Erkek arkadaşım ve benim maddi durumumuz bir değil

neolurbilemiyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2023
48
16
26
Selam arkadaşlar. 2 senelik erkek arkadaşım ve ben ikimiz de mühendislik okuyoruz. Ailemin maddi durumu onunkinden daha iyi, zaten babası 4 sene önce vefat etmiş ve annesi çalışmıyor. Erkek arkadaşım da liselilere ders vererek ya da gitar kursu vererek harçlığını çıkarıyor ve birkaç yerden bursu var fakat gittiğimiz yerlerde genelde hesapları ben ödemeliymişim gibi hissediyorum ya da bazen gitmek istediğim yerleri/yapmak istediğim aktiviteleri söylemeye çekiniyorum onun maddi durumunu düşünerek. Annesiyle beraber yaşadığı için de annesi oğluna düşkün ve bazen eve geç gittiği günlerde sıkıntı çıkarabiliyor. Birkaç gün önce de bursları geciktiğinden dolayı ekonomik olarak pek iyi olmadığıyla alakalı bir şeyler söyledi. Yanlış anlamayın gözüm asla hesap ödetmekte/bir şeyler aldırmakta değil, dediğim gibi ailemin maddi durumu iyi ve istediğimi alabiliyorum. Aklıma takılan şey erkek arkadaşımın yanında rahat hissedemeyişim yani artık bir şeyler yapalım demeye vs çekiniyorum onu zorluyormuş gibi hissediyorum. Nasıl anlatılır bilmiyorum ama genel olarak böyle düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım ya da nasıl düşünmeliyim?

bence sevgilinin birşeyler yaparak para kazanmaya çalışması çok takdir edilesi, kendi ekmeğini daha şimdiden kazanmaya başlamış.
böyle şeyler olabilir,anlayışlı olacaksın ve kafana takmayacaksın ,sonuçta illaki para ile zaman geçirmek zorunda değilsiniz.
iki gönül bir olunca samanlık seyran olur.
ters birşey yapıp sevgilinin de gönlünü kırma.
az para ile yapılabilecek etkinlikler bul, yap,zor birşey değil.
ya da kendin el emeğinle birşeyler yap,çıkın bir yeşil alana piknik yapın,yaptığın şeyleri yiyin
sevgilin de böylece hem mutlu olur hem daha rahat hisseder

Yani herkes hayatta şanslı kesimden olmuyor maalesef. Erkek arkadaşınızla aynı durumdaydım, çok severek okuduğum bölümü ilk seneler para kazanmanın zor olması sebebiyle bıraktım. Yapacak bi şey yok hayat şartları. Çalışması güzel bi şey yan gelip yatanları da çok gördük burada. Biraz daha dişinizi sıkacaksınız eğer değer diyorsanız

Selam arkadaşlar. 2 senelik erkek arkadaşım ve ben ikimiz de mühendislik okuyoruz. Ailemin maddi durumu onunkinden daha iyi, zaten babası 4 sene önce vefat etmiş ve annesi çalışmıyor. Erkek arkadaşım da liselilere ders vererek ya da gitar kursu vererek harçlığını çıkarıyor ve birkaç yerden bursu var fakat gittiğimiz yerlerde genelde hesapları ben ödemeliymişim gibi hissediyorum ya da bazen gitmek istediğim yerleri/yapmak istediğim aktiviteleri söylemeye çekiniyorum onun maddi durumunu düşünerek. Annesiyle beraber yaşadığı için de annesi oğluna düşkün ve bazen eve geç gittiği günlerde sıkıntı çıkarabiliyor. Birkaç gün önce de bursları geciktiğinden dolayı ekonomik olarak pek iyi olmadığıyla alakalı bir şeyler söyledi. Yanlış anlamayın gözüm asla hesap ödetmekte/bir şeyler aldırmakta değil, dediğim gibi ailemin maddi durumu iyi ve istediğimi alabiliyorum. Aklıma takılan şey erkek arkadaşımın yanında rahat hissedemeyişim yani artık bir şeyler yapalım demeye vs çekiniyorum onu zorluyormuş gibi hissediyorum. Nasıl anlatılır bilmiyorum ama genel olarak böyle düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım ya da nasıl düşünmeliyim?
Yanii bu çocuk senin istediğin standartları şu anda tam olarak karşılayamaz.Bunu göze alarak başlamışsın ilşkiye ve kendi ayakları üzerinde durmaya başlayana kadar böyle devam edecek. Tamamen sana bağlı bir durum, ya bunu kabullenerek devam edersin, ya da yollarınızı ayırırsın.

mesela siz kafede oturup yemek yemek istersiniz ama erkek arkadasiniz zorlanacak diye cigkofte ayran yaparsiniz. her konuda boyle yaptikca bu sizi rahatsiz eder. zaten uzun vadede boyle denk olmayan iliskiler ayrilikla sonuclaniyor gordugum. param varsa bi kahveye 100 lira verip keyifle icip muhabbet edebilecegim lan simdi buna bu para verilir miydi diye karsimda dusunmeyecek biri olsun isterim. ya da param yoksa bi kahveye 100 lirayi rahatlikla veren biriyle arkadaslik sevgililik yapamam. yurumez yani bu is.

Buralarda bir arkadaş vardı adını çıkaramadım şimdi.Kayinpeder ölmüş kayinvalide o maaşı alıyor ama yetmiyormuş oğlu heray destek oluyormus zaten.gecen ay 40 bin tadilat için istemis yollamışlar bu ayda göz kapağı estetiği için 20 bin istemiş.O konunun sahibide eşi de çalışıyor.Ve konu sahibinin ne ev ne arabası varmis kayinvalideye para vermekten.Dun okumuştum bir arayın okuyun isterseniz.

N neolurbilemiyorum peki mesela siz evlenseniz ne olacak ? Annesi calismiyormus nasıl gecinecek sizinle mi yaşayacak?Her isteklerinde siz ve sevgiliniz koşacak. Çalışmama sebebi neymiş acaba?Bir geliri var mı acaba?
Neden çalışmadığını bilmiyorum ailesiyle alakalı çok soru sormaya çekiniyorum açıkçası ama bildiğim kadarıyla birkaç kira geliri var. Evlilik hakkında da konuşuyoruz bu sene mezun olacağız zaten ama bizimle yaşar konusu geçmedi böyle bir şey olursa kabul edebileceğim bir şey değil

mesela siz kafede oturup yemek yemek istersiniz ama erkek arkadasiniz zorlanacak diye cigkofte ayran yaparsiniz. her konuda boyle yaptikca bu sizi rahatsiz eder. zaten uzun vadede boyle denk olmayan iliskiler ayrilikla sonuclaniyor gordugum. param varsa bi kahveye 100 lira verip keyifle icip muhabbet edebilecegim lan simdi buna bu para verilir miydi diye karsimda dusunmeyecek biri olsun isterim. ya da param yoksa bi kahveye 100 lirayi rahatlikla veren biriyle arkadaslik sevgililik yapamam. yurumez yani bu is.
Aynen yazdığınız gibi yapıyordum ve 2 senedir beraberiz sanırım böyle çok üst üste gelince böyle düşünceler oluşmaya başladı bende

Annesiyle beraber yaşadığı için de annesi oğluna düşkün ve bazen eve geç gittiği günlerde sıkıntı çıkarabiliyor.

Vefat etmiş baba ve oglunu evin babasi yerine koyan anne...
Paradan daha tehlikeli bir durum var. Boyle sacma aile ilişkileri olan birinden ben olsam kacardim. Benim kp hayatta ama eşiyle ilgisiz olmuş hep, sevgiliyken annesinin eşime düşkünlüğünü gormedim yani sizin kv gibi tripleri hic yoktu hiç ama baska konuda da bahsetmiştim biz yeni evliyken eşimin değiştiğini düsünüp sen bu evin babasiydin nollduuu sana diye yerlerde aglamişti kv kendisi.
Koca kadinsin evli oğlun nereden senin evinin babasi olacak boyle bir dusunme şeklini ilk defa gormustum aklim durmuştu.

Eşim annesinin bu hallerine yüz verseydi 1 seneyi görmeden boşardim onu. Çok dikkat edin.

bence sevgilinin birşeyler yaparak para kazanmaya çalışması çok takdir edilesi, kendi ekmeğini daha şimdiden kazanmaya başlamış.
böyle şeyler olabilir,anlayışlı olacaksın ve kafana takmayacaksın ,sonuçta illaki para ile zaman geçirmek zorunda değilsiniz.
iki gönül bir olunca samanlık seyran olur.
ters birşey yapıp sevgilinin de gönlünü kırma.
az para ile yapılabilecek etkinlikler bul, yap,zor birşey değil.
ya da kendin el emeğinle birşeyler yap,çıkın bir yeşil alana piknik yapın,yaptığın şeyleri yiyin
sevgilin de böylece hem mutlu olur hem daha rahat hisseder
Evet haklısınız gerçekten takdir edilesi bir durum ben de kendisini çok destekliyorum bu konuda ve zaten kendisi kırılmasın diye asla bir şeyler demiyorum o yüzden buraya yazmak istedim zaten. Genelde dediğiniz gibi yapıyorum minimal harcamalı şeyler, kendim yapıp götürdüğüm şeyler vs fakat bir süre sonra kendi istediğim aktiviteleri, gezmek istediğim yerleri söylemeye çekindiğimi ve söyleyemediğimi fark ettim, bu yüzden sizlere sormak istedim

iliskide iki tarafin da parayi harcama konusunda benzer olmalari onemli. yani erkek arkadasiniz okul bitip de maasli isi oldugunda mesela siz otel tatili yapmak isterken o ne gerek var pansiyonda kaliriz. siz bi urun satin alirken surekli ucuzunu gosterip aldirmaya calisabilir. cunku yokluktan geldigi icin hep o yonde devam edebilir. iliskinizde ciddi bir adim atmadan once mutlaka ikiniz de is hayatina girince de degerlendirin bu konuyu.

Gozunuz yukseklerde olsun. Sizde cok fedakarlik gordum. Bu tipler uzulur ektigini bicemez kendimden biliyorum. Insan iliskilerinde azla yetinmek mantikli degil.
Heee, kiymetinizi biliyorsa diyecek bi seyim yok...
Asla övünmek için söylemiyorum fakat evet gerçekten fedakarlık yaptığımı düşünüyorum. Bunları söylemek için de yapmıyorum zaten içimden geliyor fakat bir süre sonra kendi istediklerimi söyleyemediğimi ya da çekindiğimi fark ettim. Bana gerçekten değer verdiğini biliyorum bu arada o bakımdan hiçbir sorunumuz yok

iliskide iki tarafin da parayi harcama konusunda benzer olmalari onemli. yani erkek arkadasiniz okul bitip de maasli isi oldugunda mesela siz otel tatili yapmak isterken o ne gerek var pansiyonda kaliriz. siz bi urun satin alirken surekli ucuzunu gosterip aldirmaya calisabilir. cunku yokluktan geldigi icin hep o yonde devam edebilir. iliskinizde ciddi bir adim atmadan once mutlaka ikiniz de is hayatina girince de degerlendirin bu konuyu.
Çok haklısınız, beraber gelecek kurmadan önce beklemeliyim sanırım..

Vefat etmiş baba ve oglunu evin babasi yerine koyan anne...
Paradan daha tehlikeli bir durum var. Boyle sacma aile ilişkileri olan birinden ben olsam kacardim. Benim kp hayatta ama eşiyle ilgisiz olmuş hep, sevgiliyken annesinin eşime düşkünlüğünü gormedim yani sizin kv gibi tripleri hic yoktu hiç ama baska konuda da bahsetmiştim biz yeni evliyken eşimin değiştiğini düsünüp sen bu evin babasiydin nollduuu sana diye yerlerde aglamişti kv kendisi.
Koca kadinsin evli oğlun nereden senin evinin babasi olacak boyle bir dusunme şeklini ilk defa gormustum aklim durmuştu.

Eşim annesinin bu hallerine yüz verseydi 1 seneyi görmeden boşardim onu. Çok dikkat edin.
Kendisine annesi hakkında pek yorum yapmak istemiyorum fakat annesi çok sorumluluk yüklüyor bence. 2 kız kardeşi var ve onların toplantılarına da hep erkek arkadaşım gidiyor, bir yere götürecekse sürekli o götürüyor. Tabii ki kardeşleriyle de ilgilenmesi lazım ama toplantıya kadar da olunca bana tuhaf geliyor

Neden çalışmadığını bilmiyorum ailesiyle alakalı çok soru sormaya çekiniyorum açıkçası ama bildiğim kadarıyla birkaç kira geliri var. Evlilik hakkında da konuşuyoruz bu sene mezun olacağız zaten ama bizimle yaşar konusu geçmedi böyle bir şey olursa kabul edebileceğim bir şey değil
İyi de bir kaç kira geliri iyi gelir değil mi? İki kişinin toplam maaşından fazla geliri varmış kadının.

Burda çocuğun tavırları çok önemli.
Maddi durumu çok iyi olmayabilir ama çabası varmı?
Yeterince çabalıyormu?
Olanı esirgiyormu?
Sizden maddi birşeyler istiyor veya sürekli size birşeyleri ödetmek peşindemi?

Çocuk elinden geleni yapıyor ama okadarına yetişebilecek durumdaysa fazlasını bekleyemessin. Sana yetmiyorsa bu ayrılacaksın onuda daha fazla üzmeden.
Bunun içinde asla sana kızamam ama daha uzatmadan net olmalısın.

X