Kına Gecesi Erkek tarafı ve kına gecem

Günaydınn, ben aradıktan sonra ağırdan alıp aman diyeceklerine çok fazla ihtimal vermiyorum belki hastaneye filan gitmiştir kendi özel işleri vardır sonuçta oğlu bu işleri annesine emanet etti Boşver deyip sallamamazlık yapmazlar bakalım göreceğiz inşallah güzel güzel hallolur :)
Olur ya kafaya taktığınla kalırsın cidden, sen merak etme =)

Canım, Kına salonunu kız tarafı tutar..
Kına malzemelerini, kına da giyeceğin abiyeyi, bindallını erkek tarafı alır..
Bu yıllardır böyle değişmez.
Düğün yapmıyorlar ise karşılıklı konuşmak gerekir ama bunu sen değil aile büyüklerinin konuşması lazım. sana laf düşmez.
Düğün yoksa salon ortak tutulabilir veya sadece erkek tarafı tutabilir..
Anlaşmaya bağlı..

1000-2000tl bişey ise de bence minnet etmeye değmez..

Normalde hal hatır sormak içinde mi aramazsınız? İletişiminiz mesafeli sanırım. Bizim gelin kendi gitti gelinlik, kına abiyesi ve bindallı için anlaştı. Bize sadece fiyat uygun mu diye sordu, olur dedik. Siz niye onları bekliyorsunuz anlamadım. Ayrıca kına kız tarafına aittir. Sırf düğün yapmadılar diye illa o para harcanacak hesabı gibi oluyor annenizin tavrı.

Ama hala mekan konusunda annemi ikna edemedim bulduğumuz yerde sadece sandalyesi mekanını ücretini içeriyor orkestra yok. Sizce mekanı biz ödeyelim orkestrayı erkek tarafı ödesesin diye konuşsalar olur mu?

Ama hala mekan konusunda annemi ikna edemedim bulduğumuz yerde sadece sandalyesi mekanını ücretini içeriyor orkestra yok. Sizce mekanı biz ödeyelim orkestrayı erkek tarafı ödesesin diye konuşsalar olur mu?

Siz ödeyin, çalışıyor musunuz? Orkestra fiyatları en fazla 1000 tl tutar, fazla birşey değil. Yada kına organizasyonları var 1500' e falan ayarlayabilirsiniz içinde müziği, kuruyemişi, kınası herşeyi var.

bnde nikahtan gideceğim. düğün tarihi konusulurken benm hala sordu kınayı esyaları nasıl yapacagız diyee. halam kınayı yarı yarıya dedi. nasılsa nikah diye ses etmediler tamam dediler.. ama annem kına gecesi bize ait diyo bende kararsız kaldım burada okuyunca.. yarı yarıya mantıklı aslında nasılsa düğünden değil nikahtan. .

konu sahibi ne yapmıştınız acaba ? geç oldu biraz ama ..

X