endoskopik karın germe

yumurcakburcu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2009
22
37
Merhabalar kizlar 2 hafta sonra endoskopik karin germe ameliyati olacagim bu yeni bi yontemmis iyilesme sureci cabuk oluyomus acaba bu sekilde ameliyat olaniniz var mi? Cok aci cekiliyor mu? Ben cok zayif bi kizdim fakat hamilelikte asiri gobegim buyudu dr um coskun levent tasci daha once slim lipo yaptirmustim ona sonuc cok iyiydi zaten spor yapan biriydim karnim dumduzdu fakat dogumla govegimin ustunde bi bombe kaldi yine cok zayifim bu ne derken dr um burcu kaslari dikip karnini germek lazim dedi yani slim lipo olucam derken baska seyler cikti ideal kilomdaymusim karnimda yag yok denecek kadar azmis fazla deriymis alinmasi gereken bana da yardimci olursaniz cok sevinirim..

merhaba,
ben de bu konu ile cok ilgileniyorum.
bu durumun adi DIASTASIS RECTI
karin kaslari hamilelikte ayirliyorlar ama geri kaynasmiyorlar yani iki kas arasi bir kac cm bir bosluk kaliyor.
hem estetik acisindan hem salik acisindan cok kotu bir durum.
zaifsin ama karni sanki hala bebek vaemis gibi duruyor ve ayriyeten ilerdeki yasta fitik da olabilir ve icindeki organlar tamamen korumasiz.
ben de durum ayni.
uc cocugum var ama deri sarkmadi yagi da fazla yok ama kas ayri kalmis.
coooktan bu ameliyati yaptirmayi dusunuyorum ama hala emzirdigim icin bekliyorum.
alman ve amerikadaki sayfalari cok arastirdim ve bir kac yontem var
1. MESH koyacak dr ve o karninda kalir
2. yada kaslari birbirine dikilecek
hangisi sende yapilacak sordun mu?
cok cok merak ediyorum
sana iyi sanslar
insalah hersey sorunsuz gecer ve cok memnun kalirsan
ve ameliyat sonrasi da yazmayi unutma :-)

Merhabalar kizlar 2 hafta sonra endoskopik karin germe ameliyati olacagim bu yeni bi yontemmis iyilesme sureci cabuk oluyomus acaba bu sekilde ameliyat olaniniz var mi? Cok aci cekiliyor mu? Ben cok zayif bi kizdim fakat hamilelikte asiri gobegim buyudu dr um coskun levent tasci daha once slim lipo yaptirmustim ona sonuc cok iyiydi zaten spor yapan biriydim karnim dumduzdu fakat dogumla govegimin ustunde bi bombe kaldi yine cok zayifim bu ne derken dr um burcu kaslari dikip karnini germek lazim dedi yani slim lipo olucam derken baska seyler cikti ideal kilomdaymusim karnimda yag yok denecek kadar azmis fazla deriymis alinmasi gereken bana da yardimci olursaniz cok sevinirim..
Forumda Cherry Cherry arkadaşımız ona bu yöntemle Ameliyat oldu. Ondan bilgi alabilirsin :KK66:
Cherry Cherry canım,arkadaşımıza bir yardımcı ol :KK66:

Burcucum açtığın diğer konudan konuşmuştuk zaten. Buralarda benden başka bu teknikle ameliyat olan yok sanırım ya da ben aylardır karıştırıyorum karın germeyle ilgili konuları ama hiç rastlamadım. Evt biliyorsun zaten ben de coşkun beyde ayni yöntemle oldum. Ameliyatım lipoyla birlikte, bayılmam ayılmam herşey 2 saat bile sürmedi. 1 gece acıbademde kaldım. Aml sonrası gayet rahat geçti zaten ağrıkesici veriyorlar. Yataktan kalkarken biraz ağrı oluyor ilk gün. Hemşire yardımcı oluyor. Diren var 2 tane ama 12 saatte coşkun bey gelip çıkardı. Narkozla alakalı hiçbir sorun yaşamadım. Ne boğaz ağrısı ne de öksürük olmadı. Ertesi gün otele geçtim ve yalnızdım ama ağrılarım çok azalmıştı sorunsuz tuvalete gidebildim yattım, kalktım. Kahvaltı salonuna indim çıktım. Hatta 2. Gün akşam istiklale yemeğe bile çıktım :) ama ağrıkesicilerimi düzenli aldım 15 gün kadar. Amlyttan sonra 5. Gün uçağa bindim. Havaalanında valizimi bile kendim hallettim. Kısacası cnm bu lipoliz kadar basit bişey değil ama klasik karın germelere göre daha konforlu bir iyileşme süreci var. Fakat ödem çok oluyor. Benim 1 ay oldu ama karnımın şekli henüz tam belli değil, ödem çok var. Sonrasında sabırlı olmak gerekiyor. Ama ödem de herkeste ayni miktarda olmuyor ve ayni sürede geçmiyor. O bünyeye bağlı cnm. Bende çok oldu. Bir de cildim ve bünyem fazlaca hassas ve alerjiktir benim. O yüzden göbek deliğim ve biraz da kesi izim eriyen dikişlere resksiyon gösterdi. Biraz yavaş iyileşiyor bu yüzden. Bunun dışında gerçek sonucu görmek için çok sabırsızım ama ödemlerin gitmesi zaman alıcak.

Son düzenleme:
merhaba,
karin kaslari hamilelikte ayirliyorlar ama geri kaynasmiyorlar yani iki kas arasi bir kac cm bir bosluk kaliyor.
zaifsin ama karni sanki hala bebek vaemis gibi duruyor ve ayriyeten ilerdeki yasta fitik da olabilir ve icindeki organlar tamamen korumasiz.
ben de durum ayni.
coooktan bu ameliyati yaptirmayi dusunuyorum ama hala emzirdigim icin bekliyorum.
cok cok merak ediyorum
sana iyi sanslar
Cnm bu mesh konusunu merak ettim ben de çok. Ameliyattan önce coşkun bey kasların endeskopik olarak dikileceğini söylemişti ama mesh diye bişeyden bahsetmedi. İlk fırsatta sorucam

merhaba,
ben de durum ayni.
cok cok merak ediyorum
sana iyi sanslar
Cnm eğer karnında yağ da yoksa ve deri de sarkmadıysa endeskopik kas onarımı tam sana göredir bence. Yine de neye ihtiyacın olduğunu dr muayenede karar verebilir. Sadece kas onarımıysa ihtiyacın bir iki minik delikten girip robotla dikecekler içerdeki kasları, izsiz kurtulursun. Coşkun bey bu yöntemin ilk uygulayıcılarındandır ve teknolojiyi kullanmayı çok sever. Kendisiyle görüşmeni tavsiye ederim.
Benim sorunum sadece kaslarda değildi. Karnımda yağ fazlalığı ve deri sarkması da vardı. O yüzden ayni zamanda bana smartlipo ve germe de yapıldı. Herkesin ihtiyacı dolayısıyle de en uygun yöntem farklı olabilir tabi ki.

kızlar merhaba birkaç gündür giremedim dün akşam gördüm yazdıklarınızı .. valla ben bu arada baya bi araştırdim tabi Cherry Cherry ile konuşmam da etkili oldu saolsun şimdilik askıya aldım ameliyatı iptal edicem mental olarak haırlıklı olduğumu düşünmüyorum hani lazerlipoliz oldum o hiçbişeymiş gerçekten, açıkcası dikiş izi beni biraz ürkütüyo ben operasyonu basit bişey olarak düşündüm sanırım dr umda sezeryan izinden gideriz falan deyince onun kadar bişey sandım dr uma da çok güvendiğim için çok fazla soru da sormadım:eek: tabi mantıken işin içine iyice girince ordan nasıl gersin ne kadar büyük keserse o kadar iyi gerer diye düşünüyorumtabi benim aniden ben oluyorum demelerim de meşhurdur M minetulah 56 kiloyla hamile kaldım 83 le doğuma gittim tabi bunlar kilo değildi aşırı ödem ve bebeğim 4 küsür kilodaydı suyum çok fazlaydı sırf vücudumda kesi izi olmasın diye 12 saat sancı çektim ,en son artık bebeğim aşağı inmeyip kanala girmeyince yeter dedim 10 gün sonra 70, 1 ay sonra 65 ve şuan 6 ay oldu 60 kiloyum zaten 4 kiloyu da veririm ama tabi hamilelikte de şöyle bişey oluyo sanırım ben yüksek hamile kalmışım halk arasında öyle diolar,göbeğim daha 1 aylıkken kocaman çıktı 5 aylıkken doğum yakın mı diyolardı artık 9 aylık göbeği düşünün göğsümün altından başlıodu alabildiğine dünya yutmuş gibiydim e o da haliyle kas mı kalır bence benim kaslar bağımsızlığını çoktan ilan etti yine de arkadaşlarıma bu ameliyatı söyleyince hani ya bişeyin yok az abartıyosun diolar ama orda maalesef ki bombe var göbek fıtığı ve 3 parmak kadar deri fazlalığım varmış çoşkunun demesine göre yağ almıcak yağım yokmuş, acaba sadece endoskopik karın germe yani sadece kaslarımı diktirsem o bombelik gitsin gerisi kalsın napim diye de düşünüyorum hakkaten o kesi izi bana çok büyük geldi iyice bi düşünüp karar vermek istiyorum bebeğim 6 aylık bi 6 ay daha geçsin daha iyi araştırim kafam biraz karışık anlıcağınız acele mi ediyorum diye düşünüyorum bide aklım bi türlü almıyo sporla nasıl olmuyo düzzelmiyo onu da anlamış değilim beni habersiz bırakmayın merak ederim özellikle Cherry Cherry inşallah ödemlerin çabucak iner tahta gibi dümdüz bir karnın olur çünkü gerçekten kolay bi operasyon değil ya da ben mi gözümde çok büyütüyorum bilemedim o sizin dediğiniz mesh nasıl bişey ilk defa duyuyorum

Y yumurcakburcu biraz beklemekle iyi yapıyorsun bence cnm şu açıdan bu kolay bir ameliyat değil endeskopik de olsa. En az 2 aylık iyileşme süreci var kesi var çnkü, göbek deliği baştan yapılıyor, içten kaslar dikiliyor. Bunların iyileşmesi ortalama 2 ay. İlk 3 hafta tam dik yürüyemiyosun, eğik yürüyosun, kendini zorlamaman lazım. Bir de şu ödemler çok sabır istiyor son şekli görene kadar beklemen gerek ve şu ana kadar sen karın germeyle ilgili bir araştırman olmadığı için bunları bilmiyordun cnm düne kadar ayrıca artık bir kesi izin olacak evt. Zamanla silikleşir genellikle ama cildine de bağlı. Kar zarar hesabı yapıcaksın izsiz sarkmış bir karın mı yoksa izli düz bir karın mı ki bu iz zamanla silikleşecek. Coşkun beyin izler için laser uygulamaları da var.
Ama sonuç olarak bu ameliyatı olmadan önce çok iyi araştırmak herşeyi bilerek hazır olarak, sonraki süreci, izi kabullenerek amlyata girmek gerekiyor cnm. Sen şu an hazır değilsin gibi geldi bana. Kendine biraz zaman tanı. Kesin olarak karar verince olursun. Aceleye getirilmemeli böyle şeyler. Ama yazda korse kullanmak zor olur. Tarih belirlerken bu faktörü de düşün cnm. En hayırlısı olsun senin için

Merhaba kizlar, benim de dogumdan sonra karnimda kas ayrilmasi olustu. Ne bir yag var ne de catlak. Ama göbek deligim bozuldu, kas ayrildi ve göbegim üstte duruyor hafif deri sarkmasi var. Göbegim cok büyüktü hamileyken.
Ben ikinci hamileligi düsünüyorum. Acaba bu yazdiginiz seyler dogumdan hemen sonra olabilen seyler mi. Ben zaten sezeryan olmustum ama dogumla bu ameliyat ne kadar iyi olur ne düsünüyorsunuz. Henüz doktora gitmedim. Yurt disindayim zaten. Eger dogumda olmazse dogumdan bir sene sonra estetik düsünüyorum. Iyi bir doktora ihtiyacim var.

Merhaba kizlar, benim de dogumdan sonra karnimda kas ayrilmasi olustu. Ne bir yag var ne de catlak. Ama göbek deligim bozuldu, kas ayrildi ve göbegim üstte duruyor hafif deri sarkmasi var. Göbegim cok büyüktü hamileyken.
Ben ikinci hamileligi düsünüyorum. Acaba bu yazdiginiz seyler dogumdan hemen sonra olabilen seyler mi. Ben zaten sezeryan olmustum ama dogumla bu ameliyat ne kadar iyi olur ne düsünüyorsunuz. Henüz doktora gitmedim. Yurt disindayim zaten. Eger dogumda olmazse dogumdan bir sene sonra estetik düsünüyorum. Iyi bir doktora ihtiyacim var.
Drlar doğumla ayni anda önermiyorlar cnm karın germeyi. Doğumdan 6 ay ya da 1 yıl sonra olabilir. Emzirme de bitince. Bildiğim kadarıyla

bana da dr un ilk sorduğu soru 2. çocuğu düşünüyomusun du düşünüyosan böyle kal bi süre 2. den sonra yapim dedi hamile kalma açısından değil de yine aynı şey başına gelir kas ayrılır bi daha aynı operasyonu geçirirsin dedi tatlialirim tatlialirim ben coşkun levent taşcıyla görüştüm çok uzun zamandır tanıyorum lazer lipoliz olmuştum çok memnun kaldım 20 den fazla arkadaşım ona yağ aldırdı şimdi kardeşim gidecek ama karın germe tabi baya bi operasyon bu operasyonu ona olanlar çok daha iyi bilir ya da başka dr öneren bilemiyorum Cherry Cherry daha hakim bu konuya

bana da dr un ilk sorduğu soru 2. çocuğu düşünüyomusun du düşünüyosan böyle kal bi süre 2. den sonra yapim dedi hamile kalma açısından değil de yine aynı şey başına gelir kas ayrılır bi daha aynı operasyonu geçirirsin dedi tatlialirim tatlialirim ben coşkun levent taşcıyla görüştüm çok uzun zamandır tanıyorum lazer lipoliz olmuştum çok memnun kaldım 20 den fazla arkadaşım ona yağ aldırdı şimdi kardeşim gidecek ama karın germe tabi baya bi operasyon bu operasyonu ona olanlar çok daha iyi bilir ya da başka dr öneren bilemiyorum Cherry Cherry daha hakim bu konuya

Sirf bu ameliyat icin Türkiye ye gelmeyi düsünüyorum. Henüz burada doktorlarla konusmadim ama Türk doktorlara kendimi emanet etmek istiyorum. Cok güzel bir kanim vardi ama hamilelikten sonra bozuldu icim disim resmen. Ha hala da iyiyim ama kendimi yine de eskisi gibi görmek istiyorum. Bu konuyu takip edecegim artik ona göre karar veririm ileride, tesekkürler

Sirf bu ameliyat icin Türkiye ye gelmeyi düsünüyorum. Henüz burada doktorlarla konusmadim ama Türk doktorlara kendimi emanet etmek istiyorum. Cok güzel bir kanim vardi ama hamilelikten sonra bozuldu icim disim resmen. Ha hala da iyiyim ama kendimi yine de eskisi gibi görmek istiyorum. Bu konuyu takip edecegim artik ona göre karar veririm ileride, tesekkürler
tatlialirim tatlialirim KARIN GERME ESTETİK AMELİYATI konu başlığı var forumda. Orada daha çok karın germe ameliyatı geçirenler var. Bilgi edinmek istersen orayı da takip edebilirsin :KK66:

Cnm zaten 2. Çocuğu düşünüyorsan, hiç girişme bu işlere şimdi. Daha sonra tekrar düşünürsün. Hayırlı kararların olsun.

Cnm eğer karnında yağ da yoksa ve deri de sarkmadıysa endeskopik kas onarımı tam sana göredir bence. Yine de neye ihtiyacın olduğunu dr muayenede karar verebilir. Sadece kas onarımıysa ihtiyacın bir iki minik delikten girip robotla dikecekler içerdeki kasları, izsiz kurtulursun. Coşkun bey bu yöntemin ilk uygulayıcılarındandır ve teknolojiyi kullanmayı çok sever. Kendisiyle görüşmeni tavsiye ederim.
Benim sorunum sadece kaslarda değildi. Karnımda yağ fazlalığı ve deri sarkması da vardı. O yüzden ayni zamanda bana smartlipo ve germe de yapıldı. Herkesin ihtiyacı dolayısıyle de en uygun yöntem farklı olabilir tabi ki.
selam,
valahi ilk isim bu coskun beyden randevu almak
coook ama coook arastirdim okadar arastirdim ki kafam karisti
simdiki karnimda sarkma yok ama bir yerde okudum nezaman karin kaslar birbirine dikilirse o aradaki bosluk kapanir ama tam karin germe yapilmadigi icin yani deri kaslardan kaldirilmadi o iki kas birlesince arada deri burusuk kaliyor.
onu ben el ile birlestirmeye denedim ve gercekten ortada burus burus deri kaliyor.
Cherry Cherry anladigim kadar ile seninki mini karin germe oldu lipo ve gobegin ust kaslar laparoskopik diktti dr. oyle mi?
ama eger fazla sarkma yoksa nasil deriyi okadar gerebilir ki?
yeni gobek delik yaptigi icin o deri eski gobek delige kadar kesilecek oyleyse kesme izi cok yuksek kalir ondan korkuyorum

selam,
valahi ilk isim bu coskun beyden randevu almak
coook ama coook arastirdim okadar arastirdim ki kafam karisti
simdiki karnimda sarkma yok ama bir yerde okudum nezaman karin kaslar birbirine dikilirse o aradaki bosluk kapanir ama tam karin germe yapilmadigi icin yani deri kaslardan kaldirilmadi o iki kas birlesince arada deri burusuk kaliyor.
onu ben el ile birlestirmeye denedim ve gercekten ortada burus burus deri kaliyor.
Cherry Cherry anladigim kadar ile seninki mini karin germe oldu lipo ve gobegin ust kaslar laparoskopik diktti dr. oyle mi?
ama eger fazla sarkma yoksa nasil deriyi okadar gerebilir ki?
yeni gobek delik yaptigi icin o deri eski gobek delige kadar kesilecek oyleyse kesme izi cok yuksek kalir ondan korkuyorum
M minetulah benim üst karında fazla problem yoktu ama yağ vardı. Oraya lipo yapılınca yumuşadı ve aşağıya kadar gerecek deri vardı. Evt göbek deliğim baştan yapıldı, alttam deri fazlası çıkarıldı ve gerildi. Kesi izim oldukça aşağıda ve kısa. Ama senin karnının durumu nedir bilemiyorum. Ne güzel araştırdın, bilgi edindin. Birkaç dr la görüş muayene ol ve fikir al. Karnının neye, ve hangi teknikle en güzel sonucu alabileceğini sana dr lar söyleyecektir. Aklındaki soruları da sorarsın, ona göre kararını verirsin. İstersen beni izlemeye alıp benim karnımın önceki ve sonraki durumuna bakabilirsin. Tabi ki henüz ödemlerim tamamen gitmedi ve son şeklini almadı ama bir fikrin olur
Bu arada üstte derim yok diyorsan endeskopik yöntem tam sana göre olabilir. Klasik tam germede üstte yeterli deri yoksa altta dikey iz kalıyor klasik mini germede ise üstteki kaslar onarılmıyor.

Konu eski ama rica etsem coşkun beyin soyadını yazar mısınız? Benim sadece göbek üstünde 1.5 parmaklık bir açıklık var. Bebeğim kalbi delik olarak doğdu. Karın germe vs gibi zor işlemler yaptıramıyorum. Laparoskopik rectus onarımına ihtiyacım var.

Burcucum açtığın diğer konudan konuşmuştuk zaten. Buralarda benden başka bu teknikle ameliyat olan yok sanırım ya da ben aylardır karıştırıyorum karın germeyle ilgili konuları ama hiç rastlamadım. Evt biliyorsun zaten ben de coşkun beyde ayni yöntemle oldum. Ameliyatım lipoyla birlikte, bayılmam ayılmam herşey 2 saat bile sürmedi. 1 gece acıbademde kaldım. Aml sonrası gayet rahat geçti zaten ağrıkesici veriyorlar. Yataktan kalkarken biraz ağrı oluyor ilk gün. Hemşire yardımcı oluyor. Diren var 2 tane ama 12 saatte coşkun bey gelip çıkardı. Narkozla alakalı hiçbir sorun yaşamadım. Ne boğaz ağrısı ne de öksürük olmadı. Ertesi gün otele geçtim ve yalnızdım ama ağrılarım çok azalmıştı sorunsuz tuvalete gidebildim yattım, kalktım. Kahvaltı salonuna indim çıktım. Hatta 2. Gün akşam istiklale yemeğe bile çıktım :) ama ağrıkesicilerimi düzenli aldım 15 gün kadar. Amlyttan sonra 5. Gün uçağa bindim. Havaalanında valizimi bile kendim hallettim. Kısacası cnm bu lipoliz kadar basit bişey değil ama klasik karın germelere göre daha konforlu bir iyileşme süreci var. Fakat ödem çok oluyor. Benim 1 ay oldu ama karnımın şekli henüz tam belli değil, ödem çok var. Sonrasında sabırlı olmak gerekiyor. Ama ödem de herkeste ayni miktarda olmuyor ve ayni sürede geçmiyor. O bünyeye bağlı cnm. Bende çok oldu. Bir de cildim ve bünyem fazlaca hassas ve alerjiktir benim. O yüzden göbek deliğim ve biraz da kesi izim eriyen dikişlere resksiyon gösterdi. Biraz yavaş iyileşiyor bu yüzden. Bunun dışında gerçek sonucu görmek için çok sabırsızım ama ödemlerin gitmesi zaman alıcak.

X