Erkek Çocuğa Nasıl Hamile Kalınır?

nazeninnazen

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
941
407
Valaa yumurtlamadan once ilski olursa kiz deniyor kanitlanmis deil tabiki keske kiz olsa
Canım ben ve çevredekiler erkek diyorduk bikaç kız diyen oldu bende erkek istiyordum ama olmadı şuan çok canım sıkkın ve dr bana dalga geçer gibi hissediyorum benzettim dedi ne saçma birde uzman doktor olacak 😡😡

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-12-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 70 gün kaldı.

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

zelischhh

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
655
250
Canım ben ve çevredekiler erkek diyorduk bikaç kız diyen oldu bende erkek istiyordum ama olmadı şuan çok canım sıkkın ve dr bana dalga geçer gibi hissediyorum benzettim dedi ne saçma birde uzman doktor olacak 😡😡
Oda hemen konusmus ya millet konusurz kiz erkek diye ama bence anne hisseder asil ya cinsiyeti tam belli olana kadr sonra doktor gorur cinsiyet belli olunca bakma millet der oyle ins istedigin gibi olur canim benim

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

AnnemAnnemm

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2021
298
569
Merhaba arkadaşlar Çok şükür Birtane kız çocugum var ve kızım erkek kardeşi çok olsun istiyor. Onun için kardeş yapmak istiyorum bikere hamile kaldm düşük yptm 6 ay geçti üzerinden, erkek çocuk yapma yöntemleri var mıdır yardımcı olursanız sevinirim.
Canim yumurtlama gunu iliski olursa erkek diyolar ama Rabbim bilir tabi. İki tane oglum var iliski gunlerimize hic dikkat etmemistim ozaman bilmiyodum bu yumurtlama falan olaylarini🙈 sindi bende ucuncuye hamileyim cok istiyoruz bi kizim olsun. İnsan iki meyvadan da tatmak istiyor kizi olan erkek oglu olan kiz istiyor. Rabbim isteyin diyor biz istiyoruz verirsede vermezsede yuceligindendir. Rabbime dua edelim insaAllah gonullerimizin muradini verir 🤲🤲🤲

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-02-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 136 gün kaldı.

Bir hafta içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin vücudunu komple kaplamış olacak. Lanugo aslında bebeğinizin baş, boyun ve yüz çevresinde, vücudunun diğer bölgelerine göre oldukca yoğundur. Hamilelik hormonları, dolaşım sisteminizi ve metobolizmanızı hızlandırdığı için saçlarınız ve tırnaklarınızın daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Bebeğinizin meme uçları meme bezlerinde görülmeye başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Bihterin Masali Saci

☮️❤️👩‍👦
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2018
3.374
6.386
Şuna şaşırdım kızlar genelde kız kardeş isterler yani çevremde gördüklerim, hiç şaşmadı☺️ Erkek isteyen siz olmayasınız😁
Çin takvimine bakın

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-01-2022

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

nazeninnazen

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
941
407
Şuna şaşırdım kızlar genelde kız kardeş isterler yani çevremde gördüklerim, hiç şaşmadı☺️ Erkek isteyen siz olmayasınız😁
Çin takvimine bakın
Ama bazende tutmuyor canım bende tutmadı erkek diyordu arkadaşımda tuttu mesela

Bebeğinizin ayak tırnakları görülmeye başlamış olabilir. Bugün bittiğinde gebe kalmanız ve bugün arasında tam yedi ay geçmiş olacak. Bebeğinizin büyümesi bu kadar hızlı ve haftalardır devam ederken bundan sonra bebeğinizin büyüme hızı doğum yaklaştıkça yavaşlaşacaktır. Emziren anneleri desteklemek için ve kar amacı gütmeyen çeşitli dernekler bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

nazeninnazen

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
941
407
Oda hemen konusmus ya millet konusurz kiz erkek diye ama bence anne hisseder asil ya cinsiyeti tam belli olana kadr sonra doktor gorur cinsiyet belli olunca bakma millet der oyle ins istedigin gibi olur canim benim
Canım şöyle bir durum var dr özelde ve bu dr kardeşimle ameliyata giren dr ben o yüzden gittim yoksa tövbeler olsun kadının inşaAllah maşaAllah ağzından düşmüyorda erkek olsa müjde verir gibi diyecekmiş onu anladım ama sonraki dr um saha iyi oda özelde ve sakin en azından dr gibi dr hissini demiyor benim gibi kaç kişiye dedi bakalım hissini ilk dr ama böyleleri işlerine devam ederler

ayse2325

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2020
1.630
1.639
Vallahi kız istememe rağmen Rabbim erkek evlat verdi çöl şükür 😊 Evlat ayrımı olmaz tabiki ama işte insanoğlu tatmak istiyor iki duyguyu da 😊 ovi testi kullanıyorsanız yumurtlama ve çatlama gününü değerlendirin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 61 gün geçti.

zelischhh

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2019
655
250
Canım şöyle bir durum var dr özelde ve bu dr kardeşimle ameliyata giren dr ben o yüzden gittim yoksa tövbeler olsun kadının inşaAllah maşaAllah ağzından düşmüyorda erkek olsa müjde verir gibi diyecekmiş onu anladım ama sonraki dr um saha iyi oda özelde ve sakin en azından dr gibi dr hissini demiyor benim gibi kaç kişiye dedi bakalım hissini ilk dr ama böyleleri işlerine devam ederler
Allah gönlüne gore versin doktorlarda bi degisik bazıları haklisin vala

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :75 Kg.

Dnzylkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2020
1.445
797
Bnde erkek bebek olsun istiyorum hemde çok ama ilk olacak ya aman diyorum olsun da ne olursa olsun ucuze bile raziym🤣🤣🤣

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-04-2022

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 193 gün kaldı.

Bebeğiniz artık hormonlar üretiyor. Bunlardan bir tanesi insülin. Plesanta da bebek kadar hızlı olmasada büyümeye devam ediyor. Bu noktada plasentanın ağırlığı yaklaşık 28 gr. Bu ağırlık doğumda yaklaşık 448-896 gr. olacaktır. Eğer bazı besinlere karşı tiksinti hissediyorsanız, vitamin ve minerallerden mahrum kalmadığınıza emin olun.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)