ERKEK ARKADAŞIM BENİ ANLAMIYOR

Meşaleyle kız isteme cidden çok kötü ama ya çocuk haklı
Ya böyle sevgiliyken şirin görünmek için takıya gerek yok, buzdolabı olmasa da olur gibi laflar edip sonra iş ciddiye binince millet evime gelecek eyvah ne der diye bir sürü şey isteyeceksiniz. Sizin takı seven, gösteriş seven bir yapınız var belli ki neden kendinizi farklı göstermeye çalışıyorsunuz ki?
Amaaannn bulduğu ilk erkek kaçmasın diye 😂 Sonra artık aileler vs işe karışıp her şey ciddileşince yok meşale isterim yok şu kadar bilezik bu kadar gram, yok mehir olarak araba…

Bu pinti gelinliğe bile seni layık görmeyen adamla neden evlendin silah zoruyla mı? Kendi tercihlerinizin sonucunu kadere bağlama.Sende dinletseydin sözünü almamıza ne gerek var diye bir cümle bile kuracak seviyeye inmemeliydi vefakarlık başka birşey zayıf kalarak sünmek başka birşey. Mesela kot t-shirtle mi geleyim düğünümüze deseydin mesela bunu diyen düğün de istemiyordur ki çok saçma yani.
Herşeyi aldırmakla da mutlu olunmuyor kafa dengi olmak önemli maalesef bizde erkek herşeyi alır yaparsa sever diye bir düşünce var. Şimdi başkasının konusunda süründür demek çok saçma durumu yokmuş olduğu kadarıyla samimi ve gerçek olsun yeter ilgi gösteri şekilde yapılmaz , adamın yapmam dediği yok düğün gelinlik almamak gibi seyler dedigi yok kadın bizzat kendisi herşeyi istemem yan cebime koy gibi davranıyor. Net olsun.
Ne söyleyip ne söylemediğini ne yapıp ne yapmadığımi bilmediginiz konu hakkında bu kadar laf kalabalığı fazla. Benim bahsetmek istediğim konu bambaşka. Bizler kadınlar olarak herşeyi oluruna bırakmak için söylediğimiz kelimeler. İsteme yan cebime koy değil. Hayatı birlikte paylaştığın insana bütün fedakarlığı yapmak gibi. Değer veren insan sevdiğinin sevdiği şeylerle mutlu olur. Benim hatam buydu. Ben çok farklı düşünürken eşim farklı düşünüyordu. Yani değer verme biçimini. Benim yorumum da burda karşıdakinin değerini öğrenmesi. Süründur dediğimde buydu. Bende eşimi çok sinadim .

Ne söyleyip ne söylemediğini ne yapıp ne yapmadığımi bilmediginiz konu hakkında bu kadar laf kalabalığı fazla. Benim bahsetmek istediğim konu bambaşka. Bizler kadınlar olarak herşeyi oluruna bırakmak için söylediğimiz kelimeler. İsteme yan cebime koy değil. Hayatı birlikte paylaştığın insana bütün fedakarlığı yapmak gibi. Değer veren insan sevdiğinin sevdiği şeylerle mutlu olur. Benim hatam buydu. Ben çok farklı düşünürken eşim farklı düşünüyordu. Yani değer verme biçimini. Benim yorumum da burda karşıdakinin değerini öğrenmesi. Süründur dediğimde buydu. Bende eşimi çok sinadim .

Senin ki daha fazla laf kalabalığı ama olsundu 😀

esas benim dediğim bin senelik adet, çok çoook daha örf adet anane, esas ona uyulması lazım.
meşale daha 3 günlük trend....
Adet bin senelik de üç günlük adet ondan milyon kat daha iyi ve masum
Adetler insan aklının ürünüdür sırf adet diye yeni akımlardan iyi ya da doğru olduğunu savunamayız
Konu sahibinin isteğinde ben bir şey de göremedim basit bir istek onunkisi olabilir heves edebilir sevgilisi senin için yapmam demek yerine istemediğine dair başka bir açıklama getirseydi keşke

Adet bin senelik de üç günlük adet ondan milyon kat daha iyi ve masum
Adetler insan aklının ürünüdür sırf adet diye yeni akımlardan iyi ya da doğru olduğunu savunamayız
Konu sahibinin isteğinde ben bir şey de göremedim basit bir istek onunkisi olabilir heves edebilir sevgilisi senin için yapmam demek yerine istemediğine dair başka bir açıklama getirseydi keşke
ironi yaptığını açıklamak zorunda kalmak...

hanımefendi o adet ne kadar saçma ve gereksizse bu yeni icat adet de o kadar saçma ve gereksiz
aynı derecede sakil ve seksist, aynı derecede "kadını mal gören zihniyet" ürünü...kaleyi fethe geliyorlar!
sadece öbürü daha çirkin, daha berbat hepsi bu.

basit bir istek ne ya. korkunç bi kafanın korkunç bir isteği...

istemediğine dair açıklama yapmış zaten "bunu eğitimsiz, görgüsüz insanlar yapar benim etrafımda da kimse yapmaz ben de yapmam" demiş, daha ne desin?

ironi yaptığını açıklamak zorunda kalmak...

hanımefendi o adet ne kadar saçma ve gereksizse bu yeni icat adet de o kadar saçma ve gereksiz
aynı derecede sakil ve seksist, aynı derecede "kadını mal gören zihniyet" ürünü...kaleyi fethe geliyorlar!
sadece öbürü daha çirkin, daha berbat hepsi bu.

basit bir istek ne ya. korkunç bi kafanın korkunç bir isteği...

istemediğine dair açıklama yapmış zaten "bunu eğitimsiz, görgüsüz insanlar yapar benim etrafımda da kimse yapmaz ben de yapmam" demiş, daha ne desin?
Sizin fikriniz.
Basit bi meşale. Böyle kadın maldır’a bağlanacak bir konu değil
İnsanlar bir şeyleri şölen havasında yapmak isteyebilir
Kadını mal gören zihniyetin asıl kimler olduğunu görüyoruz sizler de o zihniyetin savunucularısınız da neyse o konulara girmicem şimdi

Eğer ayrılır da başkasıyla birlikte olursanız aklınızda olsun; bir erkeğe ilişki ya da evlilik ile ilgili istenmeyen şeyler dile getirilmez 😂 meşale olayı abartılı olsa da sonra kıyafetimle aynı renk kravat tak desen "hani sen hiç bir şey istemiyordun" deyip sinir bozar. Erkek milleti 🤭

Eğer ayrılır da başkasıyla birlikte olursanız aklınızda olsun; bir erkeğe ilişki ya da evlilik ile ilgili istenmeyen şeyler dile getirilmez 😂 meşale olayı abartılı olsa da sonra kıyafetimle aynı renk kravat tak desen "hani sen hiç bir şey istemiyordun" deyip sinir bozar. Erkek milleti 🤭
Bazi erkekler bu görsel uyumu seviyor gercekten : David Beckham ve Victoria Beckham mesela, ilk evlendikleri yilar hep ayni giyinirlerdi...
Gecenlerde de Milano'da bu tarz bir cift gozume carpti: kadin fusya rengi sapka takmisti, yanindaki adamda ise fusya fular vardi ! 😁

MV5BMTY5NGU1M2YtOGNiZS00MDc2LWFjMDgtNzcxYzA5YzA3NjNkXkEyXkFqcGdeQXVyNTMxMjgxMzA@._V1_.jpg

Meşaleli insan topluluğu fikri bana American Horror Story Roanoke sezonunu hatırlatıyor. Resmen travma olarak kalmış 😂 Bu saçma tik tok akımı olmasaydı gece sokağınızda meşaleli insanlar görseydiniz ne hissederdiniz? Ben Orta Çağ zamanlarına geri dönüyoruz herhalde diye düşünürdüm. Saçım kızıl olduğu için de ufaktan cadı avından korkardım. 😂 Bu tik tok,instagram nelere kadir ya? Normalde absürt olan durumları bile ne kadar şirin olarak gösteriyor. Neredeyse meşaleyle törene gelmeyeni ada oylaması yapıp meşaleyle yollayacaklar 🤷🏻‍♀️

X