ERKEK ARKADAŞIMIN DAYISI...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocukken de sürekli kıskançlık vardır. Yeğenin babası ve abisi ölmüş insan acır.
Daha iyi ya vur kafasına al istediğini .
Bu sebeple bence konu sahibi acimamali sevdiğine evet şimdi üzülüyor ama ilerisi için bir işaret . Kim karar veriyor evde ? Kimin sözü geçiyor belli . Annane ve dede herkesi yönetiyor ondan dayı istediğini alabileceğini düşünüyor . Alamazsa bile bozarım bu işi demiş. Annanenin haberi var ama şunu tahmin edemediler bu kızın ailesi arkasında olmaz ezeriz diye düşünmüşler . Kızın ailesi de yüklenince oğulları rezil olacak diye telaslandilar. E doğal olarak adları çıkacak dokuzaa

Bence uzatma kes at …

Belli ya çok belli aynen katılıyorum, anneanne sesi çıkmamış biliyor gibiymiş nir de bekle haber vereceğim göndereceğim diyor. Kadın neden öncesinden önlem almadın değil mi? Zannettiler ki kız saf salak biz bunu alır kullanırız. Ne mal bencil insanlar var. Kendi ilk okul mezunu narsist oğullarına üniversite mezunu kız arıyorlar.

kiz besinci sinifim diyor, doktor ya da dis hekimi olabilir... o yuzden dayi zaten benim icin cok fazla vs vs demis bence...

Bence alamayacağını biliyor da hırs yapmış kadın akrabayı yollayıp bozmaya çalışıyor

Bu yazdığınızı dikkatli okudum.Bakın bu olayın yaşandığı aile yapıları önemli.Karşı taraf
Burada iki taraf içinde aile yapıları önemli bana göre.Karşı taraf muhafazakar tutucu aile ise ben şahsen bu konu ile bu aile içine girmek istemem.Herkes yoluna derim.Bugün önemli değil gibi bakılan konuşulan konu yarın aile içine girince çok farklı hale gelebilir hatta sizi suçlamaya kadar gidebilir konu.Eş olacak kişinin bile kafasını karıştırabilirler.Onun için aile yapısının önemli olduğunu düşünüyorum.
Burada merak ettiğim husus size bu konuyu neden getirdikleri neden anlatıldığı.Bunun açıklaması var mı.Amaç nedir.
Siz şu an sakin kalın artık karşı taraf ile bu konuyu deşmeyin onlar düşünsün siz ve aileniz artık bu aileden ve onlardan uzak durun.Bu aşamada sizinle konuşmak isteyen aklınızı karıştırmak çelmek isteyen olabilir onlardan uzak durun.Ailenizden hiç bir şey hiç saklamayın bu tavra devam edin.
Dediğim gibi onlarla görüşmeyi kesin ve uzak durun.

Yeğenin babası ve abisi ölmüş insan acır, destek olursun kardeş gibi davranırsın ne aşağılık insan.
İşte tam da bu yüzden böyle istediği gibi at koşturuyor bence bırak destek olmayı. Arkasında yok kimsesi istediğimi yaparım, alırım kafası...

kiz besinci sinifim diyor, doktor ya da dis hekimi olabilir... o yuzden dayi zaten benim icin cok fazla vs vs demis bence...
Doktor adayı bir arkadaş
Sevgilisi de öyle muhtemelen
Klasik doktor kıskanma vakasına yakalanmışlar
Bizim ülke kaldıramıyor doktor akrabayı
Doktor gelin diye koşmuşlar hemen
Dayı ipsiz sapsız bir arkadaş
Doktorun memur olduğunu kabul etsek ülkece rahatlarız

walla bu ulkede bir kiz doktorsa, guzel ve ailesi de gorgulu iyi bir aile ise, bir de gozu acilmamis iyi niyetli bi ahuysa ailelerin gozunde creme de la creme aday oluyor..

walla bu ulkede bir kiz doktorsa, guzel ve ailesi de gorgulu iyi bir aile ise, bir de gozu acilmamis iyi niyetli bi ahuysa ailelerin gozunde creme de la creme aday oluyor..
Ama bunun şu versiyonu da var
Doktor kız veriyorum her şeyi yapacaksınız modu olan kız tarafı da var
Benim kardeşim doktor gelin de doktor sanki işsiz adamla evleniyor gibi tripler vardı kız tarafında
Neyse bu da başka konu

Ayrılmak istiyorsa sebep sunmalı ama. Niye yalan söyleyip zor duruma düşsün? Faciaysa facia, niye dönüp dolaşıp bu kıza patlasın? Uzak akraba komşu arkadaş değil, sevgilisinin dayısı. Kayınvalide adayının kardeşi.

Ben de aynı şeyi yazdım. Sanki kavgaya adam toplayan mahalle kekosu gibi. Bugün ayrılalım dese kimsenin ruhu duymaz. Bırak boşanmayı nişan, söz atma bile söz konusu değil. Boy friend girl friend takılıyorlar. Anneanneleri karşı karşıya getirmek nedir yahu?

Evet. Konu sahibi unutsun hatta öyle kafasını bozan aile sülale üyeleri ile ömür boyu konuşmamayı falan. Onlarda öyle şeyler olmuyor. Bi 5 yıl sonra o dayı o eve gelecek. En iyi ihtimal bu bi de.
Çok demişsiniz, 5 yıla kalmaz o iş. Bizim cahil ailelerin en iyi bildiği şey problemli sorunlu insanı baş göz etmektir. Bulurlar gariban bir kızı, altınla vs boyarlar gözünü evlendirirler. Çünkü evlenince tüm pislikler kapanoyor tüm günahlar örtülüyor. Akıl hastaları bile iyileşiyor evlendirince. Evli diye zararsız olur dayı bozuntusu.

Konu sahibi, aileleri ne karıştırıyorsun dedik ama anneniz güzel yönetmiş olayı. Bende size yem edilecek kız yok demiş gözdağı vermiş ama üzülerek söylüyorum ki bunun intikamını alırlar sizden. O racon kesip bu iş bende diyen anneanne oğluna yapılanı yanınıza koymaz. Sıcağı sıcağına panikle göndeririz gelemez gidemez demiş ama nereye gelemiyor, evladı sonuçta.
Durduk yere niye ayrılayım ne güzel ilişkim var sevgilimi seviyorum diyorsunuz biliyorum. Ama bana göre güllük gülistanlık bir evliliğiniz olmaz, bu insanlar sizin ömrünüzü yer.

Son gelişmelere göre ayrılacakmış gibi durmuyorlar. Haklarında hayırlısı olsun ne diyelim?

Ben asıl dayının suratını görmek isterdim şuan inşallah konu sahibinin sevgilisi suratına çakmıştır bir tane evlenince karı koca doktor olacağı için tayinle filan başka şehirde yaşarlar zaten bu salak yüzünden ayrılmasınlar o zaman amacına her türlü ulaşmış olacak çünkü

5 yıl dediysem o konu sahibinin evine gelememe süresi. Hani biraz yüzü midesi kaldıysa karşı tarafın. Yoksa bayramda seyranda mutlaka yüz yüze gelinecek, konu sahibinin ailesi ile komşular, insanlar hep beraber toplaşıp adama sen gelme ayı diyecek halleri yok. Adam herhalde ailesinin evine gelecek. Konu sahibi hayallerde yaşıyor, yok onunla görüşmem yok bununla görüşmem. He. Kesin görüşmez.

bizim tanıdık bir öğretmen de hemşire ile evlenecekti. o kadar eziklemişlerdi ki adam müdür yardımcılığına geçti maaşı artsın diye. ama hiç fark olmamamıştı hatta kulüp ücretlerinden de olmuştu aşırı pişman olmuştu geçtiğine. sonra evlilikten de dönmüşler. hemşire diye doktor falan mı bekliyorlardı anlamadım. adam da yakışıklı karakterli idealist bir öğretmendi. 15 yıl öncesinden bahsediyorum. sanki işsiz biriyle evleniyormuş gibi tripler yaptılar.

Doğulu ve çok kalabalık bir aile ayrıca kendi içlerinde çok fazla akraba evliliği yapmışlar. Annem erkek arkadaşımı beğendi sevdi yoksa kabul etmezdi zaten

Tüm söylediklerimi geri alıyorum o halde. İleride aileniz ve siz üzülmek istemiyorsanız bu işi bitirin hem de hemen. Erkek arkadaşınız dayısı ile asla kopmayacak ve ileride çirkin hadiseler meydana geldiğinde sizin tarafınızdan çıkmayacak. Sizin baştançıkardığınızı düşünecek.
Sizi tanımıyorum anonim kimliklerimiz var ama yüz yüze olsaydık benden arkadaş dost olarak tavsiye isteseydiniz uzatmadan açıklama yapmadan ayrılın derdim. Sizi asla anlayamayacaklar. Duygusal düşünüp hayatınızı mahvedecek kararlar almayın.

Sayın konu sahibi sakın ola annenizin onay vermediği bir evlilik yapmayın bu konuda acı hayat tecrübelerim var. Anneler hisseder.
Hiçbir erkek vazgeçilmez değildir. Maalesef toplumumuzda iki kişi değil iki aile evleniyor.
Erkek arkadaşınız için siz ailesinden çok sonra geliyorsunuz iç anadolu doğu kültürü cok farklı yöresel farklılıklar bende kültür şoku yaşattı. Sevginiz azaldığında gözünüzdeki perde indiğinde kendinize erkek arkadaşınıza onun ailesine 3.kişi olarak dışarıdan baktığınızda zaten siz ayrılacaksınız.
Her durumda mutlu olmanızı dilerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…