Erdoğan: 'Bu Bir Veda Değil, Fatiha’dır'

benim bu cumleyi belki yanlis bir ortamda yazmis olmam
ve sizinde bunu üzerinize alinmaniz yanlis olmus.
Ben söyledigim seyi benimsemekle birlikte sizin üzerinize alinmanizi istememekteyim.
Okudum bir cümle gözüme ilisti ve o düsünceye atfen yazmak istedim.

ben de hepimiz adına konuştum:KK34:

ne ictiniz ne yediniz uctunuz ,bu ne yaaa
karsi taraf insan gibi tarsiyorsa sizde aynini yapin yok yapamiyorsan git bi ya,mesaj kirlili yaratma

Rabia01 sinirlenme..

Gercekler konusulunca verecek cevabi olmayanlar, böyle davranislar sergiler...

Bence sinirlenme tersine mutlu ol..

Zira dogru yolda olundugunun göstergesidir bu..

Eger yol yanlis olsaydi söyleyecek cok sözleri olurdu...

Son düzenleme:
Valla devlet memuru olunca sadece kendi mal varligini isterler senden kural bu ....cocuklarinin mal varligini sunsa inanacaksiniz yani... Hem neden ayni şeyler eklemeddin için söylenmiyor... Sasali yasamini anlatirmisiniz mesela ne ? Villasin da ki musluklar bile altin dediler yalan cikti haberiniz var bundan değil mi...

Ekmel bey'den nasılsa mal varlığı istenir, o zaman bizde öğreniriz neyi var ne yok..
Şaşalı derken gözünüzü açın biraz belki görürüsünüz..
Musluklarından banane,o kadar para evler eşinin taktığı ziynetler,kıyafetler daha neler nelerrr yeterlimi acaba..
Haaa bunarda gözümüz mü var,niye olsun,tek taşım bana yeter ...

Evet bak, kardesim ne guzel yanitlamis.
Hakka hizmet eden Allah icin halka hizmet eder.
Bunu Allah icin yapinca daha bir özenerek yapacagina inaniyor ve onlar icin her daim duaciyiz...

Benim hepimizin vergileriyle yol yapacak,adı sanı duyulmamış insanları karun kada5r zengin edecek,bide duacı olacam değilmi..
Yol,baraj elbette yapacak,onun görevi bu...
Ben duacı değilim bu insana ..

Kusura bakmayın konumuzla bağlantısını anlamadım...
Allah için çalışan derken kastetdiğiniz kişi umarım Erdoğan değildir.

Bende anlamadım ..

Hea herkes saf siz degilsiniz:)
O yüzden millet etkileniyor siz etkilenmiyorsunuz:)
Ayrica ne kadar eminsiniz kul hakki yediginden?
Yoksa yanindamiydiniz yerken?
Elinizde su montaj olup olmadigi bile kesin olarak bilinmeyen ses kayitlaridan baska ne tür bir deliliniz varda gözünüzle görmüs kadar emin konusuyorsunuz?
KEske gözünüzle görmediginiz birseyi, olmus gibi anlatmanin islamdaki hükmünüde bilseymissiniz..

hapse suçsuz atılıp çıkanlar nolucak onların hakkı da yenmedi mi. körü körüne tutmayın kimse dört dörtlük değil. bu hükümetin yaptığı çok haksızlıklar oldu. bakalım kpss olayı nasıl olucak sistemin değişeceği söyleniyor kendi adamlarını sokmak için. Rabbim hak yiyenden hakkı tez zamanda çıkarsın.

Kusura bakmayın konumuzla bağlantısını anlamadım...
Allah için çalışan derken kastetdiğiniz kişi umarım Erdoğan değildir.

yok yok allah için çalışan kılıçtaroğlunu kastetti....inandırıcı geldi mi:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

Hapse gercekten sucsuz yere atilan bir adam gercekten ilginizi cekiyorsa, bir siiri bahane adip hapse attiklari, böylece siyasi hayatini bitirmek istedikleri Erdogan a bakin...

Hapse gercekten sucsuz yere atilan bir adam gercekten ilginizi cekiyorsa, bir siiri bahane adip hapse attiklari, böylece siyasi hayatini bitirmek istedikleri Erdogan a bakin...

Madem haksızlığa uğramış neden haksızlık yapıyor. Allah yolunda gitmek isteyen ne olursa olsun haksızlık yapmaz. benim görüşüm böyle tabiki sizinkinede saygım var. ama dedğim gibi Rabbim kimsenin hakkını kimsede bırakmasın

yok yok allah için çalışan kılıçtaroğlunu kastetti....inandırıcı geldi mi:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

Haklısın ya,nasıl düşünemedim ben bunu...

Hırsız,ayrıştırıcı,bölücü,insanlara hakaret eden,kibirli bir başbakanımız varken sadece onu düşünmeliydim'' ALLAH İÇİN ÇALIŞAN ''denilince...

Benimkide laf yani....::KK53::KK53::KK53:

Amaç orduyu bitirmek değilmiydi?
Ne oldu saçma sapan belgelerle tıktıkları o kadar insanın vebalini aldılar..
vah vahhh çok üzüldüm şiir okuyup hapise düştü diye:))))

Estagfirullah, öyle bir amacim olmadi,

Arkadaslar herkeze hayirli huzurlu iftarlar diliyorum.

Bizler kadar rahat olmayan, zalimler arasinda yasayan ve insan haklarini koruyan sozde kisilerin hic ses cikarmadigi bu kardeslerimizi dualarimizda unutmamak dilegi ile...

Son düzenleme:
Bakin su asagidaki yazdiklarima cevap verin siz..

Burada bunlara cevap verecekbiri var mi?

"Belediye döneminde yolsuzluk yapmisti baaak " diye bana iftira dolu yazilar paylasmayin..

Zira belediye baskaniyken yolsuzluk yapsaydi, okudugu bir siir icin degil, yaptigi yolsuzluk icin hapse atarlardi..

Af yoktu, dokunulmazligi yoktu belediyecilik yaparken..

Madem yolsuzluk yapiyordu neden kiytirik bir siir okumayi bahane edip hapse attilar?

CEVAP VERIN BUNLARA...

Ay dur birdaha alintilayim yazimi, gercekleri okuyunca cevapta veremiyorlar acayip sinir oluyorlar:)))Iftira miftira idare etmeye calisiyorlar ya acayip eglenceli oluyor:)))

Ay 10 Agustos gelsede halk son ortayi yapip Erdoganda Altin golü caksaydi:))))) Bizde bayramla birlikte eglenceyi birlestirirdik:)))

MAdem gercekleri konusmak istemiyorsunuz, madem ideoloji sahasinda yenme derdindesiniz, bakin simdi sizin duymak istemedikelrinizi sergileyecegim....

Erdogan in ilk yillarindan baslayalim;
Erdogan Belediye baskani olmadan önce Istanbul nasildi;
Hava durumu haberlerinde hava durumu ile birlikte, hava kirliligi oranida verilirdi
Borulardan genelde su akmaz, binde bir aktigi zamanda 50-60 yillik pasli borulardan gelen su camur gibi akardi.
Imkani olmayan evinin banyosuna bidonlarda su depolar, biraz elinde olan su deposu yaptirirdi.
5-6 tane yolun birlestigi yerler bile trafik isiklari ile düzenlenmeye calisilirdi.
Sehrin ici cöp yiginlari ile doluydu.
Cöp yiginlarinda patlamalar olur insanlar ölürdü
MFÖ artik sehrin haline isyan edip " Belediye nerede" sarkisini yapmisti
.................................................. .......
............................................
......................................
Ahanda o yillardan bir resim (11 Agustos 1992) Erdogan IBB nin basina gecmeden önce.. Yazin sicaginda insanlar bu pislik ve mikrop yiginlari icinde ölüyordu..

554612_163392807194357_393087255_n.jpg

Sonra Recep Tayyip Erdogan geldi IBB nin basina.
Kendi keyfine bakip, halkini ezen, umursamayan sistemi yerle yeksan etti.
Belediyenin görevi nedir, nasil calismalidir, halk ne beklemelidir hem sistem sahiplerine hem halka gösterdi.
O güne kadar sesini cikarmayan ve Belediye den evrak isi disinda baska birsey görmeyen ve beklemeyen halk, aslinda belediyenin halka hizmet etmesi gerektigini anladi.
Ama bu durum sistem sahiplerinin canini SIKTI.
" Bu adamda kim ya, bizim düzenimize comak sokuyor, halki uyandiriyor, bunun kafasini kesmek lazim, böyle devam ederse basimiza bela olacak dediler ve bir siir icin hapse atip, muhtar bile ollamamasini sagladilar, mansetleride öyle attilar " Artik muhtar bile olamaz"

Onlar bir plan kuruyordu ama Allah inda bir plani vardi.
O adam o hapisten cikip Türkiye nin basbakani oldu.

BASBAKANLIK YILLARI

Bu sefer ülkenin basinda olan ama yillardir halka zulümden baska birsey etmeyen hükümet sistemini yerle yeksan etti.
Erdogan basbakan oldugunda ;
Ülke can cekisiyordu.
Devlet memurunun, iscisinin maasina zam bile yapamiyordu, aksine verdigi maasida "nema, key " adi altinda geri aliyordu ellerinden.
Ülkede yol namina birsey yoktu, hamile kadini en büyük sehirler arasi yolda biraz seyahat ettir, dogururdu yani o derece, bildigin tarla yolu gibiydi.
Ülke batmis, ülkeyi bu bataktan kurtarmasi icin ülke icinde adam bulunamamis, kurtarmasi icin yurtdisindan ithal adam getirilmisti.
O adamda IMF den 5 milyar borc aldi Türkiye adina ama o parada onlarin cebine inmisti.
Ülke bir gecede %200 fakirlestirilmis, kendini Basbakan ve Cumhurbaskani zanneden zavallilar, cocuk oyunu oynar gibi ülke yönetmeye kalkmis, aralarinda cocuk kavgasi yapmis, birde bunu cikip kameralar önünde sürdürmüslerdi.
Ülkede yillardir siyasette istikarar denen birsey yoktu.
Halk tüm partilere sans veriyor ama her gelen 1-2 sene basta kalip, cebini doldurup, cekip gidiyordu.
Azcik is yapanida Ülkenin ordusu darbe yapip bastan indiriyor, ya asiyor, ya kesiyordu.

O basa geldi, halka hizmet nedir, hükümet olmak ne demektir ögretti.
Allah in yardimi ile zekasi öyle müthistiki, darbe sonrasi ortaya cikmis olan cemaate, önce darbe yapanlarin icabina baktirdi.
Sonrada o darbecilerin yerine gecip, ülke icinde paralel olmak isteyen cemaatin icabina bakti.
Kisaca " bu ülkede bir hükümet, bir yönetici olacak, oda herzaman halkin sectigi olacak artik devlet üstü devlet diye birsey olamayacak"
demisti.
Sayisiz atilimlar yapti.
Önceki hükümetlerin yillardir yapamadigi, artik pes edip, patates deposu yapmak istedigi "Bolu dagi tüneli" ni yapip tamamladi.
Hastanede rehin kalmalari, kuyruklarda can vermeyi biitirdi.
Ülkenin basina gelen kandil dagi bombalamaktan baska is yapmazken, o PKK icin cözüm üretti. Dogudaki vatandaslari kucakladi sahip cikti, ülkenin refahinin ve terörü bitirme üzerinde kafa yorup yapilmasi gerekeni buldu.
Savuma sanayinde disa bagimli Türkiye yi, savunma ihtiyacinin %54 ünü kendi yapar hale getirdi.
Dis ülkelere ihraca basladi.
....................
.........................
............................
Sistem sahipleri baktilar, Erdogan iyice sistemlerini baslarina gecirecek ve ülkeyi tüm boyunduruklarindan kurtaracak, son 1-2 yildir her 3 ayda bir kaos ve kargasa cikardilar, sandikta yikamadiklarini kaosla yikmak istediler, Hatta Kilicradoglu cikip " SALDIRACAGIZ VE HÜKÜMETI DÜSÜRECEGIZ" dedi.

Ama yok, sizin bir planiniz varsa Allah inda var..

Simdi hazir olun, Asil Altin gol geliyor insanllah 10 Agustosta.

Bu ülkeyi kökten degistirecek.
Artik Türkiye eski Türkiye olmayacak.
Türkiye artik Halkin Türkiye si olacak..

Ekmel bey'den nasılsa mal varlığı istenir, o zaman bizde öğreniriz neyi var ne yok..
Şaşalı derken gözünüzü açın biraz belki görürüsünüz..
Musluklarından banane,o kadar para evler eşinin taktığı ziynetler,kıyafetler daha neler nelerrr yeterlimi acaba..
Haaa bunarda gözümüz mü var,niye olsun,tek taşım bana yeter ...

Benim hepimizin vergileriyle yol yapacak,adı sanı duyulmamış insanları karun kada5r zengin edecek,bide duacı olacam değilmi..
Yol,baraj elbette yapacak,onun görevi bu...
Ben duacı değilim bu insana ..

Bende anlamadım ..

İstendi ya ekmel beyden de mal varligi haber oldu ya haberi yapildi ya :)) valla gözümu aciyorum ama bir şey göremiyorum hani olmayan şey görülmez sizin kalp gozleriniz acik bak o bende yok :)) takti takistirdi bu mu yani ... Hatirlarsaniz bir ara ünlü bir sanatcinin çok pahali dediğimiz takilari sahte cikmisti :)) hani takiyor takistiriyor giyiniyorda acaba gerçek mi ? SIP diye anladiniz yani :)) ve ayrıca başbakan esi ya başbakan bu bayan ekranlara cikiyor pardon ama birakinda giyimine kusamina özen göstersin... Sunu da belirtmeden edemiyecegim çok mütevazi olsa bu kez de fakir edebiyatı yapıyorlar halki mütevazi görünerek etkilemeye calisiyor derdiniz yalan mi ? Ayrıca her mütevazi giyinen fakir değildir cimri de olabilir, parasini sadece tasinmaz mallara yatiriyorda olabilir :))

Haklısın ya,nasıl düşünemedim ben bunu...

Hırsız,ayrıştırıcı,bölücü,insanlara hakaret eden,kibirli bir başbakanımız varken sadece onu düşünmeliydim'' ALLAH İÇİN ÇALIŞAN ''denilince...

Benimkide laf yani....::KK53::KK53::KK53:

Bu arada bana cevap vermedin ama ,arkadaşım eğer kastettiğin Erdoğan ise bende norwegian a sonuna kadar katılıyorum,hatta ekleyeceğim çok şey varda şimdi çıkmam gerekiyor.Akşam yazarım.

Bu vatan uğruna canını, kanını vermiş, şu an hala oturup burada rahat rahat yazabiliyor olmamızı dahi borçlu olduğumuz -tüm geçmişlerimizi- şu mübarek günde duayla yad ediyorum. Allah, bu vatana hizmet etmiş herkesten razı olsun inşallah. Allah'a şükürler ve hamdolsun ki; bizleri yersiz yurtsuz komamış ve şu rahatımız için bizlere hepimizin atalarını, dedelerini, ninelerini vesile kılmış.

Etle tırnak bütündür, birdir...

Ne et ben, tırnak sen, ne de et sen, tırnak ben değil, hepsi birdir.

Yeter ki, birlik ve beraberlik duygularımızı ''eti tırnaktan ayırmak çabası veya asla olmayan ırkçılık söylemiymiş'' gibi, sırf kendi sevgisizlik, kışkırtma gibi sınırları dahilinde yorup yorumlayanlar, kendi zehirli potalarında eritip, eti tırnağı bir değil ayrı görüyormuş gibi alakasız lanse etmeye çalışanlar olmasın ...

Hepimiz aynı sokaklarda oynadık, hepimiz birbirimizle müşterek hayatlar paylaşıyoruz, birbirimizle kız alıp verdik, veriyoruz.

Et tırnaktan ayrılmaz. Bu vatanda yaşayan hepimiz kardeş değil miyiz?

Lütfen, Türkiye Cumhuriyeti olarak, içinde bulunduğumuz, hepimizin vatanı olan bu topraklarda birlik ve beraberlik duygu ve düşüncelerim adına olan yorumlarımı, asla ama asla niyetim olmayan saçma ayırımcı düşüncelerine ve duygularına alet etmesin kimse, rica ediyorum.

Benim için aslolan insan, hatta olabilse keşke tüm yeryüzü sınırları olmadan, tüm canlıların müşterek yaşam hakkı içinde bulunabildiği bir yer olabilse...

Dünya üzerinde, bu ülkede yaşayan herkes Türk olarak tanımlanmıyor mu zaten?

Bunu, genetikle, ırkçılıkla bağdaştırmak sadece bunu yapan veya yapacak olan o kişilerin art niyetli algılamalarını bağlar, benim olmayan amacımı değil.

İstendi ya ekmel beyden de mal varligi haber oldu ya haberi yapildi ya :)) valla gözümu aciyorum ama bir şey göremiyorum hani olmayan şey görülmez sizin kalp gozleriniz acik bak o bende yok :)) takti takistirdi bu mu yani ... Hatirlarsaniz bir ara ünlü bir sanatcinin çok pahali dediğimiz takilari sahte cikmisti :)) hani takiyor takistiriyor giyiniyorda acaba gerçek mi ? SIP diye anladiniz yani :)) ve ayrıca başbakan esi ya başbakan bu bayan ekranlara cikiyor pardon ama birakinda giyimine kusamina özen göstersin... Sunu da belirtmeden edemiyecegim çok mütevazi olsa bu kez de fakir edebiyatı yapıyorlar halki mütevazi görünerek etkilemeye calisiyor derdiniz yalan mi ? Ayrıca her mütevazi giyinen fakir değildir cimri de olabilir, parasini sadece tasinmaz mallara yatiriyorda olabilir :))

Bu kadar varlık nerden acaba ??

X