Erkek aileleri neden böyle ve benim sınavım

Kalmıyorlar. Kp niyetleniyor. Adam sabırsızlıkla oğlum evlensinde evinden çıkmayayım psikolojisinde imiş galiba. Anneme anlatınca evladının evi günah yüz vermemezlik etme diyor. Yapım değil evime gelene surat asayım yapmam zaten ama oğlu düğünü tek başına yaptı evimizi dizwrken tek çivi çakmadı herşeyi babam yaptı. Kp de babama senin elinden geliyor o yüzden karışmıyorum dedi. Faydası olmadı ama şimdi oğlunun evimi oluyor. Ha gelsin tamam ama biraz düzen oturtayım öyle gelsin.
Görümce kalmak istedi geldiğinde kv izin vermedi dershanen var dedi
Annenizi takdir ettim. Kalmıyor mus donuyormus fazla mı abartiyorsun. Sadece sık gelmesi dışında evliliginize mi karışıyor oğlunu mu dolduruşa getiriyor vs. Sadece gelmesi mi sorun. Burda neler okuyoruz. Heveslenmis belliki oğlunun evi diye gelmek istiyor. Şunu yaparsınız gelirken arıyorsa bugün planımız var ,arkadaşlarım gelecek, evde yokum gibi şeylerle gecistirp diğer hafta musaitiz şu gün gelin diyebilirsin. Kv gayet anlayışlı çok kasmayın bence gorumceyide dediğim gibi annesi yanında uyarın ve odanızı kilitleyin

ayy bunları duydukça insan ürküyor.Eş ailesi ile görüşmek istemiyorum ne demek ya? Ağaç kovundan mı çıktı bu adam? evlenince kendi ailesini silenler,eşinin ailesini silmesini isteyenler ne kafa acaba? ayrıca kendi malını bile kardeşinden esirgyen birisi için çok şaşırmamak lazım.görümcene kızabilirsin,odanı kilitle o geldiğinde.yarın birgün sizin çocuğunuz olduğunda gelinde sizin için eş ailesi ile görüşmek istemiyorum der inşallah
Nasil bir beddua bu kafaya bak?! Kimseyi kinamayin. Herkes farkli yapiya sahip. Daha yeni evli oldugundan olaylara hakimiyet kuramadigindan dolayi direkt gorusmek istemedigini dile getirmis ve diyorki calisiyorum duzenimi kuramadim kurayim gelsin diyor. Aslinda anlatmak istediği başka.Beddua etmeyin. Beddua sahibini bulur. Sakin kalin ..

Böyle tepki verenler galiba geline yük olmaktan tadını kaçırmaktan başka işe yaramayan erkek aileleri galiba. Bizimde gelinimiz var ama ayarında gider oturur kalkar geliriz. Benim kardeşimden malımı esirgememe laf edip bana beddua etmek. 🤗 Karakteriniz çift taraflı galiba
ben beddua etmedim zaten insan kendi yaptığını görür.Erkek ailesi filan değilim sadece mantıklı bir insanım.sizin bahsettiğininiz olaylarda gelinin evinin tadını kaçıran kocanızın ailesi değil siizn kendi kalbiniz ve huylarınız.insanlara çamur atmaktan vazgeçip,şapkanızı önünüze alıp düşünün biraz.Kocam beni destekliyor demişsin ama zaman içinde gör bakalım ailesi ile görüşmek istemeyen kadını daha ne kadar alttan alacak.Kadın erkek hiç fark etmez,birisi sizin aileniz için sürekli kötü bişey söylüyor sürekli laf ediyorsa ister istemez soğursun ondan.sen bu yolda devam et bakalım

Nasil bir beddua bu kafaya bak?! Kimseyi kinamayin. Herkes farkli yapiya sahip. Daha yeni evli oldugundan olaylara hakimiyet kuramadigindan dolayi direkt gorusmek istemedigini dile getirmis ve diyorki calisiyorum duzenimi kuramadim kurayim gelsin diyor. Aslinda anlatmak istediği başka.Beddua etmeyin. Beddua sahibini bulur. Sakin kalin ..
beddua etmek değil bu,böyle düşünen bir insan kendiside aynı şeyi görsün,görürde zaten.Kv olacak kadar uzun evli kalırsa tabi.
ne oldum delisi olmuş yazık.

Eşya konusunda bende sizin gibiyim , kardeşime anneme veririm ama başkasına vermem , odanızın kapısını kilitleyin geldiğinde , sorarsa da orası benim özel odam kimsenin görmesini istemiyorum deyin
Kp konusunda da siz belirleyin geleceği zamanları , sizin davetinizle gelmesi gerektiğini öğrendim , zamanla alışır oturur düzen merak etmeyin

Diyemedim. Eşime dedim git al diye de oda isteyemedi galiba. Kapıyı kikştleyeceğim de ayıp mı olur diye çekiniyorum. Koskaca kız

Zaten koskoca kız olduğu için ağzının payını vermek lazim. Cocuk olsa neyise (o bile doğru olmaz ama cahilligine verirsin). Siz çizginizi cekeceksiniz. Bir aileye gelin geldiniz diye ortadan saygi ve seviye kuralları ortadan kalkmiyor. Başkasinin evine öyle girip kafasına göre yatak odaya girebiliyor mu? Giremiyor. Ona göre ayağını denk alsin. Eşya karıştırmak nedir Allah aşkına? Saygısızca

Acaba kız çocuklarını büyütürken gizli bir enzim falan yerleştiriyoruz da o da açığa mi çıkıyor ki evlenince 😂 ( benimde 3 kızım var bu arada)

Evlenen ertesi gün başlıyor “ eşimin ailesi gelmesin onlarla görüşmek istemiyorum “ bu nasıl bir gardını almaktır bu nasıl bir önyargıdır

Eşin ağaç kavuğunda büyümedi ki onu da bir anne karnında taşıdı doğurdu emzirdi uykusuz kaldı her derdini çekti o boya getirdi

Eşin atıyorum 25 yaşında olsun mesela stiyorsun ki seni tanıyınca ona 25 yıl fedakarca bakan anne babayı silsin ama seninkiler melek tabii onlara asla ve kat a bit şey söylemek caiz değil

Yapmayın ! Sizde yarının anne babası kv kp adayısınız yapmayın toplumu bu hale getirmeyin
Daha ne denir bilemedim

Eleştirmek için söylemiyorum, hakaret olarak ta algılamayın ama sizn böyle totonuz açıkta kalır kusura bakmayın. Bizim buralarda Bi söz vardır atımı sana vereyim ben yaya giderim. Sizinki o hesap

Katılıyorum.
6 kız kardeşiz..bekar iken benim esyalarim evin ortak mali gibiydi..diğerleri köşe bucak saklardi..
1 kez yaa niye kullanıyorsun deyince de pinti ve huysuz ilan ediliyordum..
Eşyaya kıymet vermem derdim bende ama bi kez teşekkür duymayıp görevmiş gibi yaklasilmasi gerçekten sinir bozucu idi..

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
Çok ayıp etmişler görümce genç hadi kp inki çok ayıp Allahtan kv anlayışlı gibi ben olsam kesinlikle taviz vermem kapıları kitlerim sen karıştırma diye kitledim derim evlerine gidince odasına girip alıyım hırkamı derim yavuz hırsız ev sahibini bastırır derler ya öyle davranacaksınız kp e de laf çarparım sürekli bıktırırım hoş davranışlar değil bunlar ama baştan sıkı tutmazsanız işin ucunu kaçırırsınız

Görümcenin kendi ablasına karşı davranışı nasıl? Bazı ailelerde özel eşya kavramı olmuyor kardeşler diğer kardeşin ya da annenin dolabını açıp giysilerini ortak kullanabiliyolar. Bence görümce için de bu ailede gördüğü normal birsey ve sizi de ablası gibi gördüğü için rahat davranıyor. Sizin kendinize ait kişiliğiniz ve özel alanınız olduğunun farkinda değil. Oda kilitlemek evet bir çözüm ama tatsızlığa neden olabilir. Görümce kötü niyetli değilse sonradan keşke böyle davranmasaydım diye üzülebilirsiniz. Sanki kv daha sağduyulu gibi, onun yanında görümcenizi uyarın, artık aile olduk ama bazı konularda ben senden farklı düşünüyorum eşyalarımın kullanılmasından hoslanmiyorum kendi kardesime de izin vermezdim, yatak odası da özel alandır eşim ve benim dışımızda kimse tek başına giremez gibi. Umarım sorununuz konusarak çözümlenir.

beddua etmek değil bu,böyle düşünen bir insan kendiside aynı şeyi görsün,görürde zaten.Kv olacak kadar uzun evli kalırsa tabi.
ne oldum delisi olmuş yazık.
Tabii bu zamanda kişiye tahammülsüzlük had safhada.. eskisi gibi degil kimse.hicbirimiz.. cogu insanlar ailesini de silecek noktaya gelmis .fedakarlik kalmamis.guven kalmamis. Rabbim sonumuzu hayir etsin.Tabii kimse ettigini bulmadan göçmez dunyadan. Biz yinede sakin kalalım.. sevgiyle kalin..

Bizimde ailemiz var topraktan bitmedik. Ama ne diyorum benim annem yeni evlisin erken daha diyen insan. Esirgemeden evlenin ne kadar saçma cümle.
ilk mesajınızda yazmadınız mı ailesiyle görüşmek istemiyorum diye ona binaen yazdı arkadaş
anlamadınız galiba
çok gerginsiniz bir sakin olun
arkadaşların dediği gibi kapıyı kilitleyin görümce vs gelmeden
laf arasında annem daha gelmedi hiç yeni evliyiz diye rahatsız etmek istemediler
babam bu eve o kadar koşturmasına rağmen sağolsun vs diyin

çok sık gelip gitseler evde değiliz mesaideyiz vs gibi derdim bende herhalde

Acaba kız çocuklarını büyütürken gizli bir enzim falan yerleştiriyoruz da o da açığa mi çıkıyor ki evlenince 😂 ( benimde 3 kızım var bu arada)

Evlenen ertesi gün başlıyor “ eşimin ailesi gelmesin onlarla görüşmek istemiyorum “ bu nasıl bir gardını almaktır bu nasıl bir önyargıdır

Eşin ağaç kavuğunda büyümedi ki onu da bir anne karnında taşıdı doğurdu emzirdi uykusuz kaldı her derdini çekti o boya getirdi

Eşin atıyorum 25 yaşında olsun mesela stiyorsun ki seni tanıyınca ona 25 yıl fedakarca bakan anne babayı silsin ama seninkiler melek tabii onlara asla ve kat a bit şey söylemek caiz değil

Yapmayın ! Sizde yarının anne babası kv kp adayısınız yapmayın toplumu bu hale getirmeyin
Daha ne denir bilemedim

ben uzaga evlenip geldim. ha diyince ailemin yanina gidip gelemiyorum. cok istedim ki kv görümce iyi anlasim onlar annem ablam gibi olsun, ailemin eksikligini hissetmeyim.

daha ben evi dizerken (maddi degil ama manevi destek beklemistim) bi kere yardim lazim mi diye sormayan kv, evi görmeye geldiginde bu bardaklari burdan kaldir buraya koy, baharatlarin yeri elime ters suraya koy, bu ne bicim ev dizmek. bu odaya niye bu dolabi aldniz? yatak olan cek yat alin buraya ben, yada görümcen kaynin nerde yatacaz? hem kanynin sizde kalacak onun yeri neresi.... diye giris yapmisti. bu ennn ama gercekden ennnn hafifi en normal dozda olanlari. daha neler yapmadi neler demedi. simdi gel sev, gel isin, gel istedigi gibi gelsin gitsin oglunun evi de. olmuyor, yillar gecti ama hala olmuyor.

Size karşı kırıcı sözleri var mı? Bunu neden düşünmüyorsunuz hiç. Eşimin ailesi evime geliyor diye konu açıyor bir çok kişi.. E gelecek tabi.. Belki sizi sevmişlerdir, kızı gibi görmüşlerdir olamaz mı? Yeni bir aile olmanın sevinci ile gelmek istiyorlardir. Yapmayın Allah aşkına.. Olaylara biraz iyi tarafından bakın. Bu şekilde ömür mü geçer? Herseyin bi yolu yordamı var. Siz 17 yaşındaki çocuğu azarlayinca ne olacak size karşı olumsuz hisler besleyecek belki.. Madem bilmiyor, yenge gibi değil de bir abla gibi nasihatler verin anlatın. İyilikle karşılık verseniz ne olur ki.. Sürekli gelmelerinden rahatsiz iseniz eşiniz annesiyle konuşmalı kırıcı olmadan. Görümceniz için de annesi ile konuşmalı ve de. . Daha ilk günden sevilmeyen gelin olmayın lütfen..

ben uzaga evlenip geldim. ha diyince ailemin yanina gidip gelemiyorum. cok istedim ki kv görümce iyi anlasim onlar annem ablam gibi olsun, ailemin eksikligini hissetmeyim.

daha ben evi dizerken (maddi degil ama manevi destek beklemistim) bi kere yardim lazim mi diye sormayan kv, evi görmeye geldiginde bu bardaklari burdan kaldir buraya koy, baharatlarin yeri elime ters suraya koy, bu ne bicim ev dizmek. bu odaya niye bu dolabi aldniz? yatak olan cek yat alin buraya ben, yada görümcen kaynin nerde yatacaz? hem kanynin sizde kalacak onun yeri neresi.... diye giris yapmisti. bu ennn ama gercekden ennnn hafifi en normal dozda olanlari. daha neler yapmadi neler demedi. simdi gel sev, gel isin, gel istedigi gibi gelsin gitsin oglunun evi de. olmuyor, yillar gecti ama hala olmuyor.
Beterin beteri var dedikleri bu olsa gerek

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
Konu sahibi seni çok iyi anlıyorum.Bende eşyalarımın karıştırılmasına, kullanılmasına karşıyım.Bırakın yatak odasını, kişiselin dışında her odayı, her yeri karıştıran tiplerden rahatsız oluyorum. Benim de görümcem bir iki defa yatak odama girip elinde tekefon yatağıma yatıyordu. Sonra ben direk onunla muhabbeti azalttım, yanlış bir şey yapınca gözlerinin içine içine baktım.Herkesin içinde ikaz ettim.Senin görümcen de rahatsız olduğunu bildiği için yapıyor. Sana tavsiyem görümcenle çok sohbete girme,hatta bazen o yokmuş gibi davran .Çünkü insan egosu yok sayılmaya dayanamaz ve senin tepkini mutlaka anlar. Ve yine rahatsız olduğun bir harekette bulunacak olursa herkesin içinde seni kaç defa uyardım rahatsız oluyorum neden devam ediyorsun yapmaya de.Birebir konuşursan anlamaz.İllaki insan içinde uyar ki utanıp geri adım atsın. Aslında bi çoğumuzun aorunu hayır diyememekten geçiyor.Ben yeni yeni öğrendim. Umarım sende sorunlarına çare bulursun. Kp gelecek olursak onlar geldiğinde pek ilgili olma.Sürekli mesaim var, yok şuraya gideceğim falan gibi konuş ki gelin yoğun gözüyle baksınlar.

X