ERKEK ARKADAŞIM BENİ ANLAMIYOR

durumu yok diye istemedim ama kesinlikle haklısınız meşale isterim demedim aslında güzel dememle yükselmesi bir oldu ya iki meşale ne olacak tutup iki dk yürüse yani zaten en iyisi olmadığı sürece olan şeyin benim içinde önemi yok isteseydim kibarca açıklamasını beklerdim
Ay ne meşalesi cidden yaaa.
Nereden buluyorsunuz böyle absürt şeyleri.
Meşaleyle istemeye gelmek nedir sanki ortaçağ soylusu evleniyor, elektrik henüz icat edilmedi. İsterseniz beyaz at da kiralasın.
Valla böyle kıro isteklerle gelen bir sevgilim olsa ben de kızarım.
Allahım oğlum da var büyük konuşmak istemiyorum ama böyle komik şeylerden koru bizi diyorum

Olayı çok yanlış anlamışsınız konu sahibi ben değilim 😂 beni kimse engellemedi engelleyemezde ama maalesef ki konu sahibi arkadasa nişanlısı olacak adam kuaföre gideceği zaman gitme sen her halinle güzelsin alacağı kıyafet için sade al vb manipülasyonalrda bulunmuş ..
Olayı çok yanlış anlayan asıl sizsiniz.😂 O başka bir konu sahibinin konusu. Bu konuyla uzaktan yakından alakası yok

MERHABA
şimdi konuyu anlatmadan önce şunu söylemek istiyorum ilişkim 9 aylık ve birçok kez tartıştık ben defalarca kez sosyal medyadan çıkardım.
geçen video izliyoruz bir kızı meşalelerle istemeye geliyorlar bu ara moda malum.bende çok güzell dedim hemen tersledi ben yapamam böyle şeyler falan bunlar eğitimsiz benim çevremde kimse yapmıyor vs. cevap vermedim küs uyuduk ertesi gün aynı şekilde devam etti sonra konu açıldı yine ben senin için yaparım falan yok.birde demesin mi sen başta birşey istemiyordun diye.bu arada bende düğün istemediğimi,beyaz eşya almasakda olabileceğini seninkileri kullanırız falan demiştim ilişkinin başlarında takıya gerek yok vs. ki benim ailem bekler yani o kültürden geliyoruz çünkü açık konuşmak gerekirse bir meşale dert oldu ben senin için yapamam bana dayatma birşeyleri dedi kapıyı çektim çıktım aramadı yazmadı sosyal medyadan çıkarmadım birkaç gün oldu ne yapayım sizce çıkarayım mı sessiz mi kalayım
Yaşlar kaç? Kusura bakma da şu hallerin en fazla liseli birinin vereceği tepkiler, yapacağı hareketler.

Erkek arkadaşın da iyi sabır varmış. Ben sadece bir kere sevgilimin beni sosyal medyadan çıkarmasına ses etmezdim, o da duruma bağlı yani.

Ee dediği gibi başta bir şey istememişsin. Sonra vazgeçip isteyince de meşale gibi çok uç bir şeyi istemişsin. Haksızsın kusura bakma.

durumu yok diye istemedim ama kesinlikle haklısınız meşale isterim demedim aslında güzel dememle yükselmesi bir oldu ya iki meşale ne olacak tutup iki dk yürüse yani zaten en iyisi olmadığı sürece olan şeyin benim içinde önemi yok isteseydim kibarca açıklamasını beklerdim
Meşaleyle sen yürü farklılık olsun, ciddiyim yap bunu.

Yapamam senin için demiş olabilir yapmayabilir mecbur değil ? Anne babamiza yapabileceğimiz şeylerin bile sınırı vardır siz kimsiniz ki sizin için herşeye gözü kapalı atlasin çocuk bazı kadınlar biri kendileri sevince bileginizi kes dese kesecek zannediyorlar oldu uyanın artık

Maalesef ki bu hayatta herşeyi çok isteyenler daha mutlu. Bizim sorunumuz da bu sanırım. Öyle bir kıvama geliyor bu erkekler hicbirsey yapmasakda olura getirip birde seni ikna etmeye cabaliyorlar. Ailen etraf yanlış bir tek o doğru gibi davranir. Kolay gelsin. Bu davardan bir tanede bende var. Gelinlik aldığımda bile gelinlik olmasaydı ne olacaktı dedi.baktim baktım bu firsati biz verdik. Bir daha dünyaya gelsem sanırım evlenmezdim. Fazla tolerans fazla iyi niyet iyi değilmiş. Süründur bence . Baktin olmuyor yol ver gitsin.

MERHABA
şimdi konuyu anlatmadan önce şunu söylemek istiyorum ilişkim 9 aylık ve birçok kez tartıştık ben defalarca kez sosyal medyadan çıkardım.
geçen video izliyoruz bir kızı meşalelerle istemeye geliyorlar bu ara moda malum.bende çok güzell dedim hemen tersledi ben yapamam böyle şeyler falan bunlar eğitimsiz benim çevremde kimse yapmıyor vs. cevap vermedim küs uyuduk ertesi gün aynı şekilde devam etti sonra konu açıldı yine ben senin için yaparım falan yok.birde demesin mi sen başta birşey istemiyordun diye.bu arada bende düğün istemediğimi,beyaz eşya almasakda olabileceğini seninkileri kullanırız falan demiştim ilişkinin başlarında takıya gerek yok vs. ki benim ailem bekler yani o kültürden geliyoruz çünkü açık konuşmak gerekirse bir meşale dert oldu ben senin için yapamam bana dayatma birşeyleri dedi kapıyı çektim çıktım aramadı yazmadı sosyal medyadan çıkarmadım birkaç gün oldu ne yapayım sizce çıkarayım mı sessiz mi kalayım
Bence bu "mesale" olayini ona tek cool gosterebilecek sey, sizi bu yaz buraya Paris'e getirip olimpiyat oyunlari acilisinda elinde mesaleyle sizi istemeye gelmesi. Olimpiyat mesalesi misali.
Sporcularin arasinda gayet havali durur bence. Boyle dusununce bana cok cool geldi. 😃

Son düzenleme:
MERHABA
Canım senin gibi kızları anlayamıyorum ve malesef sayınız da epey fazla.. siz neden kendinize hiçbir şeyi layık görmüyorsunuz ve bunu açık açık karşınızdaki erkeğe söylüyorsunuz? Düğün istemem takı istemem beyaz eşya istemem ikinci el kullanırım vs? Kapıyı çarpıp çıkmışsın adam aramamış bile neden biliyor musun? Çünkü sen bi müsade etmemişsin ki adam senin uğruna para harcasın efor sarf etsin seni memnun etsin mutlu etsin. Sen en baştan “bak ben değersizim hiçbir talebim yok yeter ki yanımda ol” gibi anaç bir ruh haliyle yanında durmuşsun adamın. Meşale isteyince de doğal olarak adam bunu kabul etmiyor. Neden? Çünkü sen en baştan adamı minimum eforla da yanında kalabileceğine ikna etmişsin. Biraz talepkar ol, istemekten korkma. Yemeyenin malını yerler. Erkekler uğruna para harcadıkları, uğruna enerji sarfettikleri kadınlara aşık olurlar. Hiç duydun mu bir erkeğin kalkıp da “ya bu kız hiç talepkar değildi azla yetinirdi ben nasıl kaybettim tüh” dediğini? Hayır. Aksine hepsi “ona şunu yaptım bunu yaptım” diye ağlarlar. Böyle devam edersen adam yarın bir gün parayı bulursa onu da talepkar kadınlarla yer sen de evde öyle değersiz bi şekilde oturursun.

Bu arada siz haklısınız ben böyle şeylerden hoşlanmıyorum demek başka senin için yapamam demek başka
Hoş hoşlanmasa bile bakarız filan diyebilirdi
kardeş erkek tarafı da gelip
bizde adettir, zifaf çarşafını balkona asacaz gerdek sabahında, dese

"hoşlanmadım ama bakarız" mı diyeceksiniz?

Maalesef ki bu hayatta herşeyi çok isteyenler daha mutlu. Bizim sorunumuz da bu sanırım. Öyle bir kıvama geliyor bu erkekler hicbirsey yapmasakda olura getirip birde seni ikna etmeye cabaliyorlar. Ailen etraf yanlış bir tek o doğru gibi davranir. Kolay gelsin. Bu davardan bir tanede bende var. Gelinlik aldığımda bile gelinlik olmasaydı ne olacaktı dedi.baktim baktım bu firsati biz verdik. Bir daha dünyaya gelsem sanırım evlenmezdim. Fazla tolerans fazla iyi niyet iyi değilmiş. Süründur bence . Baktin olmuyor yol ver gitsin.

Bu pinti gelinliğe bile seni layık görmeyen adamla neden evlendin silah zoruyla mı? Kendi tercihlerinizin sonucunu kadere bağlama.Sende dinletseydin sözünü almamıza ne gerek var diye bir cümle bile kuracak seviyeye inmemeliydi vefakarlık başka birşey zayıf kalarak sünmek başka birşey. Mesela kot t-shirtle mi geleyim düğünümüze deseydin mesela bunu diyen düğün de istemiyordur ki çok saçma yani.
Herşeyi aldırmakla da mutlu olunmuyor kafa dengi olmak önemli maalesef bizde erkek herşeyi alır yaparsa sever diye bir düşünce var. Şimdi başkasının konusunda süründür demek çok saçma durumu yokmuş olduğu kadarıyla samimi ve gerçek olsun yeter ilgi gösteri şekilde yapılmaz , adamın yapmam dediği yok düğün gelinlik almamak gibi seyler dedigi yok kadın bizzat kendisi herşeyi istemem yan cebime koy gibi davranıyor. Net olsun.

Meşaleyle kız isteme cidden çok kötü ama ya çocuk haklı
Ya böyle sevgiliyken şirin görünmek için takıya gerek yok, buzdolabı olmasa da olur gibi laflar edip sonra iş ciddiye binince millet evime gelecek eyvah ne der diye bir sürü şey isteyeceksiniz. Sizin takı seven, gösteriş seven bir yapınız var belli ki neden kendinizi farklı göstermeye çalışıyorsunuz ki?

X