Erkek aileleri neden böyle ve benim sınavım

Parlementmavi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Mart 2018
279
184
Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.

Simdi gene topa tutulcam ama ben gram ne kendi esyami ne para pulu onemseyen biri olmadigim icin insanlarin kiyafetimi begenip giymesi, takilarimi kullnamasi vs hosuma gider hatta "aa ne guzel kolyen var" gibi bi cumlede hemen cikarir veririm senin olsun diye. Hele ki kiz kardesim alip giyse mutlu olurdum. Ama herkesin kendim gibi dusunmesini bekleyemem, sizin bu konu hosunuza gitmiyorsa ve sizi rahatsiz ediyorsa odanizi kitlemenizi oneririm.

Simdi gene topa tutulcam ama ben gram ne kendi esyami ne para pulu onemseyen biri olmadigim icin insanlarin kiyafetimi begenip giymesi, takilarimi kullnamasi vs hosuma gider hatta "aa ne guzel kolyen var" gibi bi cumlede hemen cikarir veririm senin olsun diye. Hele ki kiz kardesim alip giyse mutlu olurdum. Ama herkesin kendim gibi dusunmesini bekleyemem, sizin bu konu hosunuza gitmiyorsa ve sizi rahatsiz ediyorsa odanizi kitlemenizi oneririm.
Eleştirmek için söylemiyorum, hakaret olarak ta algılamayın ama sizn böyle totonuz açıkta kalır kusura bakmayın. Bizim buralarda Bi söz vardır atımı sana vereyim ben yaya giderim. Sizinki o hesap

Merhaba kızlar çok kısa kesmeye çalışacağım. Bekar iken kız kardeşimden çok çektim. Makyaj malzemesi ben alırdım o kullanırdı. Krem alırdım gizliden kutusuna koyardı parfüm alırdım kullanırdı. Kıyafet alırdım gizli gizli kaçırır giyerdi. Şuan bile tüylerim diken diken oldu. Hediye almayı misafir ağırlamayı çok severim ama eşyalarımın kullanılmasını sevmiyorum.ama benim sınavım da bu oldu. Hep evleneyim de eşyalarımı saklamadan rahat rahat kullanayım hayali ile yaşardım zira kardeşim alma demeden kullanma etme demeden anlamayan bir insandı. Neyse evlendim (daha yeni 1.5 aydır) şimdide görümce belası çıktı başıma. Evime bir kaç kez geldi geldiğinde de sanki kendi evi gibi istediği gibi geziyor yatak odama giriyor çıkıyor. 17 yaşlarında. Bir kez uyardım çekmecelerimin karıştırılmasından hoşlanmıyorum diye ama laftan anlamıyor. Geçen geldi hırkamı giyindi gitti. Eşime git al dedim de oralı olmadı. Baş edemiyorum. Yumuşak yüzlü de değilim niye insanlar sınırlarımı ihmal ediyor anlayamıyorum.
İkinci derdim de kp😔 adam Bi değişik boş insan. Elinde olsa sürekli gelecek evimize kv de müsade etse yatıya da kalacak. Daha 15 günlük evliydim emrivaki yemeğe geldi. İyi bir rahatlasın geldi kurtuldu dedim ama adam sürekli gelmek istiyor. 1.5 ay da 4 kez oturmaya geldiler ki evleri ilçe de 50 dk çekiyor yol. Bide yakın olsa heralde hergün gelir. Eşimin ısrarıyla dün oturmaya gittik. Yol uzun sürdüğü için gitmek istemiyorum neyse. Kp geçen gün size gelecektik annen kabul etmedi geleceğiz bu günlerde dedi. 😠
Adam Bi dur Bi evliliğin tadını çıkarayım anlayayım düzen koyayım istediğin kadar gel ne pazarlamacılar gibi sürekli kapımı çalıyorsun. Benim ailem arabayla 5 yürümeylen15 dk lık mesafede oturuyorlar ve bir kez gelmediler. Hatta sizi yemeğe alacağım dedim (kv deler 4 kez geldiler diye aileme karşı vicdan yaptım) annem gelmiyor. Daha yeni evilisin çalışıyorsun ne gerek var diye.
Kızlar ben bu eş ailesi ile görüşmek istemiyorum açıkcası bana nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Cevaplar için teşekkürler.
Dipnot:eşim bana hak veriyor. Kardeşi meselesinde azarla diyor açık açık ama yapamıyorum.
Valla es ailesi ile gorusmeme gibi durum yok maalesef canim. Evlendigin adam ailesini atamaz sonucta. Gorumce konusunda sen iste gecen gun hirkami giymistin alabilir miyim de sohbeti oraya getir. En nefret ettigim sey esyalarimin kullanilmasi de. Kayinpederine ne denir bilmiyorum. Ama kv dusunceliymis en azindan. Annen senin calistigini yoruldugunu duzen kurmaya calistigini bilir ama bunu baskasi bilmez

Eleştirmek için söylemiyorum, hakaret olarak ta algılamayın ama sizn böyle totonuz açıkta kalır kusura bakmayın. Bizim buralarda Bi söz vardır atımı sana vereyim ben yaya giderim. Sizinki o hesap
Size ozenle kelimelerimi secerek konustugum icin ve sizin konunuza yorum yazarak kendimi yordugum icin suan bi pisman olmadim degil.

Herkesin sizin gibi düşünmesini beklemeyip kendinizi anlata anlata bitirememeniz?

Size ozenle kelimelerimi secerek konustugum icin ve sizin konunuza yorum yazarak kendimi yordugum icin suan bi pisman olmadim degil.
Şahşi düşünceniz saygı duyarım. Bende özelikle eleştiri olarak algılamayın diye yazdım.
Benim babam sizn gibiydi. Elinde avucunda ne varsa dağıttı. Ama şimdi kendisinin dikili bir ağacı bile yok. Yine de saygı duyarım düşüncenize size iyi günler

İyi de bunlar eş ailesi ile görüşmemek için yeterli sebepler değil ki. Tamam rahatsız edici olabilir ama adam görüşmek istiyor işte ne güzel. Görümceyi de alırsın karşına uyarırsın güzelce. Baktın dinlemiyor mu kapıyı kilitlersin olur biter. Evliliğin ilk zamanları insan öyle basit şeylere çok takılıyor, ben de takılırdım, sinir olurdum falan ama zaman geçtikçe ne kadar saçma düşünceler olduğunu anladım. Umarım sen de anlarsın 🙏🏻

Odaların kapısını kilitle, yine de girerse bir şey mi istiyorsun bana söyle ben veririm vs de. Kp size geleceğiz deyince ben size haber vereyim müsait olunca çünkü çalışıyorum yorgun oluyorum deyiver

Ben kendi kafa yapimi anlatmak icin ornek verdim sadece.
Tamam da arkadaş sizler nasılsınız bu konuda diye sormuyor ki görümce için ne yapabilirim diye soruyor.
Bazı insanlar eşyalarını sever ve onlara dokunulması kötü hissettirir. Bu normal.
Ama herkesin eşyasına ay bu ne güzell deyip alttan alttan "keşşke benim olsa" iması yapan başkalarının her şeyinde gözü olan insanlar işte bunlar normal gelmiyor

Kv anlayışlı biri sanırım görümceyi annesi yanında uyar. Ve o geldiğinde odanı kilitle. Diğer türlü gelmelere bişey diyemezsin canım görüşmek istemiyorum demekle olmuyor sadeece sık gelmeleri dışında sorun yoksa tabi. Geldiklerinde kalıyorlar mi yoksa aynı gün dönüyorlarmi

Fazla abartmıyor musun? Kız kardeşlik böyle bir şey değil mi zaten ne var eşyalarını kullandıysa 2 makyaj malzemeni kullanmış olması parfümünden biraz sıkmış olmadı tüm hayatını alt üst edecek bir şey olmasa gerek. Görümcen de belli ki heves etmiş 17 yaşında daha çok rahatsız oluyorsan uyarırsın olur biter. Daha 4 ayda bu kadar şikayet edecek hale gelmen abartı geldi açıkçası bana. Biraz daha anlayışlı olmaya çalış, rahatsız olduğun konuları da açık açık konuşmaktan çekinme.

Tamam da arkadaş sizler nasılsınız bu konuda diye sormuyor ki görümce için ne yapabilirim diye soruyor.
Bazı insanlar eşyalarını sever ve onlara dokunulması kötü hissettirir. Bu normal.
Ama herkesin eşyasına ay bu ne güzell deyip alttan alttan "keşşke benim olsa" iması yapan başkalarının her şeyinde gözü olan insanlar işte bunlar normal gelmiyor
Siz iyi misiniz? Yazdigim seyin sonuna herkesin benim gibi dusunmesini bekleyemem tabiki yazdim zaten, iyi okuyun sonra yorum yapin.

Eşiniz bile zarla diyor ve siz yapamıyorsanız, çekmeye devam edin, ne denir ki?
Haddini bilmeyen insanlara bildirmezseniz işiniz zor. Bir kere bir cırlayın bakalım ya da terbiyesizliğe bak diye bir bağırın çekmecelerinizi açtığında, bir daha yapıyor mu görün. Nasıl bir arsızlık seviyesi aklım almadı. 4 yaşındaki kızım yapmıyor böyle terbiyesizlikler.

Görümcenize daha net şekilde eşyalarını kullanmasını istemediğini söyleyin gerekirse, söyleyemeyip şikayetlemenin bir manasi yok.

Evinize 1 buçuk ayda çok sık gelmişler evet, bunun için gelmek istediklerinde evde olmayın yada eşinizi arıyorlarsa bu hafta işten dolayı çok yoğun olduğunuzu müsait zamanda sizin çağıracağınızı söylesin. Her gelmek istediklerinde müsait olmayın, Böyle böyle anlarlar belki.

Siz esinizin ailesiyle görüşmeyin eşiniz sizin ailenizle görüşmesin o zaman, gelmek istiyorlar diye görüşmek istememek fazla radikal bir karar olur. Zamanla orta yolu bulursuniz.

X