruz gibilerinden birşeyler söyledi,anlam veremedim.Tüp bebeğe karar verdik.Çünkü geçirdiğim ameliyattan dolayı yumurta rezervim düşmüş.Bu nedenle endometriozisiniz varsa,hele bir de operasyon geçirdiyseniz kesinlikle zaman kaybetmeden tüp bebeği deneyin.Fakat ben yine de şanslı olduğumu düşünüyorum.7 tane yumurtam toplandı,6 tanesi olgundu ve bu kadar yumurtadan tam 5 tane 1.kalite embriyo oluştu.Bu arada 5-6 ay önce soğan kürü yaptım.Faydası oldu mu bilmiyorum fakat tüp bebek tedavisi sırasında acayip akıntım geldi.Normalde hiç olmaz.Küre bağlıyorum.Bu arada da dr.um bunu geçirmek için bir sürü antibiyotik vermişti.Yani faydalı mı bilemiyorum.Çok uzattım sanırım.Şu anda transferimin 10.günü.Pazartesi günü kan tahlilim var.Sonuçtan sizi haberdar ederim.Fakat en çok endometriozislilerin tutunma sorunu olduğunu biliyorum ve bu nedenle kaygılıyım.Umarım herşey gönlünüzce olur.

masal merhaba umarim pazartesi gunu pozitif sonuc alırsın sonrada bebegini kucagina saglikla almak nasip olur insallah.

bende endo var. ameliyat denemeden hemen tup bebege karar verdik benimde yarin toplama islemi var. hayirlisi ile yavrularımıza kavusuruz insallah.

Kusura bakma momi.Mesajını geç farkettim.Sonuç pozitif fakat kanama vardı 7 gündür.bugün o da geçti.Dr.um ilk değerim düşük olduğu ve kanamam olduğu için bugün muayenehanesine çağırdı.Bakalım birşeyler görünecek mi?Sen de kaygılanma.Bak ben şu anda hamileyim ama sağlıklı mı onu bilmiyorum..

masal cok sevindim pozitif sonucuna ve ozellikle kanamanın durmasın. insallah bebegin saglıklıdır ve sana saglıkla gelir 8-9 ay sonra.
benimde transferimin 5. gunu bugun. haftaya pazartesi testim var. 1 tane cok iyi kalite 2 tane iyi kalite emb. transfer edildi. hic bir belirtim veya sikayetim yok simdilik. sanki tedaviyi geciren ben degilmisim gibi geliyor. normal hayatıma da dondum bugun calisiyorum.
insallah hepimiz annelik duygusunu en kısa zamanda tadar yavrularımızı kucagimiza aliriz.

arkadaşlar bende endometriozis hastası olduğumu 15 gün önce öğrendim neyseki şoktan çabuk çıktım ikinci şokta dün çikolata kisti oldu hayırlısı bakalım tüp bebğe başlıycaz umarım hepimiz hayırlı sonuçlara ulaşırız ...momi sen bursada hangi merkeze gidiyorsun bi sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim.

selam yaren öncelikle geçmiş olsun. şoku çabuk atlattığına sevindim benimde çok uzun sürmemişti toparlamam 1-2 gün içinde mantıklı düşünmeye başlıyor insan.
benim teşhisimi osman develioğlu yaptı. bende endometrioma yani çikolata kisti yok ama tüplerde sıkıtnı var. o zaman jimerdeydi geçici olarak şimdi fsm bulvarında A.R.T diye yeni bir yer açtılar gürkan uncu ile. osman hoca bursa tüp bebek merkezinde yapıyordu tüp bebek tedavisini değiştirdi mi bilmiyorum.
biraz araştırdıktan sonra tüp bebek tedavisinde acıbadem şahin zeteroğlunun başarı yüzdesinin yüksek olduğunu öğrendim. 1. denememi onunla yaptım geçen ay. kimyasal gebelik oluştu devam etmedi. tüp bebek için çok ideal bir doktor. psikolojik olarak desteklemesi, güler yüzü, sıcak kanlı olması, ilgilenmesi vb. herşeyi ile çok iyi. hatta kimyasal gebelik olup sonuç düşmeye başladığında bile aradı tekrar kontrole çağırdı ilgilendi vs. tüm doktorların negatif sonuç sonrası hastalarını tekrar durum değerlendirmek ve kontrol muayenesini yapmak için aslında çağırması lazım ama çoğu yapmıyor.
geçen cuma gittim kontrole şimdi tekrar değerlendireceğiz ameliyat olmalı mıyım yoksa 2. yi mi deneyelim diye...

benim durumum bu. sen direk tüp bebek mi yaptıracaksın? doktorun kim? teşhisi kim yaptı?

X