Meme 360 karin ve uylum germe ameliyatı oldum. sorusu olan varsa cvplarm

maize

İki güzel kız annesi
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2013
377
111
1 Aralikta oldum. bende cok araştırma yaptigim icin merakda olanlari aydinlatmak isterim
ödem ve kuyruk sokumu disinda hic problemim yok
Ama kuyruk sokumu beni mahfetiyo. ne oturabiliyorim ne uzanabiliyorim. ne kadar surecek bilmiyorum.Şuan her herim şiş ve gergin. ortada belli bi sonuc yok. zaten zayiftim 163 boyunda 58 kg dim suan tartida 61 çıkıyorum ama ödemim kesin 5 kg vardir. yani alinan parcalara göre eksilirim diye düşunuyorim. bacaklarima hafif lipo yapildi 1 lt yag cikmis sadece
Ben dr cok arastirdim. her dr kombine ameliyat yapmiyo. ben olup kurtulmak istedim. Bu dr u secmemin en buyuk nedeni ameliyat bitiminde blok adında bir islem yapiliuo 0 acı ben gercekten inanamadim. yani gogus karimda gercekten sıfır. bacaklarımin dikislerinde sızlama vardi sadece. tabi ayaga kalkaken butun dikis acılarıni hissediyorsunuz. ama böyle bi konfor olmaz. neden her dr uygulamiuo bilmiyorum. Ne kadar sukur etsem az doktorumu Allah karsima cikardi diye.

Merhaba arkadaşlar 29 kasımda lipo karın germe+meme protez oldum.2 ayım bitti 3e doğru gidiyorum ama moralim çok bozuk çünkü ameliyata 67 kilo ile girdim, 73 ile çıktım ve hala 73üm günden güne 72 71 falan oluyor ama genel olarak 73 ve moralim çok bozuk hiçbir pantolonum olmuyor. Ayrıca ön tarafta resmen bir göbeğim var. Üstten bakışında dikişimi göremiyorum o seviyede. Yanlar iyi ama dikiş hattının ortası göbek deliği altı şiş yaşayan var mı bunu

Merhaba arkadaşlar 29 kasımda lipo karın germe+meme protez oldum.2 ayım bitti 3e doğru gidiyorum ama moralim çok bozuk çünkü ameliyata 67 kilo ile girdim, 73 ile çıktım ve hala 73üm günden güne 72 71 falan oluyor ama genel olarak 73 ve moralim çok bozuk hiçbir pantolonum olmuyor. Ayrıca ön tarafta resmen bir göbeğim var. Üstten bakışında dikişimi göremiyorum o seviyede. Yanlar iyi ama dikiş hattının ortası göbek deliği altı şiş yaşayan var mı bunu
inanin bende ayni durumdayım 1 aralikta olmuştum. hala cok şisim. benim gobegim yoktu. hafif sarkma vardı germe ile kocaman göbegim olustu. oturunca katlaniyo yan yatinca yana düsuyo o kadar yani🙈🙈. ama ben gececegine inanmıyorum o kadar parça cikti yag alinda muhakkak bir gun tartiya yansiyacak bu durum. Bu arada uyluk germede olmustum. bacagim o kadar şiştiki yeni çatlakliklar oluştu. acilmayi hic söylemiyeyim. okumussunuzdur zaten

Merhaba benim de protezsiz meme dikleştirme ve karın germe ameliyatımın 2 ocaktaydı
Ben de 57 kg ile ameliyata girip 64 ile çıktım çok ödem vardı
Bromelain içerikli c vitamini bol su içerek ve ev içinde sürekli hafif yürüyüşlerle 10 gün içinde rahatsız edici kısmını attım ödemlerin
Karnımda ve meme de ağrı hiç yok denecek kadardı ama lipo yapılan yerlerim çok fenaydı halâ da tm olarak geçmiş değil morarmış gibi bi ağrı var kuyruk sokumum, bel oyuntusu yapılan yerlerim ve sırtımda
Tartıdaki fark şuan için 3 kilo azalmış olması ameliyat öncesi kiloma kıyasla
Dikişleriniz ne durumda iyileşti mi tamamen ?
Benim pubis üstü ufak bi yer kalınca bi kanuk bağladı halâ iyileşmedi dünde çok az iltihap aktı korkuyorum

inanin bende ayni durumdayım 1 aralikta olmuştum. hala cok şisim. benim gobegim yoktu. hafif sarkma vardı germe ile kocaman göbegim olustu. oturunca katlaniyo yan yatinca yana düsuyo o kadar yani🙈🙈. ama ben gececegine inanmıyorum o kadar parça cikti yag alinda muhakkak bir gun tartiya yansiyacak bu durum. Bu arada uyluk germede olmustum. bacagim o kadar şiştiki yeni çatlakliklar oluştu. acilmayi hic söylemiyeyim. okumussunuzdur zaten
Yahu gerçekten şaşırdım kaldım3.ay kontrolünde doktora da söyleyeceğim inşallah ama inşallah böyle kalmaz geçicidir çünkü şu an ki görüntümden ben hiç memnun değilim. Ameliyat öncesi bu durumdan korkuyodum korktuğum başıma geldi sanırım

germe yüzünden extra ödem toplamış olmayasınız? ikinizde karın germe oldunuz degil mi?

Merhaba ben de 3 aralıkta oldum ameliyatı
Tarihler çok yakınmış , siz nasılsınız şuan memnun musunuz ?

Merhaba ben de 3 aralıkta oldum ameliyatı
Tarihler çok yakınmış , siz nasılsınız şuan memnun musunuz ?
Merhabalar. genel
olarak mennun degilim. dun de meme revizyon oldu. memelerim yatsi cok kotu gorunuyo suan. bu yuzden hic morelim yok. umarim sekli düzelir

Merhabalar. genel
olarak mennun degilim. dun de meme revizyon oldu. memelerim yatsi cok kotu gorunuyo suan. bu yuzden hic morelim yok. umarim sekli düzelir
Çok geçmiş olsun inşallah bu kez içinize siner çektiğiniz zahmetlere değer
Süreç zaten yıpratıcı bir de böyle yeniden yaşamak daha zordur eminim

Çok geçmiş olsun inşallah bu kez içinize siner çektiğiniz zahmetlere değer
Süreç zaten yıpratıcı bir de böyle yeniden yaşamak daha zordur eminim
hic icime sinmedi desem. topu bastirinca yayılir ya. sanki üstn biri ezmis gibi oldu. eğiri bügüru. cok acayip. hala soktayim. dr ne sorsam normal zaten. maddi manevi cöktum

hic icime sinmedi desem. topu bastirinca yayılir ya. sanki üstn biri ezmis gibi oldu. eğiri bügüru. cok acayip. hala soktayim. dr ne sorsam normal zaten. maddi manevi cöktum
Yaa gerçekten çok üzücü
Çok da kafanıza takmamaya çalışın lütfen yıprandınız zaten canımız sağ buna şükür diyelim
Büyük bi cesaretle hem ameliyat hem revize olmuşsunuz zamanla daha da toparlar inşallah doktorun dediği gibi olur umarım
Var mı ağrınız sancınız ilk ameliyata göre

Merhaba , korseyi düzenli kullandınız mı ?

Evet ve ben kullanılması gerekenden daha fazla kullandım
Anladım , hani korseyi ihmal ettiniz de ödem falan ondan mı ki diye sormuştum
Bende sizin tam tersinize doktor 2 ay gece gündüz takacaksın demesine rağmen 1 ay 40 gün anca kullanabildim nefes alamıyordum içinde
Şimdi bende halâ ödemliyim ya korseyi erken çıkardığım için mi oldu diye sormuştum.
Kontrolde sorarsınız inşallah geçici bir durum veya ödemdir
Benimde 2 ay oldu ameliyat olalı size özelden resim atıyorum bakabilirsiniz D ddd6bbb6

Anladım , hani korseyi ihmal ettiniz de ödem falan ondan mı ki diye sormuştum
Bende sizin tam tersinize doktor 2 ay gece gündüz takacaksın demesine rağmen 1 ay 40 gün anca kullanabildim nefes alamıyordum içinde
Şimdi bende halâ ödemliyim ya korseyi erken çıkardığım için mi oldu diye sormuştum.
Kontrolde sorarsınız inşallah geçici bir durum veya ödemdir
Benimde 2 ay oldu ameliyat olalı size özelden resim atıyorum bakabilirsiniz D ddd6bbb6
Benim de 4 ay oldu kesin sonuç ne zaman belli olacak ya vallahi beni de bir revizyon korkusu aldı ama mecbur kalırsam yaptırırım 6.ayda kontrole gidicem o zamana ödemler baya iner zaten.Ben ilk ameliyatım da alt kısmı geçer diye hep bekledim ama maalesef o pubis üstü bombelik geçmemişti çok pimpirikliyim ondan mı beni buluyor diyorum bazen 🥹

Yaa gerçekten çok üzücü
Çok da kafanıza takmamaya çalışın lütfen yıprandınız zaten canımız sağ buna şükür diyelim
Büyük bi cesaretle hem ameliyat hem revize olmuşsunuz zamanla daha da toparlar inşallah doktorun dediği gibi olur umarım
Var mı ağrınız sancınız ilk ameliyata göre
ya siz ne kadar iyisiniz. cok tsk ederim. galiba anestize baglida acayip iştahim acilmis. yani ödem arti kilo aldim galiba korkumdan tartilmiyorum ortada hic guzl bi sonuc ya. ama yapacak birseyde yok. belki ramazanda zayıflama aletine girerim
bacagum icin. sonrada spor falan. bu sekilde kendimi kabul edemiyorum. agrima gelecek olursak bu sefer blok islemi yapmadi. ilj uyanirken cok agrim vardi ama hemsire agri kesici yapinca bicak gibi kesildi ve daha sonrada hic agrim
olmadi. zaten cok komik bir islem
oldu. gogus ucunun etrafini cizdi. simit seklinde onu caikrip kenarlari gogus ucune dikti. bilginiz agzi yumuk yemegi vardir o oldu. asiri da üsten basık. zaman ne gösteriri bilmiyorum. kendim ettim kendim buldum. hayalle ve hayatlar….

ya siz ne kadar iyisiniz. cok tsk ederim. galiba anestize baglida acayip iştahim acilmis. yani ödem arti kilo aldim galiba korkumdan tartilmiyorum ortada hic guzl bi sonuc ya. ama yapacak birseyde yok. belki ramazanda zayıflama aletine girerim
bacagum icin. sonrada spor falan. bu sekilde kendimi kabul edemiyorum. agrima gelecek olursak bu sefer blok islemi yapmadi. ilj uyanirken cok agrim vardi ama hemsire agri kesici yapinca bicak gibi kesildi ve daha sonrada hic agrim
olmadi. zaten cok komik bir islem
oldu. gogus ucunun etrafini cizdi. simit seklinde onu caikrip kenarlari gogus ucune dikti. bilginiz agzi yumuk yemegi vardir o oldu. asiri da üsten basık. zaman ne gösteriri bilmiyorum. kendim ettim kendim buldum. hayalle ve hayatlar….
Beklentilerimiz de umduğumuz da çok yüksek olduğundan görüntü bizi tatmin etmiyor çoğu zaman
Belki size öyle geliyodur ha? 😊 etrafınızdakiler daha iyi gözlemler
Şimdi hatırlıyorum mesela ben yeni ameliyat olduğumda görüntü hiç hoş değildi , sip sivri memeler biri sağa biri sola bakıyodu . Zamanla toparlandı düzeldi
İnşallah sizin de öyle olur da en azından gözünüze batmaz
Eminim doktorunuzun söylemine göre de gayet normaldir memelerin görünümü
Herşeyden önemlisi sağlınız iyi iyileşmeye odaklanın , güzel güzel dinlenin
😘

1 Aralikta oldum. bende cok araştırma yaptigim icin merakda olanlari aydinlatmak isterim
ödem ve kuyruk sokumu disinda hic problemim yok
Ama kuyruk sokumu beni mahfetiyo. ne oturabiliyorim ne uzanabiliyorim. ne kadar surecek bilmiyorum.Şuan her herim şiş ve gergin. ortada belli bi sonuc yok. zaten zayiftim 163 boyunda 58 kg dim suan tartida 61 çıkıyorum ama ödemim kesin 5 kg vardir. yani alinan parcalara göre eksilirim diye düşunuyorim. bacaklarima hafif lipo yapildi 1 lt yag cikmis sadece
Ben dr cok arastirdim. her dr kombine ameliyat yapmiyo. ben olup kurtulmak istedim. Bu dr u secmemin en buyuk nedeni ameliyat bitiminde blok adında bir islem yapiliuo 0 acı ben gercekten inanamadim. yani gogus karimda gercekten sıfır. bacaklarımin dikislerinde sızlama vardi sadece. tabi ayaga kalkaken butun dikis acılarıni hissediyorsunuz. ama böyle bi konfor olmaz. neden her dr uygulamiuo bilmiyorum. Ne kadar sukur etsem az doktorumu Allah karsima cikardi diye.
merhaba bende 26 martta olacagım kas açıkığı var bendede ,kasların cok agıdıgını duyuyorum hhep.bu blok dedıgınız tam olarak nedir. amelıyat bıtınce mı yapılıyor,bende doktoruma sorayım bırkac yerde daha duydum aslında sırdum doktoruma ama spinal anestezi imiş blok anestezi ve amlelıyat sırasında çalışmayı engeller demış.doktorunuz kıdı acaba .

X