Erkek evlât! vs kız evlât

Bu miras size resmî kanallardan kalma dımı yoksa anneniz o parayı kullanamazdı.Bence haklısınız ama o parayı almaya bak sonra konuşma.

Ailenizle görüşmeyin, konuşmayın. Ciddi diyorum yardıma ihtiyaçları olduğunda elinizi uzatmayın, çok sevdikleri oğulları ilgilensin. Bazı ailelere parazit diyorum burda linç yiyiyorum ahanda canlı örneği. Öyle anne baba benim için yok hükmündedir. Bu zihniyet kesin kız çocuğu okumasın, evlenince el oğlu yer parasını diyen zihniyettir.

Yapma canım onlar senin annen baban ve kardeşin. Tamam annenle babanın yaptığı zoruna gitmiş ama onlarıda anla onlar biraz eski kafada kalmışlar. Hepimizin anne babası öyle. Benim babamda annemde erkek kardeşlerime düşkünler ama ben onlarla konuşmamazlık yapmıyorum. Artık evlisin eşin yanında çocuğun yanında bende evliyim eşimin sevgisi de desteği de bana yeter. Bak unutma para pul herşey bulunur ama anne baba kardeş gittimi bidaha asla bulunmaz. Aylenle konuş onlarda elbet bir gün hatalarını anlicaklar. Şu 3 günlük dünyada anne babanızdan ayleniz den kopmayın.
Öyle anne babaya en zor zamanda elimi uzatmam . Çok sevdikleri oğulları ilgilensin.

Burunlarını sürteceksiniz başka yolu yok. Deveye diken... Kıymetli olursunuz valla sabredin

Erkek evladı daha el üstünde tutar bazı aileler.ama yaşlanıp elden ayaktan düşünce kız evladını ararlar.

Aileniz gündemden uzak kalmış. Yaşlılıkta oğul ve gelin bakar sanıyor. Yaşlılık yatırımı bunlar.
Senin kocan var sana da kocanın ailesi yapsın kafası...
Mal mülk derdine çocuğunu böyle ayrıran aileden maddi manevi bir şey bekleme.
Sen kendin güçlü ol. Kendi ailenle ilgilen. Anne babanla merhaba-merhaba iyi gün ilişkisi. Onların sana yaklaşımı da öyle değil mi?

Ben olsam hayatta birdaha kontaga girmem o ne ya zaten iki cocuklari var 5 tane olsa hadi derim hepsine yetişemiyorlar kizi oglanimi var evlat evlattir malesef boyle anne babalar yuzunden kardesler birbirine düsman oluyor benim annemde kizkardesime keske senin gibi 2 kizim daha olsadi demis üstelik 3 kiz kardeşiz cok zoruma gitti ama neyse en cok üzen annemi o ama genelde boyle iste en yaramazi en hata yapani el üstunde tutuyorlar tuhaf

Peki yanlış anlamayın da ihtiyaç durumu nedir? Yani siz eşinizden yana maddi olarak bir sıkıntı yaşıyor musunuz? Eğer sizin yaşantınız daha rahatsa belki o yüzden eşitlik değil de adalet olsun diye kardeşinize arka çıkıyor olabilirler mi? Neticede anne baba yani bilemedim...
Ihtiyaç durumum var tabiki dogru düzgün hic birikmişim yok. Çalışırsam var çalışmazsam yok.Kizim var 7 yaşında onu büyütürken bir dönem çalışmadım zorlandik.eşim normal kazanıyor kiradayız.

Ben olsam hayatta birdaha kontaga girmem o ne ya zaten iki cocuklari var 5 tane olsa hadi derim hepsine yetişemiyorlar kizi oglanimi var evlat evlattir malesef boyle anne babalar yuzunden kardesler birbirine düsman oluyor benim annemde kizkardesime keske senin gibi 2 kizim daha olsadi demis üstelik 3 kiz kardeşiz cok zoruma gitti ama neyse en cok üzen annemi o ama genelde boyle iste en yaramazi en hata yapani el üstunde tutuyorlar tuhaf
Aynı kardeşimde her türlü üzüntüyü yaşatıyor yüzlerine bakmıyor yine de kıymetli..iyiler değer görmüyor

Yapma canım onlar senin annen baban ve kardeşin. Tamam annenle babanın yaptığı zoruna gitmiş ama onlarıda anla onlar biraz eski kafada kalmışlar. Hepimizin anne babası öyle. Benim babamda annemde erkek kardeşlerime düşkünler ama ben onlarla konuşmamazlık yapmıyorum. Artık evlisin eşin yanında çocuğun yanında bende evliyim eşimin sevgisi de desteği de bana yeter. Bak unutma para pul herşey bulunur ama anne baba kardeş gittimi bidaha asla bulunmaz. Aylenle konuş onlarda elbet bir gün hatalarını anlicaklar. Şu 3 günlük dünyada anne babanızdan ayleniz den kopmayın.
Yani belki iyi niyetli söylüyorsunuz ama neler yaşadığımi bilemezsiniz anne babanın hakkı olduğu gibi evlâdın da ana babanın üstünde hakkı vardır. Bende sizin gibi yıllarca anne babadır deyip sineye çektim resmen enayi yerine kondum

Merhaba herkese🌻
Özet geçmeye çalışacağım. Uzun yıllardır evliyim.Evlenirken de evli kaldigim sürece de ailemden hic bir destek almadım.(maddi,manevi) eşya vs

Buna karşılık hep faydalı bir cocuktum küçükken kardeşimi ben büyüttüm.

Hem kendimin, hem kardesimin oz bakimi okulu ödevi vs her seyi ile ben ilgilendim.(annem çalışıyordu)
Kardeşim erkek, 18 yaşına gelince ehliyet ve altına araba alindi. (Ben kendim aldim)4-5 yil bu arabayla gezdi tozdu kaza vs yapti bi sürü masraf....akabinde askere gitti döndü evlenmek istedi bir sürü masrafla ne var ne yoksa alındı a'dan z'ye kirada ev vardı çıkarıldı oraya oturtuldu.

Evliliğim boyunca ailem yanima ziyarete gelirken (farklı şehirde evliyim)bilet parasını bile hesaplayan insanlar az gelirler masraf oluyo diye ben gidince bi derdin var mı,ihtiyacın var mi sormazlar bin tane cimrilik yaparlar bir kac kez annemle kavga ettim sürekli evlat ayırdığını kafayı oğluyla bozduğunu söyledim ama yaptıkları haksizligin farkinda bile deyiller..
Istemeyince kendi başının çaresine bakınca böyle hakkin yeniyor😒

👉Son olayda şu: Babama miras kaldı bir yerden parayi bankaya koymuş bana söylüyor işte bu para benim iste hastalığımda falan kullancam dursun kenarda kefen param gibi düşün dedi iyi baba dedim tabi dursun allah korusun..hani "isteme" ye falan getirdi aklınca ben zaten istemem..

2 gün sonra duydum ki kardeşime 50.bin tl vermiş dükkan açsın diye bende kizdim banada gonder bende açayım niye bana.o.kadar ayak yaptinda gittin verdin dedim geri verecek diyor!

Bende vericem banada gönder dedim susuyor! Erkek evladın kayrilmasindan bıktım igreniyorum artık ve ben bunlari anneme söylediğimde bana destek olmuyorsunuz dediğimde akrabalara "maysa" benden para istiyor diyormuş! 😳🤬🥵🥴🤮

Hiç bir destek görmeyip paracı olarak adlandıriliyorum.Bana yapilanlari söylediğim için. Nemalanan başka

5 aydır görüşmüyorum ailemle arayıp duruyorlar ne yapmalıyım.??
Okuyanlara 🦋🌸🌼🌺🌹🌻🌿🦋💐
Onlar sana nasılsa sen de o kadar ol

Merhaba herkese🌻
Özet geçmeye çalışacağım. Uzun yıllardır evliyim.Evlenirken de evli kaldigim sürece de ailemden hic bir destek almadım.(maddi,manevi) eşya vs

Buna karşılık hep faydalı bir cocuktum küçükken kardeşimi ben büyüttüm.

Hem kendimin, hem kardesimin oz bakimi okulu ödevi vs her seyi ile ben ilgilendim.(annem çalışıyordu)
Kardeşim erkek, 18 yaşına gelince ehliyet ve altına araba alindi. (Ben kendim aldim)4-5 yil bu arabayla gezdi tozdu kaza vs yapti bi sürü masraf....akabinde askere gitti döndü evlenmek istedi bir sürü masrafla ne var ne yoksa alındı a'dan z'ye kirada ev vardı çıkarıldı oraya oturtuldu.

Evliliğim boyunca ailem yanima ziyarete gelirken (farklı şehirde evliyim)bilet parasını bile hesaplayan insanlar az gelirler masraf oluyo diye ben gidince bi derdin var mı,ihtiyacın var mi sormazlar bin tane cimrilik yaparlar bir kac kez annemle kavga ettim sürekli evlat ayırdığını kafayı oğluyla bozduğunu söyledim ama yaptıkları haksizligin farkinda bile deyiller..
Istemeyince kendi başının çaresine bakınca böyle hakkin yeniyor😒

👉Son olayda şu: Babama miras kaldı bir yerden parayi bankaya koymuş bana söylüyor işte bu para benim iste hastalığımda falan kullancam dursun kenarda kefen param gibi düşün dedi iyi baba dedim tabi dursun allah korusun..hani "isteme" ye falan getirdi aklınca ben zaten istemem..

2 gün sonra duydum ki kardeşime 50.bin tl vermiş dükkan açsın diye bende kizdim banada gonder bende açayım niye bana.o.kadar ayak yaptinda gittin verdin dedim geri verecek diyor!

Bende vericem banada gönder dedim susuyor! Erkek evladın kayrilmasindan bıktım igreniyorum artık ve ben bunlari anneme söylediğimde bana destek olmuyorsunuz dediğimde akrabalara "maysa" benden para istiyor diyormuş! 😳🤬🥵🥴🤮

Hiç bir destek görmeyip paracı olarak adlandıriliyorum.Bana yapilanlari söylediğim için. Nemalanan başka

5 aydır görüşmüyorum ailemle arayıp duruyorlar ne yapmalıyım.??
Okuyanlara 🦋🌸🌼🌺🌹🌻🌿🦋💐
Parayı alana kadar görüşme haklısın

Aileniz gündemden uzak kalmış. Yaşlılıkta oğul ve gelin bakar sanıyor. Yaşlılık yatırımı bunlar.
Senin kocan var sana da kocanın ailesi yapsın kafası...
Mal mülk derdine çocuğunu böyle ayrıran aileden maddi manevi bir şey bekleme.
Sen kendin güçlü ol. Kendi ailenle ilgilen. Anne babanla merhaba-merhaba iyi gün ilişkisi. Onların sana yaklaşımı da öyle değil mi?
Çok doğru tespit söylediğiniz kafadalar kaynananlar size ev alsınlar falan diyordu bi ara annem bi sey alınacak söyle alsınlar

Allah gecinden versin de miras zamanı davamı açardım ben olsam eğer üzerine yapılan mal vs var ise.
Nakit akışı buna dahil oluyor mu bilmiyorum ama enayilik de bir yere kadar.

Şuan için konuşmamanız sizin lehinize, sinirinizi bozacaklar.
Hiç ihtimal vermesem dahi bu tutarlı halinizle belki ‘ne yaptık biz’ diye sorarlar kendilerine...

X