Erkek arkadaşım ve benim maddi durumumuz bir değil

neolurbilemiyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2023
48
16
27
Selam arkadaşlar. 2 senelik erkek arkadaşım ve ben ikimiz de mühendislik okuyoruz. Ailemin maddi durumu onunkinden daha iyi, zaten babası 4 sene önce vefat etmiş ve annesi çalışmıyor. Erkek arkadaşım da liselilere ders vererek ya da gitar kursu vererek harçlığını çıkarıyor ve birkaç yerden bursu var fakat gittiğimiz yerlerde genelde hesapları ben ödemeliymişim gibi hissediyorum ya da bazen gitmek istediğim yerleri/yapmak istediğim aktiviteleri söylemeye çekiniyorum onun maddi durumunu düşünerek. Annesiyle beraber yaşadığı için de annesi oğluna düşkün ve bazen eve geç gittiği günlerde sıkıntı çıkarabiliyor. Birkaç gün önce de bursları geciktiğinden dolayı ekonomik olarak pek iyi olmadığıyla alakalı bir şeyler söyledi. Yanlış anlamayın gözüm asla hesap ödetmekte/bir şeyler aldırmakta değil, dediğim gibi ailemin maddi durumu iyi ve istediğimi alabiliyorum. Aklıma takılan şey erkek arkadaşımın yanında rahat hissedemeyişim yani artık bir şeyler yapalım demeye vs çekiniyorum onu zorluyormuş gibi hissediyorum. Nasıl anlatılır bilmiyorum ama genel olarak böyle düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım ya da nasıl düşünmeliyim?

Aklıma sadece şu soru geldi annesi çalışmıyorsa evlilik durumunuz olsa o kadını ne yapacaksınız?
Bir keresinde konuşulurken laf arasında annemle yaşamam ama yaşasam da o hak ediyor gibi bir şey demişti tabii o zamanlar pek ciddiye almamıştım ama şimdilerde düşününce anlıyorum. Öyle bir durum olursa asla kabul edeceğim bir şey değil.

Ya bunu çok duyuyorum, ölen kocamın yerine koydum ben oğlumu
Babası yerine koydum vs
bu lafları söylerken ne kadar bööö olduğunun farkında değiller mi
Yoksa sinsilik için bilerek mi bu laflar seçiliyor
Bana bu durum çok korkunç geliyor. Kendisine de birkaç kez söyledim o evin babası değil çocuğu olduğunu ve kendisine fazla sorumluluk yüklendiğini…

bir erkeğin kök ailesinin ona bu kadar bağımlı yaşamaya alışmış olması çok sıkıntılı, ileride işlerin ciddileşmesi durumunda bu daha fazla gözüne batmaya başlayacak, ben bu sebeple uzun süreli ilişkimi bitirdim, şu an iyi ki bitirmişim diyorum

Bana bu durum çok korkunç geliyor. Kendisine de birkaç kez söyledim o evin babası değil çocuğu olduğunu ve kendisine fazla sorumluluk yüklendiğini…
Oğlunu sevmeyen tamamen bencil kadınlar bence bunu diyor
İnsan evladını biraz düşünse şu lafları söylerken utanır der ki oğlum kendini kötü hisseder vs der yani

Neden çalışmadığını bilmiyorum ailesiyle alakalı çok soru sormaya çekiniyorum açıkçası ama bildiğim kadarıyla birkaç kira geliri var. Evlilik hakkında da konuşuyoruz bu sene mezun olacağız zaten ama bizimle yaşar konusu geçmedi böyle bir şey olursa kabul edebileceğim bir şey değil
Birkac kira geliri varsa kendinizi bosuna sikiyorsunuz. Bir kira kac para olmus sonucta. Daha onemlisi bence annesi merak ediyor demissiniz gec kalinca cok karisiyor mu size ben onu merak ettim. Evlilik dusunuyorsaniz herseyi simdiden konusun bence annesi nerde kalicak vs sonrasinda size uymazsa ayrilmak daha zor olur.

Birkac kira geliri varsa kendinizi bosuna sikiyorsunuz. Bir kira kac para olmus sonucta. Daha onemlisi bence annesi merak ediyor demissiniz gec kalinca cok karisiyor mu size ben onu merak ettim. Evlilik dusunuyorsaniz herseyi simdiden konusun bence annesi nerde kalicak vs sonrasinda size uymazsa ayrilmak daha zor olur.
Erkek arkadaşımı arıyor ya da mesaj atıyor. Bana çaktırmamaya çalışsa da mesaj geldiğince gerildiğini fark ediyorum.

Bir keresinde konuşulurken laf arasında annemle yaşamam ama yaşasam da o hak ediyor gibi bir şey demişti tabii o zamanlar pek ciddiye almamıştım ama şimdilerde düşününce anlıyorum. Öyle bir durum olursa asla kabul edeceğim bir şey değil.
Sizin kabul etmemenize bırakmaz sevgiliniz çünkü çalışmıyor annesi. Şartlarını ilerde kabul etmeyeceğiniz bir ilişki bu şimdiden belli. Yürütmenizin oluru yok gibi.

Erkek arkadaşımı arıyor ya da mesaj atıyor. Bana çaktırmamaya çalışsa da mesaj geldiğince gerildiğini fark ediyorum.
Erkek arkadasinizin tavri ne oluyor sonrasinda hemen eve gitmek istiyor mu? Birde kiz kardesini de yanina alma durumu da varmis galiba yurt disina ciktiginda aile babaligini o ustlenmis sanirim. Simdiden takip edin konusun acik acikta eger sinirlari cizebiliyorsa problem yoktur. Ayrica para mevzusunda da size parasi yokmus gibi davrandigini dusunuyorum birkac kira geliri olan bir insan var sonucta karsinizda.

Ben de davul bile dengi dengine diyenlerdenim. Herkes gezip tozarken sen sevgilinin ekonomik sorunları yüzünden iki senedir istediğini yapamıyorsun sana da yazık değil mi. Sevgilinizin çabalarını takdir ediyorum ama ilişkilerde maddi yönden denk olmak önemli. Ben senin yerinde olsam hiç düşünmeden ayrılırdım.

Selam arkadaşlar. 2 senelik erkek arkadaşım ve ben ikimiz de mühendislik okuyoruz. Ailemin maddi durumu onunkinden daha iyi, zaten babası 4 sene önce vefat etmiş ve annesi çalışmıyor. Erkek arkadaşım da liselilere ders vererek ya da gitar kursu vererek harçlığını çıkarıyor ve birkaç yerden bursu var fakat gittiğimiz yerlerde genelde hesapları ben ödemeliymişim gibi hissediyorum ya da bazen gitmek istediğim yerleri/yapmak istediğim aktiviteleri söylemeye çekiniyorum onun maddi durumunu düşünerek. Annesiyle beraber yaşadığı için de annesi oğluna düşkün ve bazen eve geç gittiği günlerde sıkıntı çıkarabiliyor. Birkaç gün önce de bursları geciktiğinden dolayı ekonomik olarak pek iyi olmadığıyla alakalı bir şeyler söyledi. Yanlış anlamayın gözüm asla hesap ödetmekte/bir şeyler aldırmakta değil, dediğim gibi ailemin maddi durumu iyi ve istediğimi alabiliyorum. Aklıma takılan şey erkek arkadaşımın yanında rahat hissedemeyişim yani artık bir şeyler yapalım demeye vs çekiniyorum onu zorluyormuş gibi hissediyorum. Nasıl anlatılır bilmiyorum ama genel olarak böyle düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım ya da nasıl düşünmeliyim?
Bence onu zor duruma düşüreceğim diye kendinizi engellemeyin

Yapmak istediklerinizi söyleyin.
Sürekli sizin bir şeyler ödediğiniz aldığınız durumda bu yıllarca alışkanlık olur.
İleride parası olsa bile harcamak istemez.

X