Erkek arkadaşımın ailesi nişanımızı ertelemek istiyor

Çevre akrabaları hep bizi görmek istiyor evlerine çağırıyor ve sürekli olarak istemediğimiz halde bohça yapmaya çalışıyorlar onlarda bu şekilde yapılmadığı için biz her şeyimizi kendimiz yaptık sizin gibi kimseye el açmadık demişler

Kardeşi benim için siz hiç yakışmıyorlar o kız ona nasıl baktı yakında bırakır onu h seviyor gibi durmuyorlar diye annesine söylemiş ailenin yanlarında onunla eşi gibi yılışık davranmadığımız için birbirimizi sevmiyormuşuz gibi düşünüyorlar yüz göz de olmuyorum merhaba merhaba sadece

Son olarak ne deseniz haklısınız
Çevre ve akrabalar sizi istiyor ama aile istemiyor gibi duruyor. Bana yıĺın çifti biziz, herkes bizi parmakla gösterir, görmek isterler minvalde söylemler de abartılı çoğunda da içi boş geliyor. Bohça dediğiniz şey nedir ayrıca, ben hepsini anneme bırakmıştım onları. 🙄

Gorumce icin yazdıklarınızdan nişan tarihiyle ilgili de bir restlesme olmuş gibi aranızda. Aile de işi yokuşa sürecek, nişanlı da peşlerinden gidecek gibi.

ya bu nişan 1 hafta 10 gün süren bişey mi ?
1 gün olan bişey sadece
zaten kız tarafı yapacak
bebeğin 40ı çıkmadı biz yoğunuz sonra yapın denmesi bile çok saçma
sadece 1 günlük bişey bebeğin 40ı çıktıktan sonra bebekle katılabilir
veya bebeği annesine falan bırakıp 2 saatliğine nişana katılıp sonra evine dönebilir ??
çok zor durumdaysa hiç gelmeyebilir ?
bu bebeğin ne zaman doğacağı , 40ının ne zaman çıkacağı da 6 ay öncesinden belli olan bişeydi zaten
bence tamamen bahane bulmuşlar
resti çekmen lazım . eğer seni istiyorsa planı bozmadan yapılsın o nişan
ya da ayrılırsın

Ay dünya sizin etrafınızda dönmüyo ya bebekle gelmek zorunda değiller bize mi sordular çocuğu yaparken yorumlarınız aşırı çirkin. Ayrıca kardeşimin özel gününde yanında olamicaksam ne zaman olcam?? Allah o aileye sabır versin şimdiden zira asla orta yolu bulmak gibi bi tavrınız yok ben ben ben diyosunuz başka da bişey demiyosunuz
iyi de buradaki problem şu
bu bebeğin 40ının ne zaman çıkacağı aşağı yukarı belli zaten. bu çocuklar nişan tarihi için
ailelerle konuşurken bir tane aklı selim çıkıp da
ya o tarihte bebeğin 40ı çıkmamış oluyor biraz problem olur o tarih
siz bunu 2-3 hafta ileri bi tarihe ayarlasanız daha iyi olur demedi mi ?
sanki bebek gökten zembille pat diye hayatlarına düşmüş gibi nişan tarihi ayarlandıktan sonra bunu söylemek doğru bi davranış mı ?
ailelere tarih danışmanın mantığı budur zaten, şu tarih düşünüyoruz sizin için okey midir diye boşuna sorulmuyor
önce okey deyip sonradan aa ama bebeğin 40ı bilmem nesi demek döneklik yani

Benim bildiğim istemede bu tarihler konuşulur iki tarafın müsaitliğine göre tarih belirlenir. 6 ay önce konuşulduysa zaten kız kardeşi o aylarda hamileydi çocuğun doğum tarihi ortalama olarak bellidir. Anlattığınıza göre ailesi sizi istemiyor gibi geldi bana tabi bunu en iyi anlayacak kişi yine sizsiniz. Burda konular tam olarak anlatılamıyor biz yazılana göre değerlendiriyoruz.

bu bebeğin 40ının ne zaman çıkacağı aşağı yukarı belli zaten. bu çocuklar nişan tarihi için
sanki bebek gökten zembille pat diye hayatlarına düşmüş gibi nişan tarihi ayarlandıktan sonra bunu söylemek doğru bi davranış mı ?
ailelere tarih danışmanın mantığı budur zaten, şu tarih düşünüyoruz sizin için okey midir diye boşuna sorulmuyor
5ay önce kardeşi haber yollamış bizim bebeğin kırkı olacak başka vakit olsun diye. Bu iki aklı evvel de onlara mı soracaz ya diyip sallamamışlar. Şimdi de bu başına buyruk kızı istemem dedi herhalde anası danası birileri çocuğa, o da ayrılmanın yolunu yapıyo 1 sene falan diye. Baştan hatalı olan konu sahibi ve sevgilisi yani.

5ay önce kardeşi haber yollamış bizim bebeğin kırkı olacak başka vakit olsun diye. Bu iki aklı evvel de onlara mı soracaz ya diyip sallamamışlar. Şimdi de bu başına buyruk kızı istemem dedi herhalde anası danası birileri çocuğa, o da ayrılmanın yolunu yapıyo 1 sene falan diye. Baştan hatalı olan konu sahibi ve sevgilisi yani.
aa bunu bilmiyordum
ara sayfalarda mı vermiş bu bilgiyi? eğer öyleyse onları okumadım
karşı taraf önceden böyle bişi söylediyse ve uyulmadıysa şu an bunun sorun olması çok normal o zaman

aa bunu bilmiyordum
karşı taraf önceden böyle bişi söylediyse ve uyulmadıysa şu an bunun sorun olması çok normal o zaman
Yok aslında konunun başında anlaşılıyor, 6 ay önce konuşulmuş, oğlanın ailesi bi tamam demiş sadece, ondan 1 ay sonra da görümce benim o vakte çocuğumun 40 ı bile çıkmamış olacak annem babam bana lazım, siz azcık sonraya alın nişanı demiş, konu sahibi hanımefendi de triplenmiş kulağına katmamış hazırlık yapmış, elinde patlamış haliyle.

aa bunu bilmiyordum
konuda herkes de görümce deyip durmuş zaten
hamile olan elti arkadaşlar

bazen okuyan herkesin Türkçe okuyup anladığından şüphe ediyorum.

Yok aslında konunun başında anlaşılıyor, 6 ay önce konuşulmuş, oğlanın ailesi bi tamam demiş sadece, ondan 1 ay sonra da görümce benim o vakte çocuğumun 40 ı bile çıkmamış olacak annem babam bana lazım, siz azcık sonraya alın nişanı demiş, konu sahibi hanımefendi de triplenmiş kulağına katmamış hazırlık yapmış, elinde patlamış haliyle.

şimdi tekrar baktım
galiba ben bugün bakar körüm :KK53:
benim okuduğumu anlama sıkıntım yok çok şükür de bugün bi uykusuzluk var üzerimde

Tamam elti olsun, ne oluyor elti olunca? Onun canı yok mu? Elti olunca köşede doğursun, kendi kendine debelensin dursun mu yani? Demek kızları gibi bişey, çekincesi yok kaynana kayınbabadan, normalde gelinler doğuma kaynana istemez , demek iyi muamele görüyor ki yardımlarını istiyor kadın.

Tamam elti olsun, ne oluyor elti olunca? Onun canı yok mu? Elti olunca köşede doğursun, kendi kendine debelensin dursun mu yani? Demek kızları gibi bişey, çekincesi yok kaynana kayınbabadan, normalde gelinler doğuma kaynana istemez , demek iyi muamele görüyor ki yardımlarını istiyor kadın.
yok elti ya da görümce olması konunun akışı içinde fark etmiyor (hiç bir niyetle, alt fikirle filan demiyorum bunu yani)
neden herkes görümce anlıyor onu idrak edebilmiş değilim sadece.

Burda yapabileceğin bir şey yok. Erkek arkadaşın ağırlığını koyacak ha koymuyorsa Allah seni korumuş demektir. Yol yakınken dön. Ben olsam ayrılırdım.

yok elti ya da görümce olması konunun akışı içinde fark etmiyor (hiç bir niyetle, alt fikirle filan demiyorum bunu yani)
neden herkes görümce anlıyor onu idrak edebilmiş değilim sadece.
Kadına edilen muameleden sanırım. 😂🤌🏻 Konu sahibinin neden triplendiğini şimdi daha iyi anladım.

evet ya gerçekten ben mi anlatamıyorum yeter yazdığıma pişman ettiniz gerçekten ne kadar acımasızsınız benim psikolojimi ailecek yerle bir ettiler derdimi dökecek kimsem yok dedim yazdım sanki ben çocuğu geri basacam karnına öyle bir amacım yok ortada apaçık bir bahane var amaçları farklı para bekliyorlar aileden
Olayları parça parça paylaşmışsınız insanlar da ona göre yorum yapmış

O konuda haklı konu sahibi, tabiki sonradan tarih değiştirilmesi ya da tarihin 1 sene sonraya atılmak istenmesi mantıksız herkes istenmediğine dair bişey söyledi zaten. Benim tepkim konu sahibinin ille de o tarih olsun banane banane tavrı ve bebeği yaparken bana mı sordular vs çirkin sözlerine

Evet ayrılmalısınız. Yol arkadaşınız daha yolun başında satmış sizi.

Bana çok hakaret ettiler, ezdiler.
Erkek arkadaşım ailesinin lafıyla hareket ediyor, maddi yardımda bulunacakları için onların ağzına bakıyor
Ben ve ailemin ne düşündüğünü önemsemiyor
Hayatımızı birleştireceğimiz güne bile ailesi karar veriyor, onların söylediği tarih olmazsa evlenemiyoruz
....
Bakın ben bırak kendime, aileme asla reva görmem bunları. Çok seviyorum diyorsunuz ama çok sevmek, saygı görmek-göstermek yanında hiç bir şey. Saygı, anlayış, düşünceli olmak yoksa boşanmak için evleniliyordur. Elalem ne der tuzağına düşerseniz ömür boyu bu insanların nazını kaprisini çekersiniz, eşiniz bir güzel ezer ve ezdirir sizi. Ailenizi bile yok sayarlar.

Son olarak; halkımız ne zaman kavrayacak merak ediyorum, kırkı çıkmak vs bunların dinde yeri yok hepsi şaman adeti geleneği.
Ölen bir Müslümanın usûlüne göre yıkanıp kefenlenmesi ve cenaze namazının kılınarak defnedilmesi farzdır. Bunun dışında yapılması gereken yedinci, kırkıncı ve elli ikinci gün merasimi veya duası gibi zaman ve şekle bağlanmış bir görev yoktur. Bunların hiçbir dinî dayanağı da bulunmamaktadır. Bu itibarla söz konusu günlerde ölüye yönelik merasimler düzenlenmesi bid’attır; “Her bid’at da dalalettir.”
Şaman ya da değil, eski Türk adeti sonuçta. Sorun kızla dalga geçer gibi tarih kararlaştırken bunu söylememeleri.

Tam okumadınız sanırım bu olayın öncesi de var yıllardır çok hakaretlerine ve ezmelerine maruz kaldım ayrıca illa bebeği olmadan olmaz diye bir şey yok evet atlı kovalıyor ailem çevreye bu tarihte yapacağız diye haber vermişti ve bizim de organizasyona kadar her şeyimiz tarihiyle hazır
hakaret derken?
size hakaret edilirken sevgiliniz ne yaptı
bu ailenin oğlu ile evlenmeye emin misiniz?

Kızlar merhaba durumu anlatayım;

Erkek arkadaşımla uzun yıllardır birlikteyiz ve bizi bulunduğumuz bölgede hemen hemen herkes biliyor biz de ailem duyacak dereceye geldiği için gel biz aileme söyleyelim bi adı da konsun artık kaç sene oldu dedik. Kendi annesi de artık yapın diye erkek arkadaşıma söylüyordu.

Neyse biz de 6 ay önce düşündük ki şubat ayında yapalım sözümüzü annesi tamam dedi ailem de o zaman gelsin bi bakalım dedi ama bunu demeleri bile tamam demek bizim için.

Aradan 1 ay geçti kendinden 1 yaş küçük kardeşi benim o ay çocuğumun 40ı çıkmamış olacak annemle babam bana yardım edecek başka zaman Yapın diye haber yolluyor

Ben de haliyle duyunca çok sinirlendim ne alakası var biz kimseden yardım istemedik altınları bile erkek arkadaşım aldı soruyorum paran mı yok vereyim diye var diyor ben de biliyorum olduğunu durumu kötü değil yardım da istemedi.

Neyse ben erkek arkadaşım onlara soracak değilim yapalım dediği için sesimi çıkarmamıştım ama bugün öğrendim ki artık kardeşi nasıl kanlarına girdiyse ailesi de erkek arkadaşım da önce bi 40 ı çıksın diyor ben anlamadım kurdeleyi çocuk mu kesecek

Daha önce de olaylarımız oldu ama bu benim için bardağı taşıran son damla oldu benim içimde bi yapalım bi yapmayalım diye diye heves bırakmadılar yapsak da bi anlamı olmayacak çok ağlattılar beni, durumlar böyle olunca ben de onun ailesi yüzünden çok sorun yaşayacağımızı düşünmeye başladım kendisini çok seviyorum ama bu olaylar beni evlilikten ve ondan soğuttu konuşmak bile gelmiyor içimden sizce ne yapmalıyım ayrılmak çözüm mü?

Ek olarak Her şey hazırlandı organizasyon kameraman vs….
E kendi aranızda yüzük takıp bu r yemek yiyin, bir söz için organizasyon, kameraman vb.cok abartı değil mi?

X