Erkek bebeğe isim

pastelkiz

My miracle is inside me💓
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2017
2.286
2.801
Kocamın nedense ben en korktuğu şey isimlerle dalga geçilmesi 7 yaşına da kadar R leri söyleyem mil diye herhalde 🙃
Yaaa 😊 olabilir aman isim boncuk zaten bebeğinize en yakışan ismi seçersiniz umarım 🌺

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-11-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

inekobasi

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
1.274
2.856

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

yenGEnC

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
9.627
42.501
Noyan nasıl? Türkçe kökenli bir isim, bey anlamına geliyor. Tanıdığım bir Noyan var ona da maşallah,yakisiyordu ismi.
Reyyana da uyumlu..onun dışında aslında sonu han'la biten tüm isimler uygun ya, bulabilirsiniz elbet bir şey . Hoş , çocukların ismi uyumlu olsa ne,olmasa ne. Onlar ayrı birer birey ve hayatlarının sadece ilk çeyreğinden de kısa sürede aynı evde bulunacaklar.
Yine de sizin isteğinize göre gidersek
Reyyan - Seyhan
Reyyan- rüçhan
Reyyan - hakan
Gibi şeyler dusunebilirsiniz.
Ve Reha için evet,eşiniz haklı. Toplumun büyük kesiminin reha deyince gözünde kısa boylu, gözlüklü biri canlanıyor - ismin çok bir karizmatikligi yok bence de

Black93

Kuş ölür, sen uçuşu hatırla..
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
4.032
5.345
Yukarıda arkadaş Ferhan ismini önermiş.. Güzel geldi şuan..

Fikrinize saygı duyuyorum ama bana çocuklar arasında isim uyumu yapmaya çalışmak saçma geliyor.. Neden uyumlu olsun ki..

Bu arada Sağlıkla kucağınıza alın inşallah🥰

Irregularverbs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
2.050
3.760
Cocuklar arasinda isim uyumu şart degil bence de.Poyraz,Rüzgar,Ayaz ,Aras,Arel koymayin da ,o kadaar cok var ki moda akımı gibi bu isim olayi da.Bence her devre,her yaşa yakisan ,cok bulunmayan isimler iyi oluyor ya .Anlam da önemli tabii.Mesela Ege ,Efe furyasi vardi bi ara onlari hic yazmayim.Oğuzhan,Murathan,Ozan,Gürkan isimleri hep asil gelmistir bana .Insallah gönlünüze göre bir isim bulursunuz.

inekobasi

Guru
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
1.274
2.856
Cocuklar arasinda isim uyumu şart degil bence de.Poyraz,Rüzgar,Ayaz ,Aras,Arel koymayin da ,o kadaar cok var ki moda akımı gibi bu isim olayi da.Bence her devre,her yaşa yakisan ,cok bulunmayan isimler iyi oluyor ya .Anlam da önemli tabii.Mesela Ege ,Efe furyasi vardi bi ara onlari hic yazmayim.Oğuzhan,Murathan,Ozan,Gürkan isimleri hep asil gelmistir bana .Insallah gönlünüze göre bir isim bulursunuz.
Öğretmenim ve sınıftaki erkek öğrencilerin en az %50si saydığınız isimlerden🤭🤪 şimdi de yuşa ismini buldum eşim bunu da beğenmedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

hafsa_su

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2015
137
64
Merhaba bir kızım var ismi Reyyan şimdi bir de oğlum olacak inşallah Reyyana uygun olan erkek isimleri arıyordum.
Reha düşünüyorum. Eşim sıcak bakmıyor.
Yekta ya da Elyesa da hoşuma gidiyor. Sizce hangisi ya da sizin başka tavsiyeniz var mıdır?
Yaman veya Renan olabilir

zuzucuum

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2018
1.183
951
Yekta çok güzel bir isim söylenişi de çok hoş 😏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-12-2021

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 129 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizi kaplamaya devam edecek. Ayaklarınızda ve bacaklarınızda oluşan kramplar ve ayak bileklerinizde ve bacaklarınızda şişmeler dikkate değer derecede devam ediyor. Uzun süre ayakta durmak, yorgunluk ve diyetinizde bulunana çok fazla miktarda fosfor veya az miktarda kalsiyum bu kramp sorununun nedenlerinden olabilir. Artık bebeğiniz düzenli olarak uyuyor ve uyanıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Pembroken

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2021
29
10
30
Merhaba. Yekta ismi cok guzel. Birde elyasa ismi ilyasi cagrisim yapti bende neden bilmem. Derda, ferda isimleride cok guzel. Mihre de oyle.

MssPARE

Herkese yetişirsin de bir kendine geç kalırsın
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mart 2019
7.250
20.268
Merhaba bir kızım var ismi Reyyan şimdi bir de oğlum olacak inşallah Reyyana uygun olan erkek isimleri arıyordum.
Reha düşünüyorum. Eşim sıcak bakmıyor.
Yekta ya da Elyesa da hoşuma gidiyor. Sizce hangisi ya da sizin başka tavsiyeniz var mıdır?
Taha ismi güzel