ERKEK ARKADAŞIM BENİ ANLAMIYOR

Canım adam birşey dememiş ki kız hep başta onu istemem bunu istemem deyince böyle gösteriş için yapılan birşeyi güzel bulunca adam şaşırmış bence kadın istekleri konusunda sınırını düzgün çekmeli ve yansıtmalı. Çocukta bir hata göremedim eğer derse düğün yapmam , eşya almam o zaman haklısınız. Ben şahsen konuyu böyle anladım.
Konu sahibini yüzde yüz haklı bulmadım zaten ki burda haklı bulduğum bi tarfta yok sadece şuan anlatmak istediği şeyi anladığımı izah ettim … başta öyle düşünmüş ama düğün için nişanda kuaföre gitmek organizasyon tutmak bunlar basit şeyler bence buna bile yok çekmesi tuhaf

Sizinle iletişim kuramıyoruz bence neden bana taktınız şuan onuda anlamış değilim girip her yorumuma beğenmedim tıklamak sizi tatmin ediyorsa buyrun devam edin bu benim fikrim..ayrıca bend rbubu savunmuyorum zaten kıza yapılanlar bunlar kızda kabul etmediği için ayrılmış bakın ilk yorumda bana sayrdırmaya başladıpınız ilk yoruma bi bakın orda konu meşalemi dediniz bende size konunun bu olmadığını anlatmaya çalıştım sizin mizacınız öyle belkş bu arkadaşın ki değil siz yapmış olabilirsiniz yada yapacak olabilirsiniz bu arkadas yapamamış yani bunu tartışmaya gerek var mı herkes sizin gibi davranmak zorundamı ? Yada herkesden böyle davranmasını beklemek doğrumu ? Evet benimde fikrim bu ben feminist biriyim bayanların ezilmesini asla istemem ama herkes hakkını savunamayabiliyor yada kolayca rest çekemeyebiliyor. Lütfen şu yersiz tartışmaya bi son verelim artık çünki sıkıldım burdakş amaç yorum atanlara saldırmak değil konu sahibine yardımcı olmak
Öncelikle hayvanlar saldırır insanlar değil ben de bir insanım
Size taktığımı nereden çıkardınız, kimsiniz ki size takayım? Diyalog kurmak size göre takmak mı oluyor?
Her yorumunuza beğenmedim mi attım ben? Bu konu dahilindeki fikirlerinizi beğenmediysem beğenmedim atarım bu benim tercihim, attığım beğenmedim sizden birşey mi eksiltti niye bu kadar gocundunuz?
Yooo kız birşeyi kabul etmediği için ayrılmamış, adam kabul etmemiş kızın işine gelmemiş sonrasında adam arayıp sormamış kızın ayrıldığı rest çektiği filan yok.
Ben size konu meşale mi diye mi sordum?
Tam olarak ne dedim de saydırdım size?
Birşeyi kabulleniyorsun, istesen de istemesen de yapıyorsan şikayet etme hakkın ortadan kalkıyor, yapmasaydın bu kadar basit, yok manipüle etti yok o kırılmasın diyeydi yok fedakarlıktandı hepsi hikaye. Ben herkes benim gibi davranmak zorunda da demedim. Herkesten akıllı mantıklı dimdik davranmasını beklemek doğru değil öyle mi? Adam kendine uymayanı istemediği şeyi yapmam dedi diye karakterini ortaya koydu diye de yanlış, hey Allah ım, olması gerekenler yanlış olması yanlış olanlar doğru ne tuhaf insanlarsınız ya
İstediklerinizi istemediklerinizi ifade etmek yada uygulamak için rest çekmenize gerek yok
Ben feminist filan değilim,hümanistim, feministlikte bana çok ters
İki fikir beyan ettik diye tartışıyor mu olduk ya hem de bir de sıkıldınız, ne ara sıkılacak bir durum yaşandı iyi misiniz siz
Sadece konu sahibine yardımcı olma imkanımız olsaydı öyle yapardık, burası bir forum, konu sahibi yada değil dilediğimiz kişiye yazabiliyoruz değil mi

Sorun meşale değil ki tam okumanızı tavsiye ederim adam herşeyi gereksiz görmüş ? Şimdi sorarım size hangi kız nişanında kuaföre gitmemiş yada gitmeniz engellendimi içinize sinen kıyafet almanız engellendimi ? Ben bunları kastettim yoksa meşale belliki bardağın son damlası ayrıca şunuda söyliyim bende mesalelerle alınmadım canım 😂 ama örg adetimizde ne varsa yapıldı içime sine sine oldu herşey
?
okudum
hatta sizin mesajınızı okuyunca döndüm bi daha okudum
adam nerede kuaför ya da elbise mevzusu yapmış? siz bunları nereden çıkartıyorsunuz? nişanı mişanı olmuş değil ki ya da olacak değil ki...

konuda takı makı istemem diye başlayıp meşaleden çıkan kişi de konu sahibi...

?
okudum
hatta sizin mesajınızı okuyunca döndüm bi daha okudum
adam nerede kuaför ya da elbise mevzusu yapmış? siz bunları nereden çıkartıyorsunuz? nişanı mişanı olmuş değil ki ya da olacak değil ki...

konuda takı makı istemem diye başlayıp meşaleden çıkan kişi de konu sahibi...
Ben de şimdi nerede bu ayrıntılar diye arıyordum

Meşaleden bağımsız olarak diyorum, sizin isteklerinizi sallamayan, sizi mutlu etmek için beş gram çabası olmayan, küsüp duran, altı ayda yedi kere engellemeli adamla zaten ne halt etmeye devam ediyorsun bir de evlilik planları yapıyorsun ki?

MERHABA
şimdi konuyu anlatmadan önce şunu söylemek istiyorum ilişkim 9 aylık ve birçok kez tartıştık ben defalarca kez sosyal medyadan çıkardım.
geçen video izliyoruz bir kızı meşalelerle istemeye geliyorlar bu ara moda malum.bende çok güzell dedim hemen tersledi ben yapamam böyle şeyler falan bunlar eğitimsiz benim çevremde kimse yapmıyor vs. cevap vermedim küs uyuduk ertesi gün aynı şekilde devam etti sonra konu açıldı yine ben senin için yaparım falan yok.birde demesin mi sen başta birşey istemiyordun diye.bu arada bende düğün istemediğimi,beyaz eşya almasakda olabileceğini seninkileri kullanırız falan demiştim ilişkinin başlarında takıya gerek yok vs. ki benim ailem bekler yani o kültürden geliyoruz çünkü açık konuşmak gerekirse bir meşale dert oldu ben senin için yapamam bana dayatma birşeyleri dedi kapıyı çektim çıktım aramadı yazmadı sosyal medyadan çıkarmadım birkaç gün oldu ne yapayım sizce çıkarayım mı sessiz mi kalayım
Evlen bence kaçırma

Adam nezaketen sen istersen yaparım sevgilim dese, söz verdin yapıcan diye zorlayacaktınız gayet açık. Baştan kesmiş önünü net davranmış iştr ne güzel. Ama siz sanki evlenmeye ikna etmek için rol yapmışsınız gibi. Başta beyaz eşya bile istemezken nikah sözünü alınca ailem ne der takı meşale diye birden gerçek yüzünüzü göstermişsiniz. Sevgiliniz bunu anlayıp korkmuş olabilir

acaba mavi örnek vermiş olabilir mi mesela diyerekten
öyle bi konu yok gibi sanki :KK70:

Bu değil mi yeaa eminim son kararım Kenan bey 😃😃😴

Merhabalar yarın erkenden işe gidecem ama uyku tutmuyor. Çok kırgınım. Hani olur ya bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama ağlamayı bile beceremiyorum.
En büyük hatam çok sevmek. Yıllarca süren bir ilişkim var. Sonunda isteme oldu nişan oldu olacak. Ailemle birlikte yaşa diyor. 6 aydan ne olur zaten tayinini buraya getirecekmiş. Bende 6 ay nişanlı kalalım diyince tavır yaptı. Bunun dışında altın hesabı yaptı ne yaparsanız yapın dedik. Nişan için küçük tatlı bir yer buldum. Gerek yok evde aramızda olsun kimseyi çağırmayız diyor. Organizasyon bakıyorum bize yakışmaz diyor. Nişan abiyesi bakıyorum sakın abartma sade bir şey olsun diyor. Kuaförden bahsettim gerek yok sen her halinle güzelsin diyor. Nişanda stüdyoya gerek yok dedim bana diyor ki düğünde de gerek yok çok saçma. İsteme çiçeğine utanırım nasıl getiririm diyor.
En son patladım ne desem muhalefetsin. Masraftan kaçıyorsun dedim. Yok ben parasında değilim hepsi ne kadar tutarsa sana veririm ama yapmak istemiyorum. Öyle yaparsak nazar değer bize bir haftaya kalmadan ölürüz diyor.
Sosyal medyadan kardeşlerine yengelerine baktım. Hani ailesi belki karşıdır diye ama onlar da hiçbir şeyden eksik kalmamışlar. Bana neden çok görüyor anlamadım.
Ailem de farketmeye başladı. Yol yakınken bırak hem cimri hem odun diyorlar. Bu kadar yıl huyunu hiç mi anlamadım. Soğudum artık. Bir şeyi kabul etsem on şey daha istiyor.

bu konu başkasının ama
ben ortadan mı daldım
konu neydi tam olarak :KK70:

Kız Bizim bu konu sahibinin sevgilisi istemeye gelirken meşale senin için bile yapmam bana ters diyor hem sen hiç bişey istemiyordun demiş o kadar yani buna darılmış ama doğruyu söylemiş sonuç olarak.
Kalan kısımda böyle kuaför kıyafet karışma durumu yok bu diğer kişinin pinti sevgilisinin konusu... Neden bağdaştırıldı anlamadık cıks 😃😃

Kız Bizim bu konu sahibinin sevgilisi istemeye gelirken meşale senin için bile yapmam bana ters diyor hem sen hiç bişey istemiyordun demiş o kadar yani buna darılmış ama doğruyu söylemiş sonuç olarak.
Kalan kısımda böyle kuaför kıyafet karışma durumu yok bu diğer kişinin pinti sevgilisinin konusu... Neden bağdaştırıldı anlamadık cıks 😃😃
dogru şeyi anlamamışım o zaman :KK70:

MERHABA
şimdi konuyu anlatmadan önce şunu söylemek istiyorum ilişkim 9 aylık ve birçok kez tartıştık ben defalarca kez sosyal medyadan çıkardım.
geçen video izliyoruz bir kızı meşalelerle istemeye geliyorlar bu ara moda malum.bende çok güzell dedim hemen tersledi ben yapamam böyle şeyler falan bunlar eğitimsiz benim çevremde kimse yapmıyor vs. cevap vermedim küs uyuduk ertesi gün aynı şekilde devam etti sonra konu açıldı yine ben senin için yaparım falan yok.birde demesin mi sen başta birşey istemiyordun diye.bu arada bende düğün istemediğimi,beyaz eşya almasakda olabileceğini seninkileri kullanırız falan demiştim ilişkinin başlarında takıya gerek yok vs. ki benim ailem bekler yani o kültürden geliyoruz çünkü açık konuşmak gerekirse bir meşale dert oldu ben senin için yapamam bana dayatma birşeyleri dedi kapıyı çektim çıktım aramadı yazmadı sosyal medyadan çıkarmadım birkaç gün oldu ne yapayım sizce çıkarayım mı sessiz mi kalayım
İstemediği bişeyi yapmak zorunda değil ama senin için yapmam demesi size değer vermediğini gösteriyor bence çünkü aksi olsa bana saçma geliyor onun yerine daha mantıklı bişeyler yapılabilir vs diyebilirdi bişey istemiyordun falan demesi de garip sanki cimri gibi ayrıca sizde istemem demeyin madem aileniz böyle şeyler bekleyecek kişiler ve sizin de isteme niyetiniz varsa açik olun ayrıca ergen ergen ekle çıkar yapmak nedir her küslükte bi karar verin ona göre son hamlenizi yapın ama ilişkiniz düzgün değil

Deneyimlemeye geldiğimiz şu dünya da istediğimiz şeyleri yaşamakta hakkımız olsun.
İsteyebilirsin de meşale tutup yürüyecek 100 adım, Ferhat dağları delmiş zamanında hiç çevremde yapan yok da dememiş.
Aynen canım hatta kırmızı başlıklı kız dağ başına büyük tehlikelerle büyük annesine yemek götürmüş, uyuyan güzeli uyandırmak için prens ne badireler atlatmış. İsteyen yapıyor. Meşaleyle mekan basmaya giden ortaçağ köylüleri gibi istenilmek istemiş kız çok mu?

Neyse. Ferhat ile şirin hikayesi gerçek değil bu bilgi sizi şoka uğratabilir 😵‍💫😱

Surekli sosyal medyadan eklemek çıkarmak çok çocuk işi..bu noktada ben sizi elerdim erkek olarak..2.mesale konusu herkesin zevkine tarzına isteğine kalmis birsey ,niye istiyorsunuz diye yargilamam.ama orta yolu beraber bulup karar verilebilir di hemen yükselmek yerine..o avsm bulduğunu ifade ettiğinde sizde neden istediğinizi güzelce açıklarsanız boyle iletifimsizlik olmaz.altin istememeniz eski esyalari kabul etmeniz bambaşka konular her seferinde kıyasa gidilmemeli..altın istememek eşya istememek herseyi istemiyorum anlamına gelmiyor diyerek aciklamalisiniz.

Başta onu istemem bunu istemem deyip "ben o bildiğin kızlardan değiliiiimmm" moduna girdikten sonra iş ilerleyince ama ailem ister demeniz çok itici. Meşale olayına girmiyorum her gördüğümde İstanbul'u fethediyorlar sanki diyerek minnak bi küfür basıyorum, kendi mahallemde falan görsem de gülerdim. Bu kadar sosyal medya odaklı gitmeyin hayat parmaklarınızın ucunda değil gözünüzün gördüğü kalbinizin attığı yerde devam ediyor.

MERHABA
adam doğru olanı yapmış, meşale ile kız istemeye gelmek kıro bir olay. Bence ayrılın, çocuk belli ki düzgün biri böyle saçma sapan keko isteklerle adamın başını yakmayın

X