Erkek arkadaşımın kıskançlıkları

Kocaman insanlarsiniz biryere giderken gidiyimmi diye sormaya baslarsaniz yandiniz yani lise aski degilki bu izin almak falan boyle seyler sacma ben gidicem sende gelmek istermisin dersin oda sacma bir tepki veriyorsa dusun iste iliskinin gelecegini

Kocaman insanlarsiniz biryere giderken gidiyimmi diye sormaya baslarsaniz yandiniz yani lise aski degilki bu izin almak falan boyle seyler sacma ben gidicem sende gelmek istermisin dersin oda sacma bir tepki veriyorsa dusun iste iliskinin gelecegini
Cok haklisiniz. Ne bilim o soruyor biyere giderken bazen bende onun gibi yapim demistim, zaten konustuk sorun cikmaz diye dusunmustum. Off yaa bide tamam gitmiycem dedim konu uzamasin belki kendisi kendini suclu hisseder yanlis davrandigini anlar diye ama bisey demedi daha. Tabi imtahandan sonra ne olacak bilmiyorum. Oglen belli olacak alip almadigi, belki ozaman kendisi acar konuyu. O acmassa ben belki telefondan acarim konuyu bugun yada yarin yuzyuzeyken..

Cok haklisiniz cok stress yaptim bu konuyu. Nasil acsam bu konuyu tekrar acaba ya, cunku yanlis anlasilmakta istemiyorum. Cunku konu onun boyle tepki vermesi, yani onun istemedigi biseyi yapmak istedigimde verdigi tepki hic hosuma gitmedi. Kavga etmesekte yinede cok morelimi bozdu

Bunuda soracaktim, tam ustune bastiniz. Sizce ben o gitmemi istemesede gidersem ve bu yuzden kavga cikarsa, suclu o olmuyormu? Yani ben kendimi kotu hissediyorumda biraz boyle bisey icin kavga cikarsa diye ama aslinda onun dusunmesi gerekiyor bence
Seni olduğun gibi kabul etmesi lazım. Paşamızın isteklerine göre kendini değiştiriyorsun.
Ayrıca neden izin aldın ki? Ben gidiyorum gelmek ister misin demen yeterliydi.
O neden düşünmüyor seni üzmeyim diye. Seni kıskanıyorsa sizle beraber gelebilir. Yada işi varsa şimdi gitme ama beraber gidelim diyebilir. Yada ilerde bensiz gitme ben işlerimi ayarlarım mutlaka diyebilir. Ama direk gitme diyor.

Siz tanisirken bu adam sizin yasam tarzinizi az cok biliyordu.yani clublere gittiginizi falan biliyorsa neden bunu sorun ediyor.ben olsam daha sevgiliyken boyle seylere karismasina musaade etmem.kiskanana erkek seviyor demek degildir bunu artik kadinlarimiz ogrensin.8 yildir esimleyim toplasan 1-2 defa kiskanmistir oda abarti seyler degil cunku bana guveniyor.ben yerinizde olsam kiskancligi onemser bu adamla olur mu diye dusunurdum

Bunuda soracaktim, tam ustune bastiniz. Sizce ben o gitmemi istemesede gidersem ve bu yuzden kavga cikarsa, suclu o olmuyormu? Yani ben kendimi kotu hissediyorumda biraz boyle bisey icin kavga cikarsa diye ama aslinda onun dusunmesi gerekiyor bence
Suçlu o olsa ne fark edecek?
Suç kimde? mi oynuyorsunuz?
En çok suçlu olan potadan düşer gibi...
Yağmur-dolu meselesi gibi olmuş konu.
Kolay gele.

Merhaba hanimlar ben geldimm. Konularimi bilenler vardir belki, senelerce konu acip durdum. Ben bosandim.
3 ay oluyor bosanali cok sukur. Bosandiktan sonra biriyle tanistim, ilk basta cekindim biraz yeni biseye baslamaya ama konusmaya devam ettikce hosuma gitti bu kisi. Bu arada eski esle ayrlilali 1,5 sene oldu. Bu yeni kisi simdilik cok iyi geliyor bana, arada kiskancliklari oluyor ama kavga edecek veya cok rahatsiz edecek sekilde degil. Mesela acik giyinme konusunda, ama yinede istedigimi giyiyorum bisey demiyor. Herneyse benim kaldigim ulkede clubler acilmis. Biz bununla konusurduk clubler acilinca gidelim diye. Kardesim ve arkadaslarla gitmek istiyoruz, bende bu kisiye sordum gidimmi, sende gelirmisin diye. Aman efendim gitte erkekler sana baksin, sen her hafta gitmekmii istersin, ya ben gelemessem..yinede gidermisin felan. Anliyorum tek gitmemi istememesini ama direk gelemessem felan demeye basladi. Sanki benimle gitmek istemiyor gibi kiskancligindan. Bende tamam gitmiycem tamam dedim. Ama icimden aslinda istemedigim biseye tamam dedigim icin kotu hissediyorum. Onuda anliyorum tabi ama ben o gelmesse yinede gitmek istiyorum. Bunu guzel bir sekilde nasil anlatirim? Ben oraya kizlarla eglenmeye gidecektim zaten baska bir amacla degil, bide daha once hic gitmemistim ve kizlar derdi sende gel acilinca diye. Oyle yani hanimlar. Siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda?
Zaten istemediği bir hayatı yaşattığı için size, ilk eşinizden boşandınız.

şimdi yine istemediğiniz şeyler için bir başkasına tamam diyorsunuz.

hiç mi ders almadınız?

yine istemediğiniz bir hayatı yaşamaya doğru tam gaz ileri gidiyorsunuz farkında mısınız?

yoğurdu azıcık üfleyerek yiyeceğinize, siz yine aynı tas aynı hamam aynen devam.

ne diyeyim, ilki hata olur, toyluk derim, tecrübesizdiniz derim, ancak bu kadar şeyden sonra yine böyle bir adama gidiyorsanız bile isteye, sizin adınıza üzülmem kusura bakmayın.

ne yapıyorsanız kendi elinizle yapıyorsunuz. Hem de gayet bilinçli bir şekilde.

Zaten saçma sapan bir adamdan yeni kurtulmuşsun. Neden bir başkasını yeniden hayatına sokuyorsun?

Bu kılık kıyafete, arkadaşlarla gidilen yerlere karışanları çok gıcık oluyorum. Bi de en güzel laf, başkaları bakar! Bana ne ya, bana ne. Başkalarının bakmasının yükünü de mi ben çekecem. Bakmasın. Ne hadle böyle birşey yapabiliyorlar.

Hayatın boyunca kısıtlanmak istiyorsan, buyur devam et bu ilişkiye. Değişir diye de düşünme, değişmez, sadece bir süreliğine seni kandırır.

Çifte baglı bir durum. Ne eşim nede ben biz arkadaslarla clube gidicez demeyiz 🤷‍♀️ Ne işimiz var clubte yani bakış acımız bu sorun yok 😀
İlişkilerde denklik önemli. Yaşam tarzınızın farklı olması ileride sorun yaratabilir.

Baskalari bakar diye bide o gitmek istedigimiz yer cok kalabalikmis felan. Ama benim dusuncem aslinda (kiskanmasini anlasamda) bana boyle yapmamasi yani bana diyorki: tamam git cok istiyorsan git diyor. Ama bunu derken gitme demek istiyor gibi, hani oyle olur ya bazen git ya git istedigin yere git der gibi. Bence bu sagliksiz bir kiskanma, sizce?

Aa kiskanmasi tabiki çok ormantik, çok irkeek irkeek dimi?

Yani gerçekten bir evlilikten çikmissin. Biraz olgunluga davet ediyorum. Kiskançlik sevgi, ask kistasi degil. Seni bir birey oldugunu, hür iraden oldugunu kabul etmiyor. Gerçe bunu sende kabul etmiyorsun, ondan izin istiyorsun. Artik ergenler bile bu kisitlamalara gelemiyorlar ya, ergen iliskisi gibi bile diyemiyorum.

Merhaba hanimlar ben geldimm. Konularimi bilenler vardir belki, senelerce konu acip durdum. Ben bosandim.
3 ay oluyor bosanali cok sukur. Bosandiktan sonra biriyle tanistim, ilk basta cekindim biraz yeni biseye baslamaya ama konusmaya devam ettikce hosuma gitti bu kisi. Bu arada eski esle ayrlilali 1,5 sene oldu. Bu yeni kisi simdilik cok iyi geliyor bana, arada kiskancliklari oluyor ama kavga edecek veya cok rahatsiz edecek sekilde degil. Mesela acik giyinme konusunda, ama yinede istedigimi giyiyorum bisey demiyor. Herneyse benim kaldigim ulkede clubler acilmis. Biz bununla konusurduk clubler acilinca gidelim diye. Kardesim ve arkadaslarla gitmek istiyoruz, bende bu kisiye sordum gidimmi, sende gelirmisin diye. Aman efendim gitte erkekler sana baksin, sen her hafta gitmekmii istersin, ya ben gelemessem..yinede gidermisin felan. Anliyorum tek gitmemi istememesini ama direk gelemessem felan demeye basladi. Sanki benimle gitmek istemiyor gibi kiskancligindan. Bende tamam gitmiycem tamam dedim. Ama icimden aslinda istemedigim biseye tamam dedigim icin kotu hissediyorum. Onuda anliyorum tabi ama ben o gelmesse yinede gitmek istiyorum. Bunu guzel bir sekilde nasil anlatirim? Ben oraya kizlarla eglenmeye gidecektim zaten baska bir amacla degil, bide daha once hic gitmemistim ve kizlar derdi sende gel acilinca diye. Oyle yani hanimlar. Siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda?
Bazı kadınlar kuzuyu bile kurt yapar, siz de o kadınlardansınız.
Kulübe giderken ailenize dahi sormazken elin 3 günlük adamına gideyim mi diye soruyorsunuz🤦‍♀️
Sorunlu bir evlilikten sancılı bir şekilde kurtulmuşken, hadi erkek arkadaş edindiniz madem ama neden seçtiğiniz kişiyi de kıskanç her şeyinize karışan bir karakterden seçtiniz?

Sizin o arada kıskançlık dedikleriniz ilişki devam etsin sürekli hale gelecek ve bu sizin sayenizde olacak çünkü kulübe giderken gideyim mi diye sorup taviz veriyorsunuz.

Kimsenin giyiminize, nereye gideceğinize, kimlerle gideceğinize karışmasına izin vermeyin rica ediyorum, siz böyle yapmaya devam ederseniz yakındır kendisinden kıskançlık şiddeti de görürsünüz.

Ayrıca lütfen rica ediyorum kadın kadına gidilen eğlencelere erkek arkadaş/nişanlı/eş getirmeyin, çiftler birbiriyle kumrular gibi takılmaktan hoşlanıyor olabilir ama birlikte gidilen kadın grubu için çok rahatsız edici oluyor, adı üstünde kadın kadına eğlence.

adama nasıl sorduğunuz önemli

yani biz kızlarla X yere gideceğiz sen de gelmek ister misin diye sorulabilir ama ben gidebilir miyim diye olmaz

lakin kızlarla eğlenmeye gidilirken bu kadar yeni sevgili neden çağırılır ki

şahsen kızlarla eğlenmeye gittiğimde arkadaşımın açelya yanında sevgilisini getirse bu durumdan hoşlanmam

hem sevgilinizde hepimize karışacak potansiyel var o olmasa bile onun yanında rahat sohbet edemem, onu da geçtim siz hep onunla ilgilenirsiniz gibi bir ortam olur

sevgili ile hayatı arkadaşlar ile hayatı bir süre en azından ayırın

çiftler olarak bir yere gidilir yahut arkadaş grubunun içinde çiftler de olur ama kızlarla yapılacak her etkinliğe, hele de bu sizin için ilkse sevgili çağırılmaz

Bazı kadınlar kuzuyu bile kurt yapar, siz de o kadınlardansınız.
Kulübe giderken ailenize dahi sormazken elin 3 günlük adamına gideyim mi diye soruyorsunuz🤦‍♀️
Sorunlu bir evlilikten sancılı bir şekilde kurtulmuşken, hadi erkek arkadaş edindiniz madem ama neden seçtiğiniz kişiyi de kıskanç her şeyinize karışan bir karakterden seçtiniz?

Sizin o arada kıskançlık dedikleriniz ilişki devam etsin sürekli hale gelecek ve bu sizin sayenizde olacak çünkü kulübe giderken gideyim mi diye sorup taviz veriyorsunuz.

Kimsenin giyiminize, nereye gideceğinize, kimlerle gideceğinize karışmasına izin vermeyin rica ediyorum, siz böyle yapmaya devam ederseniz yakındır kendisinden kıskançlık şiddeti de görürsünüz.

Ayrıca lütfen rica ediyorum kadın kadına gidilen eğlencelere erkek arkadaş/nişanlı/eş getirmeyin, çiftler birbiriyle kumrular gibi takılmaktan hoşlanıyor olabilir ama birlikte gidilen kadın grubu için çok rahatsız edici oluyor, adı üstünde kadın kadına eğlence.

mune, önce yazdım sonra da senin yorumu gördüm

hep benzer yorumlar yapıyoruz bu sıralar, ya yaşlarımız kemale erdi ve kuşak çatışması yaşıyoruz sitedeki gençlerle yahut gerçekten çok basit şeyleri göremiyorlar

Birinden izin istemek ona izin vermeme hakkını vermek demektir
Eşimle 11 yıldır evliyim 16 yıldır birlikteyiz, bu güne kadar ne ben ondan bir yere gitmek için izin istedim nede o bana izin vermeme gibi bir cüret gösterdi.
Club a da gittim, bara da gittim, çay bahçesine de gittim, kısır gününe de gittim.
Ben onun sınırlarını bilirim o benimkileri bilir
Şu gün şu saatte şurada olacam şununla olacam diye bilgi veririz birbirimize okadar
Reşit olmamış çocuk gibi babanızdan izin ister gibi nedir yaptığınız
Aranızda ne saygı var ne güven kıskançlık filan değil bu. Birileri bakarmış, e baksın yiyecekler mi? Millet oturmuş Açelya gelse de baksak diye bekliyor zaten

Giyeceklerinizle ilgili neden izin alıyorsunuz?Sizin karakterinizin oturmuş olması lazım..Sonuçta sizi gördü diye umuyorum-ilişkiniz online değilse-

Bosandiktan 3 ay sonra iliski mi?
Pansuman aramissiniz belli ki o da yanlis kisiye denk gelmis.
Kiskanclik belki bi noktaya kadar hosa gidebilir.
Size , hayatiniza, kararlariniza zarar vermedigi surece.
Zamanla sizi otoritesi altina aliyorsa o is kiskancliktan cikar.
Kole efendi iliskisine doner.

Baskalari bakar diye bide o gitmek istedigimiz yer cok kalabalikmis felan. Ama benim dusuncem aslinda (kiskanmasini anlasamda) bana boyle yapmamasi yani bana diyorki: tamam git cok istiyorsan git diyor. Ama bunu derken gitme demek istiyor gibi, hani oyle olur ya bazen git ya git istedigin yere git der gibi. Bence bu sagliksiz bir kiskanma, sizce?

Oraya gidince mi bakiliyor bir tek? Baskalari disarda da bakar, plajda da bakar, avmde de bakar, iş yerinde de bakar.
Göz bu yani evden mi cikmayacaksiniz sokakta bakan olsa? Ne demek kalabalik, başkasi bakar? Bunu ben anlayamadim, siz nasil anladiniz?

Normal olan böyle bir konudan kavga çıkmamasıdır. O kavga çıkıyorsa kimin suçlu olduğunun bir önemi yok.
Birinden kurtulup, gidip aynısının lacivertini bulmuşsunuz. Erkek tercihlerinizi değiştirmezseniz 10 defa da evlenseniz mutlu olamazsınız.
Bu adamdan bir cacık olmaz yani.

mune, önce yazdım sonra da senin yorumu gördüm

hep benzer yorumlar yapıyoruz bu sıralar, ya yaşlarımız kemale erdi ve kuşak çatışması yaşıyoruz sitedeki gençlerle yahut gerçekten çok basit şeyleri göremiyorlar
Bence ikisi de damdan, hem yaşlarımız kemale erdi hem de bazı kadınlar bizler için kabak gibi ortada olan sorunları göremiyorlar.

Konu sahibesinin ailesinin yerine koydum kendimi, kızım bana sadece gidiyorum dediği yer için elin adamından gideyim mi diye izin alsa çok bozulurum.

Gideyim mi? Babama da eşime de hiç böyle bir soru sormadım🤷‍♀️

X