Erkek aileleri neden böyle ve benim sınavım

Oğlak Burcu musun?
Madem eşin azarla diyor sende azarla o zaman, en azından ayıp yaptığın ben evine gelip eşyanı giyip gidiyor muyum koca kızsın de, ağlamayana meme vermezlermiş
Burada çoğu kişi eş ailesiyle görüşmek istemiyor, kelin ilacı olsa

ayy bunları duydukça insan ürküyor.Eş ailesi ile görüşmek istemiyorum ne demek ya? Ağaç kovundan mı çıktı bu adam? evlenince kendi ailesini silenler,eşinin ailesini silmesini isteyenler ne kafa acaba? ayrıca kendi malını bile kardeşinden esirgyen birisi için çok şaşırmamak lazım.görümcene kızabilirsin,odanı kilitle o geldiğinde.yarın birgün sizin çocuğunuz olduğunda gelinde sizin için eş ailesi ile görüşmek istemiyorum der inşallah
Erkekleri bilmem de burada bir çok kadın ağaç kavuğundan çıkmış muamelesi görüyor!
Tek dikkat edilen erkek ailesi, karışan erkek ailesi, düşüncesiz erkek ailesi, boşandıran bile erkek ailesi! Bak şurada konulara bak!
Hepsi erkek ailesi!
Kadınları ezdirmem!

Kardesimden cok cektim dediginiz esyalarinizi kullanmasi miydi? Ben de cok buyuk bir sey sandim. Kardesten esirgenmez bazi seyler diye dusunuyorum,kendi kardesinize laf ederken allah da size gorumce kp yollamis iste ozetle

Erkekleri bilmem de burada bir çok kadın ağaç kavuğundan çıkmış muamelesi görüyor!
Tek dikkat edilen erkek ailesi, karışan erkek ailesi, düşüncesiz erkek ailesi, boşandıran bile erkek ailesi! Bak şurada konulara bak!
Hepsi erkek ailesi!
Kadınları ezdirmem!
o konularda haklı olabilirisniz ama ben konu sahibinin mesajları için yazdım.Ne demek eş ailesi ile görüşmek istemiyorum şu an için insanlar bir kötülük yapmamış iken.Tabi bir kötülük yaparsa herkes yuvasını korumaya çalışmakta özgür ama şu an öyle bişey yok yazılan mesajda.

Görümce 17 yaşındaymış daha çocuk o bilmez sınırlarıni. Sen kapını kilitle kibarca da uyar.

[QUOTE="Parlementmavi, post: 62197952, member: 88
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. "

Bu cümleyi ise tekrardan okuyun diye alintiladim. Sizin görüşmek istemediğiniz insanlar ömürlerini çocuklarına adamış evlendigini görünce mutlu olan insanlar. Hemen evlenince ailesini unutsun ne güzel değil mi. 1.5 ayda 4 kere gelmek biraz fazla ama adam dusunememistir zate erkekler o kadar düşünceli olmaz. Yine de çok abartılı aşırı kötü bı durum değil bu kadar cekemeyecek ne var ki. Haftada bir gelse ne olur sen çocuğunu evlendir de 15 günde bir gorusursun o zaman

o konularda haklı olabilirisniz ama ben konu sahibinin mesajları için yazdım.Ne demek eş ailesi ile görüşmek istemiyorum şu an için insanlar bir kötülük yapmamış iken.Tabi bir kötülük yaparsa herkes yuvasını korumaya çalışmakta özgür ama şu an öyle bişey yok yazılan mesajda.
Kısıra bakmada canım ortadoğuda kadınlar bu kadar ezilirken erkek ailesi bu kadar herşeye müdahale ederken varsa yoksa bir evlilikte erkek ailesi evliliği direkt olumlu ya da olumsuz etkiliyorken senin bu cümleyi kurman yanlis! Onların değirmenine su taşıma, Avrupa değil ki burası kadın/erkek ailesine eşit gözle bakılmıyorken erkek ailesini savunasın, bunu bal gibi biliyorsun
Kusura bakma ben her evlilikte kadını koruyorum çünkü kadınlarımız çok zor şartlarda evlilik yürütmeye ve yaşamaya çalışıyor

Kısıra bakmada canım ortadoğuda kadınlar bu kadar ezilirken erkek ailesi bu kadar herşeye müdahale ederken varsa yoksa bir evlilikte erkek ailesi evliliği direkt olumlu ya da olumsuz etkiliyorken senin bu cümleyi kurman yanlis! Onların değirmenine su taşıma, Avrupa değil ki burası kadın/erkek ailesine eşit gözle bakılmıyorken erkek ailesini savunasın, bunu bal gibi biliyorsun
Kusura bakma ben her evlilikte kadını koruyorum çünkü kadınlarımız çok zor şartlarda evlilik yürütmeye ve yaşamaya çalışıyor
ben her şartta kadını korumuyorum ben hakılıyı koruyorum

Nasıl bir kardeşlik ilişkiniz var ben anlayamadim...Kullandığı makyaj malzemesine,parfüme hatta pede kadar batmiş gözünüze...Sokaktan geçen yedi yabancı ile kardeşinizin bir farkı var mı gözünüzde ?

Görümceniz ayıp ediyor odaların kapısını kitleyin anlar.Eğer sadece gelmeleri ve hizmet etmeniz sizi rahatsız ediyorsa çok büyük hazırlık yapmayın iki çeşit yemekle geçiştirin.Eğer başka sorun yoksa görüşmemek olmaz

P Parlementmavi , seni çok iyi anlıyorum. Başkasının kıyafetini giyemem, zaten beden yapısı, tarz, diye bşy var, sanki emanet duruyor geliyor, makyaj malzemelerinin kullanılması zaten uygun değil hanımlar, çamaşırlar da öyle..
Tarak, tırnak makası törpü vs.. mecbur durumlarda kullanılır, bence esirgenmez o kadar..

Sık ziyaret konusunda bşy diyemem, yeni gelin evi misali, bir süre dolup boşalacaksınız :KK66: zamanla düzene girecektir.

Son düzenleme:
Odanı kitle bacım gerektiğinde de anlamıyorsa sert dille uyar o zaman anlamayana anladığı dilden konuş yoksa daha çok sinirin bozulur huzurun kalmaz daha yeni evlisin nelerle uğraşıyosun 17 yaşında koskoca kız çocuk değil. "Eşimin kızkardeşisin diye aklına estikçe yatak odama giremezsin canım lütfen kendine çeki düzen ver" de. Daha ileri giderse o zamanda de ki "Abinde benim haklı olduğumun farkında zaten böyle devam edersen başka şeyler yapmak zorunda kalıcam" de. Odun değilya anlar heralde. Kp'ne gelince o konuda sen değilde eşinin bişeyler yapması daha uygun bence. Mesela sık gelmemeleri açısından eşin şu gün evde olmayacağınızı falan söylesin hatta senin kursa başladığını da söyleyebilir böylece sürekli rahatsız olmamış olursun. Seni evde yok olarak bilirlerse heralde sizin anahtarı alıp eve gelecek hali yok

kardeşlerimle hiç birbirimizden birşey saklamadık. Evlendik hala aynı kafadayız.
Evim derli topluysa isteyen gelebilir ama dağınıksa beraber toplar sonra beraber takılırız sorun yok. (Arkamdan dağınık bilmem ne diye konuşurlarsa da çok umursamıyorum. Sonuçta ben kimseyi cagirmiyorum).
Ama
Izinsiz eşya alınması hoş degil kim olursa olsun. Cidden sınır bozucu olur benim acımdan da.

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.

kızkardeşimden çektim dediğin de eşyalarını kullanması, sanki yuk taşıtmış.
en dayanamadığım insan tipi herşeyi çok kıymetli olan insanlar.
hiç sevmem.
ama yatak odama girilmesinden ben de hiç hoşlanmam.
yerinde olsam kilitlerdim.

Ben kendi kafa yapimi anlatmak icin ornek verdim sadece.

Herkese karsi degil de ben de kiz kardesime karsi böyleyim. Benim olan onundur gelip dolabimda biseyi begendiyse al senin olsun derim kabul etmezse gizliden çantasına koyarım :) o da bana karşı oyledir. Rujunu begenirim bi bakarım aynisindan bana da almis gelmis ya da kendininkini o an bana verir kendine yeni alir falan.
Ama gorumcemle hicbiseyimi paylasmam kiz kardesim disindaki kimseyle paylaşmam.

Konu sahibi kp konusunda da buzdolabi gibi olup mesafe koyacaksiniz rahatsizliginizi her firsatta belli edeceksiniz baska care yok. Gorumcenizle de acik acik konusacaksiniz.

Eş ailesiyle gorusmemek ciddi bir mesele. Esinizi de mahcup durumda ve arada birakirsiniz illa ki evlilikte etkilenir. Gorusmemek icin ciddi seyler olmuş olmasi gerekir.
Hirkami giydi, evime geldi diye gorusmemek ne???
Yeni evliyken bana da emrivakiler yapildi inatla ama esim de inatla konuştu kafalarina sokana kadar, bazen de surat astim yaptimm birseyler bitti gitti en sonunda, suan gorusuyoruz ama mesafeliyiz.

Odanin da kapisini kilitle kimse girip biraey alamaz.

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
Şimdiden mesafeni koy ama eşinide dinleyip azarlama neden dersen erkek kısmına hiç belli olmuyor bugün azarla der yarın niye azarladın sonra kötü olmayın kardeşi eve geldiğinde yatak odanızın kapısını kilitleseniz mesela gelip girmek istediğindede müsait değil yatak odam deseniz soğuk davransanız

Kardeşim eşyalarımı alsa asla bişey demem ama başkasi almasin ya 😁 çok kiymetliler benim icin. Hani bazen tatlı insanlar vardır, bişeyini beğenince al senin olsun derler ya hiç öyle bi insan olamadım 😐 hepsini özenerek alıyorum aynısını bida nerde buluyum 😔

Önerim, onlar gelince yatak odanizi kilitleyin. Aslında eşinizin uyarması daha doğru ama belliki soylemeyecek o yüzden bu görevi mecburen siz üstleneceksiniz

Ayrica bu sebepten görüsmemek çok saçma, çok büyük olaylar olur, (sizi istemezler ne bilim hakaret edip iftara atar vs vs uzar gider) tamam görüşme derim ama çekmecemi karıştırdı diye görüşmemek çok abes degil mi 😳

istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun.
Hakli olduğun yanların var ama bu düşüncen hiç hoş değil.. Eşinin babası ..
Öncelikle düşünce yapını değiştirirsen senin için daha iyi olur.
Merak etme şimdilik onlar da seni merak ediyorlar zamanla o merak geçer istesen de gelmezler bu sefer..

Konunun sonuna kadar okuyup size çok hak vermiştim ama yukarda yumuşak yüzlü de değilim ama deyip aşağıds bir şey diyemiyorum demeniz olayı açıklıyor.,ne diyelim o zaman biz. Görümcenize biz alma eşyaları diyemeyiz.siz diyeceksiniz

X