Erkeğe şiddet

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Psikiyatriste devlette gidecekseniz gitmeyin. İlaç yazıp yolluyorlar sizin psikoterapiye ihtiyacınız var. Onun dışında sevgiliniz bunca şeye nasıl katlanıyor? Hiç sormuyor mu neden böyesin diye?

Psikiyatrist ilaç tedavisine başladığı için daha etkili olur gibi düşünmüştüm.
Tabi ki sorguluyor, soruyor. Karşısına alıp çok kez güzelce benimle konuşmuşluğu oldu.
Benim yardım alarak bu konuyu aşabileceğimi düşünüyor, o sebeple hala bekliyor.
Çok kez olsa da her gün bu mevzular olmuyor tabi ki aramızda. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Psikiyatrist ilaç tedavisine başladığı için daha etkili olur gibi düşünmüştüm.
Tabi ki sorguluyor, soruyor. Karşısına alıp çok kez güzelce benimle konuşmuşluğu oldu.
Benim yardım alarak bu konuyu aşabileceğimi düşünüyor, o sebeple hala bekliyor.
Çok kez olsa da her gün bu mevzular olmuyor tabi ki aramızda. Teşekkür ederim yorumunuz için.
psikiyatriye de gidin psikologa da. zaten psikiyatrist terapi yapmiyorsa bir kac ayda bir gidersiniz, terapi her hafta olur

Çok linç yiyeceğimi bile bile bu konuyu açıyorum. Uzun yıllardır birlikteyiz sevgilimle. Ve uzun yıllardır benim kıskançlık krizlerim bitmiyor. Öncelikle şunu belirteyim, 26 yaşındayım. fiziken kendimi beğenmiyorum. Gerçekten güzel bir kız değilim. Kilolu değilim, ortalama bir kilodayım. Ama zayıflık güzellik veya fizik değildir. Yapısal olarak dümdüzüm, bir ara sporla kafayı yemiştim, istediğim gibi bir değişiklik olmadı. Sevgilimin de dolgun kalça ve göğüslerden hoşlandığını anlayabiliyorum, biliyorum. Bende her ikisi de yok. Çat diye söylemedi tabi ki ama anlıyorum. Benim o kıvrımlarım yok.. 56 kilo olmama rağmen yok..

Kafamda öyle bağdaştırmışım ki ne zaman dışarıda beraber yürüsek önümüzde bu tip kadınlar yürüse yerin dibine giriyorum. Onun hoşlanarak baktığını düşünüyorum. O gün bana zehir oluyor. Yada diyelim bir yere girdik çalışan çok güzel bir kız. Ezik büzük kalıyorum hemen masada. Ben olmadığımda da dışarı çıktığında çok tedirgin oluyorum aklım hep onda oluyor. Ezik gibi hissediyorum. Telefonu bozuldu birkaç ay önce. Tuşlu telefona geçti bir süreliğine. Sosyal medyayı kullanamıyor ya bir rahatım sormayın. Kızları göremez bakamaz diye, yeni telefon alma diyorum üstelik ertelemesini sağlıyorum. Oysa ki içinde olan her türlü her haltı yer biliyorum. Başka kadınları beğenip bakacak olması bile beni üzüyor. Arkadaşlarıyla ne zaman buluşsa tartışıyoruz. Sahilde yürüyüş yapmaya gidiyorlar bazen, aklıma neler geliyor tahmin edebiliyorsunuzdur. Bazen alttan alıyor bazen inanılmaz kızıyor. Böyle giderse evlenemeyeceğimizi, evlenirsek ikimize de yazık olacağını, ama değişebileceğimi umduğunu ve beklediğini söylüyor. Arkadaşları da bu durumun farkında.

Bazen çok sinirlendiğimde sertçe ittiriyorum. Hem psikolojik hem fiziksel şiddet uygulamış oluyorum aslında. Psikolojik şiddet belki de fizikselden çok daha yıkıcı biliyorum. Ne başka bir kızla konuşmasını yakaladım gördüm ne de başka bir falsosunu. Annem çok kıskanç bir kadındı, sanki onun kopyala yapıştır versiyonuyum. Aynı hareketler,tavırlar. Bilemiyorum, çok üzgünüm. İçimden başkası çıkıyor sanki, mantığım devreden çıkıyor tamamen. Öz güven eksikliği insana bunları yaptırır mı?

Bir psikiyatrist buldum, bu hafta içine randevu aldım. Birkaç kez daha almıştım ama iptal etmiştim anlatmaya bile utanıyorum çünkü.
Fakat ilk önce sizlere de sormak istedim. Bunları yaşayıp atlatan oldu mu? Sebepleri sizce neler olabilir, bana neler iyi gelebilir? Biliyorum herkes çok kızacak ama objektif yorumlara da çok ihtiyacım var. Kitap, video,makale tavsiyeleri bile bana yarar sağlayabilir belki. Teşekkür ederim.
Ben olsam dayanamaz ayrılırdım .19 yaşında çok aşıktım .O zaman boyle seyler yapıodum .Çirkın oldugumdanda degıl çokta cıtırdım fızıgımde harıkaydı ama onun bır baskasınu begenme ıhtımalını bıle kaldıramıodum .Zaten sonra çok uzun surmedı .Ayrıldık .Bence senın bole seyler yapmaman lazım .O zaman her guzel kız ıcın uzulelım.Zıncıre baglasan yıne yapar yapacsk olsn .Sen sevgılınden once bu huyunu degıs..Doktor arastırman bencede super .Hemen gıt foktora.Sakın vakıt kaybetme .

Bunu bı erkek yapsa direk diyeceğim psikopat bu gitsin önce tedavi olsun kimsenin ilacı olmak zorunda değilsiniz zaten çok seviyorsa tedavi olup öyle ilişkiye devam eder. Şimdi bunları size söylüyorum

valla ne yalan söyleyeyim ben o çocuğun yerinde olsam sizi çekmezdim.

kendiniz de farkındasınız toksik huylarınızın olduğunun.

güvensizlik yok,kavga yok,aldatma yok,adam sabırla bekliyor düzelmenizi, arkadaşları bile biliyor ki inanılmaz utanç verici olmalı onun için, ama siz tüm bunlara rağmen değişmiyorsunuz.

napalım yani vücudunuz istediğiniz gibi değilse? sanki herkes 90-60-90 mı? aldatacak adam siz dünyanın en seksi kadını olsanız da aldatır.

kendinize bakmasanız,saldım çayıra durumu olsa, yani işte kıl tüy,ağız hijyeni gibi çok temel şeylerden bahsediyorum, o zaman kendinize gelin çok itici olur derdim ama bu vücut şekli sizin elinizde olan bir şey değil.

sevgilim büyük meme ve kalçalı kadınları beğeniyor diyorsunuz,e biz kadınlar kaslı,fit erkekleri beğenmiyor muyuz?

ama dönüp sevgilimize/kocamıza sen kaslı değilsin senden ayrılacağım mı diyoruz?

valla beyonceye ben de düşüyorum mesela kadın olmama rağmen:dondurma:

bu adamı kaybetme korkusunu yaşarsanız aklınız başınıza gelir, ama işte o size geri gelir mi bilmem.

çok geç olmadan törpüleyin kendinizi. gerçekten isterseniz imkansız değil.

önce üzerinizdeki şu özgüvensizliği atın.

Çok linç yiyeceğimi bile bile bu konuyu açıyorum. Uzun yıllardır birlikteyiz sevgilimle. Ve uzun yıllardır benim kıskançlık krizlerim bitmiyor. Öncelikle şunu belirteyim, 26 yaşındayım. fiziken kendimi beğenmiyorum. Gerçekten güzel bir kız değilim. Kilolu değilim, ortalama bir kilodayım. Ama zayıflık güzellik veya fizik değildir. Yapısal olarak dümdüzüm, bir ara sporla kafayı yemiştim, istediğim gibi bir değişiklik olmadı. Sevgilimin de dolgun kalça ve göğüslerden hoşlandığını anlayabiliyorum, biliyorum. Bende her ikisi de yok. Çat diye söylemedi tabi ki ama anlıyorum. Benim o kıvrımlarım yok.. 56 kilo olmama rağmen yok..

Kafamda öyle bağdaştırmışım ki ne zaman dışarıda beraber yürüsek önümüzde bu tip kadınlar yürüse yerin dibine giriyorum. Onun hoşlanarak baktığını düşünüyorum. O gün bana zehir oluyor. Yada diyelim bir yere girdik çalışan çok güzel bir kız. Ezik büzük kalıyorum hemen masada. Ben olmadığımda da dışarı çıktığında çok tedirgin oluyorum aklım hep onda oluyor. Ezik gibi hissediyorum. Telefonu bozuldu birkaç ay önce. Tuşlu telefona geçti bir süreliğine. Sosyal medyayı kullanamıyor ya bir rahatım sormayın. Kızları göremez bakamaz diye, yeni telefon alma diyorum üstelik ertelemesini sağlıyorum. Oysa ki içinde olan her türlü her haltı yer biliyorum. Başka kadınları beğenip bakacak olması bile beni üzüyor. Arkadaşlarıyla ne zaman buluşsa tartışıyoruz. Sahilde yürüyüş yapmaya gidiyorlar bazen, aklıma neler geliyor tahmin edebiliyorsunuzdur. Bazen alttan alıyor bazen inanılmaz kızıyor. Böyle giderse evlenemeyeceğimizi, evlenirsek ikimize de yazık olacağını, ama değişebileceğimi umduğunu ve beklediğini söylüyor. Arkadaşları da bu durumun farkında.

Bazen çok sinirlendiğimde sertçe ittiriyorum. Hem psikolojik hem fiziksel şiddet uygulamış oluyorum aslında. Psikolojik şiddet belki de fizikselden çok daha yıkıcı biliyorum. Ne başka bir kızla konuşmasını yakaladım gördüm ne de başka bir falsosunu. Annem çok kıskanç bir kadındı, sanki onun kopyala yapıştır versiyonuyum. Aynı hareketler,tavırlar. Bilemiyorum, çok üzgünüm. İçimden başkası çıkıyor sanki, mantığım devreden çıkıyor tamamen. Öz güven eksikliği insana bunları yaptırır mı?

Bir psikiyatrist buldum, bu hafta içine randevu aldım. Birkaç kez daha almıştım ama iptal etmiştim anlatmaya bile utanıyorum çünkü.
Fakat ilk önce sizlere de sormak istedim. Bunları yaşayıp atlatan oldu mu? Sebepleri sizce neler olabilir, bana neler iyi gelebilir? Biliyorum herkes çok kızacak ama objektif yorumlara da çok ihtiyacım var. Kitap, video,makale tavsiyeleri bile bana yarar sağlayabilir belki. Teşekkür ederim.
Nisanlini sana mecbur kilan hicbir durum yok örng,. Evli degilsiniz cocuk yok borç almamis senden anlasma yok eee geriye bir tek sana olan aski sevgisi var adam seni seviyorki hala nisanli dolgun kalca dolgun gogus istese senden ayrilmasina bir çift söz yeter zorlama bence

Benim bir erkek arkadaşımın sevgilisi sizin gibiydi. Üniversite 1de tanışmışlardı mezun olup kız memleketine döner dönmez ayrıldı. Benden vazgeçemez, çok aşık moduna girme öyle de bir ayrılır ki kalakalırsın. Kendine çeki düzen ver. Youtubeda birsürü videolar var özellikle önerebiceğim yok ama baksan bulursun önemli olan kafada bitirmek.

Bence sevgilin de seni bıraktığında başka birini bulamayacagina dair endişe içersinde.Aksi takdirde seninle 1 dakika bile durmazdi.
Mağazalarin vitrinlerindeki mankenler var misal,onlara bakarken yakalasan ne olacak ?Onların da hatları gayet belirgin..
Aynı sekilde TV yok mu sevgilinin evinde ?.Dizilerde filmlerde 90*60*90 hatunlar yok mu ? Ya onlara bakıyorsa ?
Gazeteler yok mu ? Bunların magazin sayfaları yok mu ?
Linç değil de senin için bir evlilik gelecegi yok bu şekilde davrandigin surece.Haydi hasbel kader oldu,ömrü yok bu davranışlarına devam ettiğin sürece.
Adam kör olursa derin bir ohhh çekip rahatlarsın ancak.
Gerçi bunu yazdım ya gidip adamın gozlerini oymaya calismazsin umarım.

Son düzenleme:
Öncelikle psikiyatr ile randevunuza gidin. Utanacak bir şey yok. Psikiyatrlar neler duyuyor, ohoo. Size yardımcı olacaktır. Görünen o ki büyük bir özgüven sorununuz var.

Kendiniz için de, öncelikle hijyeninize özen gösteriyorsanız sorun yok. Hijyenden daha fazlasına ihtiyacım var diyorsanız da orada işte makyaj, saç, giyim, aksesuar, hatta bir takım estetik müdahaleler devreye giriyor. Bir arkadaşım dudak yapısından dolayı çok özgüvensizdi, dudak dolgusuyla düzeldi ve inanın kızın duruşu bakışı bile değişti. O kadar beğeniyorum ki bu yeni hallerini, özgüven akıyor resmen. Aurası değişti. Küçücük bir müdahale ile çok daha mutlu bir kadın olarak hayatına devam ediyor. Kendinize yakışan şeyleri bulup tarzınızda değişikliğe gidebilirsiniz. KENDINIZI iyi hissetmek için. Bir yandan da uzman yardımı almaya devam etmelisiniz yoksa bu tek başına bir işe yaramaz.

Yaptığınızın yanlışlığını anlatmıyorum bile, görünen o ki gayet farkındasınız. Birazcık da kendiniz çaba gösterin. Misal kıskançlık tuttu, alın telefonu kapatın. Elinize almayın bir süre, iletişime geçmeyin yansıtmayın. Bunun gibi şeyler. Adamı size bağlayan bir şey yok, seviyordur ki yanınızdadır hele ki bunca şeye rağmen gitmiyorsa. Umarım düzeltirsiniz bu huylarınızı.

Yada diyelim bir yere girdik çalışan çok güzel bir kız. Ezik büzük kalıyorum hemen masada.
Kuzum saçmalama böyle bir şey düşünmen bile hata. Seni seviyor mu, sana bağlı mı, senin yanında mı ona bak sen. Herşey güzellik değil hatta güzellik hiçbir şey değil anlayışlı olmak önemli. Sen bu kıskançlıklarınla çocuğu kendinden uzaklaştırırsın sadece. Ona güvenmelisin ve gereksiz kıskançlıktan uzak durmalısın.

Bence önce kendinizi böyle kabul edin .Kendisi sevin .Spor yapın.Zumba pilates ya da fitness gidin.Sadece zayıflamak için bunlar aynı zamanda mutlu olmak için .Düzenli yaparsanız.Sporu hayatınız içinde oluraa zaten fizik yapınız düzelir .

çözümü bulmuşsunuz, psikiyatrist. sakın bırakmayın. çünkü tek çıkış yolunuz bu.

dip not: doğurganlığı çağrıştırdığı için dolgun kalça ve göğüs her erkeğe çekici gelir. bunun sizin fiziksel özelliklerinizle alakası yok. öyle olsanız da başka dolgun kadınlar iç güdüsel olarak çekici gelirdi.

merak ettim o sizi ittirmiyor mu?
ittirmedi mi hiç?
etkiye tepki olur ne bileyim
ben olsam dayanamam
psikiyatriye mutlaka gidin

Sevgilinizle bir an yer değiştirin,hiç bir hatanız,kusurunuz yok(olsa dahi şiddet çözüm olamaz o ayri konu)sevgiliniz kendi kendine kurup içten içe sinirleniyor ve öfkesini sizi tartaklayarak çıkarıyor. Birde konunun sizinle alakası yok yani,kendine olan güvensizliği bunu yaptıran. Nasıl sevimli geldi mi size? Hoş buldunuz mu bu durumu? Bulmadınız değil mi?
O zaman bunun çözümünu bulmak zorundasınız. Psikolojik destek alın,utanmak çözüm değil,kimse mükemmel değil yani,herkesin bir kusuru var.

Sizin de bir suçunuz yok aslında farkında olmadan annenizi aynalıyorsunuz. Ama bunu farketmişsiniz ne güzel.. Bir de bazı arkadaşlar kendine bak estetik yaptır vs. demişler. Sorun bunlar değil. Siz dünyanın en güzel kadını da olsanız gene kıskançlık yapacaksınız. Gene aynı düşüncede olacaksınız. Gene sevgiliniz güzel bir kıza bakınca tedirgin olacaksınız.

İnternette ÖZDEĞER- ÖZGÜVEN videoları, meditasyonları var. Bunları yapıp kendinizi sevmeniz lazım. Söyleyince zor gibi geliyor ama yaptıkça bilinçaltınız buna inanıyor. Her halinizle kendinizi sevmeniz lazım. Böyle olduğunda karşınızdakilerde bunu hissedecek ve size çok daha değerli olduğunuzu hissettirecek. Gerçi çevrenizle bir probleminiz yokmuş sanırım. Ama belki de erkek arkadaşınız size sevginizi yeterince hissettirmediği için de böyle davranıyor olabilirsiniz.

Bir de şöyle bir şey var. Sevgililik için tek kriter güzellik değil. Güzel bir kıza tüm erkekler düşermiş gibi lanse ediliyor. Ama öyle değil. Güzel olup bir davranışı batabilir, soğukluk hissedebilir. Siz mesela yakışıklı bir erkeği beğenip sonra bir sözüyle gözünüzden düşürmediniz mi?

https://www.youtube.com/results?search_query=özdeğer

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X